FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri in perioada verii 2008

«1363738394063»
LeGenD04.07.2008 21:52
[echipa lor nu sta intr`un singur jucator.

 

eu as prefera sa nu mai cumparam nimic, dar sa si oprim plecarile. sa aiba Lacatus timp sa formeze o echipa. cfrul sper sa cumpere la greu, sa ramana fara bani si sa inceapa cearta intre cine joaca si cine nu.

 

o echipa unita e mult mai buna decat o adunatura de "vedete". pentru ca eu consider fotbalistii CFR-ului jucatori de mana a doua. la Dinamo nu-mi fac griji, ca si ei cumpara la greu, si rapidul la fel. un nucleu stabil de jucatori, care au jucat mult timp impreuna, poate fi cheia succesului nostru. evident cireasa de pe tort ar fi neimplicarea ciobanului in echipa, dar te pui cu prostul?

 

pentru cei ce se iau de Baciu: a jucat el doar zece meciuri, dar cand a jucat a facut-o in general bine. spre deosebire de ilustrul capitan sau Dica, care nu au reusit zece meciuri bune din 50, de exemplu!

 

 

Radoi face 35 meciuri bune din 50! Este un jucator cu ambitie multa.A suferit si accidentari,si perioade mai slabe dar a revenit de fiecare data.

 

Si de ce te bucuri tu ca CFR`ul cumpara multi jucatori?Foarte bine.Ai un lot mare,ai de unde alege.Iti poti tria 28 jucatori buni si pe ceilalti i poti imprumuta ( in cazul nostru la Buzau ) pentru a juca si a intra in forma.In schimb noi jucam cu Nesu,Radoi,Lovin,Ov.Petre,Ghionea,Goian etc. de 4-5 ani.

mountytoma04.07.2008 21:59
Si de ce te bucuri tu ca CFR`ul cumpara multi jucatori?Foarte bine.

 

in general cand vin multi jucatori noi se strica masinaria. de aia e foarte bine. pentru noi!

MoWeed05.07.2008 08:18
in general cand vin multi jucatori noi se strica masinaria. de aia e foarte bine. pentru noi!

De acord cu tine, dar cand masinaria ii contine pe Lovin si Banel, atunci chiar trebuie transferuri....

razvan_stelist200705.07.2008 10:13

ma doare capu cand vad ca oieru vrea sa ii vanda pe Goian si rada si sa aduca carpe din Liga a 3a italiana...in tot acest timp CFR se intareste si vinde tot ce nu mai are nevoie(referitor la asta cred ca ar fi bine daca Semedo ar semna cu Steaua,nemaifiind dorit de Andone).acum insa si rapid a devenit o contracandidata la titlu,dar cred ca CFR este favorita(din pacate).trebuie sa nu mai vindem si sa cumparam,dar sa cumparam valoare.

DelPiero1005.07.2008 10:29

Mari transferuri n-a facut nici Clujul,stati linistiti!Szekely este peste tot ce au luat clujenii in aceasta vara,cu tot tam-tam-ul aferent!Eu personal am incredere si-n Stancu!Se pare ca Rada pleaca la Murcia,in schimbul unui milion de dolari si Goitom1N-ar fi rea afacerea!Se mai aude ceva de Toja sau handicapatul de oier n-are destui bani?

P.S.Sa nu uitam ca noi il avem pe Dayro,care este,dupa umila mea parere,cel mai talentat jucator din Romania...

karas_ultras05.07.2008 10:32

Daca pleaca Rada si Goian, cred ca ar trebui sa-l aducem acasa pe Tudose, un fotbalist bun si ambitios, gen Radoi. La faze de joc cursive nu cred ca vom suferi, insa la faze fixe probabil ca se va simti lipsa lui Goe (mai ales pe atac). Nimeni nu e de neinlocuit, iar Goe e clar ca nu mai are chef de Steaua...

ultrash05.07.2008 11:38

E clar ca ne trebuie cat mai rapid o clarificare in privinta lotului cu care vom abora noul sezon. Ar trebui grabite plecarile si sosirile de jucatori din Ghencea,asta ca sa stim cu ce pornim si ca Laca sa aibe timp sa-i sudeze pe cei noi angrenajului actual. E clar ca Neagoe sau Ionescu vor fi imprumutati,nu stiu ce mai cauta Lovin si Banel in Ghencea,nici de Surdu nu sunt sigur ca poate face fata.

