Marius, imi pare rau ca ai fost influentat de "specialistii" din presa si de prostia lui Becali referitoare la Elton. Uita-te la meciurile pe care le-a disputat, sa vezi de cate ori a cazut Elton simuland. Micutul trecea de 2-3 adversari cu o lejeritate iesita din comun, acestia faultau, si obtineam lovituri libere periculoase. Chestiile cu 1.20 si "il sufla vantul" sunt rautati marca Florin Calinescu si nu imi face placere sa le aud din gura unui stelist care apreciaza fotbalul spectacol.
Momentan avem o echipa de Banei si Lovini, si ne miram meci de meci de ce inscriem doar din faze fixe, de ce aruncam mingea de la fundasi la atacanti, de ce nu facem spectacol... asta se intampla de aproape doi ani incoace.
Jucator talentat precum Elton nu mai pupam noi, asta o garantez. Cel putin nu la banii aia. Revad acel 2-4 cu Dinamo si vad cate pase de gol a dat Elton si imi vine sa imi iau campii. Tot in acel meci ma uit la penibilul Lovin care a fost jalon pentru Catalin Munteanu(autor al unui gol si a unei centrari de gol), si la Radoi, care prin golul 4 al cainilor ne-a taiat si singura speranta de a obtine macar un egal. Sa nu mai imi spuna cineva ca am pierdut acel meci pentru ca Elton nu a facut faza defensiva cum trebuie, vorba lui Olaroiu... l-am pierdut pentru ca am avut un inchizator penibil(Lovin) si un capitan(Radoi) care ne-a incurcat atunci cand nu trebuia.
Am inteles ideea ta, conform careia luam bani pe Dica si Goian, iar apoi ii cheltuim pe alte transferuri. Problema este ca II CHELTUIM PROST. Iar luam atacanti pe care ii reprofilam mijlocasi si speram sa dam lovitura. Cu Dayro, Pepe, Neaga, Mendoza sau Badea avem postul de atacant acoperit. Toti au valoare si talent. La unii e vorba de forma sportiva, altii nu au prea fost folositi in acest sezon. Aparare avem, aici un mare plus pentru Ilie, care i-a adus pe Zapata si Golanski. Problema este mijlocul.
Sistemul de joc si politica de transferuri este una falimentara. L-am luat pe Mendoza, un atacant de rasa, il reprofilam mijlocas, da un randament bun pe acel post, dar il dam afara pentru ca are un salariu prea mare. Il luam pe Dayro, tot atacant, il tinem pe banca de rezerve, iar cand il jucam, il punem tot la mijloc. Ce va face sa credeti ca in cazul in care are 2 meciuri nereusite, Dayro nu va avea soarta celorlalti?
Referitor la Dica: a facut multe pentru Steaua, este de apreciat, nu trebuie uitat acest lucru, insa realist vorbind, nu cred ca prinde primul 11 la Euro, si in aceste conditii nu cred ca obtinem mai mult de 2 milioane de euro pe decarul stelist. Referitor la Goian, este fundas, si treaba e si mai complicata. Daca face o gafa majora, s-a dus cota de 10 milioane stabilita de oracolul Dragomir.
Eu trag semnale de alarma de la plecarea lui Meme incoace, si de fiecare data unii indeamna la rabdare.
Fratilor, am pierdut doua titluri, anul trecut ne-am facut de ras in UCL, ne-am chinuit si in preliminarii, avem parte de scandaluri peste scandaluri, ce mai vreti sa constientizati ca ne aflam la marginea prapastiei?
Daca noi nu luam atitudine, atunci cine sa o faca? Argaseala?
