FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Comisia de disciplinã depuncteazã Steaua!

«145678»
Joga Bonito05.06.2008 09:22

Bai astia... singurul capabil de pe forum sa ne explice cum sta situatia din punct de vedere legislativ e "mdionis". E clar ca acesta din urma este de profesie avocat sau jurist, daca nu cumva ma inseala memoria.

 

In functie de timpul lui disponibil, ar fi interesant sa scrie un articol in care sa explice la muritorii de rand pe ce temei legal s-a luat aceasta decizie, procedura DNA in asemenea cazuri, cum sta treaba cu apelurile sau ce sanctiuni riscam mai departe.

 

Pana acum s-au scris 4 articole, fiecare cu opinia lui subiectiva si nimeni nu a tratat in concret si in detaliu problema legala. Toti ne-am varsat naduful pe oier in loc sa cerem opinia unui specialist.

O sugestie.

Marius05.06.2008 09:22

Cipper :))))

 

Hai ca nu e greu.

 

CODUL PENAL e diferit de REGULAMENTUL FRF...

 

Daca nu-l pedepseste justitia pe Becali (in plan penal) inseamna ca nu este vinovat in plan penal :) atat!

 

Din punct de vedere sportiv e vinovat, a gresit si a platit :)

Cipper05.06.2008 09:24

@andyro

 

multumesc pt un raspuns pertitent si fara superioritati. Problema este alta. Peste tot s-a discutat ca acest caz intra si sub incidenta penala pt ca si jucatorii pot fi catalogati drept functionari. Aberant dupa parerea mea, dar hai sa o luam negru pe alb. In plus daca nu ar fi putut exista o portita nu cred ca ar fi inceput nici o ancheta. In sensul ca: daca nu putem incadra la un anumit articol din lege atunci ce mai investigam?

 

Deci, daca presupunem ca si penal se poate da o pedeapsa si aceasta nu se da, insa sportiv s-a dat revenim la ipoteza mea. Daca nu se poate incadra dpdv penal la nicio categorie ipoteza pica de la inceput.

 

PS: si eu vreau sa plece Gigi. Dar nu sunt de acord sa darame altii Steaua in speranta ca intr-un final i se face lui Becali lehamite si pleaca. E absurd.

fedora05.06.2008 09:25

@Marius: Cipper nu a spus ca Regulamentul FRF = Codul Penal. A spus ca, intamplator, probele necesare si suficiente pentru a demonstra vina sunt ACELEASI. Daca probele folosite au fost considerate valabile intr-un caz si insuficiente in alt caz atunci e o problema.

AdrianUltras2505.06.2008 09:26

Marius

 

Revin la cazul remes.

 

Inainte sa inceapa ancheta acele filmulete si inregistrari cu remesi discutand despre si primind mita au fost data in presa.

 

Bun.

Acum sa discutam despre cazul "valiza cu bani".

 

Cu ce se ocupa acest caz?

Cu "studierea" banilor pe care Steaua ii da echipelor din Liga 1 pt a le motiva in lupta cu adversarii directi.

Corect?

Corect!

 

Deci practic daca dna-ul dovedeste ca acei bani erau destinati motivarii echipei u Cluj atunci capetele cad si FRF-ul poate linistit sa depuncteze Steaua.

 

Dar daca dna-ul nu a reusit INCA sa demonstreze ca acei bani erau pt U Cluj, daca berbecul a reusit sa produca acea foaie care arata ca banii erau destinati achizitionarii unui teren din cj si ca tranzactia trebuia sa aiba loc in ziua meciului, daca singura dovada e declaratia unui jucator care era dorit de Steaua inainte de ultima etapa si despre care imediat dupa meciul U-cefere, becalii a zis ca nu il mai vrea la echipa pt ca el a atacat in acel meci "doar fanionul", cum doamna ma-sa a reusit ferefeul sa demonstreze clar ca Steaua e vinovata?

 

Ancheta FRF=ancheta dna.

Daca cea dna(care eu zic ca e mai serioasa) nu reuseste sa dovedeasca tentativa de mita, nu vad cum ar putea FRF-ul.

 

P.S.

Regulamentele nu interzic adresarea instantelor civile.Nu poate nimeni sa iti interzica dreptul la o judecata corecta!

