FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

U Craiova - Steaua 1 - 2

«12345»
costhinia26.04.2008 18:14

nu inteleg de ce Banel ii ia fatalui Dayro? chiar trebuie sa fabricam jucatori pentru nationala?

schimbarile total aiurea, trebuie sa castigam si il schibam pe Lovin cu ...Baciu. asta e noroc.

Dayro ne-a salvat. Lacatus cand va realiza ca e peste Banel, Neaga sau Lovin?"

e un meci castigat, a cata oara?, pe noroc.

nu vreau sa il mai vad pe Banel si pe Lovin in echipa. ce se urmareste de fapt?.....

Virgil26.04.2008 18:23

Lactus nu trebuie judecat. Banel trebuie sa joace pentru a fi convocat la nationala. Apoi pentru a fi vazut la Europene si vandut. Daca nu-l introduce in teren adio milioanele care ar putea fi luate pe el.

In ce-l priveste pe Dayro, el urmeaza sa evolueze pe postul lui Dica atunci cand acesta va fi vandut.

Par ciudate cateodata anumite schimbari, dar ele au justificari reale. Sa-l lasam pe Lacatus sa-si faca bine treaba. Mai avem doar doua etape.

zloty26.04.2008 18:25
Te uiti la meci si te ia somnu'...asta e fotbal de maidan, zau !

Dracu' mai intelege cine pe ce post joaca, ca sa nu mai vorbesc de schimbari...

E o confuzie totala, nici nu stii ce vrea sa faca, sa atace sau sa se apere ?

Vai de capu' nostru in CL cu el pe banca !

ai dreptate (nu e vina neaparat a lui Lacatus) dar numai e nicio placere sa te uiti la meciurile Stelei ,jucam urat si asta nu din returul asta ci de acum cateva sezoane ,nustiu care e cauza dar numai e la fel ,nu pot fi singurul care simte asta

Multi o tin paia cu fotbalu modern sau ca trebuie sa jucam la rezultat dar daca am fi jucat de la originile clubului asea cu sigurantza ca nam fi nici cea mai iubita echipa ,nici cea mai titrata nici singura echipa din Romania castigatoare a cce

androsteaua26.04.2008 18:26

sa nu uitam totusi ce zi este astazi..Va urez un Paste fericit stelistilor de pretutindeni si tuturor romanilor indiferent de echipa cu care tin!

ANTIgigi26.04.2008 18:29
nu inteleg de ce Banel ii ia fatalui Dayro? chiar trebuie sa fabricam jucatori pentru nationala?

schimbarile total aiurea, trebuie sa castigam si il schibam pe Lovin cu ...Baciu. asta e noroc.

Dayro ne-a salvat. Lacatus cand va realiza ca e peste Banel, Neaga sau Lovin?"

e un meci castigat, a cata oara?, pe noroc.

nu vreau sa il mai vad pe Banel si pe Lovin in echipa. ce se urmareste de fapt?.....

 

Lovin, spre deosebire de alte meciuri a jucat bine, fara greseli majore. Iar Baciu si-a facut treaba in aparare cu brio, nimic de reprosat.

Virgil26.04.2008 18:30

Paste fericit tuturor Stelistilor!

costhinia26.04.2008 18:32

Lacatus idol ca jucator

...varza ca antrenor.

parerea mea.

la 90 minute de 24. forzza Steaua !!!!

 

Lovin, spre deosebire de alte meciuri a jucat bine, fara greseli majore. Iar Baciu si-a facut treaba in aparare cu brio, nimic de reprosat.

noi meciul asta trebuia sa il castigam.

trebuia sa jucam ofensiv, nu sa ne aparam. am avut noroc. pana cand????

axl26.04.2008 18:33
Iar Baciu si-a facut treaba in aparare cu brio, nimic de reprosat.

Lui Baciu i-as putea reprosa ca l-a scos din off-side pe ala de ne-a dat gol, dar imi inchipui ca are scuza intrarii neasteptate/nepregatite/fortate in joc, din cauza accidentarii lui Lovin. In rest a jucat ca de obicei, te poti baza pe el.

amarel26.04.2008 18:37

CE v-am spus eu , ca MIOVENI-ul face treaba buna azi ?????? :kisstogether:

costhinia26.04.2008 18:41

imi doresc ca Steaua sa ia titlu 24. si 25.....dar jucatori precum Banel. Lovin nu au ce cauta la Steaua

as mai adauga pe Dica, Baciu, Ov. Petre si Neaga

deci Steaua nu are mijloc. momentan

w3bmaster26.04.2008 18:45

Am batut Urmeaza Dinamo pac pac :)

 

Forza Steaua

AdrianUltras2526.04.2008 18:45

Lovin si Baciu au jucat chiar bine.

