FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri in perioada verii 2008

«1222324252663»
strezahuzum05.06.2008 13:36
@Victor vin cu cea mai mare bucurie la stadion acum. si cu mai mare bucurie vin in B sau in C fara cioban la conducere. pai si daca nu mai baga bani, de ce nu lasa echipa? daca nu mai baga bani, pe locul 10 nu se face profit, la ce mai sta?

 

Subscriu ! Mi se rupe pe ce loc suntem, daca scapam de jegul de Becali ! Pentru mine, Steaua va fi mereu campioana de la Sevilla !

Bogdan4Steaua05.06.2008 14:34
Nu lasati ura pt cioban sa va orbeasca!

 

Acest atac e un atac la becalii.Dar ca sa il atace pe becalii ei dau in Steaua.

 

Nu este vorba de ura pentru creditor in acest context.

 

Trebuie sa inteleaga toata lumea faptul ca nu se mai poate continua cu Becali. Pur si simplu este imposibil. Daca scapam basma curata, ce va invata creditorul de aici? Ca i se permite chiar orice.

 

Becali involueaza de la o zi la alta. Devine scarbos, enervant. Daca noi, suporterii Stelei am ajuns sa il uram, ce sa mai zicem de rivali? Comportamentul acestui megaloman ne-a distrus imaginea, ne trage in jos constant.

 

De ce vorbim de atacuri politice? Sa fim seriosi, partidul milogilor si al locuitorilor din Ferentari, cunoscut sub numele de PNG-CD este nesemnificativ, asa cum va fi si procentul obtinut de creditor la alegeri, asta in cazul in care nu ajunge dupa gratii pana atunci. Nu, aceste atacuri il vizeaza pe Becali pentru ca toti s-au saturat de aroganta si prostia generala emanata de acesta. Din pacate, nu pot da in el, deci lovesc in Steaua, deci implicit in culori, suporteri si jucatori.

victor05.06.2008 15:02

le mai spun o data "fraierilor" care isi inchipuie ca tot ce zboara se mananca: cand vom fi pe locul 10, o sa fim 500 - 1000 de spectatori la teren. iar multi dintre cei care va umflati in pene acum ca pentru voi Steaua este marea iubire sunteti niste cetateni care inainte de a veni la stadion, trebuie sa ajungeti in Bucuresti?! ca sa nu mai zic ca am vazut eu cati suporteri "seriosi"avem la meciurile cu arsenal si sevilla. banuiesc ca si la respectivele jocuri ati fost la teren, sau vi s-a parut un loc mult prea indepartat?!

 

sincer eu sunt satul de gargaragii care se cred stelisti eterni, dar li se par biletele scumpe preferand sa stea prin discoteci, ca acolo e distractia mai "cool"! iar atunci cand isi amintesc de stadion vin ca sa injure jucatorii (vezi "Dica tradatorul", "Petre pleaca de la Steaua" si "banele esti praf") pai unul ca Becali e stelist mai mare ca voi, caci el duce mana la buzunar cand echipa are nevoie si isi pune pielea la saramura pentru Steaua, pe cand voi, "netu' sa traiasca" si injuraturile!

 

va repet: nenorocirea este ca in fotbal intotdeauna este loc si de mai rau!

.Ax3L.05.06.2008 15:27

@Victor

 

cu cat tea platit Becali sa scrii postu ala ?

bodanelu05.06.2008 18:54

@Victor te cam contrazici. pana acum ziceai ca Becali nu mai baga bani la echipa... ca sunt banii echipei veniti din CL. acum.. ca baga mana in buzunar. Pai e alba sau e neagra?

Si fi tu linistit, cand ploua, cand ningea, cand eram pe locul 4 la 11 pct de CFR, cand erau biletele alea scumpe din cl, cand erau deplasari in CL eu am fost langa echipa.

dr.adrian905.06.2008 20:34

datii dreptate lui Victor. sper sa taca dupa aia.

