Sunt de parere ca totul se va termina foarte prost pt FRF.
Lipsa dovezilor va fi decisiva.
Sunt de parere ca totul se va termina foarte prost pt FRF.
Lipsa dovezilor va fi decisiva.
poate asa o sa luam si noi atitudine in fata jijiGODIEI !
dragi stelisti .......abia daca pot sa ma abtin fata de nici nu gasesc cuvinte sa ii caracterizez pe constipatii natiunii Muiesan , zotta si Iancu ..ar mai fi cativa dar astia sunt speciali. am niste nervi de imi vine sa ii mananc de vii sa le sara grasimea aia spurcata de pe ei.......dar vine ea si ziua razbunariiiiiiiiii
RUSINE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MIZERII ORDINARE!!!!!!!!!!!!!!
Isi ascund frustrarile si incompetenta in spatele unei decizii nu numai imorale dar care incalca flagrant legile satatului roman,marsand pe ideea populismului primat.
O sleahta de nemernici care au putere decizionala isi bat joc de o natiune.Iau hotarari dupa propriul plac si se cred dumnezei!!!!!!
Toate relele din lume le-o fii facut jjjjj dar de aceasta data vinovatia lui nu poate fii probata!
Ce rost are aceasta decizie acum cand nici ancheta dna nu este incheiata si nici nu sunt dovezi clare incriminatoare??????????
DACA AU ONOARE DE STELISTI TOTI CEI CONVOCATI LA NATIONALA VOR TREBUI SA REFUZE SA INTRE IN TEREN LA MECIURILE DIN GRUPELE CAMPIONATULUI EUROPEAN!!!!!
Ce rost are sa lupti pentru gloria statului care nu te apara de asemenea idioti? Sa devii martir pentru o natiune care nu te merita? Da pentru ca ,,somnul natiunii naste monstri".Datorita nepasarii noastre au ajuns acesti malformati sa aiba putere decizionala!!!!!
SA IESIM IN STRADA!!!!!!!!!!!!!!!!
Steaua TREBUIE APARATA IMPOTRIVA ABUZURILOR!!!
Scuze daca am fost prea virulent,dar.........nu-mi pot stapani mania cu atat mai mult cu cat vad cum tot felul de neanderthali care de-abia au descoperit pozitia bipeda se inghesuie sa-si dea cu parerea
si sa gaseasca tot felul de motivatii puerile pentru a ,,justifica"sacrilegiul Stelei.
DECAT O ,,DEMOCRATIE ORIGINALA"IN CARE TOTI IDIOTII SA FIE LIBERI IN A-SI BATE JOC DE LEGILE STATULUI,PREFER O DICTATURA TIRANICA IN CARE LEGILE SA FIE RESPECTATE MERGAND PANA LA PEDEAPSA CAPITALA PENTRU CEI CARE NU SE SUBORDONEAZA LEGILOR DE DREPT!
SA IESIM IN STRADA!!!!
VOM FACE O A DOUA REVOLUTIE!!!
PENTRU Steaua NICIUN SACRIFICIU NU ESTE PREA MARE!!!!!!!
Inca o palma pe obrazul Stelei data de Becali.Si ca si cum nu era deajuns au sarit cu mic cu mare,federatie,ziaristi si conducatori de cluburi,sa dea care mai de care in blazonul si implicit in suporterii Selei!RUSINE!Ar trebui sa se inteleaga ca aceasta comisie a facut o mare eroare luand o decizie inainte de a se incheia ancheta DNA-ului!S-au bazat doar pe declaratiile unei persoane?Destul de dubios!Sunt curios cum vor reactiona toti cei mentionati mai sus in cazul in care la apel se va schimba decizia.Cat despre Becali...sa fie suspendat 22 de ani!!
Un lucru este foarte clar! La meciurile Stelei sa se astepte la ce`i mai rau tot fotbalul romanesc. Sa luam atitudine impotriva mizeriilor din FRF,LPF ect,impotriva ciobanului,impotriva jurnalistilor si a mass mediei in general,impotriva infectiilor si mizeriilor zotta muri si Iancu! jet lor! UE Jiji ! CIOBANE Pleaca din Ghencea! ue presa,ue FRF,ue LPF,ue all...
