FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Echipament 2008/2009

«15678»
DelPiero1025.07.2008 11:55

Barca imita pe Basel!Ce copiatori! :laugh: Glumesc,ce mult semana tricourile astea ale Barcelonei cu cel din 1999/2000...

P.S.Ale noastre mi se par mai frumoase...

Tz3pI25.07.2008 12:25

noile_echipamente.jpgechipamente_spate.jpg

cruce_spate.jpgprd_maxzoom_barcahomeshirt.jpg

 

Asa arata noile echipamente. Cu ce vi se pare ca seamana cu tricoul Barcelonei din sezonul 2005-2006? App. cica un tricou costa in jurul sumei de 3 mil.

Matteo25.07.2008 12:34

nu-mi place cum arata din spate... de ce nu au facut cu dungi si spatele ? si de ce nu se renunta la culoarea asta galbena infecta si sa se treaca la alb in privinta numerelor si numelor ?

Dragoshel25.07.2008 12:36

fontul mi se pare destul de ok, dar chestia cu dingile pe spate doar jumatate BLEAHHH

1on25.07.2008 12:37

Kk. Nu-mi place spatele, cu dungile doar în partea de jos. Același lucru nu mi-a plãcut nici la fostul echipament. Cã n-avea dungi pe spate. Bine mãcar c-au schimbat fonturile alea. Da' nici astea nu mi se par prea inspirate. Cel puțin numerele sunt prea butucãnoase. Mai subțiri erau potrivite. Literele aratã relativ bine. Sunt curios dacã vor avea și diacritice (bonus pentru echipamentul precedent). Rãmân la pãrerea cã echipamentul 2004-2006 a fost cel mai reușit.

Totuși, într-un fel par tricourile atârnate în mânã și alt fel când stau pe jucãtori.

Matteo25.07.2008 12:37
fontul mi se pare destul de ok, dar chestia cu dingile pe spate doar jumatate BLEAHHH

 

cred ca jumatatea aia cu dungi de pe spate intra in pantaloni, deci nu se vede....

 

spatele e urat... si fontul si marimea numerelor, si culoarea si ....tot

1on25.07.2008 12:47
cred ca jumatatea aia cu dungi de pe spate intra in pantaloni, deci nu se vede....

 

Intrã în pantaloni doar dacã o bagã jucãtorul. Dacã nu, nu intrã.

EternalK25.07.2008 12:52

la tricou verde, probabil fontu' e negru in spate

 

crucea e acolo in loc de stea :huh:

MoWeed25.07.2008 12:53

Sincer sa fiu imi place fontul.

Dar liniile alea pe jumatate din spatele tricoului arata urat, nu inteleg ce era asa de greu sa faca dungile pe tot tricoul....

RaMs3s25.07.2008 13:35

in spate zici ca sunt neterminate :thumbdown:

Tz3pI25.07.2008 13:41

Au aparut si preturile. Conform http://magazin.steauafc.com un tricou original de joc costa 300 ron, iar unul replica 250 ron.

bodanelu25.07.2008 13:44

oare au si fara numar?

Tz3pI25.07.2008 13:47

Cred ca se vand fara numar, doar daca vrei tu pot sa-ti imprime numarul si jucatorul.

stelistul stelist25.07.2008 14:04
oare au si fara numar?

fara numar e pretul tricoului

Catalyn0725.07.2008 14:30

Era prea frumos sa fie tot echipamentu minunat :|. Spatele ala parca face parte din alt echipament de joc :death:

MALDINI25.07.2008 15:18

Frumoase tricourile , frumos si pretul :chair:

bogd4n25.07.2008 16:16

o sa se vada frumos tricou la spate.. au spus ca este mulat pe corp.. oricum nu asta e important.. trebuie sa jucam bine; imi place ca scrie pe gule Steaua Bucuresti.. puteau sa bage un font mai dragut dar merge si asta

1on26.07.2008 22:07

Acum, dupã ce am vãzut noul echipament pe viu pe jucãtori, parcã nu mai aratã așa rãu spatele. Nici fonturile. Da' purtat pe stradã tricoul, aratã cam nasol cu dungile alea pe spate, doar în partea de jos. Aduc a șorț de bucãtãrie pus invers.

razvan_stelist200727.07.2008 10:34

tricourile sunt frumoase,dar foarte scumpe.nu cred ca un elev,un student sau cineva care nu munceste intr-un loc in care sa fii bine platit isi poate permite.

weeezer16.08.2008 21:33

Ati vazut ca s-au schimbat iar tricourile? A aparut din nou citifinancial pe fata, pe fond alb. Parca pana acum, sezonul asta, era citibank.

Matteo16.08.2008 22:16

da si nu stiu de ce...alea cu triunghiul alb sunt oribile, si nici nu se vede sponsorul deloc...

1on16.08.2008 22:24

Am zis-o și-n altã parte. Tricourile de azi cred cã-s alea de 250 ron, tricourile replicã. Mie mi s-au pãrut a fi largi, nu mulate ca cele din partidele precedente.

FC_STEAUA_194717.08.2008 04:31

Le pastreaza pe celelalte pentru grupele CL :wink:

MoWeed17.08.2008 08:05

Nu inteleg de ce a trebuit sa puna iar triunghiul ala alb pe tricou. Nu-si da nimeni seama ca e inestetic?

CatalinBerceni17.08.2008 08:15

Echipamentele sunt acceptabile, mai putin cel din deplasare care putea sa foloseasca un verge mai deschis, odelul lui Brca de anul trecut , sau cel al celor de la Borusia Dormound de acum cativa ani cred ca 10, dar alea aveau si negru pe maneci din cate-mi amintesc :D

«15678»