Din pacate, salut CL anul asta.
Mori, ciobane !
Goga, o sa te injure o tara intreaga pentru ce-ai facut.
Din pacate, salut CL anul asta.
Mori, ciobane !
Goga, o sa te injure o tara intreaga pentru ce-ai facut.
Din pacate, salut CL anul asta.Mori, ciobane !
Goga, o sa te injure o tara intreaga pentru ce-ai facut.
cred ca trebuie sa se transfere Goga in strainatate ca pe aici....
Cel mai bine ar fi sa ne retrogradeze.
Dar le e frica sa faca asta.
Ca daca o fac, se duce dracului toata Liga 1.
Adio audiente in primul rand!
Apoi o sa vina problema cupelor europene.
Degeaba se dau toti mari si tari.
Steaua e singura care poate sa faca fata acolo.
S-a vazut sezonul trecut.
Steaua in CL.
Dinamo,rapid,cefere - eliminate de necunoscuti in tururile preliminare ale cupei UEFA.
Varza!
Fara Steaua Liga 1 nu exista.
Coeficientul tarii o sa se duca foarte dracului sezonul urmator.
Sa vedem ce vor zice dup-aia...
Marius
Articolele din regulament se referã la promisiune și acceptare de bani în scopul obținerii unui rezultat favorabil Stelei.
Da' cine a acceptat?A acceptat goga vreun ban?
Daca da, la puscarie cu el!
Evaziune fiscala.Nu a declarat banii respectivi.
Si inca ceva, eu stiam ca nimeni nu are voie sa iti interzica dreptul la libera exprimare.
Daca eu iti promit tie ca iti dau 1 mil de euro daca ii dai un sut ciobanului si tu accepti dar nu o faci, ma baga la puscarie?
Am ajuns de unde am plecat.
Concluzie finala: Steaua a fost depunctata din vorbe!
@Marius
Cine a zis ceva de coruptie? A zis cineva undeva ca sunt aceleasi articole de lege luate in considerare? Tu o tii pe a ta una si buna. Toti cei care au avut ceva de spus in legatura cu acest lucru se refereau la o actiune. Care penal e pedepsita dupa niste articole de lege, sportiv dupa altele. Dar actiunea e aceeasi chit ca penal se numeste tenativa de corupere, dare de mita cum vrei tu, iar sportiv e mai plastic numita promitere si acceptare de bani. Singurul lucru care difera e termenul legal. ACTIUNEA e aceeasi... Dpdv al DNA-ului problema care se pune e daca intra sau nu jucatorii sub statutul de functionari.
Nu inteleg de ce te incapatanezi sa faci diferente care nu exista...
Cipper,
Hai ca plec spre casa si o sa fiu mai coerent.
iti spun ceva, alta analogie ![]()
Tu esti presedinte de club, eu la fel. Eu iti promit tie bani ca sa joci pe bune cu unii... FRF ne poate sanctiona pe amandoi, sportiv... DNA ar avea mult mai mult de dovedit...
In fine, aceeasi actiune, greu de dovedit...
Revin mai tarziu ![]()
Fiti calmi..."asa a vrut Dumnezeu"..vorba stim noi cui!!
Apropos, se prescrie cumva darea de "mita" in scopul jucarii corecte a unui meci de fotbal? Daca nu, atunci pe cand ancheta DNA la meciul Poli Iasi - Steaua, unde exista declaratia lui Balba inregistrata de un post radio in care se specifica niste bani veniti dinspre Dinamo? Ca doar nu numai Goga poate sa declare, nu-i asa? Ah, da stiu, acolo nu era Becaliul, deci nu e treaba noastra.
daca asta e pretul care trebuie platit pentru a pleca Becali eu sunt de acord sa ne depuncteze !
pleaca Gigi, pleaca...
Din nou, trebuie sa fim noi mai catolici decat Papa !!!In alte tari , premierea nu este interzisa!! La noi este,!!!! DE ce??? E mai usor de blatuit cand premierea este interzisa !!!
