FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri in perioada verii 2008

«1343536373863»
strezahuzum03.07.2008 09:22

Iar Lovin sa primeasca o marire de contract :rolleyes: :rolleyes:

xDaJACKALx03.07.2008 09:48

Dar de transferu ala bomba de 13 milioane plus TVA ce se mai aude? :laugh: :laugh: :laugh:

AdrianUltras2503.07.2008 10:13

si ce daca Lovin primeste marire de salariu?

 

sa joace frate bine si nimeni nu ii are treaba.

 

Daca isi face treaba pe postul care e pus...foarte bine!

MoWeed03.07.2008 10:22

Adriane

 

Tocmai asta e problema ca isi face treaba prost. Ca inchizator pe faza defensiva e un jucator mediu; este sub multi alti inchizatori din Liga 1. Pe atac nici nu mai zic, e un mare 0...

Decat sa-i creasca salariul unui jucator mediocru cum e Lovin mai bine ar folosi banii aia sa-i creasca salariul unui eventual nou transfer(mijlocas stanga sau ofensiv).

 

ultrash03.07.2008 13:50
Murcia ar urma sa dea o suma de bani plus varful suedez Henok Goitom.

Alt varf? Da' fundasi? Da' mijlocasi?

pai...cica vine unu` super bun,fundas central,daca pleaca Goe sau Radoi: il cheama Esposito si a jucat in Serie C la Paganese....

MoWeed03.07.2008 13:52

Ce bun e daca a jucat in Serie C....

Oricum lasati transferurile de prin ziare ca 3 sferturi sunt vrajeli

AdrianUltras2503.07.2008 14:00

MoWeed

 

Ca inchizator, in statistica facuta de gazeta sporturilor a ocupat locul 2 la combinatii si deposedari mi se pare ca.

 

Eu nu ma astept de la un inchizator roman sa dea goluri sau pase de gol.

Sa recupereze mingi si sa le dea la oameni care stiu ce sa faca cu ele.Atat.

c.ronaldo1703.07.2008 14:07
MoWeed

Ca inchizator, in statistica facuta de gazeta sporturilor a ocupat locul 2 la combinatii si deposedari mi se pare ca.

 

:wall: Mi se pare ca in statistica aia aparea Burdujan unul din cei mai buni atacanti din Liga 1.

AdrianUltras2503.07.2008 14:09

Ronaldo nu exagera.

 

Statistica aia a fost comandata de fraierii de la gazeta de la o firma de monitorizare italiana de specialitate.

 

Si daca nu merge asta, totusi, echipa nu a pierdut si a luat doar 2 goluri in retur cu Lovin in teren pana la meciul cu cateii.

c.ronaldo1703.07.2008 14:12

Da`o`n statistica statisticii!!!

Un jucator se vede cat de bun este cand este pe gazon nu pe calculator uitandu`te pe statistici. Ce dreq?! Daca si Lovin e jucator bun atunci inseamna ca avem echipa de talie mondiala.

AdrianUltras2503.07.2008 14:15

Nu inteleg de ce nu puteti sa fiti obiectivi.

Prea va lasati condusi de ura.

 

L-ati pupat atat in fund pe Elton si pe ala il durea in cot de faza defensiva.Statea pe teren.

Atunci nu ati avut probleme ca nu vine in aparare.

Dar cu Lovin aveti probleme ca nu vine in atac.

De ce?

 

Eu stiu ca e fain sa iti iei tricouri doar cu numere de atacanti si mijlocasi ofensivi, dar o echipa nu e formata doar din atacanti si mijlocasi ofensivi.

Mai exista pe teren si niste oameni care fac ceea ce nu vor altii sa faca.

 

Incercati sa fiti mai obiectivi pe viitor cand vorbiti despre jucatori.

bijoux_bz03.07.2008 14:25

moooooooaama va dati seama !!!! aducem fundas din serie c. acum sunt sigur ca o sa iesim campioni !!! putem incepe deja sa petrecem!!! iar cu atacantu ala din secunda division putem sa speram deja la finala ligii......

ultrash03.07.2008 14:27

unde mai pui ca Ghionea a declarat si el ca-si doreste sa plece...

AdrianUltras2503.07.2008 14:27

Las-o-n sange frate ca nu vine ala!

 

Ati uitat alea 14 transferuri "ratate" de Steaua in iarna?

Nu mai puneti botul la toate inventile!

DelPiero1003.07.2008 16:22

Da mah,da' Lovin si Surdu nu-s fotbalisti!Si nu de Steaua neaparat,nu-s fotbalisti deloc...

xDaJACKALx03.07.2008 17:25
Nu inteleg de ce nu puteti sa fiti obiectivi.

Prea va lasati condusi de ura.

 

L-ati pupat atat in fund pe Elton si pe ala il durea in cot de faza defensiva.Statea pe teren.

Atunci nu ati avut probleme ca nu vine in aparare.

Dar cu Lovin aveti probleme ca nu vine in atac.

De ce?

Pai fotbalul nu se joaca pe goluri?Lovin nu e peste Ov.Petre iar 2 inchizatori in teren care nu conteaza in atac sunt prea multi.Parca tu criticai jocul fricos al Romaniei la Euro...

