eu zic sa nu va grabiti , nu cred ca este vorba de acel neto, nu cred ca Adi Ilie l-ar cumpara pe neto baiano ala care fost in vietnam si korea si care este la bragantino din Liga a doua ...
eu zic sa nu va grabiti , nu cred ca este vorba de acel neto, nu cred ca Adi Ilie l-ar cumpara pe neto baiano ala care fost in vietnam si korea si care este la bragantino din Liga a doua ...
Da, cred ca presa a intrat pe o pista gresita cu acel Neto Baiano!... Nu vad nimic in cariera acestuia care sa-l recomande pt Steaua, iar Adi Ilie si Lacatus nu cred ca sunt nebuni sa ia jucatori din judeteana braziliana, foste vedete in Vietnam!!!
Sa fim sobri, cred ca numele asta Neto e folosit in Brazilia ca brutto, la noi
.
Eu nu inteleg de ce nu recunoastem ca CFR`ul anul acesta a fost peste Steaua "la toate capitolele" exact cum a spus si Andone.Eu cred ca te inseli amarnic.Ce ar fi sa luam fiecare jucator si sa il reprofilam,il reprofilam,pana i gasim un post bun.Si astfel vom ajunge sa jucam: Banel - Radoi,Dica,Szekely,Ghionea - Lovin,Pepe,Goian,Zapata - Nesu,Ov.Petre
fiecare cu parerea lui.
CFR-ul nu a fost peste Steaua la toate capitolele. le-am luat patru puncte din doua meciuri, iar in Ghencea au facut figuratie si apoi lamentatie ("ne-au fost refuzate doua penalty-uri, va spunem lu' mama!").
Steau a jucat prost in mai toate meciurile din sezonul incheiat, dar pe CFR i-a batut frumos si meritat. parerea mea, care poate sa nu fie acceasi cu a altora!
iar apropos de echipa ta de reprofilati, eu pe Goian il vad un varf mai bun ca Pepe, pe Nesu un mijlocas ofensiv stanga mult mai bun decat Surdu, Golanski mijlocas dreapta mult peste Banel. Iar lui Dica i s-ar potrivi de minune postul de portar: nu s-ar mai lua nimeni de el ca nu alearga!
Steaua in meciul din tur,nu a jucat nimic.A obtinut un egal pe baza unui penalty aparat de Zapata.In meciul din Ghencea sa zicem ca am vazut mai mult fotbal,dar meciul a fost echilibrat.Fiecare echipa a detinut cate o repriza.Steaua a stiut sa se apere,a avut un portar in forma,si a profitat in ultimele minute,si a obtinut victoria.
Eu l`am pus pe Banel in poarta,pentru ca acum e mai aproape de iubirea lui - autogolul.Insa daca e asa aproape,poate scapam si o trimite in tribune.
Tare gluma din presa cu Netto, cuvintele iesite din gura patronului nu sunt ceea ce par ele sunt distorionate de gaura neagra din capul acestuia.
Bogdan4Steaua nu am zis ca avem cei mai buni jucatori din Liga 1 dar daca clujeni ar fi avut intradevar un plan de viitor ar fi investit intr-o scoala de fotbal un centru de juniorii n-ar fi adus toti babuinii din jungla la echipa; asta inseamna strategie? o echipe de mercenarii care nu stiu nimic despre tara in care joaca ci doar stiu ca aici sunt fete frumoase bautura si distractie si evident castig.Eu unul n-as vrea sa vad la Steaua o echipa plina de strainieri care fac spectacol dar nu sunt ai nostri.Nu stiu cum sunt multumiti fanii celor de la Arsenal au echipa tanara, sudata, competitiva dar foarte putini jucatori englezi.Nu e de mirare ca Anglia nu a participat la CE2008.
Neto ar urma sa fie rezerva pentru Arthuro. In aceste conditii, la asta ma astept: jucator extrem de ieftin, fara un CV impresionant. Spun acest lucru cu regret. Nu aducem rezerve de valoare.