Asta-i, suntem o tara de tampiti !!!!!! ![]()
"UEFA nu interzice stimularea adversarului" am vazut pe gsp , oricum nea Jiji a facut-o de oaie
Acceptand de la bun inceput injuraturile unora, declar: " SUNT FOARTE FERICIT PENTRU CELE INTAMPLATE Stelei, m-as bucura sa nu pupam nici UCL. Trebuia sa se termine o data cu "hegemonia" asta blatista a Stelei, care se stie ca e murdara. Trebuia sa se termine o data cu "legile ciobanesti" si "puternicii lumini" PANA CAND SA_L MAI SUPORTE/SUPORTAM PE Becali ????"
LA M**E CIOBANULE, iti bati joc de istoria Stelei si a fotbalului romanes.
MANDRU CA SUNT STELIST. ACUM MAI MULT CA NICIODATA TREBUIE SA ARATAM CA IUBIM Steaua...LA GREU !!!
Mai tineti minte cine a candidat la alegerile FRF de data trecuta si cine era in spatele contracandidatului lui Sandu, nu? si cum practic Gigi a hotarat presedintia FRF cu ajutorul lui condescu. De ce n-ar face-o si in 2010, la urmatoarele alegeri dar in favoarea lui Popescu sau cine o candida din partea lui giovanni?Cred ca toate belele astea au venit odata cu giovanni la Steaua si nu se vor opri aici.
@Marius
FRF poate cere ( ce a si facut) DNA documentele care privesc strict partea spotiva a cazului si poate judeca in baza probelor FARA a astepta decizia instantei. Deci... ![]()
Conform codului penal romanesc este interzis tuturor participantilor implicat intr-o ancheta sa divulge date din dosarul respectiv pana la finalizarea acestuia si trimiterea spre instantele judecatoresti.
De asemenea codul de procedura penala spune ca nu poate fii admisa ca proba nicio dovada obtinuta prin incalcarea prevederilor de drept comun.
Daca ceva a ,,transpirat" dinspre dna spre FRF,atunci respectivii se fac vinovati pentru incalcarea legii cu privire la ,,pastrarea secretului de serviciu". In speta,d-nii procurori ai dna s-ar mai face vinovati si de ,,subminarea anchetei"si ,,impiedicarea rezolvarii cazului"prin ,,furnizarea de date din dosar unor terte persoane,altele decat cele indreptatite juridic(forurile competente imediat urmatoare).
Astfel,consecintele imediate ar fii recuzarea de catre dna a comisiei de ancheta(membrii acesteia urmand sa suporte sanctiuni disciplinare conform regulamentullui de ordine interioara) si numirea unei alte comisii in alta componenta care sa reinvestigheze cazul.
Membrii comisiei de disciplina a FRF trimisi in judecata pentru obtinere abuziva de probe si impiedicarea solutionarii unui caz in curs de cercetare.
Sanctiunile dictate de comisia FRF vor fii nule de drept deoarece au fost elaborate in urma unor probe obtinute ilegal.
Foarte interesant ce zice @Jderul. Sper ca sa fie auzit de avocatii lui Becali.
Inca un lucru interesant, aflat de la Victor Becali: Cum de Goga a fost achitat din lipsa de probe? Daca e mita si n-a fost denuntata dinainte, Goga trebuia pedepsit si el.
eu as boicota decizia depunctarii prin retragerea stelistilor din lotul Romaniei,chiar acum!!! sa joace ticalosii de la CFR-wc si gunoaiele care au stat capra,Dinamo si tiganii...
eu as boicota decizia depunctarii prin retragerea stelistilor din lotul Romaniei,chiar acum!!! sa joace ticalosii de la CFR-wc si gunoaiele care au stat capra,Dinamo si tiganii...
Corect cu completarea tiganii de supt podul Grand.
Stelistii nu au ce cauta sa aduca faima unora care ii scuipa si ii defaimeaza peste tot. Echipa nationala a Romaniei sa fie alcatuita din jucatorii campioanei fabricata de FRF cu concursul p_r_o_s_t_i_t_uatelor de la Dinamo si CFR Ghiulesti si a marilor jurnalisti mancatori de stiu ei ce.
