"Prostii de la federatie se bazeaza pe declaratia unui jucator frustrat care isi dorea sa ajunga la Steaua dar la care Steaua a renuntat pt ca e o petarda si astfel e nevoit sa joace in Liga a 2a.
Daca tot se merge pe declaratii atunci ar trebui retrogradate si cefere si uta si asta bazandu-ne pe declaratia lui Zaharia.
Si rapidul poate fi retrogradat pt ca jucatorii si antrenorii aviari au declarat ca ei vor da meciul cefereului.
Pe declaratii se pot face multe..."
Mda. corect sintetizat. De fapt asta ii tot cazul celor de la DNA. Din moment ce nu au surprins un eventual flagrant, singura chestie care o au e declaratia lui Goga.
Oricum, e o mare rusine ce se intampla. Ii pacat pentru ca pierdem enorm la imagine, in cazul viitoarelor transferuri, majoritatea vor refuza Steaua. Foarte smplu sa ajungi din un simbol national un paria.
Totusi, daca ciobanul va pleca de la echipa, asa cum se aude ca va face, ar fi "un sut in fund un pas inainte" pentru noi.
Acum orice lucru are doua taisuri. Odata excluderea ce se prefigureaza. Asta in termen imediat. Dar sa ne gandim la cei care au orchestrat acest joc...Nu o sa mai aiba audienta. Coeficientul in Europa va scadea, nu vom mai avea 2 echipe in chleague, banii din drepturi de televizare vor scadea (credeti cava fi audienta la Cluj in Ch.League?), valoare jucatorilor va scadea (sumele de transfer). Cred ca, am merita sa fim sacrifcati (cat doare sa zic asta) doar ca sa vedem aceste lucruri. Sa primim noi o palma, dar reversul va fi o droaie de pumni. Asta as vrea sa vad.