La capitolul veniri...ati auzit ce-a zis ciobanu` aseara la sport.ro,ca Independiente acceptase oferta pt Pepe dar n`a mai vrut el ca avem prea multi jucatori.Probabil nici Goitom nu va veni,la schimb cu Rada urmand sa vina un anume Abel Gomez Moreno,tot de la Murcia,"mijlocas de creatatie" vezi Doamne,motivul fiind acela ca ATENTIE! "nu intra in vederile antrenorului Javier Clemente"...asadar aducem ce se refuza in Segunda.

Tajo ...sa speram ca va veni,chiar avem nevoie de un asemenea jucator,numai sa nu fie alt fasssssss gen Dimitrov,Armenteros...etc. Oricum cert e ca trebuie umblat din temelii la acest lot,si cine nu mai are chef sa transpire pt Steaua sa zboare fie ca se numeste Ghionea sau Goian. Pana la urma,cioban cioban dar gheibal a zis aseara ceva foarte just:"ca nu sta la discutii cu Goian.Ii arata contractul semnat cu Steaua valabil inca 3 ani" Corect. :hai_steaua:

LeGenD05.07.2008 12:50

Steaua are nevoie de transferuri cat mai repede.Astfel incat in momentul in care echipa se intoarce din ultimul turneu de pregatire,sa fie perfect sudata.Eu unul nu ma incred din nou in vorbele ciobanului cum ca ar aduce el super-jucatori la Steaua.A zis asta de atatea ori incat m-am saturat.Acum un an zicea ca prin Tony si Armenteros ( care nu au ajuns la Steaua ) va demonstra cat de bine se pricepe la fotbal.Si a facut`o.Ne`a aratat ca mai mult de 10 neuroni nu are.

AdrianUltras2505.07.2008 12:55

Hai ca vreau sa va prezint niste lucruri care mi se par absolut amuzante:

 

"Am fãcut o ofertã de un milion sã-l luãm, Independiente a refuzat, apoi au revenit și au spus cã acceptã, dar n-am mai vrut eu, pentru cã avem destui jucãtori, nu mai avem nevoie. Cu Sepsi a fost vorba de un împrumut pe un an, dar n-am fost de acord, mai ales cã a fost o trãdare a lui fațã de Giovanni", a spus Gigi Becali la Special.

 

ahahahhahahahha.

Adica nu a facut o oferta de vrajeala crezand ca aia vor refuza, aia au acceptat si ciobanul s-a tras pe fund.

:biggrin:

Cat despre tradatorul de Sepsi...nici eu nu l-as fi vrut!

Si ce daca nu avem decat un fundas stanga pe care putem conta (Nesu,ca Emeghara e rupt) si dublura lui are 35 de ani?Daca Sepsi l-a suparat pe nea giovaniiiii...nu are ce cauta la echipa!!!

 

:))

 

Mi-ar plãcea un fundaș care iese cu mingea la picior, ca Tamaș. Îl vreau pe Tamaș, dar cere 600.000-700.000 de euro salariu, și nu mã intereseazã, cã eu nu dau atât", a spus Gigi Becali la Special.

 

Ciobanul e intr-adevar un fin cunoscator al fotbalului.

tamas e unul din marii jucatori din lume.Nimeni nu iese cu mingea la picior din aparare mai bine ca el(nimeni in afara de Radoi, Ghionea, chiar si Rada).