Bogdan4Steaua05.06.2008 20:45
le mai spun o data "fraierilor" care isi inchipuie ca tot ce zboara se mananca: cand vom fi pe locul 10, o sa fim 500 - 1000 de spectatori la teren. iar multi dintre cei care va umflati in pene acum ca pentru voi Steaua este marea iubire sunteti niste cetateni care inainte de a veni la stadion, trebuie sa ajungeti in Bucuresti?! ca sa nu mai zic ca am vazut eu cati suporteri "seriosi"avem la meciurile cu arsenal si sevilla. banuiesc ca si la respectivele jocuri ati fost la teren, sau vi s-a parut un loc mult prea indepartat?!

 

sincer eu sunt satul de gargaragii care se cred stelisti eterni, dar li se par biletele scumpe preferand sa stea prin discoteci, ca acolo e distractia mai "cool"! iar atunci cand isi amintesc de stadion vin ca sa injure jucatorii (vezi "Dica tradatorul", "Petre pleaca de la Steaua" si "banele esti praf") pai unul ca Becali e stelist mai mare ca voi, caci el duce mana la buzunar cand echipa are nevoie si isi pune pielea la saramura pentru Steaua, pe cand voi, "netu' sa traiasca" si injuraturile!

 

va repet: nenorocirea este ca in fotbal intotdeauna este loc si de mai rau!

 

Victor, ratezi esentialul, gandesti precum Becali. Nu meciurile de Liga Campionilor apropie suporterii de echipa. Cetateni sunt cei care vin la meciuri cu Real sau Arsenal, dar la meciuri gen Steaua-Urziceni nu merg, pentru ca, "domnule, cine e Unirea Urziceni"? Aceia sunt adevaratii cetateni, de care imi doresc sa ne dispensam. Stiu, pentru Becali si Argaseala, acesti suporteri sunt ideali, pentru ca aduc venituri. E, daca vrei, o gloata fara constiinta, care indiferent de mizeriile care se intampla la club, pleaca capul si aplauda frenetic atunci cand sunt "momiti" cu un meci de Liga Campionilor. De aceea unii au ajuns sa se multumeasca si cu locul 2, pentru ca duce in Liga, pentru ca vin la Bucuresti echipe mari. Tineti minte mesajul "prezenti doar pentru Steaua"? Acela sintetizeaza cel mai bine atitudinea sanatoasa, atitudine de suporteri adevarati. Mai bine 5000 de suporteri adevarati, decat 20.000 de cetateni, de aplaudaci.

 

Prezenta redusa la meciurile cu Sevilla sau Arsenal s-a datorat unei stari generale de scarba vis-a-vis de Becali(stim cu totii motivele), si nu zgarceniei suporterilor. A fost, daca vreti, un semn de protest la adresa conducerii clubului. Acest aspect le-a incurcat socotelile celor de la club, pentru ca mizau pe aceeasi gloata de aplaudaci.

 

Repet: la Steaua nu exista un mediu sanatos. Nu a existat de la venirea lui Becali, dar a fost ascuns sub pres/ingradit de Mihai Stoica. Din pacate, tripleta Argaseala-Ilie-Lacatus ii canta in struna creditorului, si acest lucru ne doare.

 

Asa cum aflam acum ca nu pupam transferuri pentru ca initial s-au diminuat sansele de a intra in Liga, iar acum, tot datorita prostiei si nesimtirii creditorului, s-ar putea ca sansele Stelei sa se reduca la zero.

 

Daca rateaza Europa anul acesta, Becali ar putea vinde, cu ajutorul capuselor Victor si Giovanni, toti jucatorii de valoare, ar vinde apoi actiunile si s-ar orienta catre altceva. Ar fi cel mai bun lucru care ni s-ar putea intampla.