Doar ca cei care fac asta sunt dezafiliati de la federatiile lor.

Atat!

Marius05.06.2008 09:30
@Marius: Cipper nu a spus ca Regulamentul FRF = Codul Penal. A spus ca, intamplator, probele necesare si suficiente pentru a demonstra vina sunt ACELEASI. Daca probele folosite au fost considerate valabile intr-un caz si insuficiente in alt caz atunci e o problema.

 

 

Nu e nicio problema pentru ca legile dupa care se judeca sunt diferite...

 

Hai sa-ti dau un exemplu aberant. Eu si tu, aflati la prima abatere, furam 2 masini. Eu din Romania, tu din Germania. Amandoi vom fi judecati. Tu vei primi la nemti niste ore de munca in folosul comunitatii, amenda etc. Eu voi primi (Doamne-fereste) 4-5 ani de puscarie.

 

Deci pentru fapta similara, probata cu dovezi similare, noi am primi sanctiuni total diferite... de ce? pentru ca legile (regulamentele) sunt diferite

 

LE: Adriane... filmul cu Remes nu a fost dat de procurori la TV... o sa revin mai diseara, poate mai coerent, acum sunt la job:)

Cipper05.06.2008 09:30
Cipper :))))

 

Hai ca nu e greu.

 

CODUL PENAL e diferit de REGULAMENTUL FRF...

 

Nu pe bune? Chiar difera? Ma uimesti. Ai dat un raspuns de-a dreptul pertinent. M-ai luminat. Eu cred ca defapt cel care nu intelege ce discutam esti tu.

 

Esti de acord cu ancheta DNA? E normal sa fie Gigi pedepsit? Dupa cum spun destui juristi se pare ca da. Tu ce spui?

 

E normal sa fim pedepsiti dpdv sportiv? Tu zici ca da. Culmea si eu la fel. Problema e momentul (inainte de euro) si problema si mai mare ar fi o divergenta a deciziilor celor 2 organe (comisia FRF/LPF si parchetul)...ce se va intampla daca Gigi e trimis in judecata in baza legii respective si nu e pedepsit avand absolut aceleasi dovezi. E foarte simplu ce intreb. Parca ai fi politician asa raspunzi.

mdionis05.06.2008 09:32
Tu poti demonstra ca nu exista dovezi? Nu prea. Pentru ca decizia nu s-a motivat! S-au dat publicitatii sanctiunile... atat!

 

Insa ciobanul sef a spus ceva si despre motivatiile respective:

 

[interviu in ProSport]

ªi el
[Cernat, presedintele comisiei de disciplina]
ce v-a rãspuns?

Mi-a spus cã eu am tratat cazul superficial, cã trebuia sã demonstrãm cã Goga a mințit.

 

Dar ce a spus jucãtorul?

Goga a zis cã eu îi promisesem bani ca "U" sã încurce pe CFR Cluj. Întreaga decizie s-a luat pe vorbele jucãtorului. Practic, el a mințit, iar în viziunea lui Cernat, eu trebuia sã demonstrez cã minte Goga.

 

Evident, pe declaratiile oierului nu se poate pune baza de obicei, insa aici exista un detaliu care arata ca, oricat de limitat ar fi la minte, aici a relatat corect ideea. Si anume cererea lui Cernat "trebuia sã demonstrãm cã Goga a mințit". Practic prin aceasta cerere, Cernat arata ca nu se bazeaza pe nici o [!] alta proba decat pe declaratia lui Goga; in plus, arata ca decizia este luata pe banuieli (de la dreptul roman se cunoaste principiul "testis unus testis nullus") intr-un caz tipic de cuvantul unuia impotriva altuia. Daca oierul nu a inventat aceasta declaratie a lui Cernat (si mi se pare prea de tot sa o fi scos din burta), lipsa de probe este cat se poate de manifesta.

AdrianUltras2505.06.2008 09:36

Mdionis a zis exact acelasi lucru care l-am zis si eu.

 

Prostii de la federatie se bazeaza pe declaratia unui jucator frustrat care isi dorea sa ajunga la Steaua dar la care Steaua a renuntat pt ca e o petarda si astfel e nevoit sa joace in Liga a 2a.

 

Daca tot se merge pe declaratii atunci ar trebui retrogradate si cefere si uta si asta bazandu-ne pe declaratia lui Zaharia.

