FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri in perioada verii 2008

«1242526272863»
MoWeed13.06.2008 06:48

Daca a aparut pe gsp sunt sanse mari sa nu fie adevarat :shit:

stelistul stelist13.06.2008 07:00
Stie cineva ceva despre transferul lui Gabi Paraschiv la Steaua?

 

a aparut stirea asta pe gsp

 

am auzit si eu ceva dar nu stiu nimic sigur....e o solutie pentru o eventuala plecare a lui Radoi sau Lovin , sau poate ca e Ov. Petre accidentat

AdrianUltras2513.06.2008 09:02

Paraschiv e bun dar are gura mare..

 

 

a zis niste chestii despre Steaua dupa meciul cu Otelul...

 

 

oricum, nimic nu e oficial pana nu apare pe siteul oficial...

stelistul stelist13.06.2008 09:23
Paraschiv e bun dar are gura mare..

 

 

a zis niste chestii despre Steaua dupa meciul cu Otelul...

 

 

oricum, nimic nu e oficial pana nu apare pe siteul oficial...

 

asa sunt 90% din jucatori...ibrahimovici tine cu echipa la care joaca de mic , indiferent ca e Ajax , juve sau inter

AdrianUltras2513.06.2008 09:46

Pai daca Szekely nu a reusit sa se impuna pe dreapta pt ca exista Banel, nici Paraschiv nu cred ca o sa se impuna pe centru avand in vedere ca acolo exista 3-4 jucatori care sunt titulari pe viata...

bodanelu13.06.2008 10:22

@Adrian si sa nu`mi zici ca`l vezi pe Paraschiv mai bun ca Ov. Petre?

AdrianUltras2513.06.2008 11:01

Bodanelu

 

Paraschiv e mijlocas ofensiv

bodanelu13.06.2008 11:41

nu stiu de ce aveam impresia ca e defensiv.

victor13.06.2008 15:30

ma bucura efervescenta creata in jurul subiectului Banel. tot era cam fad topicul in ultimul timp.

 

cu franta Banel a jucat bine. foarte disciplinat, raza mare de actiune, forta in picioare, pressing permanent si indiferent de situatie nu refuza jocul, adica: nici nu se ascundea in spatele unui coechipier si nici nu dadea pase la doi metri a la Paraschiv, doar ca sa scape de minge. daca ati observat in repriza a II-a a fost cel mai faultat dintre romani, pentru ca era singurul dintre ai nostri care intra mereu cu mingea la picior intre abidal si makelele, fortand trecerile in viteza.

 

repet: meci exceptional facut de Nicolita, ale carui greseli in jocul respectiv le poti numara pe degete. si asta in conditiile in care adversarii lui directi erau malouda si abidal, doua forte ale naturii.

 

m-am convins din nou ca Oli avea mare dreptate cand spunea ca Nicolita se descurca foarte bine atunci cand stii ce sa-i ceri. nu e capabil sa improvizeze, dar daca i se explica foarte exact si nu i se cer aiureli (el fiind totusi un jucator cu un anumit bagaj intelectual) nu ai probleme cu el si se autodepaseste.

 

 

cat despre transferuri, pana una alta noi avem 38 de jucatori in lot si precum vedeti nu putem sa vindem nimic. asta imi dovedeste cam ce fel de management au facut MM, Hagi si Ilie, daca avem in casa atatea pietre de moara, cu salarii uriase pentru Romania: Cristocea, Croitoru, rada, surdu, bicfalvi, Cernea, chiar si Badea, etc.). nenorocirea este ca daca ii vindem pe alde Dica, Nicolita sau Goian, asa cum unora li separe firesc (??), ramanem agatati numai cu gloabe fara viitor. dar salariile lor se aduna si incarca prea mult bugetul echipei, blocand alte transferuri. eu nu cred ca Becali e amator sa plateasca salariile a 38 jucatori.

 

si ca sa inchei: marea problema nu sunt jucatorii, cat antrenorul principal. azi Steaua are cel mai slab principal dintre primele 6 clasate. in plus pana si echipe "mici", gen otopeni, vad ca-si iau antrenori straini (bergodi), conditie in care o sa ai mari dificultati sa castigi in fata lor. parerea mea este ca fara un antrenor cat de cat pregatit si cu experienta (preferabil strain) nu avem nici o sansa sa venim in fata!? Lacatus a slab, banal si anonim! Becali face o mare greseala confirmandu-l!

weeezer13.06.2008 19:50

Stai linistit Victor, degeaba isi iau echipele mici antrenori gen alde Lippi, nu ei joaca pe teren. Antrenorul trebuie sa aiba si cu ce sa faca treaba, fie ca se cheama Mourinho, fie ca se cheama Cartu.

