FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri in perioada verii 2008

«1585960616263»
c.ronaldo1729.08.2008 19:02

Iar cumparam ma rezerve de la CFR, cum am facut cu Surdu? + ca asta are si 30 de ani. Banel e de 5 ori mai util Stelei decat Semedo!!!

CANmaryo29.08.2008 20:00

rezerve Semedo si Ogararu ? cred ca sunt foarte bune achizitii ca o sa avem meciuri multe si Steaua are nevoie de un lot valoros.FORTA Steaua

Raduccio30.08.2008 07:23

La cum plang clujenii dupa el ai zice ca Semedo e un simbol. Eu tin minte ca are viteza buna si ca e destul de bun la finalizare. Daca vine la noi, Vali Badea, Neaga si kapetanos o sa joace din ce in ce mai mult la Steaua 2. Macar asa s-ar califica in Liga a 2-a.

 

Ce echipa am avea...

Portari: Zapata, Cernea, Vatca

Fundasi: Golo, Ogararu, Goian, Ghionea, Rada, Baciu, Eme, P.Marin

Mijlocasi: Szekely,Banel, Radoi, Ov.Petre, Plesan, Abel, Lovin, Thiago, Dayro, Toja, Ochirosii

Atacanti: Stancu, Arthuro, Pedriel

 

Nici nu stiu unde sa-l mai pun pe Semedo.

Sunt cam multi la mijloc, poate jucam si noi ca Spaniolii la euro.

 

metzzz30.08.2008 07:25

Sa va zic sincer , cred ca ati uitat meciul de la Bistrita (2-2) . Voi sincer nu ganditi. Cu aceste 2 transferuri si cu cele care s-au mai facut , am reusit sa echilibram lotul , 2 echipe , una pentru campionat 1 pentru CL , doar asa vom reusi pe cele 3 fronturi.

MoWeed30.08.2008 07:54
Nici io nu inteleg de ce-l ia pe Semedo. Acum chair nu are loc la Steaua. Mai bine ar lua un varf adevarat, un numar 9, ca Arthuro n-are fata de primul 11.

Il avem pe Stancu

Raduccio30.08.2008 07:59

Tocmai am vazut ca astia cer 1mil de euroi pe Semedo. Nu se merita.

mirceaor30.08.2008 08:03

Stancu inca nu are experienta - ma refer aici la meciurile din Liga Campionilor. Ne-ar trebui un atacant de calitate, care sa inscrie macar 3-4 goluri in grupele din Liga. Daca ne amintim de Thereau ce bine juca in campionat si cum n-a miscat nimic in front in CL.

Eu as vrea un atacant complet, asa cum e Deivid de la Fener sau Bangoura de la Kiev. Joc de cap, viteza decenta si instinct de marcator. Plus experienta internationala :)

Raduccio30.08.2008 08:04

Aia costa bani...

mirceaor30.08.2008 08:15
Aia costa bani...

 

 

:biggrin: Bineitneles. Da cu cine sa faci rezultate, cu jucatori din divizii inferioare precum Arthuro care calca pe minge singur cu portaru? Tre sa bagi bani nene, da ciobanu tot cioban...

 

Bangoura a costat 5 milioane iar Deivid 4,5. Dar sumele astea nu sunt chiar imposibil de platit. Prefer un varf de asta decat sa dai 1 milion pe Arthuro, 1 mil pe Semedo, 1 pe Surdu samd.

razvan_stelist200730.08.2008 09:19

arthuro e bun , dar Thereau a fost clar cel mai bun atacant de la Steaua.daca s-ar intoarce Thereau si ar face cuplu cu Dayro moreno ar fi un atac imposibil de oprit

kaladze30.08.2008 09:22
arthuro e bun , dar Thereau a fost clar cel mai bun atacant de la Steaua.daca s-ar intoarce Thereau si ar face cuplu cu Dayro moreno ar fi un atac imposibil de oprit

 

Ogararu e din nou la Steaua bun asa :steag_cruce_invers::steag_sah_mic: !!!