 

Si rapidul poate fi retrogradat pt ca jucatorii si antrenorii aviari au declarat ca ei vor da meciul cefereului.

 

Pe declaratii se pot face multe...

fedora05.06.2008 09:37
Nu e nicio problema pentru ca legile dupa care se judeca sunt diferite...

 

Hai sa-ti dau un exemplu aberant. Eu si tu, aflati la prima abatere, furam 2 masini. Eu din Romania, tu din Germania. Amandoi vom fi judecati. Tu vei primi la nemti niste ore de munca in folosul comunitatii, amenda etc. Eu voi primi (Doamne-fereste) 4-5 ani de puscarie.

 

Deci pentru fapta similara, probata cu dovezi similare, noi am primi sanctiuni total diferite... de ce? pentru ca legile (regulamentele) sunt diferite

Nu ai inteles ce am vrut sa spun. Hai sa luam exemplul tau, furtul masinii judecat dupa 2 regulamente diferite. Daca intr-un proces se ajunge la concluzia ca probele dovedesc furtul masinii, iar in alt proces aceleasi probe se dovedesc neconcludente in a dovedi furtul, atunci ESTE O MARE PROBLEMA, nu mai conteaza ca sanctiunile sunt diferite in cele 2 regulamente.

AdrianUltras2505.06.2008 09:44

Bai, ca sa se rezolve odata problema asta.

 

Ancheta DNA = Ancheta FRF!

 

Sanctiunile DNA difera de Sanctiunile FRF!!!

 

Aici e diferenta!

 

Ancheta DNA trebuie sa demonstreze la fel ca Ancheta FRF ca acei bani erau de la Steaua pt U.

 

Daca DNA-ul dovedeste ca e adevarata treaba => sanctiuni penale!

FRF poate da doar sanctiuni sportive!

Marius05.06.2008 09:48

fedora,

 

incerc sincer sa fiu coerent, desi scriu pe fuga :)

 

regulamentul FRF recent modificat, interzice STIMULAREA PARTENERILOR DE COMPETITIE. nu se vorbeste deloc de darea de mita.

 

DNA in schimb, ancheteaza o posibila tentativa de mituire. tentativa care poate fi sau nu probata. ce vreau sa spun? in "ochii" FRF darea de mita nu este similara cu stimularea partenerilor de competitie. asadar, pe baza acelorasi probe, se pot dicta sanctiuni diametral opuse...

 

DNA-ul trebuie sa dovedeasca faptul ca fotbalistii sunt functionari, etc. FRF nu trebuie. Ei au (presupun) marturia lui Goga "au vrut sa-mi dea bani". Mai au (aproape sigur) convorbiri telefonice in care se vorbeste de stimularea partenerilor de competitie. punct. regulamentul interzice asta, exista sanctiuni, ele s-au dat si cu asta basta...

 

daca insa se dovedeste ca exista vicii sau ca nu-stiu-ce a mai facut comisia, binenteles ca se pot ridica aceste sanctiuni, membrii comisiei acuzati, etc.

bijoux_bz05.06.2008 09:48

Decizia finala a DNA asta ramane. Problema e ca nu se stie inca motivarea. Sunt tare curios sa aflu de s-au luat aceste sanctiuni.

 

 

CIOBANE TUNDE-O !!!

Cipper05.06.2008 09:48

@fedora, @Adrian

 

Foarte corect! Poate acum intelege si Marius care nu face diferenta intre pedeapsa si decizie. Exact asta am vrut sa ii raspund si eu. In ambele tari esti declarat vinovat chit ca pedeapsa difera. Acum astept sa fie declarat vinovat de catre DNA.

ultrasdrey05.06.2008 10:02
fularultras mäi oameni buni,dar de ce oare se bazeazä 'ästia(DNA-ul) pe niste declaratii a unor jucatori care habar n-aveau despre ce e vorba defapt in cazul ' VALIZA CU BANI'??? nu mai inteleg nimik jur ..cred ca astia au tampit rau de tot.....probele care cica sustin caä le au nu's relevante deci e relativ ilegal ce au facut ei si CIOBANASUL sustine caä are dovezi cum ka banii aia ar fi fost pt terenurile alea de ras......de ce naiba nu le prezinta publik sa ne convingem si noi sa nu murim prosti !!!..........vai vai .....justitia asta de kk din Romania e dezastru fata de cea de aici din Germania..!
mdionis05.06.2008 10:05
DNA-ul trebuie sa dovedeasca faptul ca fotbalistii sunt functionari, etc. FRF nu trebuie. Ei au (presupun) marturia lui Goga "au vrut sa-mi dea bani".