@ JDERUL
Asra e unul din momentele in care mi-as fi dorit sa am cunostinte mai aprofundate de drept ![]()
Totusi, pot sa-ti spun ca, asa cum au spus in repetate randuri oficiali ai FRF, a existat o adresa oficiala a Comisiei catre DNA pentru a li se pune la dispozitie acele probe (in speta, convorbirile telefonice). Deci totul este inregistrat, totul s-a facut cu documente oficiale. Membrii Comisiei nu au obtinut inregistrarile "pe sub mana" pentru a putea fi acuzati de viciu de procedura.
In fine, pacat ca nu cunosc mai mult drept penal ![]()
Foarte interesant ce zice @Jderul. Sper ca sa fie auzit de avocatii lui Becali.
Inca un lucru interesant, aflat de la Victor Becali: Cum de Goga a fost achitat din lipsa de probe? Daca e mita si n-a fost denuntata dinainte, Goga trebuia pedepsit si el.
Nu e nimic interesant in ce a zis Victor Becali...din punct de vedere al codului penal daca goga a facut ...sa zicem autodenut ele e protejat de lege; acelasi lucru nu stiu daca se aplica in afara legii penale si aici ma refer in fata comisiei.
Lucrurile sunt simple: daca existe 2-3 declaratii de ambele parti, la comisie care confirma "premiera" atunci nu avem scapare.
Problema este: se aplica repercursiuni sportive intr-o problema cu iz penal inainte de stabilirea sentintei sau nu?!
Daca da: inseamna ca cei chemati la comisie au scuipat tot.
Daca nu: vedeti ce a spus Jderul mai sus si atunci comisia e in rahat!
@ JDERUL
Asra e unul din momentele in care mi-as fi dorit sa am cunostinte mai aprofundate de drept
Totusi, pot sa-ti spun ca, asa cum au spus in repetate randuri oficiali ai FRF, a existat o adresa oficiala a Comisiei catre DNA pentru a li se pune la dispozitie acele probe (in speta, convorbirile telefonice). Deci totul este inregistrat, totul s-a facut cu documente oficiale. Membrii Comisiei nu au obtinut inregistrarile "pe sub mana" pentru a putea fi acuzati de viciu de procedura.
In fine, pacat ca nu cunosc mai mult drept penal
Ca cei de la FRF au cerut probe de la DNA e posibil, desi eu n-am auzit de asa ceva. Insa DNA nu avea voie sa dea acele informatii. Si nici nu stim daca le-au dat sau nu.
Ce stiu sigur e ca Mircea Sandu, intrebat despre acest caz, a zis ca FRF asteapta o decizie a DNA si doar apoi vor actiona in consecinta...
eu as boicota decizia depunctarii prin retragerea stelistilor din lotul Romaniei,chiar acum!!! sa joace ticalosii de la CFR-wc si gunoaiele care au stat capra,Dinamo si tiganii...
Nu cred ca ar fi o idee buna.
De ce sa-si riste ei carierele pt Jiji Becali?Iti dai seama ca nu ar mai prinde prea curand lotul national.
In alta ordine de idei,Gigi ar fi primul care nu ar agrea o astfel de solutie,retragand jucatorii de la nationala vor scadea sansele sa-i vanda si sa-si umple buzunarele...
Hai sa mai asteptam sa vedem ce va iesi la apel.
Mai tineti minte cine a candidat la alegerile FRF de data trecuta si cine era in spatele contracandidatului lui Sandu, nu? si cum practic Gigi a hotarat presedintia FRF cu ajutorul lui condescu. De ce n-ar face-o si in 2010, la urmatoarele alegeri dar in favoarea lui Popescu sau cine o candida din partea lui giovanni?Cred ca toate belele astea au venit odata cu giovanni la Steaua si nu se vor opri aici.