 

Eu unul o spun cu toata convingerea.

dr.adrian905.06.2008 21:01

@victore baga la cap ce sfaturi iti dau baietii de pe forum. deschide ochii si nu mai fii asa ingamfat si capos.

mountytoma05.06.2008 21:13
le mai spun o data "fraierilor" care isi inchipuie ca tot ce zboara se mananca: cand vom fi pe locul 10, o sa fim 500 - 1000 de spectatori la teren. iar multi dintre cei care va umflati in pene acum ca pentru voi Steaua este marea iubire sunteti niste cetateni care inainte de a veni la stadion, trebuie sa ajungeti in Bucuresti?! ca sa nu mai zic ca am vazut eu cati suporteri "seriosi"avem la meciurile cu arsenal si sevilla. banuiesc ca si la respectivele jocuri ati fost la teren, sau vi s-a parut un loc mult prea indepartat?!

 

sincer eu sunt satul de gargaragii care se cred stelisti eterni, dar li se par biletele scumpe preferand sa stea prin discoteci, ca acolo e distractia mai "cool"! iar atunci cand isi amintesc de stadion vin ca sa injure jucatorii (vezi "Dica tradatorul", "Petre pleaca de la Steaua" si "banele esti praf") pai unul ca Becali e stelist mai mare ca voi, caci el duce mana la buzunar cand echipa are nevoie si isi pune pielea la saramura pentru Steaua, pe cand voi, "netu' sa traiasca" si injuraturile!

 

va repet: nenorocirea este ca in fotbal intotdeauna este loc si de mai rau!

 

pentru fraierii care mananca ceea ce zboara: poate ca Steaua va ajunge vreodata datorita rezultatelor slabe chiar pe ultimul loc! Atunci la greu se va vedea cine e suporter adevarat. atunci Gigi Becali sigur nu va mai fi in Ghencea!

 

daca pentru tine Becali e stelist, inseamna ca eu clar nu sunt "stelist de-al tau". daca el isi pune pielea in saramura, ce sa zicem de sarmanul Carlos care-si zdrobea [...] de barele portii si a fost scuipat fara nici o jena afara?

 

Becali e un simplu prost ajuns bogat, care se foloseste de Steaua pentru a castiga celebritate. din pacate pentru el, nu s-a gandit ca poate castiga o celebritate negativa, ceea ce s-a si intamplat: cred ca la intrebarea "cine e cel mai prost roman?" s-ar putea ca peste trei sferturi sa raspunda :Gigi Becali!

 

daca intr-o zi voi ajunge presedintele tarii, voi cere cetatenilor sa construim monumentul prostiei, un fel de "asa nu" pentru generatiile viitoare. chipul prostiei va arata exact ca fatzaul lui Gigi Becali razand!

metzzz06.06.2008 04:45

@Victor , daca moare Becali ce faci ?? de unde te mai inspiri in discursurile tale ?? :naughty:

 

Transferuri nu mai pupa ca nu o sa jucam sigur UCL :rolleyes: . Si poate asa scapam si de cioban :biggrin: . Poate va aduceti aminte ca a zis ca mai bine sa retrogradeze Steaua decat sa sufere el. Pai bai hahalera-junior Victor , pasta ai uitat-o ??? Neam de stelist ce esti tu si Becali. Mai bine Steaua decat EU Stapanul Lumii si Prostul Prostilor .

Hai ba Victore ca tu o arzi paici aiurea ca nu te poti integra in societate. Ai 20 de ani si tot virgin esti. Hai P@ :yeahh:

vlad7506.06.2008 06:28

Hristu Chiacu :"M-as duce la Steaua"

"Înainte sã ajungi la Dinamo, s-a vorbit despre interesul Stelei pentru tine...

Am vãzut și eu în presã. Sunt jucãtor profesionist și, deși sunt dinamovist de mic, dacã mi se va oferi pe viitor un contract la Steaua, nu aș refuza."

M-am mai linistit acum. Mi se indeplineste un vis daca vine Chiacu la Steaua. Visez la asta de 30 ani!

Imi aduc minte ca acum 30 de ani mai visam sa-mi cumpar si un Q7 !

victor06.06.2008 10:32
le mai spun o data "fraierilor" care isi inchipuie ca tot ce zboara se mananca: cand vom fi pe locul 10, o sa fim 500 - 1000 de spectatori la teren. iar multi dintre cei care va umflati in pene acum ca pentru voi Steaua este marea iubire sunteti niste cetateni care inainte de a veni la stadion, trebuie sa ajungeti in Bucuresti?! ca sa nu mai zic ca am vazut eu cati suporteri "seriosi"avem la meciurile cu arsenal si sevilla. banuiesc ca si la respectivele jocuri ati fost la teren, sau vi s-a parut un loc mult prea indepartat?!

