:biggrin: Parca o perioada de transferari fara speculatii legate de Armenteros nu era la fel...
Astept cu interes articolul despre Camus ![]()
:biggrin: Parca o perioada de transferari fara speculatii legate de Armenteros nu era la fel...
Astept cu interes articolul despre Camus ![]()
Vine si cel despre Camus, stai linistit.
Astept o declaratie marca Argaseala, conform careia se inrosesc liniile de fax datorita ofertelor Stelei pentru Armenteros. Probabil ca vom avea si o declaratie a jucatorului conform careia este onorat de interesul constant al Stelei. :laugh:
.... Dar inca se mai gandeste si va lua o decizie in zilele (cititi saptamanile pana cand gsp se plictiseste sa ne abureasca tot cu pista asta veche) care urmeaza.
Creditorul merge sa vada finala Ligii Campionilor. Nu m-as mira sa gaseasca presa vreo rezerva de la Chelsea sau Manchester United, si sa ne-o serveasca drept viitoarea tinta a Stelei.
Dica+Goian=7 milioane euro,adica 3 mil=Dica si 4 mil=Goe.Numai ca...Vin cei de la Catania si spun:,,noi dam 4 mil.euro numai pe Dica?!
De ce pluseaza ei un milioon peste pretentiile lui jjjj?
De ce nu transfera pe cei doi la pachet si atunci poate obtin si un bonus? Dupa numai un campionat jucat in Italia,Goe ar putea fii vandut pe o suma dubla pretului de achizitie!
Chiar nu stiu italienii sa faca o afacere,sau.....
Mie imi miroase mai mult a ,,sau".Cu alte cuvinte,,haide-ti sa ne jucam de-a transferurile ca si-asa pana la ,,Euro"nu prea avem subiecte de presa.
Fotbalul-manager i-a cuprins pe ,,raspandacii"presei sportive.
eh, si suntem de abia la inceput. sa vedeti ce nume mari o sa tot "transferam" pana incepe sezonul. macar pe timpul lui euro sa avem un pic de liniste...
Catania zice ca da 4 milioane, Zenga spune ca 3 milioane poate fi acoperita de Catania, dupa ce Catania spune ca da 4 milioane, Becali spune sa vina cu 3 milioane, dupa care Zenga spune ca Dica nu face 3 milioane.
HAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHA
cum sunt astia =)))))))))))))
Dimitrov,Lavric,Javito,Armenteros,Tosici,Sisic,Sepsi...dejectii ale presei care in lipsa senzationalului gaseste de cuviinta sa`l inventeze. Pana la urma nicio pista a presei n`a prins contur.De bulgar nu se aude nimic,restul au fasait...cine stie cati om mai transfera prin presa pana la finele campaniei de transferuri??!!?? Abia suntem la inceput,iar cel mai important e ca au plecat din Ghencea cei in care ne puneam sperante:Mendoza,Rada si Habib in timp ce trantorii Banel Lovin sau surdu stau bine mersi tolaniti in camerele de sub t2! Ba mai rau,in loc sa deratizam lotul,sa`l echilibram,sa scoatem cancerul din el,sa`l revigoram,sa`l improspatam conducerea noastra(recte creditorul) aduce si mai multe loaze gen neagoe si ionescu care vor lua pbbl drumul buzaului! Mie mi se pare un drum gresit asta pe care l`am apucat noi acum...ce facem?luam jucatori sa`i trimitem la buzau cu remorca?in loc sa luam unul si bun aducem in Ghencea toate chinezariile,toate tinichelele retrogradate in liga2...
Sa speram ca se vor tira rapid Banel Lovin si surdu,ca rada nu va pleca,si ca,daca nu confirma in pregatiri,neagoe ionescu Croitoru si Cristocea vor fi disponibilizati! Deasemenea,mai sper ca Lacatus sa mizeze in cupa si meciurile mai usoare din campionat pe manjii Ochirosii si bicfalvi,din punctul meu de vedere,Razvan Ochirosii ar trebui sa se bata la un post de titular pe stanga,la mijloc...
Sa speram ca viitorul va fi roz..sau ros-albastru mai bine zis!Vedem ce`o fi... ![]()
Vine si cel despre Camus, stai linistit.
