Sunt de acord cu Victor in ceea ce priveste pozitia pe care ar trebui sa o ocupe Banel in echipa.
La constructie el e inexistent.In schimb se apara destul de bine.
Dar nu are cum sa dea randament(chiar asa prost cum e el) daca e mutat de pe o parte pe alta.
Baiatul din cate stiu eu a inceput ca fundas in Liga 1.
Cel putin asa juca la Poli Timisoara(chiar daca purta tricoul cu nr 11).Ca putea ara toata banda.
Bine, acolo era folosit ca fundas dreapta intr-un sistem cu 5 fundasi.
Asa ca juca un pic mai ofensiv.
Calitatile lui Nicolita il recomanda pt un post de fundas lateral.
Ganditi-va, are capacitate mare de efort, viteza cat de cat, intrari la sacrificiu.
Iar pasele scurte ii merg.
In schimb nu stie dribla, nu stie trage la poarta, centra in viteza, nu stie da pase printre.
Deci e inutil ca mijlocas.
Cu calitatile pe care le are, daca il mai inveti si cum sa stea in teren(la offside) si il obijnuiesti pe post, poate sa fie o varianta pt postul de fundas dreapta.Ca s-asa il avem doar pe Golanski.