 

sincer eu sunt satul de gargaragii care se cred stelisti eterni, dar li se par biletele scumpe preferand sa stea prin discoteci, ca acolo e distractia mai "cool"! iar atunci cand isi amintesc de stadion vin ca sa injure jucatorii (vezi "Dica tradatorul", "Petre pleaca de la Steaua" si "banele esti praf") pai unul ca Becali e stelist mai mare ca voi, caci el duce mana la buzunar cand echipa are nevoie si isi pune pielea la saramura pentru Steaua, pe cand voi, "netu' sa traiasca" si injuraturile!

 

va repet: nenorocirea este ca in fotbal intotdeauna este loc si de mai rau!

 

Victor, ratezi esentialul, gandesti precum Becali. Nu meciurile de Liga Campionilor apropie suporterii de echipa. Cetateni sunt cei care vin la meciuri cu Real sau Arsenal, dar la meciuri gen Steaua-Urziceni nu merg, pentru ca, "domnule, cine e Unirea Urziceni"? Aceia sunt adevaratii cetateni, de care imi doresc sa ne dispensam. Stiu, pentru Becali si Argaseala, acesti suporteri sunt ideali, pentru ca aduc venituri. E, daca vrei, o gloata fara constiinta, care indiferent de mizeriile care se intampla la club, pleaca capul si aplauda frenetic atunci cand sunt "momiti" cu un meci de Liga Campionilor. De aceea unii au ajuns sa se multumeasca si cu locul 2, pentru ca duce in Liga, pentru ca vin la Bucuresti echipe mari. Tineti minte mesajul "prezenti doar pentru Steaua"? Acela sintetizeaza cel mai bine atitudinea sanatoasa, atitudine de suporteri adevarati. Mai bine 5000 de suporteri adevarati, decat 20.000 de cetateni, de aplaudaci.

 

Prezenta redusa la meciurile cu Sevilla sau Arsenal s-a datorat unei stari generale de scarba vis-a-vis de Becali(stim cu totii motivele), si nu zgarceniei suporterilor. A fost, daca vreti, un semn de protest la adresa conducerii clubului. Acest aspect le-a incurcat socotelile celor de la club, pentru ca mizau pe aceeasi gloata de aplaudaci.

 

Repet: la Steaua nu exista un mediu sanatos. Nu a existat de la venirea lui Becali, dar a fost ascuns sub pres/ingradit de Mihai Stoica. Din pacate, tripleta Argaseala-Ilie-Lacatus ii canta in struna creditorului, si acest lucru ne doare.

 

Asa cum aflam acum ca nu pupam transferuri pentru ca initial s-au diminuat sansele de a intra in Liga, iar acum, tot datorita prostiei si nesimtirii creditorului, s-ar putea ca sansele Stelei sa se reduca la zero.

 

Daca rateaza Europa anul acesta, Becali ar putea vinde, cu ajutorul capuselor Victor si Giovanni, toti jucatorii de valoare, ar vinde apoi actiunile si s-ar orienta catre altceva. Ar fi cel mai bun lucru care ni s-ar putea intampla.

 

Eu unul o spun cu toata convingerea.

 

 

iti raspund pentru ca respect lupta de idei si admir orice efort de a discuta coerent si cu argumente, chiar daca in contradictoriu. pe cei care se simt obligati sa ma "atentioneze" postand tot felul de lozinci si scandari marunte, ii rog sa nu se mai oboseasca. sunt deja pe cat plictisitori, pe atat de inutili!

 

eu iti spun "cu toata convingerea" ca AZI te iluzionezi ref suporterii stelisti, atasati la cauza ros-albastra.