Astept o declaratie marca Argaseala, conform careia se inrosesc liniile de fax datorita ofertelor Stelei pentru Armenteros. Probabil ca vom avea si o declaratie a jucatorului conform careia este onorat de interesul constant al Stelei. :laugh:
Armenteros: "Steaua este un club mare"
=)))
MoWeed
Ca bine zici, acum trebuie sa apara ceva si de CAMUS ...............
Atacantul lui Aris Salonic, Javito, fost la echipa a doua a catalanilor, este dornic sa joace in Ghencea
Dupa ce in vara trecuta l-a ratat pe Pulido, Steaua este acum foarte aproape sa-si inregimenteze primul spaniol din istoria clubului. Adrian Ilie a pus ochii pe atacantul lui Aris Salonic, Javito, fotbalist format de FC Barcelona. Impresarul acestuia, Manel Ferer, a recunoscut pentru CANCAN ca a purtat, deja, primele discutii cu managerul sportiv al Stelei in privinta unui eventual transfer, dar si ca jucatorul si-ar dori foarte mult sa ajunga in Ghencea.
"Intr-adevar, am avut unele discutii cu oficialii de la Steaua si stiu de interesul lor pentru Javito. Steaua este un nume mare in Europa, urmeaza sa evolueze in preliminariile Ligii Campionilor, iar noi nu putem decat sa fim onorati de o asemenea propunere. Speram sa se si concretizeze", a spus Ferer. Gigi Becali nici nu ar trebui sa faca prea mari sacrificii financiare pentru achizitionarea varfului de 24 de ani. "Contractul lui Javito la Aris a expirat, astfel ca ar putea fi achizitionat gratis. Grecii ne-au facut o oferta pentru prelungirea contractului, dar am amanat luarea unei decizii. Javito ar prefera Steaua, iar totul s-ar putea rezolva in aproximativ o saptamana", a incheiat impresarul spaniol.
Gabriel Esanu- Cancan
Alta stire bomba a Pro TV-ului e cea conform careia Porto a oferit 5 milioane pe Golanski. La pariu ca maine apare comunicat ca ei nici nu au auzit de Golanski?![]()
Se pare ca am nimerit-o...
"Nu il vrem pe Golanski, sunt simple zvonuri. Nu m-am intalnit cu Jaroslaw Kolakowski (n.r.: agentul lui Pawel Golanski) si nici nu o voi face. Intr-adevar, cautam un fundas dreapta, dar Golanski nu se afla pe lista noastra", a declarat, pentru Onlinesport, presedintele lusitanilor.
Dupa ce FC Porto l-a vandut pe Bosingwa la Chelsea pentru 20 de milioane de euro, in presa romana si cea internationala au aparut informatii potrivit carora gruparea lusitana ar fi dispusa sa ofere 5 milioane de euro in schimbul fundasului dreapta portughez.
Onlinesport
Pai bineinteles ca a si aparut articolu cum ca aia nici nu au auzit de Golanski. Toate magariile astea sunt doar speculatii ale presei.
Sa fim serios, cat de prost va fi el Gigi, atata minte are al naibii sa stie ca de Dica, Nicolita, Radoi si Goian trebuie sa tina pana dupa CE. Simplu fapt ca vor evolua acolo le va creste valoare, si din cate am vazut, nu stiu cum se face ca la nationala joaca bine si bulanel, si Dica.
Ma bucur macar ca a zis taranu ca Golanski e netransferabil.
Nu stiu de ce va stresati. S-a dus jijinho la finala CL, o sa vedeti ca ii luam pe Cr. Ronaldo, Nani, Terry si Lampard ![]()
P.S. Acum serios, de israelianul de la Standard dorit de Steaua ati auzit? ![]()
P.S. Acum serios, de israelianul de la Standard dorit de Steaua ati auzit?![]()
Ce evreu? Chiar sunt curios ![]()
au renuntat la camus si acum au dat-o cu israelianul...
"In presa din Israel a aparut declaratia jucatorului lui STandard Liege, Salim Toama, in care acesta confirma interesul ros-albastrilor.
"Nu pot nega ca sunt in negocieri cu Steaua", ar fi spus israelianul pentru jurnalistii din tara sa.