Ce conteaza ca nu stie sa faca un marcaj(vezi golul lui Huntelaar,pierderea lui Pannuci la golul italienilor si golul anulat al lui Toni), ca nu sta in aparare(golul lui Van Persie) sau ca da pe langa mingi(faza in care l-a pierdut pe Pannuci un jucator foarte rapid, de doar 35 de ani)

 

ahahhahahahhahahahahahhahahahhah

 

Si Baciu e peste Tamas!

Macar Baciu le-a facut fata lui Adebayor si Van Persie.

 

Si in incheiere ceva moralizator:

 

Gruparea Ajax Amsterdam l-a transferat, sâmbãtã, pe atacantul formației Heerenveen, Miralem Sulejmani, în vârstã de 19 ani, pentru care a plãtit suma de 16,25 de milioane de euro, informeazã AFP.

 

Deci ce trebuie sa faci daca vrei performanta?

Sa bagi mana in buzunar.

Cat sa o bagi?

Foarte adanc!

amarel05.07.2008 14:15

adrianultras25

Bagi mana adanc in buzunar, dar tare imi este ca buzunarul lui JJ e ...gaurit ,....cad banii pe jos .....

MoWeed05.07.2008 14:27

@AdrianUltras25

 

Declaratiile alea sunt mai degraba tragi-comice.... :sad2:

mihaicc05.07.2008 19:16

M-au disperat unii cu ce jucatori transfera CFR-ul,ce mare echipa este CFR-ul.Este jenant.In retur am fost cu 10 clase peste ei.Au terminat campionatul pe primul loc in perfuzii.I-au transferat pe Dorsin si Kone ,"JUCATORI DE CL".Daca e sa o luam dupa logica asta Steaua nu trebuie sa mai transfere pe nimeni pentru ca toti jucatorii din lot sunt de CL.Si il mai avem pe Banel care are 100 de clase peste Dorsin si Kone pentru ca a dus echipa in spate in semifinala cupei UEFA si a jucat 2 sezoane in Cl. :yeahh:

dbd05.07.2008 22:20

Amãgitoare transferuri dupã meciul pierdut cu 3-0...

Sper sã fie totul mai bine organizat în echipã...nu sunt rele deloc transferurile...aparent...

Bogdan4Steaua06.07.2008 08:12
M-au disperat unii cu ce jucatori transfera CFR-ul,ce mare echipa este CFR-ul.Este jenant.In retur am fost cu 10 clase peste ei.Au terminat campionatul pe primul loc in perfuzii.I-au transferat pe Dorsin si Kone ,"JUCATORI DE CL".Daca e sa o luam dupa logica asta Steaua nu trebuie sa mai transfere pe nimeni pentru ca toti jucatorii din lot sunt de CL.Si il mai avem pe Banel care are 100 de clase peste Dorsin si Kone pentru ca a dus echipa in spate in semifinala cupei UEFA si a jucat 2 sezoane in Cl. :yeahh:

 

Cei de la CFR au avut un recul in retur. Am fost mai buni decat ei, dar nu cu 10 clase. Scade cele 3 puncte cu Rapid si gandeste-te cate meciuri la limita am castigat.

 

Dorsin nu a confirmat si a plecat. Kone are valoare si experienta. Din pacate pentru noi, eu cred ca va confirma. La transferurile pe care le-au facut, CFR isi permite sa dea 1-2 rateuri.

 

Cum poti sa il compari pe Banel cu Kone?

1. Nu au acelasi profil

2. Diferenta de valoare dintre cei doi este mare, si nu in favoarea lui Nicolita

 

Cum sa avem in lot doar jucatori de UCL? Nicolita, Lovin, Surdu sunt de Liga Campionilor? Arthuro nu a jucat nici un meci, Tiago nu a impresionat.