 

un suporter adevarat nu pune conditii si nu judeca in public. un suporter adevarat traieste in el fenomenul si nu are nevoie de admiratia, compasiunea sau intelegerea celorlalti! un suporter adevarat al Stelei este pana la urma un singuratic, caci visele frumoase sunt ceva propriu si personal, o traire intima si o bucurie eterna. iar Steaua, ea insasi un voievod singuratic in fotbalul cenusiu de pe plaiurile mioritice, este unul din cele mai frumoase visuri pe care ar trebui sa le traim in bucurie si cu sufletele deschise.

 

ce se intampla insa de la un timp "la Catedrala" este mai degraba un vis urat? sigur este usor sa spui ca vina este a lui Becali, de regula el este vinovat pentru orice - cand ploua, cand ninge, cand e seceta, etc -, dar cand jucatorii isi retin cu greu lehamitea in discutiile despre suporteri, inseamna ca noi suporterii chiar avem cu totii o problema majora de comportament si atitudine?! eu nu cred ca a mai existat vreun sezon in care atati jucatori sa fi fost injurati intr-un mod josnic si golanesc: ov.Petre (pentru o minciuna pusa in circulatie de craciunescu si pentru faptul ca Becali il laudase), Nicolita (pentru ca trece printr-o pasa mai slaba, datorata insa si unei pozitionarii tactice bizare), surdu (laudat si el de patron, dar cu prestatii ulterioare indoielnice), Mirel (e drept mai rar, dar oricum el este "suspect" prin definitie, caci este finu' lui oaie), Lovin, Goian si Dica, cel care a fost un erou al Stelei in atatea jocuri. poti fi nemultumit de evolutia echipei, poti fi deprimat si necajit, poti in opozitie cu patronatul sau cu conducerea administrativa, dar totul pana la meci! nu poti fi derbedeu fata de niste jucatori care joaca acum la Steaua si au facut enorm pentru echipa in atatea infruntari europene, caci te transformi intr-o piatra de moara pentru lupta continua a Stelei. eu inteleg sa fi trist, dar nu accept sa fii vagabond si sa darami cu inconstienta un efort cladit in atatia ani. rostim cu emfaza ca "Steaua suntem noi" dar nu facem absolut nimic ca sa ne demonstram iubirea si atasamentul! producem doar ura, fiere si contestare!

 

aproape toti jucatorii se abtin azi in a face declaratii laudative la adresa suporterilor si ar trebui sa ne intrebam de ce? un ex. cred eu ca este elocvent pentru prostia la care s-a ajuns: jucam cu gloria in ultima etapa, dupa un campionat frustrant, pe care CFR l-a castigat blatuind 4 din ultimele 7 jocuri. la teren vin 10-13,000 suporteri si in loc sa facem iures impotriva blaturilor si a aranjamentelor de culise, ce se intampla: bannere infame impotriva lui Dica?! si apoi ne miram de lehamitea jucatorilor si de faptul ca acum toti dusmanii au prins curaj sa ne atace. este evident ca Steaua azi nu are un grup masiv de suporteri unit si gata sa reactioneze impotriva unor masuri aberante si nu e o surpriza ca primim lovitura dupa lovitura. in acest timp, unii duc polemici despre Becali, spun ca jucatorii sunt praf si se autoproclama drept suporteri absoluti si eterni, uitand ca viitorul trebuie cladit peste un prezent sigur.

 

lipsa suporterilor la jocurile din UCL nu a fost un protest, ci o manifestare tipic romaneasca. mirajul CL a existat in primul an. dupa ce am ajuns acolo, totul a inceput sa ne puta. strambam din nas si ne justificam absenta prin faptul ca nu avem ce vedea sau ca protestam. de fapt motivele sunt mult mai meschine, in principal pecuniare. DACA TII CU Steaua NU PROTESTEZI PRIN UITARE SAU PRIN INDOLENTA, CACI Steaua NU MERITA ASA CEVA! A FACUT PREA MULT pentru NOI CA SA ARUNCAM IN BALANTA ASTFEL DE JUSTIFICARI PUERILE.