Toama este mijlocas stanga si are 28 de ani. Are trei prezente in tricoul nationalei Israelului si este considerat un specialist al loviturilor libere."
![]()
hai ca incepe finala ![]()
Va mai aduceti aminte de Belluschi ?? De la River era parca...
Inca il mai astept ![]()
si totusi ,.....cine dracu pleaca si naiba vine................
Las' ca cumpara Jiji maine juma din nationala Argentinei. Si cu maruntisul care-i mai ramane ia si vreo 3-4 italieni de top, sa aiba ce trimite la Buzau. Na, ca m-am trezit si era diminerata ...
Pai si nu urmeaza acum treaba cu Thereau?Mai mult ca sigur o sa inceapa iar.
Si Lacatus..."nu facem transferuri doar de dragul de a le face"....pai in *** in Liga tot cu Lovin si Ov Petre jucam???Tot cu Neaga pe banda??Tot cu Nicolita???In fiecare an zice ca investeste si ca face si drege...incep din ce in ce mai mult sa cred ca mai bune decat toate transferurile ar fi plecarea mai multor jucatori...Dica Nicolita Lovin Badea...si sa jucam cu copiii.Sa plece odata ca nu-i mai suport!
N-or sa fie transferuri de mare valoare nici in aceasta vara...pai Gibonul zicea vor fi maxim 2-3 transferuri!In afara de Szekely,si sa zicem,Stancu,tot ce s-a adus acum este de umplutura!Vai mama noastra...
eu unu zic sa il ia inapoi pe Elton . care a fost un jucator foarte bun.pacat ca nu a avut timp sa demonstreze . impreuna cu Dayro moreno desfaceau orice aparare . si deasemenea faceau cuplul anului la mijlocul Stelei . oricat ar cere arabii pe el .. eu zic sa il ia inapoi ca era un mare jucator .. si sa il foloseasca normal . sa nu il tina mai mult pe banca .. si zic sa continuie transferurile dupa piata sud-americana deoarece acolo se gasesc jucatori foarte buni care stiu sa faca spectacol si sa dea si goluri . mare prostie a facut ca la dat pe mendoza care era un foarte bun stangaci .. in rest .. echipa care mi-ar placea ar fi :
Zapata -portar
Golanski/Emeghara -fundas stanga
Goian-fundas central
Radoi -fundas central
Nesu-funas dreapta
Mendoza - mijlocas stanga
Elton - mijlocas central
Dayro Moreno- mijlocas central
Nicolita - mijlocas dreapta
Pepe Moreno - atacant
Bustos Montoya(independiente) - atacant
despre vanzari .. Dica ; Surdu ; Lovin ; Baciu si cam atat
eu unu zic sa il ia inapoi pe Elton . care a fost un jucator foarte bun.pacat ca nu a avut timp sa demonstreze . impreuna cu Dayro moreno desfaceau orice aparare . si deasemenea faceau cuplul anului la mijlocul Stelei . oricat ar cere arabii pe el .. eu zic sa il ia inapoi ca era un mare jucator .. si sa il foloseasca normal . sa nu il tina mai mult pe banca .. si zic sa continuie transferurile dupa piata sud-americana deoarece acolo se gasesc jucatori foarte buni care stiu sa faca spectacol si sa dea si goluri . mare prostie a facut ca la dat pe mendoza care era un foarte bun stangaci .. in rest .. echipa care mi-ar placea ar fi :
Zapata -portar
Golanski/Emeghara -fundas stanga
Goian-fundas central
Radoi -fundas central
Nesu-funas dreapta
Mendoza - mijlocas stanga
Elton - mijlocas central
Dayro Moreno- mijlocas central
Nicolita - mijlocas dreapta
Pepe Moreno - atacant
Bustos Montoya(independiente) - atacant
despre vanzari .. Dica ; Surdu ; Lovin ; Baciu si cam atat
Vrem Champions League sau sa retrogradam ? fi serios
Va mai aduceti aminte de Belluschi ?? De la River era parca...Inca il mai astept
E la Olympiakos demult, pentru 7-8 milioane de euro
.
Inca astept cu interes transferul unui mijlocas stanga, Armenteros, Dimitrov sau care o fi:D.