FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Gloria Buzau 5 - 0 ( 1 - 0 )

«1237»
forever_STEAUA04.05.2008 19:49

Miercuri, 7 mai, ora 17:00, Antena 1

 

Forza Steaua!

mountytoma04.05.2008 20:19

ar trebui sa jucam cu rezervele de la Steaua II!

 

sau cu zapata varf de atac, pepe si habibou fundasi centrali, Radoi si nesu varfuri de atac, Banel coordonator de joc, Dayro si Neaga inchizatori, rada fundas dreapta si mendoza fundas stanga

 

si evident, uitasem, cu marele aparator al dreptatii strambe, razboinicul luminii stinse si cavalerul fara sa la bicicleta, atoatestiutorul Gheorghe Becali in poarta!

MoWeed04.05.2008 20:21

Macar acum poate o sa-l vedem pe Dayro titular si pe Banel in afara lotului unde ii este si locul...

vlad7504.05.2008 20:25

Stadionul ar trebui sa fie arhiplin. Echipa trebuie sa vada ca au dragostea suporterilor!

Forza Steaua!

DelPiero1004.05.2008 20:27

Meci fara miza!Voi fi totusi pe stadion!

steaua_gloria04.05.2008 20:29

Doamne ce vad aici! NU stiti ca Steaua va da meciul buzaului pentru a se salva de la retrogradare?

Mytzu_stelistu04.05.2008 21:15
Doamne ce vad aici! NU stiti ca Steaua va da meciul buzaului pentru a se salva de la retrogradare?

asa ar fi cel mai bine.......sa moara jegosu de Iancu care acuza pe altii ca face blaturi si defapt blaturile le face el(s-a vazut la meciu cu Ceahlaul) ca buzau ramane in liga1....

radoi8604.05.2008 21:33

Totusi Buzaul a incurcat Steaua in tur. Cu alea 2 puncte pierdute, acum eram campioni. Cred ca cel mai bine ar fi sa-i trimitem in B pe buzoieni. Cu chefere au pierdut ambele meciuri, pe Steaua au reusit sa o incurce.

David_Steaua200704.05.2008 21:47

Voi nu sunteti normali oameni buni!!

Sper sa retrogradeze Buzaul,nu avem nevoie de sateliti!!

Voi fi pe stadion pentru a-mi lua la revedere de la baieti(de la cei care merita,restul trebuie ignorati ca poate se trezesc)

 

 

Cu Steaua pana la moarte!

weeezer04.05.2008 21:57

Si eu sper ca Buzaul sa retrogradeze, sa nu mai auzim la anul de Steluta.

metzzz05.05.2008 03:49

de bilete ce se aude ????

k-steaua05.05.2008 05:28

In B cu Buzaul...nu avem nevoie de favoruri....daca ii bateam in tur acum eram campioni...asta e alta mancare de peste ca noi am pierdut puncte usoare (U Cluj,Buzau,Timisoara acasa,etc) nu-i suport pe cei de la Buzau....uite cum se intoarce roata si au nevoie de noi....

 

:steagcruce:

Stelistul^A05.05.2008 05:39

...ce tot aveti cu Banel? ce un fotbalist nu mai are voie sa rateze?..asta e daca inca nu la dat afara..poate mai vrea sa il pastreze Lacatus mai stiti?..a fost un meci nasol cu Dinamo:(

sper sa reusim sa ii batem pe Buzau!!! forzateaua forzateaua

Steaua-Buzau Miercuri,ora 17:00

CFR Cluj - U Cluj Miercuri,ora 17:00 :sper sa ii bata cluju pe CFR !!

si noi sa castigam cu buzau!! :steagcruce:

Cap1taN05.05.2008 06:05

Da si pe mine ma intereseaza...ce se aude cu biletele?

 

dica10 ->ne-ai cam stricat meciul!

predatorpulse705.05.2008 06:53

Trebuie sa batem pentru onoarea noastra si pentru a retrograda buzaul, ca sa nu mai aiba jijel satelit anul viitor. Imi pare rau pentru stelistii nostri de acolo,dar daca sunt valorosi vor reveni intr-un an,doi la Steaua.

 

Daca tot a fost un sezon palid,haideti macar sa-l terminam cu o victorie.

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

glow05.05.2008 06:55

un simplu 4-0 ar fi suficient ca sa ne racorim, pacat ca Bunica nu mai e.....