 

Daca tot vreti sa va luati de cineva, luati-va de Neaga ca a facut un meci execrabil azi.

A tinut de minge ca nebunu si a pierdut cam tot...

 

Si ca sa nu ma acuzati ca sunt anti Neaga....

 

25 de la AdrianUltras25 nu e nici varsta mea, nici anul nasterii, nici ziua de nastere, nici numarul norocos.Ghiciti voi de la ce/cine vine.

Azazello26.04.2008 18:53
Lovin si Baciu au jucat chiar bine.

 

Daca tot vreti sa va luati de cineva, luati-va de Neaga ca a facut un meci execrabil azi.

A tinut de minge ca nebunu si a pierdut cam tot...

 

Si ca sa nu ma acuzati ca sunt anti Neaga....

 

25 de la AdrianUltras25 nu e nici varsta mea, nici anul nasterii, nici ziua de nastere, nici numarul norocos.Ghiciti voi de la ce/cine vine.

 

Azi nu trebuie sa acuzam pe nimeni. Azi am castigat un meci foarte important. E sarbatoarea de Pasti si suntem fericiti pentru Steaua.

 

Va doresc tuturor UN PASTE FERICIT !!!!

AdrianUltras2526.04.2008 18:58

Eu nu vreau neaparat sa plece Lacatus!

 

Vreau doar sa faca echipa cum trebuie, cu sistemul care trebuie si cu jucatorii cei mai in forma.

 

Vreau doar ca Lacatus sa faca rost de inca 10 titluri cu Steaua ca antrenor si echipa sa joace ca pe vremea cand el era in teren.Atat.

 

Paste fericit la toata lumea!

ANTIgigi26.04.2008 19:05
Lacatus idol ca jucator

...varza ca antrenor.

parerea mea.

la 90 minute de 24. forzza Steaua !!!!

 

 

noi meciul asta trebuia sa il castigam.

trebuia sa jucam ofensiv, nu sa ne aparam. am avut noroc. pana cand????

 

Pai si vroiai sa ne aruncam pur si simplu in atac?! Au o gramada de jucatori tineri, fara experienta. Aici, paradoxal, am facut bine ca am asteptat ca ei sa greseasca, era clar ca vor face greseli in aparare, asa cum au facut si in atac, nu?

amarel26.04.2008 19:08

Poate cu Dinamo reusim sa-l vedem titular pe D.MORENO.

Magarie la cartonasul rosu al lui GOLANSKI . nu avea de ce sa-i dea rosu stelistului !!!

Am vazut si revazut faza, GOLANSKI n-a avut nici macar intentia de lovire. Iar daca nu era el, iesea incaierare generala !! Dar cred ca arbitrului i-a fost frica sa-l elimine doar pe ,,oltean'' .....

Magarie si la comentariul reporterilor de la ANTENA 1 , P.MORENO, a fost servit de adversar , aia n-a fost pasa ci sut , deviat de un oltean !!!!!! Deci ...nici vorba de offside, dar, daca bagi baliverne se uita mai multi gura-casca si prosti in gura ta decat daca esti obiectiv !!!!! Si cum trebuie sa faca rating......

yo_marius26.04.2008 19:10
Lacatus idol ca jucator

...varza ca antrenor.

parerea mea.

la 90 minute de 24. forzza Steaua !!!!

 

Titlul asta, al 24-lea, ti l-a adus iepurasul de Paste?

 

Parafrazand ce ai spus despre Lacatus, si tu esti o persoana super ok, dar

 

... varza ca stelist.

 

Ce parere ai?

SzabiStelistu26.04.2008 19:34

am auzit bine???zapata nu joaca cu Dinamo???asa scrie sport.ro!!!sper sa nu fie adevarat :(((((((((

corado4STEAUA26.04.2008 19:37
Titlul asta, al 24-lea, ti l-a adus iepurasul de Paste?

 

Parafrazand ce ai spus despre Lacatus, si tu esti o persoana super ok, dar

 

... varza ca stelist.

 

Ce parere ai?

 

 

Ai dreptate!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lacatus a facut la Steaua ceea ce nu a reusit nimeni adica sa revina de la 11 puncte diferenta si sa ajunga sa aiba 2 puncte in fata liderului, asa ca nu vad ce tot ii reprosati! El face echipa si se pare ca aceasta castiga mai tot chiar daca ne duce uneori la disperare pe parcurs, la final suntem fericiti ca suntem invingatori. Daca stati prost cu inima va spun sa nu va mai uitati la fotbal pentru ca acesta este un inceput.

