Probabil cel mai prost transfer de la Gigel Coman incoace.
Dar si mai probabil a venit moka, asa ca...
Probabil cel mai prost transfer de la Gigel Coman incoace.
Dar si mai probabil a venit moka, asa ca...
Cine-i acest Kapetanos?De varfuri duceam noi lipsa!?Uf Doamne,proasta conducere mai avem...
Kapetanos e un viitorul fost jucator al Stelei.
Un super jucator care e considerat foarte slab in tara natala.
altul care vine ca sa aiba poza pe site-ul UEFA.com si pleaca dupa 6 luni..
Hai, mai ai un pas si o sa constientizezi ca nu exista Mos Craciun.Pana la urma e un transfer util. Decat sa-l stiu in lot pe Badea sau Surdu, mai bine ii acordam credit grecului asta, care presupun ca va fi pricipalul contracandidat a lui Arthuro.
decat grecul asta mai bine il leg de picioare pe Vali Badea si tot obtinem ceva mai bun. se pare ca Adi Ilie e pornit sa faca avere. prosti conducatori mai avem. super-prosti. extra-prosti. becalo-prosti. ar-gasiti pe jos pe undeva
Ce-mi place de voi ca , nici nu am jucat un oficial si deja aruncati cu balegar.
Oricum nu cred ca o sa joace adunat 90 de minute la Steaua.
Mi se pare ca acest transfer sfideaza binisor bunul simt.
Vorba colegilor, Emil Jula macar stiai ca poate face unele chestii...
Mda....interesant acest trend de a aduce necunoscuti numai atacanti.
Oricum nu cred ca o sa joace adunat 90 de minute la Steaua.Mi se pare ca acest transfer sfideaza binisor bunul simt.
Vorba colegilor, Emil Jula macar stiai ca poate face unele chestii...
Nu sfideaza doar bunul simt,sfideaza tot ce inseamna suflare stelista. Voi chiar nu puteti procesa sau nu va dati seama nici acum ca berbecu tine Steaua pentru bani si imagine?Voi chiar credeti ca-l intereseaza altceva in afara de banii scosi din club si imagine? Era o vorba... " cat dai atata face",cred ca e valabila in cazul de fata cu jucatorul acesta care imi pare rau daca-l jignesc dar e praf,cred ca mai bine se face bodyguard sau ceva. Problema mai grava e alta,pana cand ? pana cand bataia asta de joc? Nu sunt unul dintre cei mai fanatici suporteri,dar ma gandesc la aia care se duc pe stadioane si dau banii pe bilete si abonamente,care se duc cu echipa prin tara...chiar aia mai accepta sa manance rahat sau au mancat atat incat nu mai simt mirosul si gustul? Nu am o cultura fotbalistica prea mare insa nu stiu de vreun club cu o conducere care-si bate joc practic de nume si blazon in halul asta.Ma intreb Lacatus ce dracu face acolo,n-are nimic de zis? Eu unul am ajuns la concluzia ca omu nu prea poate mai mult.A antrenat numai echipe care se luptau sa evite retrogradarea,nici nu ai ce sa-i ceri.Iar Ilie...cred ca sta tot pt imagine la clubul asta. Am auzit ca l-au luat pe gratis pe grec,insa chiar si asa...pentru ce sa-l ia? cu banii de salariu lui putea sa-i mareasca leafa lui Goe sau sa aduca alt jucator.
In timp ce Fener il ia pe Guiza pe 15 milioane euro, noi aducem jucatori gratis.
Vom pupa optimi UCL cand va zbura porcul, sau cand va slabi Iancu.
28 de meciuri, 5 goluri in 2 ani pentru AEK. E bun.
Sampions Lig, here we cam ! Ghiv mi dza moni, banii mei, bah hahalerelor care sunteti hahalere
hehehe Vladek
Ce-mi place de voi ca , nici nu am jucat un oficial si deja aruncati cu balegar.
ai dreptate, imi pare rau pentru el, poate o fi un jucator bun. iarasi sunt un dobitoc.
dar ma umple de draci sa vad ce superachizitii facem, exact pe posturile unde oricum e inghesuiala!
In timp ce Fener il ia pe Guiza pe 15 milioane euro, noi aducem jucatori gratis.
