Dupa ce i-au calcat in picioare pe milogi, a venit acum randul spurcatilor sa fie umiliti chiar la ei in groapa..
Ce meci o sa fie sambata:|.
Dupa ce i-au calcat in picioare pe milogi, a venit acum randul spurcatilor sa fie umiliti chiar la ei in groapa..
Ce meci o sa fie sambata:|.
Prima veste buna: Nu va juca Dorel Stoica.
LE: Desi nu doresc raul pentru niciun jucator, nu mi`ar parea rau ca prin min 90 Florin Costea sa vada vreo 2 cartonase. ![]()
Daca scoatem 4 puncte in meciurile cu spurcatii si oltenii, suntem campioni.
Prima veste buna: Nu va juca Dorel Stoica.LE: Desi nu doresc raul pentru niciun jucator, nu mi`ar parea rau ca prin min 90 Florin Costea sa vada vreo 2 cartonase.
Am citit postarea ta chiar la golul de 3-0 .. nu mai stiu ce vroiam sa spun:))
ps: Coman titular la euro.
Nu stiu daca sa ne bucuram, sau nu pentru eliminarea lui Stoica. Adica... in unele meciuri, mie mi s-a parut veriga slaba a defensivei oltene.
PS: Ce meci nebun in Stefan cel Mare... si mai ales... ce transformare radicala dintre Lobont de acum un an juma', si cel de acum.
am pierdut 2 puncte aiurea cu Poli...va fi fffffff greu sa facem 6 puncte la Craiova si la caini....fara Nicolita...Dayro sa intre macar de la inceputul reprizei a doua...mai sunt sperante:
.....
ps:poate ne "ajuta" Vasluiul...desi...ma cam indoiesc..
@ dragos08
Iti garantez eu ca Vasluiul nu va impiedica Clujul
. Oricat mi-as dori (fiind vasluian), jocul Vasluiului pur si simplu iti pune intrebarea "Oare cu cat o luam ?". Poate totusi va fi Haisan si Ljubinkovic in zi mare, si un 0-1 pe tabela, nu va deranja pe nimeni (doar pe 40% din Romanie, restul fiind stelisti)
Parerea mea e ca speram cam degeaba... o sa vedem un final de campionat urat si murdar. Nu avem cum sa scoatem 6 puncte din urmatoarele 2 etape. Iar CFR nu se mai impiedica. Cu cine sa o faca? Vaslui? Mioveni? Bistrita? Poate U Cluj? Sa fim seriosi, singura sansa e sa castigam in Banie si pe Dinamo. Si cum, probabil, nu se va intampla... sanse mari sa vedem un blatulet in ultima etapa, cu Buzaul. "Adica nu blat, ce blat dom'le, am vrut sa joc cu cei care au prins mai putin echipa in ultimele etape, sa le dau o sansa, m-ai inteles, asta e, nu mi-a iesit, m-a batut buzaul, pac pac, bravo lor. In Champions League o sa vedeti alta echipa, o sa aduc jucatori de multe milioane si o sa trecem de grupe. Anul trecut am zis 12 puncte? Anul asta facem 15, ca Dumnezeu ma iubeste, m-ai inteles?"
Nu se stie niciodata ce se va intampla la Cluj si eu sper sa faca egal cu Vaslui dar in cel mai bun caz sa piarda in fata vasluiului
si app daca CFR pierde deja putem strica Muresan Uitate CFR se duce in B ar fi chiar bun ![]()
P.S.campioni am fost campioni vom fi pana vom muri Steaua Bucuresti
Victorie Craiova ! N-avem sanse, suntem praf. Sarbatori fericite !
