FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii despre Liga 1 - editia 2008/2009

«123457»
MoWeed17.05.2009 18:59

Ce blat ordinar la spurcati. Campionatul romanesc e o mizerie

Daniel-Ionut17.05.2009 19:13

Si iata ca dINAMU a castigat 'amicalul' cu Timisoara...

KERATOCONUS17.05.2009 19:55
Ce blat ordinar la spurcati. Campionatul romanesc e o mizerie

 

Se stia dinainte ca dinam0 - Poli aek e meci aranjat. Chiar nu-mi dau seama, de ce ai luat 2 la pronosticuri?! :D

redondo17.05.2009 20:06

Daca Urziceni ii bate etapa viitoare,au pierdut titlul.

fedora17.05.2009 20:29

Dinamo a luat campionatul demult... m-am prins dupa meciul din tur cu Timisoara. Restul au fost doar fite.

Urziceniul trebuie sa bata tot ca sa ia campionatul si nu cred ca e posibil.

 

Ati vazut in seara asta in Timisoara o echipa care trage cu dintii de titlu?

MoWeed17.05.2009 21:42
Chiar nu-mi dau seama, de ce ai luat 2 la pronosticuri?! :D

Sa zicem ca am fost naiv:)) Sau mai degraba am pus rezultatul care-l vroiam decat cel la care ma asteptam...

 

 

@redondo

 

La pariu ca Poli AEK Rocar Fulgerul Timisoara va fi o alta echipa in meciul cu Urziceni?

weeezer24.05.2009 17:42

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL UNIREAAAAAAAAAAAAAAAA

Robinson Rufay Zapata24.05.2009 17:43

Urziceni conduce pe caini. Treaba pare sa mearga bine.

Ronnie24.05.2009 17:47

Ce simplu si frumos poate juca Unirea. Nota 20 pentru Petrescu.

radusteaua2324.05.2009 17:47

HAI Unirea VREM SA L VEDEM PE Borcea PLANGAND :)))

danimarcu24.05.2009 17:48

Nu cred ca Dinamo nu va apela la orice mijloace specifice ca sa castige!

Daca prin minutul 80 scorul le va fi nefavorabil vom vedea brichete si alte obiecte aruncate in teren...

Ronnie24.05.2009 17:52

Cat rahat au mancat frate spurcatii? Nu rosu la Simao, scoate bulangiul ala de portar incredibil...

zloty24.05.2009 17:57

Nu e rau Brandan asta .

weeezer24.05.2009 17:58

Lasa ca si el capitan Marius Niculae a ratat in stil a la Stancu...

Robinson Rufay Zapata24.05.2009 18:00

Portarul Urziceniului ar fi o solutie daca zapata va fi vandut. Si avand in vedere ca Bucsaru are datorii mari la Gigi sa bage o vorba buna si patronul nostru pentru Arlauskis. Dar vorbesc prostesc. Nu-l duce capul pe gibon la asa ceva.

zloty24.05.2009 18:02
Portarul Urziceniului ar fi o solutie daca zapata va fi vandut. Si avand in vedere ca Bucsaru are datorii mari la Gigi sa bage o vorba buna si patronul nostru pentru Arlauskis. Dar vorbesc prostesc. Nu-l duce capul pe gibon la asa ceva.

Frate ce speri la alt portar? Oaia s-a exprimat destul de clar Tatarusanu e noul titular.

Robinson Rufay Zapata24.05.2009 18:06
Frate ce speri la alt portar? Oaia s-a exprimat destul de clar Tatarusanu e noul titular.

 

Pai nu sper. Am si zis. Dar macar sa visez am voie :D

bodanelu24.05.2009 18:06

e comentat mai mult meciul javrelor decat al nostru...

 

BAaaaaahhhhh, trezirea! Voi sunteti stelisti sau anti-spurcati? Bag **** si in Dinamo si in Urziceni. NU ma intereseaza ce fac ei, pe mine ma intereseaza ce face Steaua!

Robinson Rufay Zapata24.05.2009 18:07
e comentat mai mult meciul javrelor decat al nostru...

 

BAaaaaahhhhh, trezirea! Voi sunteti stelisti sau anti-spurcati? Bag **** si in Dinamo si in Urziceni. NU ma intereseaza ce fac ei, pe mine ma intereseaza ce face Steaua!

