FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Gloria Buzau 5 - 0 ( 1 - 0 )

«123457»
TINU05.05.2008 16:42

IN B CU EI.CU NOI SAU LUPTAT DE NU MAI PUTEAU RESPIRAU SI CU<< ALTII>> DE ABIA SE MISCAU IN TEREN.PACAT DE STELISTII DE LA ECHIPA.CU PUNCTELE DE LA EI ERAM CAMPIONI.DAR ASTA E. MERGEM INAINTE SI SPERAM PANA IN ULTIMA CLIPA.SA ARATAM CA SUMTEM STELISTI ADEVARATI SI LA BINE SI LA GREU.Forza Steaua.INTOTDEAUNA SUPERIORI fular-campioniifularsteaua2fular-campioniifularsteaua2:steag_sah_mic:

mircea_zion05.05.2008 18:38

Daca nici cu astia nu castigam e naspha .. oricum CFR face egal si tot luam campionatu :beer2::punk:

stelistul stelist05.05.2008 18:40

eu as vrea sa lase meciul buzaului sa scape de la retrogradare si Steluta (injurati'ma)

 

IN B CU EI.CU NOI SAU LUPTAT DE NU MAI PUTEAU RESPIRAU SI CU<< ALTII>> DE ABIA SE MISCAU IN TEREN.PACAT DE STELISTII DE LA ECHIPA.CU PUNCTELE DE LA EI ERAM CAMPIONI.DAR ASTA E. MERGEM INAINTE SI SPERAM PANA IN ULTIMA CLIPA.SA ARATAM CA SUMTEM STELISTI ADEVARATI SI LA BINE SI LA GREU.Forza Steaua.INTOTDEAUNA SUPERIORI fular-campioniifularsteaua2fular-campioniifularsteaua2:steag_sah_mic:

 

cine a luptat ma??? ai vazut meciul??? ai vazut ca Steaua nu a jucat nimic si ce ai fi vrut sa se puna la iarba verde daca vedeau ca stelistii nici macar nu fugeau!!! (injurati'ma)

Marius05.05.2008 19:01
(injurati'ma)

 

Tinere, ai un fix?

.Ax3L.05.05.2008 19:43

De batut o sai batem pe Buzau dar eu unu cred intr-o minune si poate ca vom fi campioni

mountytoma05.05.2008 20:03
crede-ma sunt clujean....(bineinteles ca sunt StelisT pana mor)....U ar face orice sa nu castige CFR campionatul.....este o rivalitate intre suporteri poate mai puternica decat intre Steaua si Dinamo...;)

 

daca mai e o urma de speranta aceea vine din orgoliul universitatii Cluj, care poate dovedi intregii tari ca si atunci cand au retrogradat au fost mai buni decat cei impinsi dela spate sa castige campionatul!

 

si peste 50 de ani, daca u Cluj incurca CFR-ul, suporterii universitatii vor rade cu couroul de CFR si de banii cheltuiti aiurea pentru o prezenta in CL, care nu a mai existat deoarece CFR-ul a pierdut datorita universitatii Cluj, ultima clasata!

 

cu toate astea, realismul si tara de rahat in care traim ma face sa cred ca Universitatea nu va termina meciul in efectiv complet si ca ofsaidurile cfrului nu vor fi semnalizate. in aceasta privinta l-as intelege pe Becali daca ar da si juma de milion arbitrilor numai sa arbitreze CORECT

 

la urma urmei, Universitatea Cluj este acum cam singura impotriva tuturor, caci este clar ca, mai putin Steaua, toata suflarea fotbalistica inclusiv pupincuristii din presa scrisa si vorbita vor ca titlul sa mearga la Cluj

Mircea2005.05.2008 20:33

Universitatea Cluj face egal si titlul vine in Ghencea. Haide Steaua! fular-campionii

7_mai_198606.05.2008 07:59

Steaua si Gloria ar trebui sa joace inteligent. Asa cum Poli a intarziat in trafic la meciul cu Steaua, asa ar trebui sa faca si acum Buzaul. Astfel, in min. 80 s-ar sti rezultatul de la Cluj. Daca Universitatea reuseste minunea, atunci sa-i batem. In caz contrar sa ne dam la o parter si sa bata Buzaul. Mi se pare mai drept sa ramana in A un satelit de-al nostru (chiar daca prin golul lui Bunica ne-a retezat titlul... ce bune erau alea doua puncte din meciul ala...) decat sa ramana in A un satelit de-al cainilor.