 

Fara "presupun": o au. Rezulta din ceea ce spune oierul ca i-ar fi zis Cernat.

 

Mai au (aproape sigur) convorbiri telefonice in care se vorbeste de stimularea partenerilor de competitie. punct.

 

Virgula.

In primul rand, cuvintele "aproape sigur" sunt rezultatul unei presupuneri. Pe ce se bazeaza ea?

In al doilea rand, daca decizia comisiei ar fi fost motivata si de presupusele inregistrari de convorbiri telefonice, atunci eventuala contrazicere numai a declaratiei lui Goga (unica mentionata de Cernat) nu ar fi fost suficienta pentru dezincriminarea ciobanului. Mai mult: in acest caz culpabilitatea ar fi fost evidenta iar presedintele comisiei nu ar fi avut de ce sa ii mai ceara retoric ciobanului sa demonstreze ca declaratia lui Goga este mincinoasa intrucat ar fi stiut ca ea reprezinta realitatea. Deocamdata doar presupune/banuieste ca Goga a spus adevarul.

 

regulamentul interzice asta, exista sanctiuni, ele s-au dat si cu asta basta...

 

Atata vreme cat nu este demonstrat ca regulamentul a fost incalcat, avem de-a face cu un abuz. Altfel patim precum G.W. Bush care presupunea ca stie ca Saddam are A.N.M. pe undeva insa pana la urma nu s-a gasit nimic.

In alte cuvinte: foaie verde, elefant / ce penibil, ce jenant.

manu7105.06.2008 10:09

Bravo ciobane,tot Steaua trage ponoasele tale....sa iesim in strada sa facem revolutie si tu sa ne fi in frunte,ce simpatic esti ma,esti p.n.g(omu'si plata,votu'si plata)...revolutia adevarului in Romania este alungarea celor ce fac rau societatii si tu esti unul din ei.......daca ne depuncteaza nu-i nimic,daca ne retrogradeaza(pierde fotbalul romanesc),daca vor sa fim un exemplu pt fotbalul romanesc e ok,dar legea sa fie lege pt tot fotbalul romanesc ,ascultatrea telefoanelor tuturor ...nu doar un exemplu Steaua,pedepsita prin prisma ciobanului care distruge imaginea Stelei.......s-a invatat omu' sa faca numai aranjamente pt a face euro din l.c,d-zeu nu doarme(chiar daca ai dreptate sa platesti corectitudinea) prea il hulesti si la stefanesti tot cu aranjamente.....in tara asta totul e un aranjament,dar cand esti destept taci si faci,ciobanu fluiera orice magarie la TV si sunt o suma de persoane care i-au pus gand rau,sincer ma mir cum nu ne-au retrogradat direct pt a-l ingenunchia pe cioban pe plan politic,politica il omoara pe asta si stilul lui ciobanesc :steagcruce:

Marius05.06.2008 10:16
In al doilea rand, daca decizia comisiei ar fi fost motivata si de presupusele inregistrari de convorbiri telefonice, atunci eventuala contrazicere numai a declaratiei lui Goga (unica mentionata de Cernat) nu ar fi fost suficienta pentru dezincriminarea ciobanului. Mai mult: in acest caz culpabilitatea ar fi fost evidenta iar presedintele comisiei nu ar fi avut de ce sa ii mai ceara retoric ciobanului sa demonstreze ca declaratia lui Goga este mincinoasa intrucat ar fi stiut ca ea reprezinta realitatea. Deocamdata doar presupune/banuieste ca Goga a spus adevarul.

 

Maestre, Cernat nu a "mentionat" nimic... Tu te bazezi exclusiv pe "declaratia" isterica a ciobanului. Iti amintesc insa, ca aceasta Comisie a cerut DNA "probele care privesc partea sportiva", conform spuselor lui Mircea Sandu, presedinte FRF.