@mir86: am pierdut deja ultimele doua campionate, nu ne mai permitem experimente. Si eu as vrea o echipa preponderent formata din jucatori romani crescuti in curtea proprie, dar acest lucru nu este posibil. Putem sa pornim un astfel de proiect, dar vom culege roadele peste 3-4 ani cel mai devreme.
Neto Baiano-sa dea dracu` au ajuns sa vina in Ghencea jucatori din Vietnam,asta e bataie deaia mare de joc. Bascalie. Ce sa facem in Liga cu vietnamezi? Hai sa luam si-unu` din Panama,insulele Feroe,Congo,Djibouti....Se caca pe ei ca n-au bani sa dea pt Pepe da` dau 1 milion pe rebutu` asta pakistanez...
Nu cred sa valoreze 1 milion. Eventual 100.000, suma pe care, aparent, Becali este dispus sa o plateasca pe o rezerva din lotul Stelei.
Adevarul este ca management-ul nostru construieste un lot competitiv, cu rezerve competitive... ![]()
din ce am citit prin presa s-a rezolvat transferul lui Arthuro , si mai exista din ce am inteles 2 piste : un anume neto (presa a scris despre neto baiano , un jucator mediocru care sigur nu e in atentia Stelei) si un jucator din grecia , chiar si fara aceste transferuri (ultimele 2) Steaua are un lot foarte bun , echipa ar arata cam asa :Zapata- portar ; Golansky - Goian - Ghionea-nesu(pana revine emeghara) , mijloc - avem multe solutii : Dayro-moreno , szekely , tiago Gomes- jucatori de creatie; Radoi si Ovidiu Petre mijlocasi defensivi , iar in atac ii avem pe Dica dak nu pleaca ,arthuro : chiar dak nu l-am vazut jucand eu cred ca este un jucator bun , nu trebuie sa va luati dupa faptul ca a jucat in segunda division; Stancu , Badea care poate sezonul acesta isi revine, cam acesa ar fi primul 11 al Stelei + Baciu , Lovin , Neaga care e intr-o revenire de forma si ceilalti de la buzau care dak il conving pe Lacatus ar putea sa fie pastrati in lotul Stelei , pe mine m-au impresionat Tudose si ninu i aparare si Ochirosii la mijloc.
PS: eu unul in locul lui Adi Ilie m-as fi orientat spre jucatori din eurupa de est pentru ca se acomodeaza repede(vezi hamutovsky , golansky) , si cred ca nu au preturi asa de mari. Forza Steaua ![]()
se tot discuta de atacanti, dar fratilor, nu avem nimic pe stanga. sunt tare curios cand o sa se prinda sioficialii nostri de chestia asta. aia cu Szekely pe stanga mi se pare de prost gust. refuz sa cred ca Laca se poate gandi la asa ceva. la noi nu prea e nimeni care sa acopere postul ala cum trebuie, asa ca iar ma gandesc de ce am renuntat noi la Mendoza. dar sper sa se rezolve pana la urma
Avem nevoie de 2-3 mijlocasi ofensivi. Doi de banda si unul central.
P.S.: Nu ii mai stalciti numele lui Golanski. Se scrie cu "i" la sfarsit, nu cu "y". Este in curtea Stelei de mai bine de un an si inca i se scrie numele gresit.
In declaratia lui Gigi se pomenea si de un mijlocas ofensiv, probabil acesta va fi de banda stanga.
Marko Ljubinkovic ar putea fi o varianta pe postul de mijlocas ofensiv.Dar cred ca are un pret ca pentru Romania.
Pac-pac mai luam un atacant,daca se supara Jiji,nu se opreste aici!Mai luam atacanti...pai ce are daca nu luam un mijlocas ofensiv?Reprofilam atacantii,ca astia sunt buni la toate... ![]()
@mq_messi
Esti multumit de lotul actual al Stelei?La mijloc tocmai asta e problema.Ca nu avem solutii.Dayro Moreno in primul rand nu va mai avea ce cauta la mijloc.A fost adus un Tiago si un Szekely,si sper ca in sfarsit Dayro va trece pe postul care i convine ( atacant ) si nu va mai sta rezerva.Dica,dupa parerea mea nu ar trebui sa mai prinda lotul.Sa i iasa toate fitele lui din cap cu "Dicanho" sau mai stiu eu ce.Lumea il compara cu un brazilian cand el alearga cat un sahist.Acest Arthuro nu are ce cauta la Steaua.E posibil sa fi fost adus pe principiul ca "a dat un gol impotriva Barcei,deci il luam".Sau probabil ca l`a descoperit Argaseala la Fifa 2006.
