FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Imbunatatiri pentru fcsteaua.ro

«1333435363759»
Azzido18.08.2009 20:38
Am impresia ca problema este usor mai urata.

 

Mai inainte am postat un mesaj, am iesit din topic si am observat apoi ca mesajul nu mai era, disparuse. Apoi dupa vreo 5 minute a aparut. Merge putin in reluare? :)

mai sunt probleme uneori cu baza de date, dar e posibil sa fie si ceva local la tine, gen cache sau proxy

 

cu diacriticele o sa mai dureze

MoWeed18.08.2009 21:13
Am impresia ca problema este usor mai urata.

 

Mai inainte am postat un mesaj, am iesit din topic si am observat apoi ca mesajul nu mai era, disparuse. Apoi dupa vreo 5 minute a aparut. Merge putin in reluare?:)

Am tot patit si eu asta incepand de ieri seara. Da-i un refresh la pagina si iti apare mesajul.

De vreme ce am patit si eu nu cred ca este ceva local...

Lari18.08.2009 22:05

Cand scriu un post pentru un articol din prima pagina, indiferent ca o fac din forum sau din prima pagina, apare mai tarziu, oricate CTRL+F5 as da.

 

Exclusiv in forum, mi se intampla destul de rar.

lbj18.08.2009 23:09

sa il scoateti si voi pe thiago de pe prima pagina...

rezistenta_ultras19.08.2009 10:22

am fost nevoit sa ma autentific la fiecare vizita pe site...aiurea,parca a luat-o razna,nimic nu mai merge cum trebuie.

Dragoshel19.08.2009 10:33

da, sunt niste buguri urate... mie nu mi se actulizeaza prima pagina, nici forumul.... decat dupa un refresh.

Le reseau pansant19.08.2009 10:34

eu nu am avut vreo problema pana acum cu nimic, folosesc Internet explorerul si am vista, nu stiu de ce unii au si altii nu, eu zic de e dupa user !

Azzido19.08.2009 12:09
sa il scoateti si voi pe thiago de pe prima pagina...

unde il vezi pe prima pagina ? eu vad ca e scos...

 

 

am fost nevoit sa ma autentific la fiecare vizita pe site...aiurea,parca a luat-o razna,nimic nu mai merge cum trebuie.

asta nu cred ca este problema de la noi.

cred ca tine de browser si de setarile de securitate ale lui.

incearca sa stergi toate datele temporare, gen cache si cookies, apoi vezi sa permita browserul cookie-urile. eu nu am avut niciodata astfel de probleme

bodanelu19.08.2009 12:13

azzido era. Era trecut la sarbatoritul zilei.

1on19.08.2009 23:17

Io-ti și mãscãri îņi dã pi prima pajinî :blink: :

fara_titlu.JPG

Maye19.08.2009 23:42

1on , inseamna ca nu sunt singurul care a vazut "minunea".

George Stan20.08.2009 00:37

Nu mai are omu voie sa faca un test la 2 noaptea :)

George Stan20.08.2009 00:42

Iar problema cu pasatul de shift-f5 era pentru ca in ultima perioada m-am tot jucat cu timpul de expirare pentru diverse tipuri de documente de pe site. Pe intelesul tuturor, daca seteze un timp mai mare, oameni vor tine mai mult documentele in cache-ul browser-ului deci serverul nostru va avea o incarcare mai mica.

Totusi se pare ca unele documente, cum ar fi html-ul primei pagini si altele, nu trebuie cache-uite de loc la client pentru ca apar probleme de genul asta.

Le reseau pansant21.08.2009 06:59

Na ca mi se intampla si mie, de la ce sa fie oare eroare asta?

 

Cand intru pe site imi apare eroarea asta, la fel dupa ce se incarca si intru dupa o pagina pe alta a forumului. E ff suparator pentru ca trebuie sa dau de fiecare data cate 6,7 refresuri ca sa isi revina

 

de la mine cumva?

 

eroare.jpg

rezistenta_ultras21.08.2009 07:07

aceeasi problema si la mine.

untitled.bmp

Daniel-Ionut21.08.2009 07:09

La fel...

Mai devreme cand am intrat, trebuie sa dai refresh...

bodanelu21.08.2009 08:45

same here

MoWeed21.08.2009 09:17

Din nou credeam ca e de la mine :))

Si la mine apare din cand in cand...

Azzido21.08.2009 09:27

nu e de la voi...

e de la noi :)

lbj22.08.2009 19:57

de la noi? de la care noi? sau de la server? si de ce plm se-ntampla?

Azzido22.08.2009 20:09

probleme software ale serverului. si se intampla pt ca avem un site foarte complex si inevitabil apar probleme

rezistenta_ultras22.08.2009 21:07

azzido,da-ti demisia!

George Stan22.08.2009 22:28

incarcarea este mare pe server, si asta chiar si la ore la care nu e nici dracu pe site, deci nu e din cauza traficului, e din alte cauze care stati linistiti ca se studiaza si nu va lasam noi fara site. **** dinam0.

Azzido23.08.2009 10:26
azzido,da-ti demisia!

daca ar avea cine sa vina in locul meu, cred ca as facea-o si pe asta.

Bodanel24.08.2009 06:42

Il punem pe stanici

«1333435363759»