 

Personal, da-mi voie sa ma indoiesc de faptul ca Cernat este atat de dobitoc incat sa decida o asemenea sanctiune bazandu-se exclusiv pe declaratia lui Goga. Asta in conditiile in care, aproape sigur, Becali, Marin, Coman si Dobos au declarat contra lui Goga...

 

Sincer, tu te bazezi mult prea mult pe ce spune ciobanul...

mdionis05.06.2008 10:38
In al doilea rand, daca decizia comisiei ar fi fost motivata si de presupusele inregistrari de convorbiri telefonice, atunci eventuala contrazicere numai a declaratiei lui Goga (unica mentionata de Cernat) nu ar fi fost suficienta pentru dezincriminarea ciobanului. Mai mult: in acest caz culpabilitatea ar fi fost evidenta iar presedintele comisiei nu ar fi avut de ce sa ii mai ceara retoric ciobanului sa demonstreze ca declaratia lui Goga este mincinoasa intrucat ar fi stiut ca ea reprezinta realitatea. Deocamdata doar presupune/banuieste ca Goga a spus adevarul.

 

Maestre, Cernat nu a "mentionat" nimic...

 

In fragmentul relatat, da.

 

Tu te bazezi exclusiv pe "declaratia" isterica a ciobanului.

 

Eu ma bazez pe ceea ce rezulta din declaratia lui. E clar ca le-a inflorit in fel si chip, insa aceasta nu schimba esentialul: daca intr-un fel sau altul, Cernat i-a spus ca ar fi trebuit sa infirme afirmatiile lui Goga rezulta ceea ce spuneam mai sus, indiferent de ce alte floricele si aberatii ar mai fi debitat oierul pe langa aceasta. Asa cum am spus, cred ca oierul nu a inventat din nimic povestea respectiva ci a existat efectiv o replica a lui Cernat in acest sens. Restul nu intereseaza.

 

Iti amintesc insa, ca aceasta Comisie a cerut DNA "probele care privesc partea sportiva", conform spuselor lui Mircea Sandu, presedinte FRF.

 

Da. Si tocmai de aceea, daca ar fi existat probe incriminante reale in cele transmise de la DNA, Cernat nu ar fi facut acea aluzie la necesitatea de a il contrazice pe Goga fiindca ar fi stiut deja ca oierul este vinovat si nu il mai spala nici Dunarea.

 

Personal, da-mi voie sa ma indoiesc de faptul ca Cernat este atat de dobitoc incat sa decida o asemenea sanctiune bazandu-se exclusiv pe declaratia lui Goga. Asta in conditiile in care, aproape sigur, Becali, Marin, Coman si Dobos au declarat contra lui Goga...

 

Cat de dobitoc este unul sau altul ramane deocamdata tot o presupunere. Un argument in favoarea lipsei de inteligenta a comisiei si a presedintelui ei este momentul in care face publica sanctiunea: are toate probabilitatile sa deregleze psihicul multor componenti de la "nationala". Apoi decizii abuzive au dat si altii la vremea lor, influentati de mersul evenimentelor, nu de calitatea probelor: procesul o.d.s.s. a fost (juridic vorbind) o caricatura de proces, cu insailari de acuzatii "pe care le stia toata lumea" in loc de dovezi, cu repetate incalcari ale deontologiei profesionale din partea celor care trebuiau sa vegheze la corecta sa desfasurare. Si totusi Gica Popa nu era mai tampit decat Cernat, facuse si el o facultate. In fine: ramane de vazut.

 

Sincer, tu te bazezi mult prea mult pe ce spune ciobanul...

 

Nu. Ma bazez pe abilitatea mea de persoana rationala de a discerne o informatie utilizabila in noianul de prostii iresponsabile pe care ciobanul sef le emite non-stop.

 

LE: Asa cum am afirmat si mai inainte, doar ciobanul insusi poate produce liber si nesilit de nimeni noi probe la dosar pentru ca nu il duce dovleacul sa isi tina gura inchisa: "Singura lor proba este declaratia lui Goga, ca eu am vorbit cu el la telefon si i-am spus ca ii voi da bani daca isi apara corect sansele. In rest nu am mai vorbit cu nimeni [...]". E atat de imbecil incat nu isi da seama ca atunci cand spune "nu am mai vorbit cu nimeni" admite implicit ca declaratia lui Goga (i.e. cum ca i-ar fi propus prin telefon niste bani pentru apararea corecta a sanselor) corespunde realitatii si deci este sanctionabil.

