In afara de cei 12 km alergati,nu a jucat nimic.Poate decat o intrare prin alunecare.Acest Banel,chiar daca ar fi jucat cel mai bine (desi nu cred ca e posibil) ar fi profitat de faptul ca nu a jucat Dica,Chivu nu prea a jucat,Mutu si Cocis nu aveau cum sa joace bine pentru ca ei nu fac faza defensiva.
A alergat in gol 12 km? oare nu a reusit sa obtina atatea faulturi si sa fragmenteze jocul francezilor? Sa nu mai zic ca Malouda (jucatorul ala de 25 de mil. de euro de la Chelsea, nu altu), respectiv Abidal nu au reusit decat o centrare de pe partea acoperita de Banel si Contra, in 90 de minute efectiv? Cate alunecari, talonari, deposedari a reusit Banel?
R: o gramada! Aia 2 super-fotbalisti nu au reusit sa respire tot meciul din cauza la "descultul din Faurei" ...
Gurita in afara de plasament si experienta nu mai are nimic la varsta lui. Cum crezi ca a rezistat in fata a 2 lupi tineri, titulari in echipele incontestabili la echipele de club, echipe semifinaliste de CL, nu echipe de plan secund. Piturca a reusit sa creeze o simbioza perfecta, imbinand calitatile celor doi si a rezultatat un 0-0 cu care o sa te mandresti multa vreme de acum incolo in fata la prietenii tai.
Ce naiba, judeca obiectiv in legatura cu un jucator. Nu te lasa orbit de ura si ambitii personale.