_yang03.07.2008 17:36

@xDaJACKALx

 

Pãi fricos nu e același lucru cu defensiv...

 

LeGenD03.07.2008 17:54

@Adrian

 

De ce nu l`a criticat nimeni pe Elton ca nu vine in aparare?Pentru ca statura lui nu ar fi adus nimic in plus defensivei.

 

De ce il critica toata lumea pe Lovin ca nu vine in atac si ca nu joaca nimic?Pentru ca in sistemul nostru de joc,avem 4 fundasi + 1 portar.Daca mai jucam si cu 2 inchizatori defensivi,asta ar insemna ca din 11 jucatori,7 sa fie cu profil defensiv.Si nu avem nevoie sa ne aparam ( mai ales in campionat ).Asa ca in centru ne trebuie cel putin un mijlocas tehnic,de viteza cu o viziune buna a jocului,pentru a servi atacantii cu pase de gol.

MIREL6RADOI03.07.2008 18:06

ultras25,am observat ca in mesajele tale esti foarte...pornit!Hai,recunoaste,daca ai putea,ne-ai da palme prin monitor! :clap:

Daca pleaca Goian,nu pleaca Radoi si Ghionea!Eu l-as readuce pe Tudose de la Buzau si i-as da un picior in fund la Baciu.

Intre Ghionea si Goian,l-as lasa sa plece pe Ghionea.

De Armenteros,Camus,nimic?:)

weeezer03.07.2008 19:04

De ce? Cand a dezamagit Baciu?

Marius03.07.2008 19:59
Asa ca in centru ne trebuie cel putin un mijlocas tehnic,de viteza cu o viziune buna a jocului,pentru a servi atacantii cu pase de gol.

 

Hmmmm... Ronaldinho? Deco? Xavi? Fabregas? :wave:

razvan_stelist200703.07.2008 20:08
Nu inteleg de ce nu puteti sa fiti obiectivi.

Prea va lasati condusi de ura.

 

L-ati pupat atat in fund pe Elton si pe ala il durea in cot de faza defensiva.Statea pe teren.

Atunci nu ati avut probleme ca nu vine in aparare.

Dar cu Lovin aveti probleme ca nu vine in atac.

De ce?

 

Eu stiu ca e fain sa iti iei tricouri doar cu numere de atacanti si mijlocasi ofensivi, dar o echipa nu e formata doar din atacanti si mijlocasi ofensivi.

Mai exista pe teren si niste oameni care fac ceea ce nu vor altii sa faca.

 

Incercati sa fiti mai obiectivi pe viitor cand vorbiti despre jucatori.

adevarat...Lovin e un jucator bun,care din pacate nu joaca foarte bine in atac dar este un inchizator foarte bun:)

c.ronaldo1703.07.2008 21:03

Cate deposedari a facut ma Lovin sezonul trecut? Ce dreq, de`acuma daca e mijlocas defensiv inseamna ca joaca neaparat bine in defensiva? Da`ti`mi voi exemple cu meciuri bune facute de Lovin.. Eu tin minte ca in meciul cu Dinamo era 0 barat Florinel, plus niste pase spre Zapata care erau al naibii de periculoase. Florin Lovin NU ARE CE CAUTA LA Steaua!

MoWeed03.07.2008 21:19
Nu inteleg de ce nu puteti sa fiti obiectivi.

Prea va lasati condusi de ura.

 

L-ati pupat atat in fund pe Elton si pe ala il durea in cot de faza defensiva.Statea pe teren.

Atunci nu ati avut probleme ca nu vine in aparare.

Dar cu Lovin aveti probleme ca nu vine in atac.

De ce?

 

Eu stiu ca e fain sa iti iei tricouri doar cu numere de atacanti si mijlocasi ofensivi, dar o echipa nu e formata doar din atacanti si mijlocasi ofensivi.

Mai exista pe teren si niste oameni care fac ceea ce nu vor altii sa faca.

 

Incercati sa fiti mai obiectivi pe viitor cand vorbiti despre jucatori.

Lovin oricum e un mare 0 pe teren. Pe faza defensiva orice jucator mai rapid il depaseste fara ca lovinel sa-si dea seama ca a trecut....

Ca inchizatori sunt Plesan, Bicfalvi, Ov Petre, Tiago in lot(ma refer la mijlocasi centrali folositi si ca inchizatori la Steaua). Nici unul dintre ei nu este mai slab ca Lovin....

Pentru ca Lovin ca mijlocas central ar trebui sa participe cat de cat la faza ofensiva. In schimb cum ajunge mingia la el da pase in spate sau in lateral.

Pe de o parte te plangeai ca jucam extra-defensiv la Euro, pe de alta parte apreciezi un jucator mediocru ca Lovin.

Apropo de statisticile gsp-ului, locul 1 pe tara a iesit Ropotan, ca fundas central a iesit moti deci nu m-as baza asa de mult pe ele....

vlad7504.07.2008 04:42

"VINE" strainii!!!! Inca un columbian si-un spaniol!!!

«1343536373863»