Daca avocatul Stelei e baiat destept va cere sa vada dovezile in baza carora a fost depunctata Steaua.
Si daca nu reusesc baietii sa produca dovezile, ii dai in judecata pt ca ti-au murdarit imaginea.
e avocatul lui Jiji nu a Stelei si daca are aceiasi minte (adica de loc) vom vedea ciorile in CL
Daca tot s-au mai luat decizii asa de drastice, nu putea sa-l scoata pe Becali din fotbalul romanesc, nu doar interzicerea pe stadioane?
Eram multumit sa nu jucam 1 an in Europa numai daca Becali ar fi fost dat afara.
Fiecare doarme cum isi asterne...iar noi dormim oribil de cand acest cioban este patronul Stelei...
E incredibil ! trebuie sa facem ceva indiferent prin ce mod , trebuie sa il dam jos pe cioban de la patronat .. un protest ceva , cu toate ca nush daca vom rezolva ceva , sa ne gandim la solutii, cum am putea sa il dam jos pe cioban??
Stiti ce e mai grav,in afara de depunctarea noastra? Datorita faptului ca aceasta depunctare este un abuz si e facuta fara dovezi(din ce stim noi),multi tampiti o sa il vada pe Becali drept victima. Ca s-au coalizat astia impotriva lor. Alooooo,coalitia impotrvia Stelei exista de demult doar ca nu au avut cu ce sa-l infunde pe cioban. Au reusit asta in orasul pazskanian,cu ajutorul securistilor care l-au filat foarte frumos pe jijel(pontul a fost vandut de chefere) si profitand de prostia imensa a ciobanului.
Ei stiau ca ciobanul are un ultim glont in meciul cu u Cluj-chefere si au speculat la maxim acest lucru,indiferent de rezultatul meciului,ei isi asigurau titlul. Judecand obiectiv,toate aceste decizii sunt abuzuri evidente,dar sa nu uitam cine ne-a adus aici,jijel becatel. Datorita mizeriei pe care el a raspandit-o in liga1,ajutat de alte specimene de la alte cluburi,acum vom fi martelati in opinia publica pentru ca s-a ivit "momentul zero" in mintea multor frustrati. "Sa plateasca Steaua", "Retrogradati Steaua" sunt titluri date de oameni mici,mici de tot care vad ocazia sa loveasca decisiv in clubul nostru fiind ajutati din plin de cioban. Tentative au mai existat in trecut,dar ii loveam in fata cu rezultatele din campionat si din Europa si se retrageau in gaurile din care au iesit. Acum ce putem sa facem? Nu stiu cum se va termina acest caz,dar un lucru e clar,trebuie protestat cumva,necumva impotriva mizerabilului.
DA,trebuie protestat impotriva lui pentru ca el baga clubul in rahat. Injuram jeguri care nu merita nici un scuipat gen banciu sau chiotea(care nu au functie la club) dar in mod "convenabil" uitam sa spunem ceva in mod public impotriva becaliotului. Injuram panaramele de la Cluj,Rapid,dinamu,**** uitand cine le-a dat motive sa manance rahat la adresa noastra,si anume jijel becatel.
CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.
cu toata repulsia fata de cioban,astazi mi`a placut enorm,sincer muream de ras,cand a intrat becaliotu` in direct la sport.ro si a inceput sa`i injure pe banciu si chiotea care jubilau de fericire ca Steaua risca neparticiparea in Liga. Le`a zis`o ciobanu` asa ca la tara. Catre Banciu:"nu vezi ba ce fata de dobitoc ai? esti un prost un dobitoctu diseara bei sampanie ca e depunctata Steaua" Penal =))
ciobane pleaca din Ghencea!!!!
REPULSIE TOTALA FATA DE LEGI,REPRESIUNE SI MEDIA !
ps:ce nu ne omoara ne face mai puternici,eu unul iubesc si mai mult Steaua cand vad a toti dau in ea...si poate asa scapam de suporterii de carton pe care`i avem
Noi ,suporterii trebuie sa aparam Steaua, de Gigi Becali, de mass-media, de comisii!