Toate "belelile" astea au venit odata cu George Becali, mai bine in Liga a 2 a si fara el, decat sa continuam cu el, sa ne manjeasca imaginea cu practicile lui murdare!!
Acceptand de la bun inceput injuraturile unora, declar: " SUNT FOARTE FERICIT PENTRU CELE INTAMPLATE Stelei, m-as bucura sa nu pupam nici UCL. Trebuia sa se termine o data cu "hegemonia" asta blatista a Stelei, care se stie ca e murdara. Trebuia sa se termine o data cu "legile ciobanesti" si "puternicii lumini" PANA CAND SA_L MAI SUPORTE/SUPORTAM PE Becali ????"
LA M**E CIOBANULE, iti bati joc de istoria Stelei si a fotbalului romanes.
MANDRU CA SUNT STELIST. ACUM MAI MULT CA NICIODATA TREBUIE SA ARATAM CA IUBIM Steaua...LA GREU !!!
Nene VaSsY, matale nu esti stelist ci doar umplutura cand se aduna stelistii adevarati. Hegemonie blatista? Fericit pt raul Stelei? Hmmm... de fapt n-ai treaba cu Steaua absolut deloc, ci doar ura de Becaliu te aduce pe forum sa postezi.
Mori ciobane!
Din cate se pare comisia de disciplina a mers doar pe declaratia lui Goga!
"De la DNA n-am avut nimic"Unul dintre membrii Comisiei de Disciplinã a explicat ieri cã forul federal nu s-a bazat pe nici o dovadã din partea procurorilor anticorupție : "De la DNA am avut doar o adresã prin care ni s-a comunicat cã ei desfãșoarã o anchetã juridicã. Atît, restul a fost ancheta noastrã pe linie sportivã și avînd ca bazã Regulamentul FRF în vigoare". De aceea a fost respinsã cererea prin care Steaua a solicitat luarea unei decizii abia dupã ce ancheta va avea o finalitate în plan juridic.
Goga a spus tot
Argumentul forte al Comisiei de Disciplinã a fost mãrturia lui Dorin Goga. Jucãtorul Universitãții a explicat în detaliu și cu lux de amãnunte cã avea promiși bani mulți dacã n-ar fi pierdut cu CFR. "Am fost sunat de Gigi Becali, care mi-a promis cã îmi va oferi o sumã de bani dacã voi juca bine, voi marca împotriva CFR-ului și noi nu vom pierde" , a fost una dintre depozițiile lui Goga. Acesta a fost motivul suspendãrii lui Becali.
E calumea, nu?
Pai stiti ce, ma duc si eu sa declar acum ca mi-a dat cefereul bani ca sa fac scandal pe stadioane sa primeasca Steaua suspendare de teren. Sa vedeti cum ii retrogradeaza pe aia ![]()
Acceptand de la bun inceput injuraturile unora, declar: " SUNT FOARTE FERICIT PENTRU CELE INTAMPLATE Stelei, m-as bucura sa nu pupam nici UCL. Trebuia sa se termine o data cu "hegemonia" asta blatista a Stelei, care se stie ca e murdara. Trebuia sa se termine o data cu "legile ciobanesti" si "puternicii lumini" PANA CAND SA_L MAI SUPORTE/SUPORTAM PE Becali ????"
LA M**E CIOBANULE, iti bati joc de istoria Stelei si a fotbalului romanes.
MANDRU CA SUNT STELIST. ACUM MAI MULT CA NICIODATA TREBUIE SA ARATAM CA IUBIM Steaua...LA GREU !!!
Sunt sigur ca pe acest site sunt inregistrati numai stelisti unu si unu, dar au inceput sa devina chiar stresante postarile dinamovistilor, rapidistilor sau dracu' mai stie care **isti posteaza pe site-ul acesta.
,,Trebuia sa se termine o data cu "hegemonia" asta blatista a Stelei, care se stie ca e murdara.''
Mai avem putin si trecem la ,,Next Level'' ,,m**e Steaua'' sau m**e steoaia'' .