FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri in perioada verii 2008

«1484950515263»
stelistul stelist02.08.2008 16:07

doar szekely e jucator de Steaua din cei adusi , sau poate doar el a demonstrat pana acum

stelistul stelist02.08.2008 23:47

deci dupa evolutia din acest inceput de sezon parca era bun un Gabi Paraschiv , deci am zis bine ca e bun , dar avem ochi doar petru niste ratati

CANmaryo06.08.2008 04:11
deci dupa evolutia din acest inceput de sezon parca era bun un Gabi Paraschiv , deci am zis bine ca e bun , dar avem ochi doar petru niste ratati

 

 

cineva a auzit de acest MORENO ABEL ?ORI ESTE IARASI O INVENTIE ?Cit desptre Toja pot sa va spun ca este mult peste Nicolita dar depinde de el daca se va acomoda cit si de Lacatus sper sa nu-l replofileze si pe asta in fundas .HAIDE Steaua!

Dj06.08.2008 08:47

Onlinesport zice ca Abel Gomez Moreno semneaza azi cu Steaua.

MIREL6RADOI06.08.2008 08:47

Nu e invetie... Jiji a declarat la sport.ro ca va semna cu Steaua.200.000 euro.

Dj06.08.2008 08:54

Prefer pe asta decat Lovinho....

suflet ros-albastru06.08.2008 08:57

ati gasit undeva imagini cu abel? ma refer la viseo...youtube..??

Dj06.08.2008 09:15

ce rost are..asta e un fel de kapetanos...

DelPiero1006.08.2008 09:36

200 de mii...va dati seama cata valoare are...

MoWeed06.08.2008 12:16

Tare mi-e frica sa nu-l fi luat Jiji doar pentru ca era urmarit de dinam0

dudu_specialistu06.08.2008 12:56
ce rost are..asta e un fel de kapetanos...

 

mai documenteaza-te.

victor06.08.2008 14:56

DACA vine, caci mai sunt ceva probleme, abel e un mare castig pentru Steaua. nu mai cautati pe video ca sa va faceti vreo parere, mai simplu uitati-va peste CV-ul lui. este de departe cel mai impresionant dintre strainii veniti in Romania: cand in ultimii 5 ani ai peste 30 meciuri anual in ligile spaniole (iar in Liga II mereu ai promovat in anul respectiv), inseamna ca ai un anumit nivel de joc, ca esti constant in evolutii si ca nu prea te accidentezi (ceea ce este foarte important). Liga spaniola are un nivel superior celei portugheze sau elene, asa ca in mod sigur abel e o "piesa' de care am avea nevoie.

 

cat despre costul lui, aici e o alta discutie: piata europeana este in clara recesiune si sunt foarte multi jucatori de nivel care nu-si gasesc echipe, chiar daca sunt liberi de contract. cel mai elocvent ex. azi, sigur italia este o alta piata, este mateo ferraris, care-si cauta echipa inca si acum, in august?!

s0r1n11106.08.2008 16:57

Totusi a fost nr. 10 al Murciei,o echipa care a evoluat sezonul trecut in Primera Division.Dar tot nu cred ca va rupe gura targului.Totusi sa speram.

Co-Steaua06.08.2008 17:01

Eu cred ca mai bun era Ionescu decat Abel asta ,este un transfer de 2 lei,ce pretentii sa mai ai sa te bati cu CFR sau Rapid,cand aduci toti refuzatii din Liga 2 spaniola, astept sa-l vad pe Toja care sper sa fie mijlocasul de care avem nevoie

.Ax3L.06.08.2008 17:32
Eu cred ca mai bun era Ionescu decat Abel asta ,este un transfer de 2 lei,ce pretentii sa mai ai sa te bati cu CFR sau Rapid,cand aduci toti refuzatii din Liga 2 spaniola

 

 

ma tem ca e posibil sa ai dreptate

Khalid06.08.2008 19:06

E de bun augur venirea lui Abel Moreno, intarim banca de rezerve pe care Banel deja se pregateste sa stea :tongue: .

martanu06.08.2008 19:13

Scrie pe site-ul caracatitei ca Ajax l-a pus pe liber pe Ogararu. Ar fi foarte bine sa-l aducem inapoi, nu stiu cum mai joaca acum (o sa-l vedem in meciul nationalei daca vrea Pitzi), dar cred ca merita o sansa.

MoWeed06.08.2008 19:16

Ar fi superb sa revina un jucator asa de bun ca Ogararu. Din pacate ma indoiesc sincer ca ii va da Becali un salariu decent...

Dj06.08.2008 20:39
ce rost are..asta e un fel de kapetanos...

 

mai documenteaza-te.

 

ce sa ma mai documentez, stiu ce joaca - e mijlocas - daca la asta te`ai referit.

ramanea in spania daca era cu adevarat un jucator care sa faca diferenta.

mie mi se pare adus asa..de umplutura...oricum sigur e mai bun ca Lovin.

MoWeed07.08.2008 17:25

in sfarsit a plecat si Surdu, sper sa ramana la Brasov.....

_yang07.08.2008 19:50

Doamne ce bucurie... :thumbup: Pãcat cã e doar împrumut. :(

Ce ar fi sã plece și Lovin și Nicolițã...

Raduccio07.08.2008 20:08

Poate da vreo 5-6 goluri si il cumpara de tot. Raman la ideea ca Lovin si Nicolita is buni de rezerve.

Mugur_Cornateanu08.08.2008 03:21

PE Toja nu il vad prea bine. Din mai multe puncte de vedere. Nu stiu de ce se asteapta toti de la el sa fie vreun superman. In cel mai bun caz poate fi un jucator util Atat

Raduccio08.08.2008 06:07

Nu poate sa fie mai slab decat ala care juca de obicei pe stanga.

victor08.08.2008 07:36

orice ar comenta diversi "specialisti", Nicolita ramane un jucator cu peste 30 selectii in echipa nationala, iar la ultimul european a intrat titular in 2 din cele 3 jocuri disputate, ceea ce nu-i putin. in mod sigur Banel este titular la orice echipa din Romania, asa ca nu va mai grabiti atat sa-l "eliminati" de la Steaua.

 

marea problema azi este ca Lacatus nu pare a-i gasi pozitia potrivita in teren lui Nicolita si nici nu reuseste sa-l orinteze tactic cat de cat. doar ca o parere personala, eu sunt siderat ca noi jucam titular constant cu p.Marin ca fundas de banda, un jucator de 36 ani care traieste doar prin experienta si nu te ajuta de loc in economia jocului (practic nu face nici o urcare in atac nici macar in jocurile de acasa, multumindu-se sa ramana undeva in zona de la centrul terenului), cand il ai la dispozitie pe Nicolita, un jucator lipsit de imaginatie ofensiva, dar care are o forta de bivol si care poate impinge jocul pe benzi din pozitia de fundas. pregatit cateva luni ca fundas lateral (si nu plimbat la fiecare meci pe alt post), Nicolita ar reprezenta o carte castigatoare.

 

din pacate, ca de atatea ori, Lacatus prefera solutiile facile, iar cu Petre Marin jucam practic in "10" de fiecare data.

«1484950515263»