FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Imbunatatiri pentru fcsteaua.ro

«1515253545559»
LDS28.03.2013 18:18

In primul rand, Axl, te-ai exprimat in felul urmator: " Am si eu un sfat pentru staff, daca va continua sa existe limbajul asta agresivo-suburban pe site, uneori chiar din partea staff-ului... " Corecteaza-ma daca gresesc, dar cand spui " uneori chiar din partea staff-ului " asta nu inseamna ca faci trimitere la toti cei care "au o putere de decizie pe acest sait" ? Eu unu' asta inteleg prin notiunea de "staff".

 

In al doilea rand, aici nu suntem la scoala ca sa existe repercusiuni asupra cuiva, gen mustrare la sedinta cu parintii, scaderea notei la purtare sau exmatriculare. Nici nu suntem la militie si nici la securitate, ca in urma unui "denunt" omu' sa aiba de suferit sanctiuni drastice, alaturi de familia lui eventual... Prin urmare, nu se aplica stigmatul de "paracioasa mica" daca cineva anume are de reprosat altcuiva o deviere de la conduita, un comportament abuziv sau ceva asemanator. Pur si simplu, aici suntem o comunitate virtuala unde se fac pledoarii "pro bono", munca "staff-ului" nu e nimic mai mult decat un simplu mecenat... De aceea spun si chiar va rog, daca exista cineva despre care considerati ca trebuie aratat cu degetul, nu ezitati sa o faceti, la fel si in cazul inconvenientelor, aduceti-le la cunostinta !

 

Animati de bune intentii dar nefiind specifici in doleantele voastre, nu faceti altceva decat sa aruncati un vot de blam asupra tuturor.

axl28.03.2013 18:30

Tu vrei sa fii eretic dar sa para ca nu esti. Am spus mai sus ca nu am facut referire la toata lumea, vrei sa repet? Ca dupa ce am spus ca nu am facut referire la tot stafful tu parca vrei sa ma convingi, pe mine sau pe oricine mai citeste pe-aici, ca de fapt asta am vrut sa spun.

Dar fie ca tine, am folosit eu gresit termenul "staff".

 

Cat despre plangeri, denunturi sau alte aduceri la cunostinta, nu-mi sta in fire. Intradevar, nu suntem nici la politie nici la securitate, dar tot nu-mi sta in fire. Repet, daca am o problema cu cineva vorbesc cu persoana respectiva, nu cu mamica lui.

 

Deasmenea, opresc dialogul, ca nu vreau sa degenereze intr-o disputa.

Poti sa-mi raspunzi daca vrei, eu nu-ti voi raspunde aici, ci pe privat daca voi considera necesar.

LDS28.03.2013 19:16

Uite, ca sa fiu eretic pana la capat, am sa-ti dau CNP-ul lui Isus:

 

1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | 3 | 3

 

Asta ca sa-l vada si besliud, care amesteca extraterestrii in construirea piramidelor.

 

In rest, daca ai specificat foarte clar ca nu ai facut referire la toata lumea, precum si celelalte considerente, ma opresc si eu cu polemica aici.

drvladyk28.03.2013 19:45

Pai cred ca e clar Ledeseule, eu sunt singurul cu tulburari de comportament si limbaj mai deochiat din staful actual, deci cred ca se referea la mine. Dar e ok, am luat-o ca pe o critica constructiva, si nu te supara ca nu a dat nume, asa e el mai diplomat. :) pace

 

PS a zis sigmund ca omu nu prea se mai schimba dupa 30 de ani, dar eu inca mai sper :)) Fac eforturi :))

LDS28.03.2013 20:21

Baga de seama ca, daca e sa suprapui varsta de treizeci de ani peste "calendarul vietii", deja esti pe la sfarsitul lunii Iulie... Inca e cald, inca e bine, dar zilele sunt mai scurte si bruma e din ce in ce mai aproape...

SteauaTorontoN28.03.2013 21:34

imi raspunde cineva despre concursul de pronosticuri ? am timp si vreau sa ma ocup daca mi se da sansa ?

Dragoshel28.03.2013 21:48

vorbeste cu cei care participa la acel concurs si hotarati-va.

drvladyk28.03.2013 22:02

pai sa se ocupe ca timp are, abia nu mai bea

MoWeed28.03.2013 22:04

Tinand cont de antecedentele lui, nu stiu daca va apuca sfarsitul returului.

Este alegerea celor care participa la concurs, da' sa nu zica dupa aia ca i-am lasat fara organizator in mijlocul concursului.

drvladyk28.03.2013 22:29

da-i o sansa,, si Nastase a fost reabilitat

 

Si ii tin partea pt contributia lui aici, nu pt altceva, daca calca stramb il ard primu'

MoWeed28.03.2013 22:32

Pai, de vreme ce nu i-am dat inca ban, ii dau sansa. Dar, tinand cont ca e a 10-a lui sansa si de fiecare data a dat cu bata in balta, e normal sa ma astept la asta.

Poate la prima infrangere a Stelei....

SteauaTorontoN28.03.2013 23:03

chiar daca voi primi ban doamne fereste :) tot o sa fac clasamentele si etapele i le dau lui vlad pe facebook

Ronnie29.03.2013 12:35

Cat devotament sa-mi bag. :)

Lari29.03.2013 15:33

E o idee buna.

 

Dar asta se va face la articole, nu la 2-3 fraze, deseori agramate, ori la cereri de bilete/rugaminti catre conducere. :whistle:

Dragoshel29.03.2013 15:58

foarte corect mariusmihet doar ca momentan sunt prea multe cereri, prea multe de facut si oameni putini. Voi incerca sa obtin acces la toate chestiile de pe site/forum si le voi rezolva.

