FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri in perioada verii 2008

«1353637383963»
ssinpadureacualune04.07.2008 06:49
ultras25,am observat ca in mesajele tale esti foarte...pornit!Hai,recunoaste,daca ai putea,ne-ai da palme prin monitor! :clap:

Daca pleaca Goian,nu pleaca Radoi si Ghionea!Eu l-as readuce pe Tudose de la Buzau si i-as da un picior in fund la Baciu.

Intre Ghionea si Goian,l-as lasa sa plece pe Ghionea.

De Armenteros,Camus,nimic?:)

Sau Thereau...Nu se mai intoarce Cyril??

DelPiero1004.07.2008 07:33
"VINE" strainii!!!! Inca un columbian si-un spaniol!!!

Toja ala pare a fi ceva de capu' lui!Mijlocas stanga! :notangel:

metzzz04.07.2008 08:18

Nu mai credeti ma nimic pana nu apare pe site-ul oficial. Toja ala e ceva de capul lui , dar sa vedem. Astia ii dau deja plecati pe Rada si Goian...ceea ce e probabil , dar la veniri sunt sceptic.

Raduccio04.07.2008 08:34
Nu mai credeti ma nimic pana nu apare pe site-ul oficial. Toja ala e ceva de capul lui , dar sa vedem. Astia ii dau deja plecati pe Rada si Goian...ceea ce e probabil , dar la veniri sunt sceptic.

 

Toti fundasii nostri centrali cu care ne laudam vor sa plece. Nu il inteleg pe Goian, de ce ar vrea sa plece la Kiev care is vai de capu' lor si care il evalueaza la nici 4 milioane de euro. Sau Rada care abia asteapta sa plece in segunda. Intre timp cei de la CFR-ul se intaresc. De ce nu facem si noi ca OL, sa vindem doar un titular(doi) pe an (si ala doar cand avem doi care sa-l inlocuiasca).

 

 

metzzz04.07.2008 08:50

raduccio ce o fi asa greu de inteles ??? toti s-au saturat de cioban. + ca Goian la Kiev ar urma sa ia un salariu de minim 500.000 , in timp ce la Steaua el are mai putin decat Banel... iar Rada e un fundas bun , la care conducerea noastra renunta prea usor. Eu inca , cred ca Rada nu v-a pleca la Murcia , dar ramane sa vedem .

MIREL6RADOI04.07.2008 08:51
De ce? Cand a dezamagit Baciu?

Cand in 4 ani joci 10 meciuri oficiale,inseamna ca esti "planta"...

 

ssinpadureacualune04.07.2008 09:32
Nu mai credeti ma nimic pana nu apare pe site-ul oficial. Toja ala e ceva de capul lui , dar sa vedem. Astia ii dau deja plecati pe Rada si Goian...ceea ce e probabil , dar la veniri sunt sceptic.

 

Toti fundasii nostri centrali cu care ne laudam vor sa plece. Nu il inteleg pe Goian, de ce ar vrea sa plece la Kiev care is vai de capu' lor si care il evalueaza la nici 4 milioane de euro. Sau Rada care abia asteapta sa plece in segunda. Intre timp cei de la CFR-ul se intaresc. De ce nu facem si noi ca OL, sa vindem doar un titular(doi) pe an (si ala doar cand avem doi care sa-l inlocuiasca).

E simplu...pentru bani mai multi.Goian e disperat,nu stie ce sa mai faca ca sa plece,de un an incoace numai declaratii dastea da.Si el si Dica la fel.Dupa mine i-as da in secunda 1.In momentul in care dau declaratile astea inseamna ca ei nu mai stau 100% cu gandul la Steaua.Eu unul as vrea sa plece Goian,dar atat.Ar ramane Radoi si Ghionea (cam fragili intradevar)si variante de rezerva Rada si Baciu.Insa daca pleaca si Rada si Goian e deranj mare de tot ca raman 3 fundasi toti.De Ghionea nici nu mai zic,nici nu vreau sa ma gandesc.Daca ar pleca si el ne-ar trebui o noua aparare.

metzzz04.07.2008 09:37

Daca pleaca Radoi , Ghionea , Goian si Rada , ne-am ras campionatul asta .

Marius04.07.2008 09:55

Pe bune daca nu ma uimiti.