 

Singurele certitudini sunt: Goian, Ghionea, Golanski, Zapata, Radoi si Ovidiu Petre. Dica a plecat, poate urmeaza si Goian.

stelistul stelist06.07.2008 08:31
Singurele certitudini sunt: Goian, Ghionea, Golanski, Zapata, Radoi si Ovidiu Petre. Dica a plecat, poate urmeaza si Goian.

 

rada , Ochirosii si emeghara alte certitudini

Razvypitesti06.07.2008 09:45

Rada a plecat

stelistul stelist06.07.2008 10:02
Rada a plecat

 

pana nu e semnat inca mai sper , el a mai plecat si la Poli si la Dinamo si tot la Steaua a ramas

LeGenD06.07.2008 10:03

Ochirosii este jucator de campionat.Sunt convins ca va face foarte greu fata meciurilor din UCL.Rada va pleca,iar Emeghara nu are multa experienta.

stelistul stelist06.07.2008 10:06
Ochirosii este jucator de campionat.Sunt convins ca va face foarte greu fata meciurilor din UCL.Rada va pleca,iar Emeghara nu are multa experienta.

 

orice jucator roman , sau care joaca la o echipa din Romania vor face foarte greu fata in UCL , la rada orice e posibil , iar emeghara are experienta de la partizan

sonic200506.07.2008 11:21

Ochirosii are valoare si de cl, ce Messi si alte talente cati ani aveau cand au debutat. Experienta se capata numai prin meciuri jucate ati vazut ce pusti aveau cei de la Sevilla si mancau pamantul cand intrau in teren. Ce putem pierde in cl? oricum nu se asteapta nimeni sa trecem de grupe, asa macar putem castiga cativa jucatori foarte buni in urma grupelor.

mountytoma06.07.2008 13:27
in general cand vin multi jucatori noi se strica masinaria. de aia e foarte bine. pentru noi!

De acord cu tine, dar cand masinaria ii contine pe Lovin si Banel, atunci chiar trebuie transferuri....

 

Lovin nu e o rezerva rea pentru ov Petre, iar Banel daca sta pe tusa si vede cum joaca Szekely, poate invata si el ceva (totusi putin probabil, Banel este singurul pe care il vreau plecat). mai degraba i-as cauta rezerva lui Golanski, in caz ca Golanski ar trebui sa ii ia locul lui Szekely pe partea dreapta!

 

pana la urma, eu sunt multumit de ce avem acum, cu conditia sa stim cat mai repede daca pleaca cineva sau nu. daca e sa plece si Goian, si Ghionea, am ramas in c...l gol! in rest, cred ca acum Lacatus poate arata daca stie sa faca echipa sa joace, sau nu!

 

raman la parerea mea ca prefer sa vad contracandidatele schimband 10-15 jucatori, mai ales aducand straini. pentru ca in afara de zapata, eu zic ca in Romania nu e nici un strain de foarte mare valoare. el e singurul care face peste 10 milioane de euro. am avut un mare noroc ca a ales sa vina la noi. sper insa sa confirme in continuare. cu austriecii parea cam plictisit. e bun insa dusul ala rece, ii readuce cu picioarele pe pamant, sa nu inceapa iar sa viseze la castigarea grupei in CL inainte sa se califice pentru grupe! ne-a durut meciul pierdut cu iasiul, dar ne-a fost de mare folos. daca scapam de Banel dupa meciul ala, ieseam si campioni!

LeGenD06.07.2008 15:06

Ce vedeti voi la Lovin,nu pot sa inteleg.As prefera sa transferam jucatori pe banda rulanta,pe diferite posturi,sa avem de unde sa alegem,si sa nu i mai vad in lot pe Banel si Lovin.

 

Doar Zapata e strain valoros?Golanski,Dayro,ei ce sunt?De CFR nu mai vorbim ca au si eu un Culio,Dubarbier.Toti acestia sunt valorosi si ar valora mult.Zi`mi tu un roman care sa faca peste 5 milioane de euro,in afara de Goian.Nu prea exista.Asa ca sa acceptam adevarul:avem un patron care nu e pregatit sa bage bani si sa aduca jucatori de valoare.Si un antrenor incapabil sa formeze o echipa campioana.