Toata lumea e impotriva noastra din cauza infectului de Gigi Becali.,care ne-a patat blazonul inca o data.Oare cat mai stam cu mainile in san?Oare pe cine mai aduce gibonul in staff ca sa ne inchida gura?Pe Jenei,pe Boloni ,pe Iordanescu?
Vestea cea mai trista nu e ca vom fi suspendati din competitiile europene,ci ca nici o apa din lume n-o sa mai spele mizeriile facute de Becali in numele Stelei!
In primul rand, clubul Steaua trebuie sa angajeze acum un avocat foarte bun. Din punct de vedere al regulamentelor, decizia comisiei este usor atacabila pe baza de lipsa de temei, si trebuie atacata atat la nivel national cat si la Lausanne, in caz ca va fi (si, probabil, va fi) necesar. Numai contestand complet decizia comisiei putem spera la reabilitare, orice cerere de "indulcire" este sinonima cu acceptarea propriei culpabilitati.
In al doilea rand (desi nu cred ca va fi prea usor de realizat), ciobanul sef trebuie sa invete sa isi tina gura inchisa. Nu este suficient sa balmajesti cateva tampenii generice despre coruptie si stimularea adversarilor adversarilor pentru a iti demonstra justetea cauzei. Oierul trebuie sa inteleaga (in masura in care acest cuvant i se poate aplica -- si aici ma refer la cei din conducere care il pot influenta in luarea deciziilor) ca nu este catusi de putin competent in astfel de chestiuni si ca trebuie sa ii lase pe specialisti sa vorbeasca in locul lui. Orice declaratie inutila a ciobanului nu face decat sa inrautateasca situatia.
In al treilea rand, ciobanul trebuie sa inteleaga ca, desi masura comisiei este in mod evident un abuz luat pe baza de zvonuri iar nu pe probe concrete, adoptarea ei i se datoreaza lui in cea mai mare parte, capului sau zevzec, declaratiilor sale iresponsabile si actiunilor sale stupide. In momentul in care a fost introdusa in regulament prevederea care spune ca nu ai voie sa stimulezi adversarii adversarilor, indiferent ca el sau altul o considera aberanta sau nu, ai obligatia sa o respecti. Vesnica sa cantonare in ipostaza de "creditor" al clubului caruia nimeni nu poate sa ii ceara socoteala intrucat el nu are pozitie la club nu este normala, la fel cu schema de functionare a intregului club. Anormalitatea genereaza tot felul de reactii iar masurile abuzive sunt consecinta directa a acesteia.
Dar e ciudat cum au dat astia suspendarea imediat dupa ce UEFA a sanctionat FC Porto.
Stateam perplex si ma gandeam....oare de ce a fost necesar scandalul asta?oare nu putea ciobanul sa stea linistit,nu mai dadea niciun ban la Cluj,Steaua era pe 2,juca in Liga Campionilor fara probleme,de ce o fi trebuit sa ne ducem noi cu banii la meciu ala nu inteleg....acum suferim pt un gest negandit,un gest fara explicatii.
7 puncte retrase Stelei inseamna 2 victorii si un egal,3 meciuri pt care echipa noastra a facut 3 saptamani antrenamente,a alergat, a muncit....lafel si cu u Cluj,echipa pt care eu am o mica simpatie,nuj de ce,pt trecutul ei istoric asta in ciuda amicitiei fanilor ei cu cainii infecti din groapa
Unde nu`i cap vai de picioare.Asa si noi,cum ne asternem asa dormim.Daca stateam linistiti jucam in Liga oricum si nu se intampla nimic
N`ai cu cine ba,n`ai cu cine,niste tarani!
CE MA?????? mama nu mai pot ... misau inmuiat picioarele
Cred ca oricine poate castiga acest proces impotriva DNA si celorlalti prosti, pentru ca n-au nici o dovada in baza careia sa ia masuri. Dar la cat de handicapat e fecali, probabil la fel de terminat o fi si avocatul lui.
E urat ca noua ni se intampla din astea, in timp ce adevaratii hoti castiga campionate si ii doare-n teava de esapament.
Dar la cat de handicapat e fecali, probabil la fel de terminat o fi si avocatul lui.
Rezolva Gigi in stilul sau.Deja a anuntat ca "ii voi schimba pe toti din comisie"...Asta chiar se crede Dumnezeu!...
