FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii despre Liga 1 - editia 2008/2009

«12347»
Stryker19.07.2008 20:09

campionatul care vine va fi unul foarte greu, ce sa mai ... m-am uitat sa le vad la lucru si pe kfr si pe rapizi , echipele pe care le consider principalele contracandidate la titlu ca sa nu zic favorite ... si o spun cu pare de rau , dar din cate am vazut , la ora actuala , practica un fotbal mai bun si mai eficient ca noi ... joaca mai bine in combinatii de pase , isi creaza mai multe faze de poarta , stau mai bine in teren ... si nu cred ca asta doar datorita campaniilor de achizitii mai bune dar si a faptului ca au pe banca antrenori adevarati , care sunt lasati sa-si fac treaba ...

 

 

din nefericire cred ca pornim clar cu sansa a 3-a ...

Bogdan4Steaua19.07.2008 20:26

Subscriu. Mai adauga in ecuatie un Dinamo putin sub noi dar cu acces puternic la butoane. Mai adauga si o FC AEK Timisoara capabila sa produca surprize sub bagheta unuia dintre cei mai buni tehnicieni de la noi...

 

Daca pastram actualul lot, la sfarsitul turului, ne vom situa undeva pe locurile 3-5. Abia atunci vom baga iar mana in buzunar pentru ceva jucatori, si iar vom gafai pe ultima suta de metri. Titlul nu cred ca il vom pupa, oricum. Evident, acest traseu va fi presarat cu scandalurile de rigoare... valize de bani, butoane, PorumBOI si puscariasi obezi varsandu-si dejectiile pe tot ce inseamna Steaua, fara ca vreun conducator de la noi sa ia atitudine.

 

Se anunta un viitor sumbru. Sper sa ma insel. Datoria noastra este sa ne incurajam favoritii! Poate reusim sa exprimam cumva si dispretul fata de persoana si actiunile creditorului. Poate...

f234567k19.07.2008 20:37

Sincer?

Deja ma gandesc cu groaza la meciurile cu Rapid.. :unsure:

Nu e la îndemîna oricui sã învingã Olympique Lyon, pardon:juniorii lui Olympique Lyon

Bogdan4Steaua19.07.2008 20:41

Nu ma intereseaza pe cine au invins...

 

Ideea este ca joaca fotbal, combina, ajung la poarta, suteaza, fac spectacol. Ne va fi greu in derby-uri anul acesta...

f234567k19.07.2008 20:43
Nu ma intereseaza pe cine au invins...

 

Ideea este ca joaca fotbal, combina, ajung la poarta, suteaza, fac spectacol. Ne va fi greu in derby-uri anul acesta...

Si noi daca jucam pe Ghencea, cu tribunele pline jucam "fotbal" in toate amicalele.

metzzz19.07.2008 20:56

Se pare ca singura noastra sansa e sa ratam locurile 1,2 si sa nu intram in cupe.

Cred ca doar asa v-a pleca ciobanul.

Imi pare rau sa spun ca la echipa care o iubim , un cioban e antrenor .

La rivalele noastre chiar nu se intampla asa ceva. Poate asa o sa plece oligofrenul de la Steaua.

Bogdan4Steaua19.07.2008 21:02

Nu va pleca nici in acest caz. Singura sansa este ca ilustrul creditor sa intre la puscarie. Lucru greu de realizat avand in vedere ca il periaza pe marinarul Basescu(in plus, pe plan local, a facut aliante cu PD-L), iar in PSD are o umbrela puternica in persoana lui Hrebenciuc. Cum aceste doua partide reprezinta cei doi Poli ai politicii de la noi, nu vad cum ar putea intra la zdup. Totusi, sper intr-o minune.

MoWeed19.07.2008 22:10
Se pare ca singura noastra sansa e sa ratam locurile 1,2 si sa nu intram in cupe.

Cred ca doar asa v-a pleca ciobanul.

Imi pare rau sa spun ca la echipa care o iubim , un cioban e antrenor .

La rivalele noastre chiar nu se intampla asa ceva. Poate asa o sa plece oligofrenul de la Steaua.

Din pacate nu cred ca ar pleca nici daca ratam CL la anul, mai ales ca e an de prezidentiale...

LucaSteaua9404.11.2008 20:55
fular-campionii Doamneee fereste , cat de plagiatori pot fii "suporterii" de la CFR.Am auzit 3 melodii ale Stelei cantate de cei de la CFR...Prima : CFR-victorie , a 2a CFR clubul nostru drag ce mult te iubim.... si a 3a ... au incercat sa copieze cantecul "Ce drog ciudat" dar cu o versiune CFR...NU INTELEG!!! mai au si bannere cu "ultras" pe garduri:))...vai de ei.... fular-campionii:steag_cruce_invers:
Bogdan4Steaua05.11.2008 07:47

La acest capitol, clujenii nu au identitate proprie.

GOD05.11.2008 09:59
fular-campionii Doamneee fereste , cat de plagiatori pot fii "suporterii" de la CFR.Am auzit 3 melodii ale Stelei cantate de cei de la CFR...Prima : CFR-victorie , a 2a CFR clubul nostru drag ce mult te iubim.... si a 3a ... au incercat sa copieze cantecul "Ce drog ciudat" dar cu o versiune CFR...NU INTELEG!!! mai au si bannere cu "ultras" pe garduri:))...vai de ei.... fular-campionii:steag_cruce_invers:

Stai ca au mai fredonat si Houseul ala de la noi cand dam goluri............