.Ax3L.13.06.2008 20:26

numai transfera nimeni acum degeaba scriu astia in ziare ca mananca C_ _ _T dupa euro o sa mai transfere echipe jucatori acum ii analizeaza

stelistul stelist13.06.2008 20:28
numai transfera nimeni acum degeaba scriu astia in ziare ca mananca C_ _ _T dupa euro o sa mai transfere echipe jucatori acum ii analizeaza

 

jucatori de EURO cred ca va mai transfera Steaua :D

LeGenD13.06.2008 21:24
numai transfera nimeni acum degeaba scriu astia in ziare ca mananca C_ _ _T dupa euro o sa mai transfere echipe jucatori acum ii analizeaza

 

jucatori de EURO cred ca va mai transfera Steaua :D

 

Eu cred ca te inseli.

 

Steaua nu poate lua jucatori buni de la Euro,pentru ca la un campionat european,nu se duc toti saracii.Plus ca in afara de jucatorii deja consacrati nu prea mi`a placut niciunul.

 

Eu nu inteleg asta cu "a indeplinit ce i`a cerut antrenorul".Daca Piti i cere lu` Banel sa bage 2 autogoluri,si el le baga,tot asa il veti lauda?Ca a facut ce a zis antrenorul?Intr`adevar nu a jucat rau in meciul cu Franta,nici in cel cu Italia.Dar in cel cu Franta,a avut sarcini defensive.La Steaua joaca mai mult fundas dreapta si nu da randament.Si el se remarca la Nationala prin faptul ca alearga mult.

 

 

yang13.06.2008 21:37
Banel [...]Intr`adevar nu a jucat rau in meciul cu Franta,nici in cel cu Italia..La Steaua joaca mai mult fundas dreapta si nu da randament.Si el se remarca la Nationala prin faptul ca alearga mult.

 

Bãnel n-a jucat bine în nici unul din cele 2 meciuri. A alergat mult întradevãr, dar același lucru face și la Steaua numai cã pretențiile în Ghencea sunt mult mai mari ca la naționalã. Iar la Steaua joacã forte rar fundaș dreapta...

Mini14.06.2008 20:19

Ah, ce-mi place Pavlicenco, ce potential si pofta de joc are !

Bogdan4Steaua16.06.2008 10:37

Stai linistit, rusii platesc regeste, nu pupam noi astfel de jucatori, mai ales in conditiile in care salariile la noi nu depasesc 300-400.000 euro pe sezon.

se7en16.06.2008 15:59

Rica Neaga ar putea sa ajunga la CS Otopeni din sezonul viitor. (prosport)

pvf_0716.06.2008 20:00

Nu inteleg de ce de fac asa multe transferuri dak peste maxim un an se renunta la multi,chiar si la cei care confirma.Mendoza,Pepe si Habibou mi-au placut foarte mult cum joaca.Dak nu erau acestia nu ajungea Steaua sa lupte pentru. titlu.Pacat ca l-a Steaua nu mai este apreciata valoarea si sunt mentinuti in lot si chiar ca titulari jukatori care nu mai joaca nimik.Vedem echipa ce o sa faca in Champions League. forzateaua

DSC00029.JPG

DSC00028.JPG

Imagine_11_.jpg

metzzz17.06.2008 04:58
Vedem echipa ce o sa faca in Champions League. forzateaua
Sper sa nu ne calificam in UCL , vad ca va intereseaza doar UCL . PRietene de cand n-am mai castigat si noi un titlu ??? sau macar o cupa a Romaniei ???

 

se7en17.06.2008 12:55

Dorin Goian, dorit de Lecce

gsp.ro

 

Fundașul stelist Dorin Goian se aflã în atenția grupãrii italiene US Lecce, nou promovatã în Serie A, informeazã cotidianul Corriere dello Sport.

 

Tot de Goian este interesatã și gruparea spaniolã Betis Sevilla, a scris, marți, cotidianul Diario de Sevilla. Goian ar fi dorit și de cluburile din Germania Werder Bremen și VfB Stuttgart, de italienii de la Lazio și de formația englezã Aston Villa, informeazã ziarul spaniol.

 

Dorin Goian participã cu echipa naționalã a României la Campionatul European din Austria și Elveția. Goian nu are drept de joc în meciul de astãzi cu Olanda, ultimul din grupa C de la Euro, fiind suspendat pentru cumul de cartonașe galbene.

Bogdan4Steaua17.06.2008 16:47

Goe a facut un turneu bun, si fie ca ne calificam, fie ca nu, aproape sigur va fi acontat de o echipa importanta in aceasta vara.

MoWeed17.06.2008 16:52

Eu zic ca poate juca la o echipa mult mai mare ca Lecce

Bogdan4Steaua17.06.2008 17:05

Evident. Nici nu cred ca destinatia lui Goian va fi Lecce.

weeezer18.06.2008 13:53

Din ce se pare, sanse mai mari ar fi pentru Betis Sevilla. Mare echipa si aia.

metzzz18.06.2008 14:12
Din ce se pare, sanse mai mari ar fi pentru Betis Sevilla. Mare echipa si aia.

stai ma ca mai sunt interesate Werder , Stuttgart , Aston Villa , Lecce . Deci sunt ceva echipe .

«1242526272863»