Chiar nu sunteti atenti.
1. Lacatus a venit si a preluat Steaua de pe locul 8. A fost antrenor 5 etape in tur si 15 in retur. A pierdut 2 jocuri, a facut 2 meciuri egale si a castigat 16, total 50 de puncte. Steaua avea, dupa 12 etape, 22 de puncte = 6 victorii, 4 meciuri egale si 2 infrangeri. A castigat 83,33% din punctele puse in joc, fata de 61,12 cate se castigasera in primele 12 etape. O avea sau nu vreun merit? Sau incepem, ca pe vremuri, ca nu Jenei a luat CCE ci Halagian, care a stat 7 etape in 1984 si i-a adus pe Bumbescu si Barbulescu de la FC Olt, unde era antrenor si ca pe Boloni nu l-a luat D-l Alecsandrescu ci l-a sfatuit Lucescu sa vina.
2. Anul viitor, cand o sa se porneasca de la 0 veti vedea, sunt convins, o alta echipa Steaua, mai spectaculoasa, mai percutanta, avandu-l in mijloc pe Dayro Moreno, care in situatia luptei pentru recuperarea punctelor ce ne desparteau de CFR n-ar fi avut puterea de lupta a celorlalti.
3. Sa nu mai fim asa carcotasi. Daca iubim Steaua cu adevarat. Cred, sunt convins, ca cei care critica sunt tineri, fara multa experienta. Si eu as vrea sa vad o echipa ca cea in care la mijloc ii avea pe Stoica, pe Lita Dumitru, pe Iordanescu, iar in atac erau Marcel Raducanu, Troi sau Zamfir. Problema este ca se joaca altceva acum. Iar in campionatul nostru cu atat mai mult. Nu mai faceti comparatii cu alte campionate. Steven gerard are salariu de 10000000 de euro pe an, daca nu de lire sterline. Hai sa ne vedem lungul nasului.
Si sa fim fericiti pentru acest al XXIV-lea titlu.
Paste Fericit cu sanatate si liniste in suflet.