 

De plecat probabil ca vor pleca doar Rada si Goian. Pe Goian se dau vreo 4 milioane si e greu de crezut ca Steaua poate sa scoata mai multi bani pe el, probabil pleaca. Rada vrea sa joace. "Maestrul" antrenor n-o sa-l bage, ca asa e el, il prefera pe Baciu care "se pregateste exemplar" sau pe Radoi, care gafeaza in defensiva si se vede de la o posta ca e inchizator si nu fundas. Deci Rada pleaca cam la prima echipa la care o sa aiba sansa sa joace. La prima echipa care nu-l are pe "maestru" antrenor.

 

Prin plecarile astea (daca vor fi, eu cred ca da) se va implini fantezia erotica a ciobanului, mai bine spus o va implini "maestrul". Radoi, fundas central. Baciu eterna rezerva multumita de cat castiga, nedorindu-si mai mult, jucator ce refuza sa progreseze, caracter rar, deosebit, nu-i asa?

 

Si stati linistiti, vom juca cu aceeasi 2 eterni inchizatori (indiferent de nume), cu acelasi joc tampit pe extreme si cu un varf mare, lent si puturos (Pepe Moreno a fost oarecujm o exceptie).

 

Era sa uit, cu Neaga in locul lui Dica si Dayro rezerva sau extrema stanga. Superb!

stelistul stelist04.07.2008 10:02

rada - Goian cuplul defensiv al Stelei a fost bun , nu stiu de ce se renunta asa usor la rada , la Goian se incerca sa se scoata niste bani

c.ronaldo1704.07.2008 10:33
De ce? Cand a dezamagit Baciu?

Cand in 4 ani joci 10 meciuri oficiale,inseamna ca esti "planta"...

 

Daca nu stii ce vorbesti macar nu manca *****.

stelistul stelist04.07.2008 10:48

vlad Munteanu cica s'ar putea sa ajunga si el la Steaua...doamne fereste ca potaia sa aterizeze la noi

ultrash04.07.2008 15:31

Discutiile cu Toja asta sunt superavansate conform presei.Iar mie mi se pare un supertransfer pt Steaua.Mijlocas stanga columbian(23 de ani,FC Dallas) a intrat in all star`ul major soccer league ,a jucat in nationala under 20 a columbiei,independiente si river plate,am vazut si-un clip cu el si chiar stie cu mingea,e foarte tehnic si rapid.Eu zic ca e super util.Plus ca se mai pregatesc inca 2 straini din Spania:un atacant(probabil Goitom) si inca un mijlocas plus Toja.

Cu echipa asta eu unul imi fac mari sperante

ZAPATA-GOLANSKY Radoi Ghionea NESU-SZEKELY OV Petre TIAGO TOJA-Dayro MORENO-ARTHURO(B.Stancu)

dubluri ar fi pe toate posturile,valoare exista,concurenta exista, si foame de trofee ca de doi ani avem vitrina prafuita...

AdrianUltras2504.07.2008 16:45

xDaJACKALx LeGenD

 

nu e vina lui Lovin ca antrenorul foloseste 2 inchizatori.

 

MoWeed

 

Bicfalvi si Plesan nu au nici o treaba cu postul de inchizator.

Thiago nu stiu.

Ov Petre joaca intr-adevar foarte bine.

 

C.Ronaldo

 

Degeaba te enervezi, Lovin joaca foarte bine ca inchizator.

Uita-te la meciuri si vei vedea cat deposedeaza.

 

MIREL6RADOI

 

Daca as putea...cate n-as face eu prin monitor!!!

DelPiero1004.07.2008 17:01

Ar fi extraodinar sa vina columbianul!Cu Szekely pe dreapta, cu asta pe stanga si cu Dayro si Bogdan Stancu(sper),o sa avem un atac foarte bun!Dar ce ne facem dom'ne cu apararea?Totusi,mi-as dori mai degraba un 4-3 decat un 1-0 chinuit...aceasta-i Steaua...

weeezer04.07.2008 17:57

E clar. Tiago ala numai mijlocas de creatie nu e.

 

Jucatori remarcati in meciul cu Salzburg: Szekely, Dayro Moreno, Ghionea si portarul neamt, Ochs.

