FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Fenomenul Ultra In Imagini

«1333435363745»
RaMs3s23.08.2010 19:46

da , dar poza e mai veche

Azzido03.09.2010 23:24

ultras militia, o noua brigada la rusi :D

7.jpg

Kellerman04.09.2010 06:37

wtf ? :D

 

 

fanatik.ru ? au si aia un Horia Ivanovici ? :D

joseph08.09.2010 08:52

http://www.schwatzgelb.de/2010-09-03_edito...by_boycott.html

nu este vorba de imagini, dar este legat de fenomen. Suporterii Borussiei Dortmund boicoteaza derby-ul cu Shalke, protestand la adresa preturilor prea mari pentru bilete. in ciuda faptului ca problema nu pare nici pe departe la fel de serioasa ca la noi, se pare ca reusesc sa se faca intelesi chiar si de catre cei din fan cluburi, care sunt un fel de cetateni...

Dragos_G08.09.2010 09:25

Este vorba despre boicotarea deplasarii, pentru ca meciul este este la Shalke acasa. Este un lucru mai usor de realizat, pentru ca in general cei care merg in deplasare impart aceleasi idealuri.

joseph08.09.2010 15:56
Este vorba despre boicotarea deplasarii, pentru ca meciul este este la Shalke acasa. Este un lucru mai usor de realizat, pentru ca in general cei care merg in deplasare impart aceleasi idealuri.

 

da, ai dreptate in ceea ce zici legat de coeziunea ceva mai mare dintre oamenii ce fac deplasarile, dar din cate am inteles nu se vor opri doar la actiunea asta. si din cate am vorbit mai demult cu niste nemti(de la alta echipa), imi aduc aminte ca ne povesteau ce probleme mari au cu fan-cluburile, din cauza carora li se tot iau din drepturi sau li se restrang sectoare... si din ce se vede in lista de la final, la actiunea asta vad ca au atras si foarte multi oameni de genul asta

lucvald-190208.09.2010 18:53

In orice tip de actiune care se intreprinde, este important sa ai alaturi si masele populare, fun-cluburile...samantarii, cetatenii, independentii..

 

De aceea ar trebui ca si noi sa marsam pe aceasta tema, in continuarea protestului.

Este important sa nu mai discreditam/desconsideram oamenii. Pe stadion intalnesti toata paleta de culori ale unei societati si nu toti au mentalitatea si atitudinea corecta de a extirpa cancerul din club.....

Bogdan08.09.2010 19:48

@lucvald-1902 parerea mea e ca de la inceputul protestului s-a mers pe ideea asta, atragerea cetatenilor. Si nu ai rezolvat nimic. La prima victorie uita de tine.

Calitatea suporterului stelist de rand este jalnica. Pentru el este doar un meci de weekend unde-si varsa energiile negative stranse in timpul saptamanii. Si atat.

albanezul08.09.2010 21:53
@lucvald-1902 parerea mea e ca de la inceputul protestului s-a mers pe ideea asta, atragerea cetatenilor. Si nu ai rezolvat nimic. La prima victorie uita de tine.

Calitatea suporterului stelist de rand este jalnica. Pentru el este doar un meci de weekend unde-si varsa energiile negative stranse in timpul saptamanii. Si atat.

imi amintesc numeroase meciuri cand echipa venea dupa o infrangere,la inceputul meciului oamenii de rand nu spuneau nimic.usor usor,la orice greseala individuala,incepeau sa injure de mama focului si cand Steaua dadea gol erau iar cei mai fericiti..."LUPTA Steaua"

pytycrys08.09.2010 22:11

Asa s-a intamplat si anu' trecut cand am luat-o de la ciori cu 5-1, la urmatoru' meci, la gol, uitase toata lumea.

AG05.10.2010 10:18

Wisla Cracovia " Slask Wroclaw 0-0 (Polonia,Ekstraklasa)

 

DSC_0046.jpg

 

DSC_0049.jpg

 

DSC_0051.jpg

 

DSC_0053.jpg

 

DSC_0140.jpg

 

DSC_0217.jpg

Dragos_G11.10.2010 18:41

Meci amical de caritate, organizat de galeria Legiei.

11111111111qj.jpg

AG12.10.2010 15:17
Lari12.10.2010 19:42

Meciul Italia - Serbia, intrerupt de doua ori pana acum, din cauza fanilor oaspeti...

 

http://www.gazzetta.it/Calcio/Nazionale/12...443590201.shtml

crafft12.10.2010 21:45

inc10672458resize.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

inc05672458resize.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

inc04672458resize.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

01010122201249922010101.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

01010122107251382010101.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

asta dupa incalzirea de la gay parade din Belgrad

Maye12.10.2010 22:02

Apropo de incalzire:

 

 

Atentie la secunda 12 :D

 

AG12.10.2010 22:45

s-au pisat sarbii pe ei.. unde sunt toti tiffosi aia rai ai intalienilor?aa?? nu aud?

ma pis pe ei de cutitari

S.Mariuss13.10.2010 08:01

 

 

 

 

 

frumos :x

RobYnho13.10.2010 09:28
Atentie la secunda 12 :D

 

Si-a rupt mufa biciclistu'. :)))))

crossman13.10.2010 09:35
Si-a rupt mufa biciclistu'. :)))))

 

 

Vai =)))))))))))))))) CE a muscat din bordura!

joseph13.10.2010 12:31
s-au pisat sarbii pe ei.. unde sunt toti tiffosi aia rai ai intalienilor?aa?? nu aud?

ma pis pe ei de cutitari

 

bravo... esti viteaz. e bine ca nu o sa dureze prea mult pana o sa ai ocazia sa demonstrezi cum te pisi pe ei, in deplasare la Napoli, daca tot iti sunt asa dragi italienii :)

Andrei*14.10.2010 07:30

sarbii ca de obicei, la nivelul la care sunt demonstreaza ce inseamna un protest...

 

 

off-topic - tare sunt curios cum ar decurge o intalnire intre baiatul asta,Ivan,si mitica Dragomir :)

 

prima si ultima replica a militianului ar fi ceva gen "fir-ai al dracului de simpatic,da' multe tatuaje mai ai!"

zoloz200514.10.2010 09:44
s-au pisat sarbii pe ei.. unde sunt toti tiffosi aia rai ai intalienilor?aa?? nu aud?

ma pis pe ei de cutitari

 

 

chiar ma gandeam cand apar si hooligansiiwannabe romani..

ma mir cum de nu i-ati umplut de respecte pana acum.

LanDSharK14.10.2010 12:28

Pe mine m-a umplut de greata momentul in care au aparut gaborii pe teren iar italienii au inceput sa aplaude. :|

Dragos_G14.10.2010 13:21

au avut ceva arsenal.

album_large_3908142.jpg

deportovanje2.jpg

«1333435363745»