FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri in perioada verii 2008

«1404142434463»
predatorpulse708.07.2008 21:03

@LeGenD,chestia asta cu protestatul am mai discutat-o. In cazul nostru,din pacate,nu o sa tina. Jiji baga repede bodyguarzii si se sperie majoritatea suporterilor de frica sa nu isi bataie. Si chiar daca se fac proteste,Jiji o sa rada si trece mai departe. I se rupe lui de suporteri. Lui i se rupe si de proprii jucatori d-apoi de "terti" precum suporterii.

 

Ei sunt vazuti de cioban ca masa de manevra,d-aia a fost adus Hagi si tot din acelasi motiv e si Lacatus antrenor. El nu vrea scandal cu suporterii nu pentru ca ar vrea aprobarea lor ci pentru ca apoi trebuie sa raspunda in fata mass media si i-ar provoca alte dureri de cap. Cand nu stiu cati oameni il injurau s-a aratat putin speriat si apoi a avut tupeul(tupeu pentru ca avea gorile pe langa el) sa-i apostrofeze pe acei oameni de parca vorbea cu niste copii.

 

Singurul protest adevarat,care ar atrage atentia mass media,ar fi neprezentarea la meciuri,pentru ca ar afecta putintel bugetul si ar fi o lovitura pentru "managementul" becalian,ar arata dezgustul fanilor adevarati pentru modul in care e condusa Steaua acum. Daca se fac proteste pe stadion,cu bannere,injuraturi sau ce vreti voi,Becali ori o sa bage gorilele in galerie,ori nu o sa lase acele bannere,ori o sa il doara in cot. Tineti bine minte ce va spun,pentru el suporterii nu exista,pentru ca el nu a fost suporter la viata lui. A fost un cioban devenit bisnitar,mai apoi atarnator pe langa cativa baieti importanti,de fapt asa a si ajuns sa preia Steaua,din legaturile sale cu Paunescu.

 

Nu putem sa ii schimbam mentalitatea lui Becali,oricat am incerca. El tine acest club si l-a separat total de fanii sai,ba chiar pentru multi dintre jucatori galeria si suporterii nu mai inseamna nimic,ei isi iau banii de la palat si merg acasa linistiti. As vrea sa ii vad in momentul in care stadionul ar fi gol nu stiu cate meciuri la rand. Dar asta nu se va intampla. Nu se va intampla pentru ca unii inteleg ca astfel abandonezi echipa,ca o faci din comoditate sau multi nu o fac pentru ca si-au luat deja abonamente. Realistic vorbind,o asemenea masura extrema ar fi singura care ar atrage atentia,insa chiar si asa ma indoiesc ca becalul s-ar schimba.

 

Dupa cum bine zicea un alt stelist amarat,de Becali scapam doar daca intra la puscarie sau daca acesta crapa.

 

Vai de capul nostru.

 

Sorry de off-topic.

 

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

mir8608.07.2008 21:37

Daca am fi avut o logica in transferuri si patronul n-ar fi fost interesat doar de castiguri rapide cu bani putini (un fel de loto fotbalistic ) am fi putut sa il luam pe Hernanes de la Sao Paulo are 23 ani costa foarte mult dar merita banii sau Conca de la Fluminense.

N-ai cu cine; nu exista o persoana in Romania care sa faca investitii serioase dupa un plan bine conceput pentru ca nu avem vreun miliardar cu bani cinstiti sau cu o avere de durata mostenita din generatii in generatii, asta e crunta realitate.

Nu pot sa cred ca nu exista deloc vointa, ambitie, curaj la Steaua un strop de inteligenta, nimic, parca le-a secat mintile becaliotul

Numai zic de un Thiago Neves.....

Bogdan4Steaua09.07.2008 06:41

Tactica aceasta de transferuri cred ca are legatura cu verii Becali. Ce mai urmeaza, sa ii aducem pe Lincar, Florentin Dumitru sau Dinita? Vopsim si noi ceva?

MoWeed09.07.2008 07:42

@Bogdan4Steaua

 

Cand am auzit ca s-a impacat creditorul cu verii lui infecti de asta imi era frica. Din fericire inca nu au adus ratati de prin afara sa le creasca cota la Steaua in CL....