AmuntBoy04.07.2008 19:28

alta campanie de transferuri fara sa luam mijlocas de creatie

sonic200504.07.2008 20:08

dupa meciul din seara asta, cred ca trebuie sa fie clar pentru toata lumea, ca szekely si Dayro sunt foarte buni si trebuie sa joace titulari. Nicolita a demonstrat inca o data ca nu are nici o legatura cu sportul asta (tot ce se lovea de el era minge pierduta), pana si Lovin mi-a placut mai mult si a avut cateva realizari tehnice fata de tigan. Surpriza neplacuta pentru mine a fost Golanski care a jucat foarte slab in prima repriza.

remarcati - Dayro, Szekely, Ghionea si intr-o oarecare masura P.Marin

inca nu mi-am format o parere clara despre Stancu si Tiago (insa tiago nu straluceste dar poate fi util)

dezamagiri - Nicolita, Surdu, A.Ionescu, Badea

 

Sper sa scapam cumva de Nicolita si de Surdu pentru ca trebuie sa ii dam o sansa lui Ochirosii.

Daca nu pleaca Goian, Radoi si Ghionea cred ca nu ar mai fi o problema despartirea de Rada in conditiile in care ar veni la club un superatacant ca Goitom.

 

Una peste alta, astazi am vazut in prima repriza, o stea aproape de ce imi doresc, la care mai trebuie cateva retusuri care oricum vor veni dupa revenirile lui Plesan, Radoi , Emeghara si arthuro + eventuale noi transferuri.

Stryker04.07.2008 20:20

in timp ce noi ne-am "intarit" cu jucatori precum , ionescu , Stancu sau neagoe si astia pe o suma considerabila, kfr si-a tras o gura de tun in persoana lui kone pt doar 600.000 de euro ... si asta in conditiile in care acest jucator a comfirmat la rosenborg in UCL ...

stelistul stelist04.07.2008 20:23
in timp ce noi ne-am "intarit" cu jucatori precum , ionescu , Stancu sau neagoe si astia pe o suma considerabila, kfr si-a tras o gura de tun in persoana lui kone pt doar 600.000 de euro ... si asta in conditiile in care acest jucator a comfirmat la rosenborg in UCL ...

 

atat poate conducerea noastra

AdrianUltras2504.07.2008 20:25

Stryker

 

Kone e mediocru.

Stryker04.07.2008 20:26

asta ramane de vazut dar oricum eu cred ca e peste ce avem noi in atac ...

sonic200504.07.2008 20:42

Kone o sa fie un jucator bun in campionatul nostru la fel cum a fost bun si Fabbiani.

Eu cred ca avem toate sansele sa luam titlul in sezonul asta chiar si cu lotul actual dar cu o singura conditie ciobanul sa nu se mai implice la echipa. Totusi parca asteptam mai mult de la aceasta campanie de achizitii si inca sper sa vina cei 3 jucatori anuntati de gazeta.

Eu pe Lacatus il sustin pana in panzele albe indiferent de rezultate si de greselile comise, pentru ca e un om extraordinar si iubeste acest club la fel de mult ca noi si sufera la infrangeri la fel ca

noi. daca ar fi si patronul la fel Steaua ar fi departe. Din pacate ciobanul se gandeste doar la bani si imagine.

LeGenD04.07.2008 20:45
in timp ce noi ne-am "intarit" cu jucatori precum , ionescu , Stancu sau neagoe si astia pe o suma considerabila, kfr si-a tras o gura de tun in persoana lui kone pt doar 600.000 de euro ... si asta in conditiile in care acest jucator a comfirmat la rosenborg in UCL ...

 

Si ce?Bravo lor.Dar iti zic eu ca echipa lor nu sta intr`un singur jucator.Nu uita ca au mai adus un Hirschfield si un Dorsin de la Rosenborg care nu au aratat ca vin din CL.

 

mountytoma04.07.2008 21:46
[echipa lor nu sta intr`un singur jucator.

 

eu as prefera sa nu mai cumparam nimic, dar sa si oprim plecarile. sa aiba Lacatus timp sa formeze o echipa. cfrul sper sa cumpere la greu, sa ramana fara bani si sa inceapa cearta intre cine joaca si cine nu.

 

o echipa unita e mult mai buna decat o adunatura de "vedete". pentru ca eu consider fotbalistii CFR-ului jucatori de mana a doua. la Dinamo nu-mi fac griji, ca si ei cumpara la greu, si rapidul la fel. un nucleu stabil de jucatori, care au jucat mult timp impreuna, poate fi cheia succesului nostru. evident cireasa de pe tort ar fi neimplicarea ciobanului in echipa, dar te pui cu prostul?

 

pentru cei ce se iau de Baciu: a jucat el doar zece meciuri, dar cand a jucat a facut-o in general bine. spre deosebire de ilustrul capitan sau Dica, care nu au reusit zece meciuri bune din 50, de exemplu!

«1353637383963»