 

La Steaua e simplu. Ia bataie.

radusteaua2324.05.2009 18:07

Steaua nu face nimic prefer sa dam meciul cu Unirea decat sa ia Dinamo campionatul

c0nVicT24.05.2009 18:14

ma uit si eu la aceasta echipa a urziceniului si nu pot sa nu observ ce usor se paseaza mingea de la un jucator la altul. sigur, acest lucru este simplu cand nu ai pe teren un Lovin,Banel, Semedo,etc.

 

aici toata echipa ataca si toata echipa se apara. noi in schimb atacam cu jucatori mai putini pentru ca Lovin/Banel nu prea au treaba cu sportul asta si ne aparam cu mai putini jucatori pentru ca lui Dayro nu i se cuvine sa faca si faza defensiva.

 

sigur, trebuie sa ai si un antrenor care sa aibe o anumita viziune a jocului si sa foloseasca jucatorii unde acestia pot evolua. noi am dat 1,5 mil p szekely si ne incapatanam sa il folosim pe stanga. nu cumva sa joace altcineva pe locul lui Banel, care in alta parte a terenului nu poate sa alerge degeaba sau sa piarda toate mingile.

danimarcu24.05.2009 18:15
e comentat mai mult meciul javrelor decat al nostru...

 

BAaaaaahhhhh, trezirea! Voi sunteti stelisti sau anti-spurcati? Bag **** si in Dinamo si in Urziceni. NU ma intereseaza ce fac ei, pe mine ma intereseaza ce face Steaua!

1.Ce sa mai comentam la un meci al Stelei?

2.Suntem on-topic! :whistle:

predatorpulse724.05.2009 18:20

Oamenii care cred ca infrangerea lui dinamu inseamna titlul pierdut pentru ei sunt naivi cu N mare.Pai Unirea are meci cu Timisoara,care au dovedit in ambele meciuri ca sunt sclavii lui dinamu si cu noi,un meci in care nu se stie daca Steaua va juca la victorie sau nu.Pana si panarama de calinescu,marele timisorean,si-a dat seama ca Poli nu s-a strofocat in meciurile cu pechinezii si pana si Iancu a admis asta cu juma de gura.De ce credeti ca fost dat afara uhrin?Pentru ca nu statea capra cu anumite echipe.De ce credeti ca fost adus Balint?Ca sa fie cineva acolo pana cand gaseste Iancu pe alt fraier in vara.A zis calinescu un mare adevar si anume ca "daca Iancu vroia titlul anul asta,il lua".Din nou corect.Cu un dinamu care nu a jucat mare lucru,cu un chefere in haos,cu o Steaua bagata sub pamant de Becali,asta era anul timisoarei,an in care singura contracandidata parea sa fie Urziceni.Si totusi nu s-au facut cine stie ce presiuni pentru cele 6 puncte,s-au pierdut "convingator" cele 2 meciuri cu pechinezii si uite asa Iancu a facut un schimb frumos cu Borcea,si anume cupa Romaniei contra 3 puncte in Stefan cel Mare.

 

In schimb javrele au meciuri de vacanta cu Brasov si Arges,2 prietene clasice ale javrelor,mai ales ca antreneaza fosti dinamovisti acolo iar echipele respective nu mai obiectiv pentru acest sezon.Brasov este pe 9 cu 49 de puncte si Arges e pe 10 cu 41 de puncte.Primul loc retrograbil e ocupat de medias cu 33 de puncte.Deci mai sunt 2 etape si 7 puncte intre Arges,sa zicem,si retrogradare.Nu au motivatie si nici nu e interesul lor sa traga prea tare,asa ca de ce ar face-o daca nu ar veni Iancu,bucsaru sau Jiji cu bani?

 

Sa va fie clar,singurele meciuri din acest sfarsit de sezon in care dinamu putea fi impiedicata au fost cele cu Timisoara si Steaua si stim cu totii cum s-au terminat alea.Pechinezii sunt noi campioni ai Romaniei intr-un an in care nu au jucat cine stie si e doar vina noastra ca s-a intamplat asa.

 

Anul asta e anul pechinezilor. Toti cei din Liga si federatie au spus asta de la bun inceput si stiu ei ce stiu,foarte rar s-au inselat :D

 

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

bodanelu24.05.2009 18:34
2.Suntem on-topic! :whistle:

 

 

ups :)

Ronnie24.05.2009 18:41

Nu se poate cat rateaza Unirea!!! Asta miroase a rahat spurcat!!!

«123457»