@mir86
Ljubinckovic nu e cumva atacant?
@LeGenD
Ljubinkovic e mijlcoas ofensiv.
se pare ca CFR-ul va lua un atacant foarte bun, pe gustavo oberman de la argentinos. Un atacant de asta ne trebuia si nou a nu toate matahalele gen arthuro sau pepe. macar de l-am juca pe Dayro atacant tot ar fi un plus pentru echipa.
Pana acum impresia mea este ca CFR-ul are o campanie de achizitii mai buna decat restul echipelor din tara.
@sonic2005
La fel s-a zis si in iarna despre campania de transferari a franarilor si s-a vazut cat de buna a fost....
Acum chiar au adus jucatori...
Din pacate sunt cu o clasa peste noi la capitolul transferuri.
din ce am citit prin presa s-a rezolvat transferul lui Arthuro , si mai exista din ce am inteles 2 piste : un anume neto (presa a scris despre neto baiano , un jucator mediocru care sigur nu e in atentia Stelei) si un jucator din grecia , chiar si fara aceste transferuri (ultimele 2)
Nu cred ca este vorba despre acesti Neto. Cel din Grecia este fundas dreapata asa ca iese din discutie iar Baiano pare prea slab pentru a pune cineva ochii pe el. Mai este unul prin Brazilia, Neto Otacilio care are 2 clase peste Baiano ala.
Nici Neto Otacilio nu este cu mult mai breaz. Poti numara pe degete golurile marcate de acesta. In plus, nici CV-ul nu prea il ajuta.
Mai bine l-am pastra pe Pepe si gata....
Nici Neto Otacilio nu este cu mult mai breaz. Poti numara pe degete golurile marcate de acesta. In plus, nici CV-ul nu prea il ajuta.
Poate ca ai dreptate dar oricum este peste Baiano ala la care chiar nu am vazut nimic.
Si, pana la urma, daca tot e sa iei un Neto nu este firesc sa te gandesti la raul cel mai mic? ![]()
@MoWeed
da ar fi mai bine sa ramana pepe, macar nu i-ar trebui perioada de acomodare desi nici el, nu e cine stie ce valoare. eu as vrea mult, sa il aduca inapoi pe Ogararu si Golanski ar putea juca in stanga dar stiu ca sunt sanse destul de mici sa il vedem anul asta la noi.
La ce glume de jucatori sunt cumparati de conducerea noastra brava,care dracu stie ce urmareste(aloooo mijlocasii ofensivi?),mai bine s-ar trage la sorti si s-ar alege un user de pe forum ca mai slabi decat baietii astia care joaca prin vietnam sau mai stiu eu unde,n-au cum sa fie.
Judecand in mod obiectiv noi avem nevoie de inca un fundas stanga pentru nesu(emeghara va mai lipsi din cate am inteles) si de inca un fundas dreapta(il avem pe golanski iar Petre Marin e suspendat de "marea" comisie),iar orice transfer legat de mijloc si atac trebuie facut cat mai repede pentru a stabili cateva relatii de joc in acest compartiment. Din toti cei ce au venit momentan imi dau sperante doar thiago si szekely si cred sincer ca e timpul sa jucam din nou cu 2 varfuri clasice,si sa lasam atacantii in atac si mijlocasii la mijloc. Sa nu mai facem din mijlocasi atacanti si din atacanti mijlocasi.
Off-topic: Azi e ziua lui Becali si nu pot sa ii urez decat "la multi ani" si sa vanda clubul unui om caruia se pricepe la fotbal.
CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.