Tare mi-era frica de aducerea lui alde Mitea la Steaua....

Bogdan4Steaua09.07.2008 07:53

Probabil ca in toata imbecilitatea lui, creditorul inca mai judeca faptul ca jucatorii revopsiti nu sunt buni de nimic.

 

 

MoWeed09.07.2008 07:54

Aici depinde; daca vin gratis sunt buni :wall: :wall: :wall: :wall:

LeGenD09.07.2008 08:17

@predator

 

Asta nu e o solutie.Lasand stadionul gol,nu rezolvam nimic.Oricum mai sunt cetateni care merg la meci sa il aplaude pe Gigi cand scoate capu` pe geam,sau sa arunce cu seminte dupa Nicolita cand rateaza.

 

Iar la mintea infecta a "patronului" nostru,cred ca ar plati suporteri din provincie ca sa vina la stadion si sa cante "fuorza stoaia,ole,ole,ole".

 

 

SmellOfVictory09.07.2008 09:08

Transferul lui Rada la Murcia nu mai este atat de sigur, cum anunta Gigi Becali.

Spaniolii de la As scriu in editia de miercuri, ca transferul lui Rada la Real Murcia ar putea cadea din cauza pretentiilor ridicate ale Stelei.

 

"Transferul lui Rada este practic exclus. Tehnicianul Javier Clemente trebuie sa completeze apararea cu cel putin un central, care, dupa toate datele, nu va fi Ionut Rada. Pretentiile ridicate ale clubului Steaua Bucuresti si problemele economice cu care se confrunta gruparea condusa de Jesus Samper au facut ca transferul sa fie practic exclus", scrie As.

 

 

 

Sper sa fie adevarat ce scriu cei de la sport.ro in dimineata asta, pentru ca lu Goian i s-a facut de duca si parerea mea este ca poate sa plece deoarece i s-a dus de ceva vreme cheful de a juca la Steaua, si in acest fel am putea ramane in centrul apararii cu Rada si Ghionea care cred eu ca alcatuiesc un cuplu foarte bun.

DelPiero1009.07.2008 09:22
Kapetanos a fost adus la Steaua dintr-un singur motiv: a fost liber de contract.

Si eu sunt liber de contract! :naughty:

stelistul stelist09.07.2008 09:39

Laca nu are nimic de zis , chiar se trece peste capul lui...pleaca Laca ca iti strici imaginea si eu cred in tine ca antrenor

Joga Bonito09.07.2008 10:06
Si eu sunt liber de contract! :naughty:

 

Pai, un maieu alb sub tine, in care sa scrie "Jesus I Love You" si 2-3 icoane + Biblia alaturi, si mai sanse sa treci de preselectia lui Jei Jei. :thumbup:

SmellOfVictory09.07.2008 10:16
Si eu sunt liber de contract! :naughty:

 

Pai, un maieu alb sub tine, in care sa scrie "Jesus I Love You" si 2-3 icoane + Biblia alaturi, si mai sanse sa treci de preselectia lui Jei Jei. :thumbup:

 

Buna asta si in acelasi timp adevarata =))

 

weeezer09.07.2008 10:30

Apropo de jucatori veniti moca... Nantes l-a luat pe internationalul croat Klasnic (ala de facea furori prin UCL acum cativa ani, inainte sa fie diagnosticat cu Insuficienta Renala). Nantes, echipa nou promovata in Ligue 1. Iar noi luam greci SH...

DelPiero1009.07.2008 10:53
Si eu sunt liber de contract! :naughty:

 

Pai, un maieu alb sub tine, in care sa scrie "Jesus I Love You" si 2-3 icoane + Biblia alaturi, si mai sanse sa treci de preselectia lui Jei Jei. :thumbup:

N-am sanse,trebuie sa stiu si Crezul... :shifty:

MoWeed09.07.2008 11:21
Si eu sunt liber de contract! :naughty:

 

Pai, un maieu alb sub tine, in care sa scrie "Jesus I Love You" si 2-3 icoane + Biblia alaturi, si mai sanse sa treci de preselectia lui Jei Jei. :thumbup:

Din pacate e adevarat.....