Adrian29.03.2013 16:18
Uite, ca sa fiu eretic pana la capat, am sa-ti dau CNP-ul lui Isus:

 

1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | 3 | 3

 

 

Pai da-mi voie sa te informez ca e gresit.

 

Isus s-a nascut pe 25 Decembrie, nu in 1 Ianuarie.

 

Deci: 1011225010433

LDS29.03.2013 18:55

Normal ca l-am dat gresit. Am vrut sa-l induc in eroare pe Axl, ca sa nu foloseasca CNP-u' la pariuri... Daca tot te-ai apucat tu acuma, spune si ceva despre cum sa imbunatim fcsteaua.ro.

Lorimer29.03.2013 19:59

Doar o idee...avand in vedere cati oameni s-au nenorocit la pacanele, rulete sau pariuri, poate ca ar fi mai bine ca aici sa nu mai pomenim despre asa ceva nici in gluma...adica pentru un fost jucator siteul ar deveni nu o relaxare, ci o tensiune in plus. In acelasi timp, poate ca e mai bine sa nu se mai pomenessca nici viciul pe care l-a avut Toronto.

SteauaTorontoN29.03.2013 20:33

va invit la concursul de pronosticuri:

 

http://www.fcsteaua.ro/forum/index.php?showforum=17

besliud29.03.2013 20:46

LDS daca nu ai copie legalizata cu apostila dupa buletinul lui Isus este vax! :))

Uite un ex clar, este ca pe unde dai cu degetul pe tastatura te legi de utilizatorul besliud? :)) Fratelo daca esti mare si nu incapi de mine spune-mi si ma apuc de slabit, ca uite asa mai am o motivatie sa mai dau din 100kg ale mele jos! :D

LDS29.03.2013 21:07

Vezi ca deocamdata te mangai cu duhu' blandetii si iti mai corectez pe 'ici pe colo cate o... perla. Bunaoara ai putea si tu sa contribui la " Imbunatatiri pentru fcsteaua.ro " dezlegand anumite taine ale limbii gramatice, cum ar fi "sa" si "s-a"; "sau" si "s-au"; "fi" si "fii" si alte mici chichite dintr-astea.

besliud31.03.2013 00:17

Mane aici nu suntem la ore de gramatica si am mai spus si intr-un alt post " majoritatea posturilor mele sunt de pe telefon!" Crezi ca are vreo importanta ce litera sau cratima sa pierdut pe drum, sau ceea ce vreau sa spun?

Daca pe tine te preocupa felul meu de a scrie, inseamna ca ai timp pentru framantari de genul asta.

Eu pot sa-ti dau un simplu sfat: "Nu cataloga o persoana dupa aparente, mai cu seama daca nu o cunosti!" Eu te apreciez pentru promtitudine, dar te asigur ca nu este cazul si locul potrivit sa ne pierdem timpul in asfel de discutii fictive.

Joga Bonito31.03.2013 10:32

Asa se intampla cand ai skoala vietzii in spate... Nu te prinzi niciodata de ce greselile de gramatica sunt markeri de prostie cu sensibilitate si specificitate maxime.

LDS01.04.2013 05:25
Mane aici nu suntem la ore de gramatica si am mai spus si intr-un alt post " majoritatea posturilor mele sunt de pe telefon!" Crezi ca are vreo importanta ce litera sau cratima sa pierdut pe drum, sau ceea ce vreau sa spun?

Daca pe tine te preocupa felul meu de a scrie, inseamna ca ai timp pentru framantari de genul asta.

Eu pot sa-ti dau un simplu sfat: "Nu cataloga o persoana dupa aparente, mai cu seama daca nu o cunosti!" Eu te apreciez pentru promtitudine, dar te asigur ca nu este cazul si locul potrivit sa ne pierdem timpul in asfel de discutii fictive.

 

 

Chiar daca scrii de pe telefon, de la rasnita de cafea sau de pe calorifer, scrie corect ! E o forma de respect pe care o arati celorlalti, asa cum in viata reala trebuie sa faci dus, sa umbli imbracat pe strada si sa nu tragi vanturi la masa...

 

Pe mine nu ma preocupa felul tau de a scrie, ma preocupa activitatea mea pe acest forum, atat cat pot "presta", iar preocuparea mea de baza pentru care am si acceptat aceasta functie de "moderator" a fost ca sa asigur un minim de decenta in ceea ce priveste comunicarea in scris. Nu am nici pretentii fantasmagorice de la un forum al unor suporteri de fotbal, n-am stresat pe nimeni care nu pune virgula corect in text, nu i-am corectat pe cei care scriu "hilar" in loc de "ilar"; "greseala" in loc de "gresala" sau "inseala" in loc de "insala". Dar asta nu insemna ca o accept postarile cu "kk"; "miau" sau "sa gasit".

Elvis01.04.2013 21:11
Stiu ca exista "Arta conversatiei ..." dar poate ar fi bine sa puneti, la vedere, o nota gen :

 

"NOTA: Inainte de a adauga comentariul te rugam sa mai petreci 20 de secunde revizuindu-l.

Din dorinta de a avea o comunitate cat mai utila si cat mai placuta te rugam ca raspunsurile tale sa respecte 2 reguli minimale:

 

* - o exprimare corecta gramatical (toate propozitiile incep cu litere mari si se termina cu semne de punctuatie, fara prescurtari de tipul "nush", "acm", "adik" si fara dezacorduri flagrante).

* - sa lasam obscenitatile pentru cei mai putin inteligenti.

 

Multumim!

Echipa fcsteaua.ro"

 

plus link-ul catre "Arta conversatiei ..." http://www.fcsteaua.ro/forum/index.php?showtopic=13707 .

 

 

 

«1515253545559»