Cum a mai spus si altcineva aici, daca bate buzaul, moare si Jeday de Timisoara.

DelPiero1006.05.2008 09:54

Buzaul nu e satelitul nostru!Ce prostie!Cu alea 2 puncte pierdute in meciul cu ei,acum eram campioni!Imi este indiferent cine ramane in Liga 1,eu vreau sa batem miercuri,macar sa ne despartim cu o victorie de acest campionat gri...

helena_steaua06.05.2008 10:39
Buzaul nu e satelitul nostru!Ce prostie!Cu alea 2 puncte pierdute in meciul cu ei,acum eram campioni!Imi este indiferent cine ramane in Liga 1,eu vreau sa batem miercuri,macar sa ne despartim cu o victorie de acest campionat gri...

...de acest campionat negru,as spune eu

victorie maine! cu totii in Ghencea!

MoWeed06.05.2008 10:41

Ma mira ce vad aici...

Asta e gandire de stelist sa dam meciul Buzaului?? Cum poti sa vrei sa piarda Steaua doar ca sa moara jabba de ciuda? Asta nu e cumva o frustrare asemanatoare cu a buteliilor?

Noi ne laudam ca suntem intotdeauna superiori asa ca ma astept sa jucam meciul asta pe teren, nu sa ajutam echipa prietenului lui Jiji. Meciul asta e un meci ca oricare altul. Daca Buzau e satelit atunci de ce nu i-am batut in tur?

MALDINI06.05.2008 11:31

Trebuie sa invingem orice s-ar intampla la Cluj.Oricum haideti sa fim seriosi , CFR va castiga lejer meciul.

The Flyer06.05.2008 11:54

incredibil!dupa esecul din groapa n-am mai avut niciun chef de postari,da' am vazut pe aici niste unii care vor sa dam meciul buzoienilor!

bai,ratatilor,NOI SINTEM Steaua sau frustratii de sub pod?SINTEM Steaua sau jegurile din groapa?cine e buzaul?sora noastra,verisoara ciobanului infect?nu,e o echipa ca oricare alta pe care tre' s-o batem!

mi-e scirba ca unora v-a trecut prin cap o asemenea timpenie,sa dam meciul!

JDERUL06.05.2008 12:00

Daca vom da meciul Buzaului cu ce ne vom deosebi de ,,ceilalti"?

dr.adrian906.05.2008 12:00

dupa acesta victorie trebuie tras linie. Lacatus sa plece si sa vina Dan Petrescu.

plecari jucatori: Dica si Goian neaparat.

glow06.05.2008 13:28
dupa acesta victorie trebuie tras linie. Lacatus sa plece si sa vina Dan Petrescu.

plecari jucatori: Dica si Goian neaparat.

 

 

IAR SA PLECI LA CULCARE SI DORMI ADANC, POATE TE ODIHNESTI SI TE VEI TREZI LA REALITATE.

 

Lacatus e cel mai bun antrenor la ora actuala pentru Steaua, iar daca vrem performanta trebuie sa avem continuitate si stabilitate atat in ceea priveste banca tehnica cat si in ceea ce priveste componenta echipei.

 

Daca ai fi mai lucid sau daca ai avea un gram de inteligenta fotbalistica ai realiza ca o eventuala plecare a lui Laca ar fi un dezastru moral pentru echipa, dar... .

 

fular-campionii

NU MAI ARUNCATI CU NOROI IN Lacatus !!! RESPECTATI-L !!!

dr.adrian906.05.2008 14:13
dupa acesta victorie trebuie tras linie. Lacatus sa plece si sa vina Dan Petrescu.

plecari jucatori: Dica si Goian neaparat.

 

 

IAR SA PLECI LA CULCARE SI DORMI ADANC, POATE TE ODIHNESTI SI TE VEI TREZI LA REALITATE.

 

Lacatus e cel mai bun antrenor la ora actuala pentru Steaua, iar daca vrem performanta trebuie sa avem continuitate si stabilitate atat in ceea priveste banca tehnica cat si in ceea ce priveste componenta echipei.

 

Daca ai fi mai lucid sau daca ai avea un gram de inteligenta fotbalistica ai realiza ca o eventuala plecare a lui Laca ar fi un dezastru moral pentru echipa, dar... .

 

fular-campionii

NU MAI ARUNCATI CU NOROI IN Lacatus !!! RESPECTATI-L !!!