Vom pupa optimi UCL cand va zbura porcul, sau cand va slabi Iancu.
La ce echipa este Fener asta creditor???
Are mai multi bani ca mine,creditorul???
Pac-pac ,poate ma supar io...si iau vreo 3 Guizi d'astia sa fac eu o aroganta la presa! Ma pot urca pe Guiza asta cu picioarele in Piata Universitatii sa ma vada lumea???
Ii mai iau si pe Robert Nita,Sumudica si Mihalcea sa fac echipa cu 9 varfuri! Celellate 2 locuri in echipa sunt asigurate de finul meu si de neobositul Forrest Gump! Pe baiatul asta nu-l scoate nimeni din echipa! ....Doar Carl Lewis sau Tibor Selymesi!
Run Banele,Run!!!!...Bheeeee,Bheeeee,Bheeeee!!!!
In timp ce Fener il ia pe Guiza pe 15 milioane euro, noi aducem jucatori gratis.
Vom pupa optimi UCL cand va zbura porcul, sau cand va slabi Iancu.
Pai la Fener se doreste o echipa puternica; la Steaua se doreste sa ajungem in CL ca sa fie creditorul pe profit....
Extraordinar.Inca un atacant.Daca mai transferam inca 2,postul de titular al lui Zapata se clatina.
Mie in locul lui Lacatus cel putin,mi`ar fi rusine sa antrenez o echipa cu pretentii,cu mii de suporteri,si sa nu pot baga in primul 11 un fundas stanga,un mijlocas stanga,si sa tin pe banca de rezerve 10 atacanti.
Noua politica de transfer a lu` Gigi: "Cumpar cat mai multi jucatori,nu conteaza ce joaca,pe mine ma intereseaza sa fie jucatori.Ca atunci cand se face statistica transferurilor,eu sa fiu pe primul loc.Cu 20 de jucatori adusi,dintre care 16 atacanti si doar 2 jucatori adevarati de fotbal."
Cred ca Laca si Adi Ilie au fost audusi la Steaua pentru ca erau atacanti si ei.
Ii mai iau si pe Robert Nita,Sumudica si Mihalcea sa fac echipa cu 9 varfuri! Celellate 2 locuri in echipa sunt asigurate de finul meu si de neobositul Forrest Gump! Pe baiatul asta nu-l scoate nimeni din echipa! ....Doar Carl Lewis sau Tibor Selymesi!Run Banele,Run!!!!...Bheeeee,Bheeeee,Bheeeee!!!!
LOL... :biggrin: de fapt e de plins nu de ris.la revolutie fratilor ca numai tine ![]()
![]()
Orice atacant ce a dat intre 1 gol si 5 goluri in doua sezoane este pasibil sa vina la Steaua!Cantitate,nu calitate-aceasta-i doctrina becaliana...
Uitati monstra de Spitalul 9:
Becali: "Kapetenos a venit la Steaua pentru ca nu costa nimic!"
Gigi Becali a spus ca principalul motiv pentru care grecul Kapetanos a venit la Steaua este faptul ca jucatorul nu costa nimic.
"Kapitanos, Nekapitanos, vreau sa vad masinaria. Adi Ilie mi-a zis ca e gratis. Ia-l daca e gratis, cine nu vrea gratis? O sa aiba un salariu de 200.000-250.000. Nu mai transferam pe nimeni. Vreau de la Steaua sase atacanti. Patru fundasi si sase atacanti, asta vreau. Tot mijlocul sa fie atac, si doua varfuri. Pana nu vad asta, nu am liniste. Mijlocasii Stelei trebuie sa fie atacanti, cum a a jucat Spania la Euro, cu un singur varf si cinci atacanti", spune Becali.
Imi este sila!Este singurul inceput de campionat pe care nu-l astept cu emotie si nerabdare,si asta numai datorita acestui INFECT(MURI-AI) care realmente isi bate joc de Steaua!Cat sa mai suportam?
De un singur lucru mi-e scarba la Steaua.Echipa sufletelor noastre e condusa de un cioban infect,incult,schizofrenic si dezafectat psihic. Trateaza jucatorii ca pe niste oi,transferurile facandu-le ca pe un troc in natura. O dau p`asta ca nu da lapte mi-l dai pasta ca e gratis....VAI MAMA NOASTRA CU JEGU ASTA LA ECHIPA! PARCA AM FI O TURMA DE OI....mi-e sila
Ciobane mori!