Bogdan4Steaua06.07.2008 16:12
pana la urma, eu sunt multumit de ce avem acum, cu conditia sa stim cat mai repede daca pleaca cineva sau nu. daca e sa plece si Goian, si Ghionea, am ramas in c...l gol! in rest, cred ca acum Lacatus poate arata daca stie sa faca echipa sa joace, sau nu!

 

raman la parerea mea ca prefer sa vad contracandidatele schimband 10-15 jucatori, mai ales aducand straini. pentru ca in afara de zapata, eu zic ca in Romania nu e nici un strain de foarte mare valoare. el e singurul care face peste 10 milioane de euro. am avut un mare noroc ca a ales sa vina la noi. sper insa sa confirme in continuare. cu austriecii parea cam plictisit. e bun insa dusul ala rece, ii readuce cu picioarele pe pamant, sa nu inceapa iar sa viseze la castigarea grupei in CL inainte sa se califice pentru grupe! ne-a durut meciul pierdut cu iasiul, dar ne-a fost de mare folos. daca scapam de Banel dupa meciul ala, ieseam si campioni!

 

Lotul actual nu este capabil sa faca fata pe toate fronturile. In continuare, nu avem mijloc. Singurul castig pare Szekely, dar daca ne trezim cu o accidentare sau intra in dizgratia creditorului, practic revenim la acelasi mijloc din turul trecut de campionat.

 

Nu am adus un coordonator de joc, si se pare ca nu o vom face. Daca intarim doar benzile, inseamna ca ne bazam in continuare pe varful de careu. Practic, vom sta in Arthuro. Daca acesta nu confirma, pierdem mult teren inca din tur.

 

Vad ca multi va bazati pe parcursul din retur. Repet: multe din punctele din retur se datoreaza tandemului Mendoza-Pepe, tandem de care nu mai dispunem. Cele 3 puncte cu Rapid le datoram comisiilor, pentru ca strict din punct de vedere fotbalistic, nu meritam acele 3 puncte. Daca mai punem golurile pe final de meci precum cel cu UTA, ne dam seama ca nu putem sa fim optimisti. In afara de meciul cu CFR, atunci cand am beneficiat si de cel putin o eroare de arbitraj, AM CLACAT in toate meciurile importante(Dinamo, Rapid si Poli).

 

Avem jucatori straini de valoare in Romania. Zapata, Golanski, Dubarbier, Bozovic, Dayro Moreno, Semedo, Culio, Ljubinkovic... si lista poate continua.

 

 

 

 

belu06.07.2008 16:27

mendoza este destul de greoi,mai degraba l-as prefera pe Dayro

LeGenD06.07.2008 19:44

Te`ai trezit si tu cu Mendoza?Mendoza nu mai joaca la Steaua.Cat despre coordonatorul de joc,se pare ca va veni cineva de la Murcia,daca se duce Rada acolo.Va dati seama ce jucatori am ajuns sa luam?Visam la Armenteros,Dimitrov,Sand si asa mai departe,si ne`am trezit cu Neagoe,Ionescu,Surdu si alte vedete din ligile secunde ale campionatelor mari.

 

Cat despre retur.Ce a jucat Steaua in afara de meciul cu CFR si poate cel cu Poli si inca vreo 2?Goluri date pe final de meci,goluri date din greseli de arbitraj si asa mai departe.Asta e fotbal?

 

Avem nevoie neaparat de un mijlocas central care sa ne faca jocul ofensiv,de un mijlocas stanga de calitate si de un atacant cu viteza care sa joace cu fata ( nu cu spatele ) la poarta.Ne mai trebuie cel putin un fundas central,dar nu Tamas,si un fundas stanga.

«1363738394063»