Nici macar nu isi da seama ca banii lui nu intra in calcul in problema de fata...
deci nu se poate asa ceva....Steaua depunctata???? rapid in Champions League????trebuie sa facem ceva urgent!stelisti iesiti pe strada la proteste trebuie sa aratam cine e Steaua in Romania si nu glumesc cand spun"revolutie" va fi pe strazile din toate orasele din Romania.asa ca haideti pe strazi sa protestam fata de acei "domni"care conduc fotbalul romanesc.haideti pe strazi!
Decizia de azi a comisiei de disciplina este un lucru cat se poate de corect si de asteptat. Motivarea materiala era strict interzisa, iar Gigi a fortat ca un prost in ultima etapa. De ce trebuia sa vorbeasca la telefon cu toate muraturile lui U, care apoi sa-l toarne la DNA? De ce trebuia sa fie cu banii acolo?
A gresit si greseala se plateste.
Norocul Stelei este ca in regulamentul FRF, sanctiunea cu retrogradarea pentru astfel de fapte, nu a existat pentru editia trecuta de campionat.
E posibil ca Steaua sa rateze si Liga Campionilor si pentru acest lucru ma doare sufletul. Ma doare sufletul pentru eforturile jucatorilor din returul campionatului, pentru sacrificiile lor, pentru modul in care au fost tratati de galeriile ostile ale prazarilor, ale cainilor, ale ciorilor, etc. Ma doare sufletul pentru sperantele noastre care dupa pierderea campionatului la limita, primesc acum o noua lovitura.
Ulciorul nu merge de multe ori la apa si nici "smecheriile" lui Gigi la infinit. Viata i-a dat o palma grea si odata cu el am primit-o si noi.
Ce e mai grav, e ca o echipa aflata la 14 puncte de noi la incheierea campionatului, se gandeste sa ne ia locul in Liga Campionilor. Rapidul care a facut din tantar armasar in cazul bricheta. Chiar scazand acele 3 puncte si acordandu-le Rapidului, Steaua ar fi avut un avantaj de 8 puncte fata de ea.
Sa speram ca adormitii din conducerea Stelei vor riposta ferm si cu inteligenta.
Gigi, ai dat cu oistea in gard! Viitorul tau politic, dar si sportiv este zero barat. Viitorul in libertate, sub semnul intrebarii.
Ne-au invins CFR, Timisoara, Dinamo, Craiova si Rapid. Pe greselile grosolane ale unui individ care a sfidat intotdeauana legea.
Sper ca pentru Steaua acest deznodamant sa insemne un nou inceput. Fara Becali, fara tensiuni, curat.
Aceasta infrangere a lui Becali este oarecum o victorie a suporterilor impotriva unui conducator cu mari carente.
momente grele,de neimaginat in istoria noastra legendara...orice s-ar intampla,trecem noi si peste asta...pt culori,istorie si traditie sa fim mai uniti ca niciodata...vedeti de pe 23.06. abonamentele...pacat pt ISTORIE,TRADITIE,CULORI si SUPORTERI...NOI SUNTEM INEGALABILI...vom demonstra asta si de acum incolo...dar din pacate mai mult nu putem face...FORZA Steaua !!! FIDELIS ANDRIA PRESENTE.
Mie nu-mi vine sa cred o chestie. Cum oare unii dintre cei care posteaza aici se gandesc cum sa fie atacata decizia sau se plang ca, vai, nu o sa mai jucam in Liga Campionilor si o sa joace Rapid in locul nostru! Sa va fie clar un lucru: sezonul 2008-2009 din Champions League va insemna primul an din istoria fotbalului cand in grupele acestei competitii va fi (si) alta echipa din Romania in afara de Steaua! Cui trebuie sa-i multumim? Lui, doar lui, numai lui, lui Gigi Becali! Ce sa ataci frate? Ce sa ataci? Cred ca va dati seama ca nemernicii aia au luat aceast decizie fiind acoperiti perfect de regulament! Gata, pa, s-au dus sapte puncte si poate chiar Cupele Europene de anul asta! A ajuns sa mi se rupa oricum de cupele europene, m-am saturat sa fim cea mai slaba echipa din grupele UCL si semifinalista UEFA care pierde calificarea in finala dupa ce a condus cu 3-0 agregat. Celor care o sa spuna: "da, dar am ajuns acolo, ceea ce Rapid sau CFR nu au facut", le spun asa; NU MA INTERESEAZA CE AU FACUT SAU N-AU FACUT ALTE ECHIPE. PE MINE MA INTERESEAZA CE A FACUT Steaua. IN MECIUL CU BORO S-A VAZUT MENTALITATEA DE LOOSER A LUI Becali, TRANSMISA LA PAUZA BANCII TEHNICE CONDUSE DE ANCHETATUL PENAL Olaroiu! Asta este problema, asta trebuiesa vedem noi acum. Chiar m-as bucura sa nu mai participam in UCL, sa vada Jijiotul ca LOCUL DOI NU E PENTRU NOI. Cioban infect, iata ca nici mult visatul tau loc doi nu-ti mai aduce banii tai atat de dragi.