 

adevarul este ca in Romania lumea vrea spectacol european, platit insa la preturi modice, daca se poate pomana. vorbim de bugete, de achizitii, dar ne inchipuim ca nu e si problema noastra, a suporterilor, sa contribuim cu ceva. este problema lui Becali! plus ca deh, noi suntem invatati numai cu fineturi, asa ca meciurile din grupele UCL parca nu mai au savoare. sunt convins ca stadionul s-ar umple doar daca am reusi o calificare in sferturi, dar si atunci numai in primul an.

 

ok, imi spui ca s-a protestat la meciurile din UCL, dar eu iti zic ca am pierdut puncte pretioase in Ghencea pentru ca nu am avut suportul publicului in momentele grele (as zice ca din contra). probabil ca daca la jocul din tur cu Pandurii ar fi venit 15mii de oameni si ar fi facut presiune, am fi castigat si azi eram campioni. din pacate au fost doar 4mii si jumatate din aceia au injurat permanent jucatorii! din pacate astia suntem suporterii de azi si nu are rost sa ne idealizam sau sa ne mintim inventand scuze legate de Becali!

 

despre oaie nu mai vreau sa polemizez, dar eu nu cred ca exista un om in tara asta care sa fi tras mai mult decat el de pe urma faptului ca e patron la Steaua. sigur a castigat imagine si notorietate, dar a cheltuit enorm ca PARTICULAR, a avut averea sechestrata pentru echipa (caz unic in Romania), a ajuns la dna doar pentru ca a vrut ca Steaua sa fie in carti pana in ultimul min, fiind luat la misto de toti maimutoii care urasc Steaua si nu asteapta decat prilejul pentru a ne lovi! voi chiar credeti ca cei ce-l ataca chiar iubesc Steaua si-i vor binele? rapizii, Dinamo, CFR si toti acolitii lor il urasc pe Gigi si inteleg foarte bine ca pentru ei el este pericolul numarul 1. de aici si tot atacul desantat din presa!oricate greseli a comis Becali, nu merita un astfel de tratament golanesc, inclusiv interzicerea de a veni la meciurile Stelei. eu nu pot uita ca acum 5 ani cand vorbea de UCL si de aducerea lui real in Ghencea, lumea il privea ca pe un nebun, fiind subiect de glume ieftine, iar acum noi suporterii ii dam "lectii" Stelei taman in jocurile cu arsenal si sevilla, iar doua echipe romanesti pot juca in Liga, exclusiv prin meritul nostru, si deci si al patronatului. pe mine nu ma intereseaza Gigi ca persoana si eu il analizez cinic, din perspectiva interesului Stelei. daca "pe piata" ar exista o solutie evident mai buna decat el, foarte bine! dar nu daramam ceva, fara sa stim ce punem in loc, caci curand nu vom mai avea nici un loc unde sa recladim!

 

pana la urma care ar fi lectia pentru orice posibil investitor urmarind istoria lui Becali la Steaua: tati', lasa Steaua ca aici poate iti confisca unii averea, presa te injura la liber, mai ajungi si pe la parchet, asa ca du-te la Dinamo sau rapid, caci acolo nu te doare capul si ai protectia asigurata! basca banii ce mai vin de la buget pentru stadion si alte cheltuieli!

 

repet din nou: nu uitati ca-n fotbal este loc intotdeauna si de mai rau! nu este o gluma, si naivii sfarsesc intotdeauna in uitare si durere. nu trebuie sa ne jucam cu viitorul Stelei, iar Steaua suntem, vrem nu vrem, cu totii: si noi suporterii, si jucatorii, si Becali, si cei care au fost si cei care vor veni!