Bogdan4Steaua30.08.2008 11:01

Sa il vedem ca a semnat, iar dupa aceea sa ii pregatim o primire de exceptie la meciul de luni.

 

 

DelPiero1030.08.2008 11:16
Stancu inca nu are experienta - ma refer aici la meciurile din Liga Campionilor. Ne-ar trebui un atacant de calitate, care sa inscrie macar 3-4 goluri in grupele din Liga. Daca ne amintim de Thereau ce bine juca in campionat si cum n-a miscat nimic in front in CL.

Eu as vrea un atacant complet, asa cum e Deivid de la Fener sau Bangoura de la Kiev. Joc de cap, viteza decenta si instinct de marcator. Plus experienta internationala :)

Dar Sevcenko avea experienta cand a facut senzatie cu Dinamo Kiev acum multi ani?Del Piero Piero a marcat la 21 de ani in finala Champions League...marii jucatori se nasc daca le dai incredere!Asta trebuie sa primeasca si Stancu de la Laca...incredere!Are toata sansele sa devina unul dintre cele mai bune varfuri in anii ce urmeaza...

cipripop30.08.2008 11:34

ce stiti cind va semna Ogararu?Dar de Semedu ce stiti?

fular-campionii:hai_steaua:

Bogdan4Steaua30.08.2008 11:38

Daca se concretizeaza, probabil ca in cursul zilei de azi. Oricum, televiziunile si ziarele sunt foarte prompte.

 

Poate stie Victor mai multe detalii.

steaua_gloria30.08.2008 11:55

Nu-mi vine sa cred ochilor ce citesc ! Ogararu din nou in Ghencea! :steag_cruce_invers: .

Si Semedo ar fi un transfer forte bun. Sper sa nu-i ia sansele lui Stancu.

 

Totusi astept sa fie ceva concret.

Bogdan4Steaua30.08.2008 13:28

Se pare ca lancierii cer bani pe Ogararu, asa cum era de anticipat, iar Becali credea ca il ia gratis.

 

A aparut varianta imprumutului. Cert este ca vor urma negocieri. Sa speram ca se va concretiza transferul.

s0r1n11130.08.2008 13:55

In cazul acesta este foarte probabil ca Ogararu sa ramana la Ajax,daca clubul cere prea mult.

Dar totusi sper ca Ogararu va ajunge din nou in Ghencea.

 

sonic200530.08.2008 13:57

E normal sa ceara bani olandezii ca doar au dat 3,3 mil Stelei pentru Ogararu. Daca il vrea cu adevarat nu cred sa coste mai mult de 1 mil adica banii de pe Nesu, e buna si varianta imprumutului cu clauza de cumparare.

Daca vine Ogararu ma imbat, ar fi cel mai bun transfer de anul asta.

s0r1n11130.08.2008 14:34

Prin aducerea lui Ogararu si prin refacerea lui Eme am sta excelent la capitolul fundasi laterali.Totusi sa nu uitam si de Golanski..

Alin8030.08.2008 22:02

stie cineva cati ban cere Ajax-ul pt imprumut?

se7en31.08.2008 01:09

300.000 de euro parca.

SRamos31.08.2008 07:24

Sper sa ii aduca azi pe Ogararu si Semedo, mai ales pe Ogararu!

Pentru ca se inchide lista UEFA si nu o sa joace in Champions League... :confused:

 

stie cineva cati ban cere Ajax-ul pt imprumut?

Ogãraru va veni la Steaua împrumut un an de zile, perioadã pentru care roș-albaștrii vor achita în jur de 250.000 de euro. Varianta aleasã e idealã și pentru fotbalist, care va rãmîne în continuare cu salariul de la Ajax, de aproape 700.000 de euro, pe care îl va suporta tot gruparea din Amsterdam.

 

Marius31.08.2008 07:29

Se cam inchide si perioada de transferuri si n-o sa poata sa joace nicaieri :)

steaua_gloria31.08.2008 07:43

@ Marius

 

Cred ca o sa se semneze totul azi.

«1585960616263»