Ce folos ca platesti salariile adunate la jucatori gen Surdu,Lovin,Banel cam 1 mil de euro,cand poti sa tii un jucator de valoare cu salariul asta.Pe Kapetanos asta nu l-am vazut dar sunt aproape sigur ca nu e de valoare si ca nu avem nevoie de el,in conditiile in care il avem pe Arthuro.Si oricum pariez ca in maxim 1 sezon va intra in disgratia ciobanului.
Becali transfera un jucator doar daca are un salariu mic spre foarte mic si suma de transfer de asemenea,maxim 1-1,5 mil. sau daca se poate moca.
Dupa cum merg lucrurile,imi e din ce in ce mai clar ca seceta de trofee va continua,atat timp cat Jiji e la putere si Lacatus nu imi inspira incredere.
Daca vreti sa vedeti management adecvat sa ne uitam la Urziceni,unde dupa accidentarea unor jucatori cruciali intr-un amical s-au miscat repede si si-au luat jucatori adecvati pentru acele posturi cheie,bruno fernades si tibi Balan. Nu sunt niste super-jucatori dar stau bine la raportul pret/calitate(nu cred ca s-a platit foarte mult pe ei pentru ca Urziceni nu are cine stie ce buget). Si se zvoneste ca MM l-ar vrea pe Ochirosii.
De campania noastra de transferuri nu vorbesc pentru ca in acest moment,rezultatele nu se vad dar atitudinea la nivelul asa zisului management e dezamagitoare cel putin. Ce sa mai inteleaga jucatorii cand capitanul e blocat de becaliot,care nu-l da decat pe 12-13 milioane? Radoi vrea sa vada cum e intr-un alt campioant iar nasi-su nu-l lasa pentru ca "tine la pret". Nu poti sa tii jucatori care nu vor sa fie aici,iar Radoi numai de lipsa de devotament nu poate fi acuzat,petrecand vreo 8 sezoane la Steaua. Daca ar avea o oferta de la 3 milioane in sus,ar trebui lasat sa plece,si-a facut datoria. Dica trebuia dat mai de demult,iar acum a fost dat "din mila". Mare strategie,nu-i asa?
De asemenea,ca sa aveti o idee clara despre cum vede "seful" Stelei fotbalul,el declara azi ca vrea 4 fundasi si 6 atacanti,mintea sa neputand intelege logica simpla ca atacantii aia nu au de unde primi mingi.Repetam aceleasi greseli ca anul trecut si probabil deznodamantul va fi la fel de nefericit.
Vreti sa vedeti marea noastra strategie? Intrebat ce stie despre noul varf ajuns la Steaua,ciobanul a zis ca stie ca a venit GRATIS. Asta e marea strategie a clubului nostru. Sfinxul se rasuceste in mormant cand vede ce fac oile astea(ma refer aici la Jiji,Ilie si Argaseala) pe postul sau.
Si tot legat de transferuri,va spun ca infratirea asta cu ceilalti Becali ne-a facut mai mult rau decat bine si cred ca jijel e prostit pe fata. In general,nu cred in teroria conspiratiei,dar nu poate sa nu ma mire ca jucatori mai mortaciuni decat altii de la Steaua,impresariati de aceiasi frati Becali,iau contracte mai mari afara si sunt transferati pe sume mai mari. A fost transferata o panarama gen Stefan radu pe 5 milioane,moti a fost si el aproape,porto se pare ca are o oferta de 6 milioane pe sapunel si noi? Nu zic asta pentru sunt stelist dar moti+Stefan radu la un loc nu fac nici macar cat Ghionea,d-apoi Goian sau Radoi si totusi au preturi mai mari. Stiu ca piata merge dupa cerere si oferta dar mi se pare foarte ciudat ca jucatori care au nu stiu cate meciuri europene(meciuri in care jucatorii dinamovisto-milogi de mai sus au cam dat chix),sunt titulari certi in nationala(dupa mine Ghionea,Goian,Dica si Radoi ar trebuie sa fie titulari) si au ajuns si in CL de vreo 2 ori au preturi mai mic decat panaramele alea. Sapunel ce a jucat de are oferta de 6 milioane? Ogararu are 15 clase peste el si a plecat doar pe 4 milioane. "Marele" golgheter Mazilu a plecat pe 4 milioane iar noi ne-am dat gogheterul(care are 2 titluri,o semifinala de Cupa UEFA si 4 goluri in CL,realizari mai mari decat ale lui Mazilu) pe 2 milioane la catania. Strategie de 2 lei,atat la jucatorii care vin cat si la cei ce pleaca.