Vorbea un EXALTAT mai sus sa facem revolutie pe strazi! Pentru cine sa faci, revolutie, mai omule? Pentru Gigi Becali? Un patron responsabil ar inghiti galusca si ar face o echipa puternica, care sa bata tot in urmatorii ani! Ce face insa Jijiotul? Isi urla in continuare dementa prin presa!
Mie nu-mi vine sa cred o chestie. Cum oare unii dintre cei care posteaza aici se gandesc cum sa fie atacata decizia sau se plang ca, vai, nu o sa mai jucam in Liga Campionilor si o sa joace Rapid in locul nostru! Sa va fie clar un lucru: sezonul 2008-2009 din Champions League va insemna primul an din istoria fotbalului cand in grupele acestei competitii va fi (si) alta echipa in afara de Steaua! Cui trebuie sa-i multumim? Lui, doar lui, numai lui, lui Gigi Becali! Ce sa ataci frate? Ce sa ataci? Cred ca va dati seama ca nemernicii aia au luat aceast decizie fiind acoperiti perfect de regulament! Gata, pa, s-au dus sapte puncte si poate chiar Cupele Europene de anul asta! A ajuns sa mi se rupa oricum de cupele europene, m-am saturat sa fim cea mai slaba echipa din grupele UCL si semifinalista UEFA care pierde calificarea in finala dupa ce a condus cu 3-0 agregat. Celor care o sa spuna: "da, dar am ajuns acolo, ceea ce Rapid sau CFR nu au facut", le spun asa; NU MA INTERESEAZA CE AU FACUT SAU N-AU FACUT ALTE ECHIPE. PE MINE MA INTERESEAZA CE A FACUT Steaua. IN MECIUL CU BORO S-A VAZUT MENTALITATEA DE LOOSER A LUI Becali, TRANSMISA LA PAUZA BANCII TEHNICE CONDUSE DE ANCHETATUL PENAL Olaroiu! Asta este problema, asta trebuiesa vedem noi acum. Chiar m-as bucura sa nu mai participam in UCL, sa vada Jijiotul ca LOCUL DOI NU E PENTRU NOI. Cioban infect, iata ca nici mult visatul tau loc doi nu-ti mai aduce banii tai atat de dragi.
Vorbea un EXALTAT mai sus sa facem revolutie pe strazi! Pentru cine sa faci, revolutie, mai omule? Pentru Gigi Becali? Un patron responsabil ar inghiti galusca si ar face o echipa puternica, care sa bata tot in urmatorii ani! Ce face insa Jijiotul? Isi urla in continuare dementa prin presa!
Trebuie sa facem o echipa intr-adevar puternica...orice conducere de talia CLUBULUI NOSTRU ASA AR GANDI...E sansa drumului drept spre performanta .SA SPERAM CA ASA VA FI!!! FORZA RAGGAZZI!!!
@Virgil
Decizia este aberanta prin simplul fapt ca daca exista dovezi, acele dovezi sunt ale DNA-ului. Mi-se pare complet aberant sa se treaca peste prezumptia de nevinovatie si sa se dea pedeapsa inainte sa termine DNA-ul ancheta. La o adica nu cred ca oamenii din comisiile FRF sunt mai abilitati in a face o asemenea ancheta decat angajatii DNA-ului.