 

Forza Steaua

 

Laca the best !!! :steagcruce:

The_Foxes05.05.2008 07:04

Sa fim prezenti pentru culori !.legat d meciu chefereilor am vorbit cu cativa U-isti si se va juca pe bune la Iasi au fost menajati cam 5 titulari majoritatea riscau sa fie suspendati(goga bundea merlier silvasan ..) ei traiesc doar pentru meciul asta dovada "intalnirea" de aseara.in astfel de meciuri s-a vazut forma de moment nu conteaza ci doar ambitia si daruirea.

Dar noi suntem Steaua si nu ar trebui sa depindem de alt rezultat decat al nostru.din pacate la asta s-a ajuns.a inca ceva pentru puradei indiferent de rezultat ddinamo este de rahat!

glow05.05.2008 07:08
Sa fim prezenti pentru culori !.legat d meciu chefereilor am vorbit cu cativa U-isti si se va juca pe bune la Iasi au fost menajati cam 5 titulari majoritatea riscau sa fie suspendati(goga bundea merlier silvasan ..) ei traiesc doar pentru meciul asta dovada "intalnirea" de aseara.in astfel de meciuri s-a vazut forma de moment nu conteaza ci doar ambitia si daruirea.

Dar noi suntem Steaua si nu ar trebui sa depindem de alt rezultat decat al nostru.din pacate la asta s-a ajuns.a inca ceva pentru puradei indiferent de rezultat ddinamo este de rahat!

 

 

Va fi sarbatoare in Ghencea !

 

Doamne ajuta !

 

Steaua - Buzau 4-0

U Cluj - CFR 2-2

 

sa speram.

 

Speranta moare ultima ...

 

Trebuie sa fim toti stelistii la stadion, sa fie arhiplin sa aratam de ctrebuie sa fim RESPECTATI

 

fularultrasforzateaua

Razvypitesti05.05.2008 07:34

Sunt sigur cã meciul cu U se va juca pe bune, numai cã nu știu dacã U au valoare sa facã mãcar un egal cu CFR...totuși sunt pe ultimul loc nu vãd cum ar putea încurca pe CFR...

SteLuTzZz05.05.2008 07:39

Baietzi , tot respectul pt fotbalistul Lacatus, adica il iubesc ca e simbolu nostru, dar din punct de vedere, ca antrenor e la pamant . Nu`i posibil sa faci asemenea schimbari ..sa invetzi echipa sa joace decat pe centrari . Banel, Lovin, Pepe, Dica n`au ce cauta la ora actuala in primu` 11 .Dayro e tinut pe bara .. iar cand intra se schimba total jocul. De ce ? Nu vede nimeni ? chiar asa ?

 

Eu cel putin sunt constient ca nu meritam campionatu` asta .. dar daca tot ajunsesem aici nu trebuia sa`si bata joc de un titlu .

 

Nu cred ca U va juca sa incurce CFR-u` .. doar daca o sa aiba o prima consistenta... avand in vedere ca e si Tony Dobos acolo . Dar suporteri U-ului, sunt clar impotriva noastra . Si a CFR-ului .. da nu stiu ..

 

zic 5% sanse sa mai iesim campioni .

 

In ultimu` meci mai vreau sa vad o echipa care se daruieste, macar pt suporteri ei.. care fac atatea sacrifici, strabatand tara in lung si lat pt ai incuraja .

 

in final ... LUPTA Steaua !!!

kaymack05.05.2008 08:44

cand se da drumu la casele de bilete :)fularsteaua2 ????

steaua_gloria05.05.2008 09:46
un simplu 4-0 ar fi suficient ca sa ne racorim, pacat ca Bunica nu mai e.....

 

Laca the best !!! :steagcruce:

Ce te face sa crezi ca Steaua e in stare sa bata buzau cu 4-0? cand am facut noi ultima data 4-0?Iti mai amintesti?

glow05.05.2008 09:52
un simplu 4-0 ar fi suficient ca sa ne racorim, pacat ca Bunica nu mai e.....

 

Laca the best !!! :steagcruce:

Ce te face sa crezi ca Steaua e in stare sa bata buzau cu 4-0? cand am facut noi ultima data 4-0?Iti mai amintesti?

 

Stiu ca a fost o ? retorica dar ce ma face sa cred ca putem castiga la o asemenea diferenta e dorinta jucatorilor de a demonstra ca merita sa ramana in Ghencea, gandul ca poate mai exista o mica sansa si dorinta de a face spectacol in fata proprilor suporteri, deci... vom vedea :steag_sah_mic:

DelPiero1005.05.2008 09:57

Stiti de ce imi aminteste situatia pentru titlul de acum?Cu cea din '98,cand am luptat cu Rapid pentru titlu...

SteLuTzZz05.05.2008 09:59

4-0 cu U Cluj

«1237»