am mai auzit astfel de comentarii pozitive despre Oprita si e bine ca multa lume are incredere in el. din pacate eu sunt sceptic. ne cam iluzionam cu el, caci pana la urma a marcat in total sub 10 goluri la Steaua, ceea ce este foarte putin pentru un atacant (am mai spus ca de ex. Cristocea are la 25 ani 43 goluri inscrise la Farul in divizie). in aceste conditii salariul de E85mii/an e imens. plus ca s-a cheltuit destul si cu tratamentul medical din Italia.
eu sunt de parere ca avem nevoie de posibili titulari, nu de jucatori care oarecum s-au acomodat cu banca de rezerve!
parerea mea!
Ai intr-o buna masura dreptate, insa nu merita sa ne luam numai dupa numarul de goluri marcate. Ia ganditi-va la Gigel Bucur, golgheterul Diviziei A de anul trecut...nu prea face furori la Poli Timisoara. Chiar aseara am revazut meciul retur cu Valencia si l-am studiat in special pe Oprita. E fantastic cat efort a depus Daniel in acel meci...