 

 

pt ce sa il respect. pai un antrenor care nu e in stare sa isi motiveze jucatori sau sa ii scoata dintro criza psihica este antrenor?! sau joaca cu jucatori total iesiti din forma! ori ii pune pe jucatori sa joace pe pozitii care nu le convin in nici un caz si unde nici nu dau randament !!!

 

Lacatus nu e antrenor. am fost destul pe partea lui dar m-am convins. explicami mie de ce mendoza joaca din ce in ce mai rau? a inceput in forta dar sa stins la fel cum a si inceput. ala ii antrenor care nu poate motiva jucatorii Stelei sa isi dea viata pe teren intr-un meci cu rivala de moarte. iti spun eu NU e!!

m-am saturat de toate simbolurile Stelei si nu stiu ce fel de fosti jucatori emblematici. vreau un antrenor care sa stie de capul lui. unul sa fie profesionist. sa nu stea la laba ... si unu cu sange in ....

doar ... stie cat sa platit pt acest retur. doar ... stie

c.ronaldo1706.05.2008 14:16

dr.adrian9

 

Sa schimbam antrenorii dupa fiecare infrangere.

MoWeed06.05.2008 14:19

@c.ronaldo17

 

Eventual dupa fiecare egal, sau chiar si dupa victorii daca nu sunt cu 4-0 sa multumeasca numerosii jucatori de manager de pe aici...

SOS06.05.2008 14:27

sa ne gandim ca punctele pierdute cu buzaul ne aduceau campionatul? sa ii retrogradam

dr.adrian906.05.2008 14:28

@ c.Ronaldo

@ moweed

 

haide mah ce manageri!!!

spunetimi voi ce schimbari ati vazut voi la echipa de cand a venit Lacatus.

eu ma las convins de voi. dar vreau argumente. cu ce joaca echipa lu Lacatus mai bine fata de echipa lui Hagi. plus ce lot are Lacatus si ce lot avea Hagi sau Oli. sau chiar Protasov!!!

MoWeed06.05.2008 14:47

@dr.adrian9

 

Nu mai lauda atata un lot fara mijlocasi laterali. De asemenea dintre mijlocasii centrali numai plesan mai stie ceva cu mingia.

Cum o fi jocul, eu vad ca are rezultate....

bodanelu06.05.2008 15:31
pt ce sa il respect. pai un antrenor care nu e in stare sa isi motiveze jucatori sau sa ii scoata dintro criza psihica este antrenor?! sau joaca cu jucatori total iesiti din forma! ori ii pune pe jucatori sa joace pe pozitii care nu le convin in nici un caz si unde nici nu dau randament !!!

 

tu, ca antrenor, pe cine ai folosi pe postul de mijlocas stanga? sau dreapta?

tu, ca antrenor, pe cine ai folosi pe postul de fundas dreapta in conditiile meciului cu Dinamo?

dr.adrian906.05.2008 16:48

egal nu intelegeti. sau nu vreti sa intelegeti.

metzzz06.05.2008 16:54

@dr.adrian9 , frate daca nu ne-am mai caca pe noi ca avem multi jucatori de calitate ar fi ceva.

Poate tu nu ai observat da noi improvizam pe jumatate din pozitii. Jucam cu atacantii ca mijlocasi

dreapta si respectiv la creatie. Si sa nu mai zic ca unii dintre ei nu sunt jucatori de fotbal,dar

asta o stim de mult timp nu de azi.

Portar avem si am avut mereu.

Fundasii sunt foarte buni . Pe stanga stam bine. E acoperit ,a avut cine sa joace la accidentare,

suspendare etc. Pe dreapta nu avem decat unu singur si asta s-a vazut , Radoi ramanea

singur pe dreapta , in conditiile in care el trebuia sa tina si mijlocul.

La mijloc suntem cam praf cu toate ca unii dintre jucatori au facut 110% posibil din ce se putea

face. Ei bine , Neaga , Dayro si poate O.Petre in opinia mea au facut fata la mijloc.

Lovin trebuia vandut la Malaga cu 1 milion , iar Banel trebuia sa il vanda cu 3,5 cand a avut oferta

de la rusi . In cazul lui Blanel s-ar putea sa regrete. In atac nu stam prost , dar , datorita

mijlocului care e lipsa , avem senzatia ca e de rau.

Mi-ar placea sa ii vad pe Ochirosii si Bicfalvi de sezonu viitor in echipa de baza , dar vom vedea.

«123457»