 

numai bine!

korynna06.06.2008 10:53

@Victor

 

Pacat de mintea ta.Folosesti cuvinte mari,explici stari de spirit,dar nu traiesti ceea ce scrii si asta e cel mai trist.Tocmai pentru ca fiecare traieste fenomenul in felul lui nu te trezesti tu sa constati ce au ajuns stelistii de azi...in masura in care,logic,nu ii cunosti.Eu sunt de parere ca poti da sfaturi(nu pe forum,bineinteles) atunci cand esti implicat activ in viata galeriei sau in orice alta forma de organizare a suporterilor gen AISS.Pana la urma asta conteaza,sa faci diferenta nu sa stai pe un scaun sa tastezi.Si aia pe care ii tot judeci tu atat este posibil sa faca mai multe pentru echipa asta decat ai facut tu.Scrie despre ce vrei numai despre suporteri nu.Nu te deranja sa-mi raspunzi;oricum suntem off topic grav.

metzzz06.06.2008 10:54

@victori oaie neagra , o singura intrebare iti pun :

Ce inseamna pentru tine urmatorul citat : "Decat sa ma duc eu in jos , mai bine se duce Steaua."

Ca tot vorbim de marele stelist oaie-sef.

Mini07.06.2008 07:59

As vrea sa-l vad pe Becali cand ii cumpara pe Jimmy Briand sau pe Batefimbi Gomis, sa nu ma mai plictiseasca cu transferuri no-name. Atunci o sa cred ca vrea sa bucure suporterii, sa faca bani si sa castige Liga, Cupa, Liga Campionilor. tot.

stelistul stelist07.06.2008 08:05

il vreau pe Dos Santos de la Barcelona ca e tanar ca si acest Tiago

 

jucatorul care a inscris pentru cehia pare de viitor si am inteles ca nu e scump...Ilie intereseaza'te

weeezer08.06.2008 08:33

Dos Santos e la Tottenham si are o clauza cu probabil 7 zerouri in coada. Dar bineinteles ca glumeai.

 

Iar despre cehul ala care a marcat aseara... fii sigur ca sunt altii mai mari cu ochii pe el.

 

Cat despre comentariile lui Victor, mi se par pertinente pana la un punct: Becali a facut si bune si rele, si chiar daca a facut mai multe bune, lui nu i se pot trece cu vederea unele fapte si declaratii. Nu se va intampla asta niciodata, nici daca am castiga UCL. Pentru noi Becali va fi tot cel care crede ca totul se rezolva prin puterea banului, tot acelasi care s-a facut de ras prin acea convorbire telefonica in care a injurat Antena 1, tot acelasi om mizer care a vrut (si poate vrea in continuare, poate o si face) sa fenteze statul punand pe hartie salarii mizere pentru jucatori (pt a scapa de impozit) (intr-o tara in care alti muritori de rand platesc cu truda darile catre stat), iar lista poate continua la nesfarsit. E si el om, are si el nervi imi vei spune, foarte bine, dar la nivelul lui, la nivelul Stelei, la nivelul unui club de top (cel putin ca palmares) in europa asa ceva nu se face. Nu te bag in aceeasi oala cu el Victor, pentru ca ai demonstrat ca esti o persoana lucida si calma, e pacat insa ca nu vezi ca este o mizerie de om. Si daca faci 1000 de case pentru sinistrati si dai bani pt biserici, tot o mizerie de om ramai.

 

Edit: ultima boacana, dupa ce acum cateva luni zicea ca se potoleste si se calmeaza, zilele trecute zicea "Le-as fi dat bani si astora, dar acum mi-e frica". Speechless. Dupa teoria lui, in tara asta exista un destept si 21 de milioane de prosti.

MoWeed08.06.2008 08:54

Ce ma bucur ca ziarele romanesti sunt ocupate cu euro acum si nu mai avem ziua si transferul..... :worthy:

stelistul stelist08.06.2008 10:30
Ce ma bucur ca ziarele romanesti sunt ocupate cu euro acum si nu mai avem ziua si transferul..... :worthy:

 

nu e chiar asa...rapid a transferat 2 jucatorii , iar habibou ramane la Steaua :naughty: :biggrin:

Marius08.06.2008 10:33

De unde ai auzit tu ca Habibou ramane la Steaua?

stelistul stelist08.06.2008 10:40
De unde ai auzit tu ca Habibou ramane la Steaua?