Lacatus e unu dintre cei mai buni antrenori care a trecut pe la Steaua si care sunt romani iar atunci cand e presiune pe umerii lui rezista cel mai bine dintre toti!!

Lacatus ITI MULTUMESC CA NE ADUCI UN MOTIV DE BUCURIE LA FIECARE MECI IAR LA FINAL VOM FI EXTRAORDINAR DE FERICITI CAND VOM VEDEA TITLUL 24 IN VITRINA CLUBULUI ADUS EXCLUSIV DE TINE! Iti multumim!

cred in steaua mea26.04.2008 19:51
am auzit bine???zapata nu joaca cu Dinamo???asa scrie sport.ro!!!sper sa nu fie adevarat :(((((((((

Zapata la Dinamu? :))

si Lacatus la CFR Budapesta, nu ?

84ava26.04.2008 20:00

Ciobanu tocmai a facut tactica pentru meciul cu Dinamo:Lovin si Petre la mijloc pentru ca Steaua trebuie sa inchida jocul.Se va conforma oare marele nostru antrenor???

Ghici ghicitoarea mea.

Din sec 1 de cand a venit la Steaua am zis ca nu are ce cauta in momentul asta,atata timp cat jegosu ala e la club.Nu am nimik cu Laca insa vad ca toti il criticam pentru tactica aleasa si pentru formula ultradefensiva cu care incepe fiecare meci insa nu ne dam seama ca de fapt ciobanu urmareste numai si numai rezultatu,numai si numai banii si calca tot in picioare.

Forza Super Steaua26.04.2008 20:04

Bine ca a castigat Steaua.Asteptam meciul dintre Steaua si Dinamo si sa speram ca Steaua sa faca un egal.

cred in steaua mea26.04.2008 20:11

Wa hai gata cu cearta. AM CASTIGAT SI GATA!!!! E totusi Pastele si tre' sa fim mai linistiti, si avem si un motiv in plus sa avem un Paste fericit... AM FACUT INCA UN PAS SPRE TITLU!!!

 

Paste Fericit tuturor Fratilor Stelisti :steag_sah_mic:

 

Multa Bafta !!!

 

fularsteaua2fular-campionii

Sorin Camner26.04.2008 20:54

Chiar nu sunteti atenti.

1. Lacatus a venit si a preluat Steaua de pe locul 8. A fost antrenor 5 etape in tur si 15 in retur. A pierdut 2 jocuri, a facut 2 meciuri egale si a castigat 16, total 50 de puncte. Steaua avea, dupa 12 etape, 22 de puncte = 6 victorii, 4 meciuri egale si 2 infrangeri. A castigat 83,33% din punctele puse in joc, fata de 61,12 cate se castigasera in primele 12 etape. O avea sau nu vreun merit? Sau incepem, ca pe vremuri, ca nu Jenei a luat CCE ci Halagian, care a stat 7 etape in 1984 si i-a adus pe Bumbescu si Barbulescu de la FC Olt, unde era antrenor si ca pe Boloni nu l-a luat D-l Alecsandrescu ci l-a sfatuit Lucescu sa vina.

2. Anul viitor, cand o sa se porneasca de la 0 veti vedea, sunt convins, o alta echipa Steaua, mai spectaculoasa, mai percutanta, avandu-l in mijloc pe Dayro Moreno, care in situatia luptei pentru recuperarea punctelor ce ne desparteau de CFR n-ar fi avut puterea de lupta a celorlalti.

3. Sa nu mai fim asa carcotasi. Daca iubim Steaua cu adevarat. Cred, sunt convins, ca cei care critica sunt tineri, fara multa experienta. Si eu as vrea sa vad o echipa ca cea in care la mijloc ii avea pe Stoica, pe Lita Dumitru, pe Iordanescu, iar in atac erau Marcel Raducanu, Troi sau Zamfir. Problema este ca se joaca altceva acum. Iar in campionatul nostru cu atat mai mult. Nu mai faceti comparatii cu alte campionate. Steven gerard are salariu de 10000000 de euro pe an, daca nu de lire sterline. Hai sa ne vedem lungul nasului.

 

Si sa fim fericiti pentru acest al XXIV-lea titlu.

 

Paste Fericit cu sanatate si liniste in suflet.

ULTRAS_8626.04.2008 20:54
Cel mai fericit sunt ca i-am inchis gura mititelului si i-am ars din nou pe frustratii astia de olteni! forzateaua
«12345»