AdrianUltras2505.06.2008 10:51
"Eu nu am nici o treaba, ies si din viata publica, si din viata sportiva, termin, vand si cu asta basta. Vand actiunile si am terminat balciul. Nu mai merg la fotbal. Care e problema?", a spus Becali, care a continuat: "Marian Iancu? Muresan? Fratilor, voi comentati? Va face omul un bine si voi ii dati in cap? Pai, visa CFR sa joace in Liga? Sau Timisoara in cupele europene? Datorita Stelei, care a adunat puncte joaca ei acum in Europa".

 

 

every cloud has a silver lining :rolleyes:

 

 

Eu zic ca oricum nu are rost sa ne mai batem capul cu prostia asta.

Traim in Romania, singura tara unde a da bani cuiva ca sa munceasca nu doar ca e considerat o infractiune ci e considerat o infractiune mult mai mare decat actul de a da bani cuiva ca sa nu isi faca treaba!

 

P.S. Inca, nimeni, nu a anchetat meciurile suspecte ale cefereului...

glow05.06.2008 11:15

Prieteni nu va mai infierbantati, e simplu, DIN PACATE, nu vom juca in sezonul urmator in nicio copetinte europeana. C'est la vie !

Asta e daca nu esti destul de inteligent sa aperi, o iei.

 

Cred ca daca vom fi interzisi, vom fi suparati pe moment, dar cred ca va fi un sut in fund, adica un pas inainte. Vorba aceea: Tot raul spre bine !

fularsteaua2:steag_sah_mic:

Virgil05.06.2008 11:23

Titlul articolului: SOC LA COMISIA DE DISCIPLINA

Inexact. Socul e la Steaua. Un soc anuntat de altfel imediat dupa terminarea campionatului.

Din nefericire am trait s-o vad si pe asta. Steaua depunctata.

Suna a gluma proasta si totusi, e cat se poate de adevarat.

As fi preferat sa terminam mai jos de locul 2, decat sa patim rusinea asta.

 

Gigi a fost provocat intruna de Muresan indeosebi, Paszkany si Iancu. Si a cazut in plasa intinsa de primii doi in colaborare cu DNA-ul.

De ce numai el si odata cu el Steaua? De ce nu si Borcea sau Muresan sau Copos? A fost randul lui, dar sunt sigur ca fotbalul va fi in continuare sub lupa oamenilor DNA-ului. Si poate le va veni si lor randul.

 

Ard de nerabdare sa stiu care va fi decizia UEFA in legatura cu participarea sau neparticiparea Stelei la preliminariile pentru calificarea in grupele Champions League. As dori un aviz favorabil Stelei din partea UEFA. Pentru ca Steaua merita onoarea aceasta. Steaua nu e Becali.

bijoux_bz05.06.2008 11:23

ciobanu: "Eu nu am nici o treaba, ies si din viata publica, si din viata sportiva, termin, vand si cu asta basta"

 

 

DA DA DA DA DA DA DA DA DA DA DA DA DA DA DA DA DA DA DA DA DA !!!!!!!!!!!!!!!

Marius05.06.2008 11:26

"Articolele din regulament se referã la promisiune și acceptare de bani în scopul obținerii unui rezultat favorabil Stelei. În regulamentul disciplinar nu existã noțiunea de corupție ca în cel penal, pentru cã este o diferența consistentã între ele", a conchis președintele comisiei, Cernat...

 

 

Asa ca...

glow05.06.2008 11:28
Ard de nerabdare sa stiu care va fi decizia UEFA in legatura cu participarea sau neparticiparea Stelei la preliminariile pentru calificarea in grupele Champions League. As dori un aviz favorabil Stelei din partea UEFA. Pentru ca Steaua merita onoarea aceasta. Steaua nu e Becali.

din pacate sunt sigur ca daca la apel nu se schimba decizia (si nu prea cred), sigur nu vom fi anul acesta in nicio competitie europeana. Tristete imensa in Ghencea !

Poate vom profita de acest timp pentru a face intr-adevar o echipa de netrecut si sa incercam sa reeditam '86.

Tot raul spre bine ! fularsteaua2

«145678»