 

click aici

nu cred ca e adevarat dar...

victor09.06.2008 08:40
@Victor

 

Pacat de mintea ta.Folosesti cuvinte mari,explici stari de spirit,dar nu traiesti ceea ce scrii si asta e cel mai trist.Tocmai pentru ca fiecare traieste fenomenul in felul lui nu te trezesti tu sa constati ce au ajuns stelistii de azi...in masura in care,logic,nu ii cunosti.Eu sunt de parere ca poti da sfaturi(nu pe forum,bineinteles) atunci cand esti implicat activ in viata galeriei sau in orice alta forma de organizare a suporterilor gen AISS.Pana la urma asta conteaza,sa faci diferenta nu sa stai pe un scaun sa tastezi.Si aia pe care ii tot judeci tu atat este posibil sa faca mai multe pentru echipa asta decat ai facut tu.Scrie despre ce vrei numai despre suporteri nu.Nu te deranja sa-mi raspunzi;oricum suntem off topic grav.

 

 

nu vreau sa te iau peste picior, caci imi pare ca stii "sa citesti" (nu spun asta in sensul strict al cuvantului si repet, nu incerc sa fiu ironic), desi folosesti un ton superiorcare ma indoiesc ca ar avea acoperire in realitate. dar ma rog, e problema ta!. poate totusi mai citesti inca o data cu atentie postul meu!

 

cat despre competenta unora in a comenta despre situatia actuala, inclusiv despre galerie, cred ca am autoritatea morala sa ma pronunt, caci spre deosebire de multi bagatori in seama, eu am vazut vreo 700 - 800 de victorii din cele peste 1000 ale Stelei. intamplator, sau nu, eu am trait in galerie titlul din '67, asa ca poate te abtii de la recomandari peltice despre ce a facut, ce face si ce ar trebui sa faca anumiti fani si despre cum se vede viata la 20 ani.

 

dar poate ca ai dreptate si nu e chiar foarte important ce comentez eu, dar cred ca totusi AVEM O MARE PROBLEMA cand jucatorii exponentiali ai Stelei de azi par foarte deranjati de atitudinea unor grupuri de suporteri. pana la urma cei din teren ar trebui sa fie beneficiarii directi ai suportului din tribuna si cand ei se plang, sau afiseaza o evidenta lehamite, inseamna ca ceva nu este corect inteles. o vorba din batrani spune ca nu suntem niciodata mai buni decat ceea ce spun altii despre noi!

 

parerea mea este ca prea multa golanie si lipsa de respect fata de traditia Stelei se revarsa dinspre peluze. multi "suporteri" aproape ca au uitat care ar trebui sa fie menirea si scopul venirii lor "la Catedrala", inchipuindu-si ca exista doar prin ei insisi si ca nu ar mai avea nevoie de Steaua! daca facimparte din galerie, crede-ma pe cuvant ca nu ai de ce sa fii mandru in urma sezonului 2007-2008. ba chiar din contra!

 

inchei aici mica noastra 'polemica". ea poate parea off-topic, dar oricum transferuri nu cred mai facem asa curand, asa ca mai ocupam din spatiul vacant!

OTAKU09.06.2008 10:13

la subiect....

un jucator bun pentru Steaua...posibil de adus

brazilianul Lucio Flavio de la Botafogo

joaca mijlocas central

tehnica buna in regim de viteza (cum zice Cornel dinu)

sut impecabil.

asemanator ca stil cu juninho pernambucano

varsta : 29 de ani - pe acest fapt ma bazez cand spun ca poate fi luat cat de cat usor, la varsta asta nu prea te mai i au marile cluburi europene.

pe youtube gasiti cateva goluri

610x.jpg

LeGenD09.06.2008 22:05

Cel care a marcat pentru Cehia nu e chiar asa de ieftin.Si nu mi s-a parut cine stie ce,doar pentru ca a marcat nu inseamna ca e bun.Jucatori de la Euro nu avem cum sa luam,stati calmi,pentru ca sunt echipe mai mari care bineinteles ca se intereseaza de tot ce e bun.

metzzz10.06.2008 04:16

mi-a placut Guereiro de la Polonezi.

 

«1222324252663»