Sincer sa va spun,pana acum doar szekely m-a impresionat. In rest,jucatori slabuti pe care nu ii recomanda nimic altceva decat pretul foarte scazut sau inexistent in anumite cazuri. Cum bine zicea cinvea mai sus,o sa trimitem cativa atacanti in atac si ceilalti atacanti la mijloc sa le dea pase si iese o harababura. Intrebarea mea este: Cand luam si noi niste mijlocasi valorosi? ca ionescu si neagoe mi se par niste glume pana acum.
Vai de Steaua noastra.
CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.
Kapetanos a fost adus la Steaua dintr-un singur motiv: a fost liber de contract.
@predatorpulse7:nu pot sa zic decat ca tot ceea ce ai scris a sintetizat perfect viziunea incetosata asupra echipei noastre privind transferurile. Iar la final,unicul vinovat va fi Lacatus nu? Haideti sa vedem si de ce? Kapetanos a fost adus la Steaua pt ca a avut o mare calitate ,una indispensabila unnui atacant: LIBER DE CONTRACT! Mai bine spus,fiind superoferta,ce-or fi zis Ilie,Argaseala si Jijiotu`...aaah il aducem pe asta,e gratis baiatu nu ne costa nimic si gata transferurile. Dar de ce a fost adus la Steaua? De umplutura,nu a fost urmarit,nu i se stiu calitatile,nu l-a urmarit atent nimeni,a fost adus asa...sa fie...un nimeni de nicaieri,lafel ca ionescu,neagoe si altii. Mai bine il pastram pe Badea si ne lipseam de toti anonimii care au jucat 63 de minute intr-un sezon la AEK Atena.
Vai de Steaua noastra!
Ciuciu performanta cand in loja sta o asemenea ZDREANTA !
PS: doctrina tactica becaliota: 4 fundasi si 6 atacanti dintre care(ATENTIE!) 2 varfuri de parca atacntu` cu varfu` n-ar fi acelasi drac.
Cica asa a jucat Spania la Euro
) care dracu` or fi aia 6 atacanti nu stiu,ca toata forta echipei lor a venit din linia mediana unde au jucat niste mijlocasi ofensivii get beget Fabregas Silva Xavi sau Iniesta,niste adevarati ponei iar varfurile: Torres,Villa si Guiza...
Eu sunt fericit de noua strategie ( "luam tot ce e gratis" ) ca poate ma ia nea` Gigi si pe mine la Steaua.Nu cer mult salariu,si cu 10.000 Euro pe luna ma multumesc.
Acum serios,unde vrea Gigi sa ajunga?Ar trebui,zic eu,ca si noi suporterii sa luam atitutine (bannere,proteste etc.).Pentru ca vom ajunge bataie de joc.Echipa se numeste Steaua nu "jucaria lui Gigi Becali" si acest oier incult trebuie sa inteleaga ca nu are voie sa isi bata joc de aceasta echipa si de miile de suporteri ale acestei echipe.
Iar la final,unicul vinovat va fi Lacatus nu?
saracu' Lacatus, cum e el tinut cu forta pe scaunul de antrenor.
nu crezi ca Laca ar putea face ca Hagi, sa spuna "gata, mi-a ajuns!"?
din moment ce inca e antrenor inseamna ca el considera ca poate indeplini obiectivele trasate de conducere. daca ii accepta pe Tiago, Arturo sau Kapetanos inseamna ca si-a dat seama ca se poate folosi de calitatile lor, nu crezi?
hai sa nu il mai victimizam pe Lacatus, care stie foarte bine ce cauta la Steaua.