 

 

 

LucaSteaua9415.12.2008 20:30

Gigi Becali l-a numit din nou pe Marius Lacatus antrenor la Steaua. fular-campionii

grizzly15.12.2008 21:02
Singura sansa este ca ilustrul creditor sa intre la puscarie. Lucru greu de realizat. Totusi, sper intr-o minune.

si noi toti speram.

 

Lari25.04.2009 15:32

Surdu a mai dat un gol pentru Brasov, iar la noi a fost prafu' prafului.

 

Ce chestie, bah...

danimarcu25.04.2009 15:48

Cred ca la Steaua si Kaka sau Ronaldo de ar veni ar intra in anonimat dupa 4-5 sedinte cu Pedrazzini si Lacatus...

mountytoma25.04.2009 18:27
Cred ca la Steaua si Kaka sau Ronaldo de ar veni ar intra in anonimat dupa 4-5 sedinte cu Pedrazzini si Lacatus...

 

sau mai degraba s-ar apuca de calugarit, de apicultura sau chiar de hara-kiri!

 

dovada cea mai clara a priceperii antrenorale a lui Lacatus si pedrazzini va fi Dayro moreno, sunt tare curios sa vad ce va face acolo unde va pleca de la noi.

 

campionatul asta daca nu-l castiga urziceniul sau Timisoara sau Craiova nu ar trebui sa se mai premieze castigatoarea. daca prin cine stie ce minune sau valize castiga Steaua, pentru mine va fi cea mai mare rusine! sincer, eu ma tot uit spre locurile retrogradabile, ca mai teama mi-e de asta...

D4v1dstelist25.04.2009 18:29
Nu va pleca nici in acest caz. Singura sansa este ca ilustrul creditor sa intre la puscarie. Lucru greu de realizat avand in vedere ca il periaza pe marinarul Basescu(in plus, pe plan local, a facut aliante cu PD-L), iar in PSD are o umbrela puternica in persoana lui Hrebenciuc. Cum aceste doua partide reprezinta cei doi Poli ai politicii de la noi, nu vad cum ar putea intra la zdup. Totusi, sper intr-o minune.

 

 

 

  Inca o dovada ca in Romania orice se poate intampla!

 

 

 

stanculescu29.04.2009 09:09
Tocmai asta e ideea. Ne bazam pe un jucator despre care nu stim inca mare lucru. Asta e aspectul ingrijorator...

 

Eu cred ca problema nu sunt jucatorii. Cred ca ea vine de undeva de mai sus: antrenori , staf tehnic , conducere . Dau exemplul Urziceniului care are jucatori considerati "de mana a doua" si uite unde sunt in clasament. Luati individual oricum stelistii sunt mai valorosi . Ceea ce e ciudat e ca ei nu s-au adaptat . Sa ne gandim cat de bine jucau la echipele lor : Szekely, Semedo, Bogdan Stancu si de cand au venit in Ghencea nu mai misca nimic . Deci cred ca ar fi momentul unei schimbari , poate un antrenor nou.

tic04.05.2009 08:47
Victorie La Buzau.Apoi,sa le dam la **** spurcatilor in Ghencea. :boxing:

P.S.Pe dinamu,de nu bateti,o sa aveti capete sparte. :tomato:

weeezer17.05.2009 17:59

Cat noroc au javrele... putea sa fie 3-0 pt Timisoara, si e 1-1.

f234567k17.05.2009 18:04

Sunt prea prosti sau e blat pe fata.

Melku17.05.2009 18:04

care 2-1 :|

Adrian17.05.2009 18:12

Si in tur a fost blat si acum e blat. Nu va mai tot stresati atat. dinam0 e campioana.

 

 

p.s.

probabil ca Timisoara o sa ia cupa anul asta si la anul o sa fie campioana.

 

 

p.p.s.

superb blat!

Melku17.05.2009 18:23

care 3-1

vlad17.05.2009 18:28
Si in tur a fost blat si acum e blat. Nu va mai tot stresati atat. dinam0 e campioana.

 

Doar Urziceniul poate pierde campionatul. Sper sa poata bate pe toti pana la final. Dar Ciobanul ,nesimtit cum este,si neam cu impresarii,va trage tare cu Urziceniul.

Un campionat de rahat,cu polite de platit. RUsine ce se intampla.Dar vor plati cu totii intr-un final.Sa joace si cateii in CL ,sa simta pe propria piele fotbalul adevarat! Decat sa stea pe marigne si sa zica intr-una "noi nu pierdem acasa,noi facem mai mult de 1 punct" sa joace si ei fotbal adevarat.

Daca isi mai imagineaza ca nu vor fi luati in seama de adversari se vor insela.CFR-ul a fost luat la misto de Roma si a invins cu mare sansa din acest motiv. Dar nu se va mai intampla asa!

 

Atunci va fi distractie!Cand va juca si Dinamo in CL. Episoadele cu elfi,pescari,neica-nimeni sau 17-nentori vor fi povestioare pe langa ce se va intamla in CL. Isi vor face toti norma cu ei.

 

Cine a crezut ca Timisoara ii va pune probleme lui Dinamo???

 

Timisoara va lua Cupa!

Timisoara isi va primi punctele inapoi dupa ce Dinamo va fi campioana si va juca in tur preliminar pentru CL.

 

Kaizerbier,kaizerbier!...prietenii stiu de ce!

«12347»