Sa mai dea si o declaratie cum ca "ii datorez extrem de multe lu nea Gigi" si va avea si postul de titular asigurat...

dudu_specialistu09.07.2008 11:54

cu exceptia lui Szekely ( si poate Tiago si Arthuros, hai si Ionescu ca sa fiu subiectiv)) restu sunt transferuri de umplutura . Se vede ca ciobanul nu mai vrea sa investeasca, vrea sa vanda cat mai mult si sa nu mai cumpere nimic .

Eu am o singura dorinta, sa NU participam in Liga Campionilor. Asa va putea scoate bani din buzunar pentru salarii, prime , etc si POATE, desi ma indoiesc foarte tare, sa bage mana in buzunar sa aduce niste jucatori decenti .

mountytoma09.07.2008 12:07

avand in vedere ca am cumparat in general jucatori pe posturi deja acoperite, nu m-as mira sa mai transfere jijel vreo doi portari! burebista ala parca e liber de contract, ar fi bun, ca sigur e credincios! asa ca mai trebuie sa gasim unul...

manu7109.07.2008 12:26

cam atat poate marele nostru patron oier(80% dintre noi stim ca e numai gura de el si ca intradevar e creier de maimuta in trup de miliardar de carton)....are buget mic clubul care a intrat pe mana familiei Becali....doamne ce rau imi pare ca Steaua apartine neamului asta ciobanesc......cand au inceput sa investeasca si alte persoane in Liga 1 s-a vazut ce potential material are ciobanul.....vrea sa vanda ce are mai de valoare pt ca e lipsit de lichiditati si vine campania electorala,care este ultimul lui tren.....sunt sigur ca Steaua o sa fie vanduta in 2-3 ani......despre campionatul care urmeaza la lotul actual nu prea ne putem bate pt titlu daca il vinde pe rada si Goian,Lacatus este un fraier daca crede ca are sanse sa mai faca treaba.....intotdeauna Steaua fular-campionii

ultrash09.07.2008 15:17

Ce nu inteleg eu e cum mama dracului crapidu` vinde un rahat gen sapunel pe 6 milioane de euro si 2 jucatori imprumutati,iar Goian care il are la degetul mic pe puradel abia pleaca pe 3 milioane,Ghionea lafel....

SmellOfVictory09.07.2008 15:24
Ce nu inteleg eu e cum mama dracului crapidu` vinde un rahat gen sapunel pe 6 milioane de euro si 2 jucatori imprumutati,iar Goian care il are la degetul mic pe puradel abia pleaca pe 3 milioane,Ghionea lafel....

 

 

Crrapidul il vinde pe varza aia de sapunaru pe 6 milioane de euro la Porto cum l-a vandut si dinamu pe Stefan radu ala pe 5 milioane de euro la Lazio prin intermediul verilor beecali.....iar ai nostri care sunt cu n'spe mii clase peste cei de la rivale, nu prea au legatura cu Becali si se chinuie sa plece pe 2-3 milioane. Cred ca sunt prea buni acesti impresari pe care ii au jucatorii crapidului si ai lui dinamu.... :thumbdown:

Matteo09.07.2008 16:22

Radu Stefan are 21 ani, Sapunaru 24....Goian 27, d-aia.

 

 

SmellOfVictory09.07.2008 16:32
Radu Stefan are 21 ani, Sapunaru 24....Goian 27, d-aia.

 

La diferenta de valoare care este intre Goian si ceilalti doi nu cred ca varsta conteaza atat de mult...incearca sa iti amintesti cat a platit Real Madrid pt Zidane care avea 29 de ani pe vreme aia!

 

c.ronaldo1709.07.2008 16:38

Despotovici - cumparat cu 1m, vandut dupa 6 luni cu 1,5m.

Dica - vandut cu 2m

 

Chiar atat de mica este diferenta dintre cei 2?

stelistul stelist09.07.2008 16:43

avem conducatorii de 2-2 bani , adica 0 barat

SmellOfVictory09.07.2008 16:43

La ce a jucat Despotovici la crapizi nu ar fi trebuit sa ii creasca pretul ci sa ii scada, iar Dica, jucatorul care a realizat atatea cu Steaua in campionat si cupele europene este vandut cu doar 500.000 mai mult decat teapa Despotovici, hmmmm greu de inteles.Bine punctat c.ronaldo17.

«1404142434463»