dax47 frate ai patit ceva? cum sa nu avem nicio sansa noi nu ne comparam cu ei eu cred in Steaua pana la sfarsit si am io o presimtire rea despre Dinamo si buzau ca pe Dinamo ii batem cu 4-0 si pe buzau cu 3-0 ![]()
![]()
![]()
daca Craiova juca ca in meciul cu Dinamo va fi un meci greu dar la cum a jucat Dinamo ii desfiintam
N-am vazut meciul din groapa. Tocmai ce am aflat si eu scorul : 4-4, de la 0-3/4-3. Eu ma bazez pe ce am vazut aseara si in celelalte meciuri ale Stelei. Noi abia marcam un gol pe meci. Si daca joaca Banel titular, ori pierdem ori facem egal. Jucam ca individualisti si ratam din faze favorabile, si ne batem joc de multe faze. Iar din ce am vazut in meciul aek bragadiru - Craiova, oltenii sunt chiar periculosi si stiu sa inscrie. La noi e mare problema cu marcatul golurilor. Si daca analizam meciul cu aek, dupa ce au egalat astia ne-au calarit de nu mai stiam cum ne cheama. Apai, asta e echipa campioana ? Mai avem 3 meciuri. Si cel putin Craiova si Dinamo isi vor da viata pe teren impotriva noastra. Si la cum jucam, nu stiu cat noroc o sa mai avem. Ca la Galati am castigat nesperat si nemeritat. Am avut mare noroc. Dar pana cand ? Ca se cam termina si asta..
eu nu stiu de ce,dar am o presimtire rea.....cfristii si-au revenit,si nu au cum sa piarda macar 2 puncte in ultimele 3 etape,insa Steaua are un program foarte greu!!!nu stiu....eu sper la titlu,si suntem aproape,dar:-s.... ![]()
![]()
![]()
obiectivul nostru la inceputul turului a fost locul 2!!! nu uitati asta
fratiilor eu am zis ca la Craiova ne asteapta cel mai greu meci si dupa rezultatul de azi din groapa se pare ca asa va fii ... dar totusi noi suntem Steaua si nu avem voie sa ne speriem de o echipa de provincie cum sunt prazarii aia
asa ca trebuie sa ne pastram optimismul pana la final atata timp cat inca mai sunt sanse pe hartie ...
p.s: sunt si semne bune , capitanul lor Stoica nu va juca cu noi , Danciulescu s-a accidentat si probabil va lipsi la meciul din groapa , iar daca se accidenteaza si Nicolita ... :biggrin:
sa avem bafta pentru ca vom avea mare nevoie de ea ...
@stryker nui dori raul lui Nicolita sa se accidenteze ca din asta isi castiga painea da dar ar fi suspendat 3 etape nu mas supara:))
Mai oameni buni Steaua nu se compara cu Dinamo intelegeti ? Craiova e mucii ii stricam cu 2-0 ![]()
eu zic ca ii batem tot cu 1-0 cum ia-m batut si pe Vaslui ![]()
ne-ar ajuta foarte mult daca becakatul si chiar si Adi Ilie nu ar mai declaratii sfidatoare si arogante inainte de meci si dupa. uitati-va ce-a facut Otelul buzaului, cat de mult i-au ambitionat declaratiile ciobanului! altfel, daca prostul isi tinea gura, nu cred ca le dadeau mai mult de 2-0!
oltenii au multe defecte, dau au o ambitie cum nu prea mai gasesti altundeva. din pacate, exact asta lipseste multora din echipa noastra.
eu sper sa batem in toate cele trei meciuri, pentru ca de la altii nu avem ce astepta. clujului i s-a intins covorul de flori pana la final. ganditi-va ca programul lor initial era considerat mai greu decat al nostru, pentru ca jucau cu Dinamo si rapid. daca Gigi nu facea misto de Dinamo, cei care si-au rupt oasele anul trecut ca sa bage becakatul banii din CL in buzunar, clujul nu batea asa in groapa. cati dintre voi l-ati mai vazut pe Lobont plonjand cu mainile la spate, cum a facut la golurile clujului? iar de aia de supt pod sau ce mai sug ei acum, ce sa mai zicem. noi nu am avut nici o vina ca prostia din tribunele lor ne-a casigat meciul din giulesti, dar ei s-au razbunat in cel mai dureros mod cu putinta pentru noi: caricatura de meci de la Cluj, unde stiau exact rezultatul final in dimineata meciului!
asa ca
- sper ca Lacatus sa nu mai joace cu Banel restul campionatului asta
- sper ca Becali sa taca dracului din gura pana la sfarsitul campionatului. si dupa aia!
caci echipa eu zic ca a inceput sa joace fotbal. si daca nu s-ar rupe jocul cand ajunge mingea la Banel, ar putea vedea toata lumea ca Steaua joaca fotbal. impotriva noastra toti au jucat in draci!
In Banie va fi probabil cel mai greu meci al nostru din acest final de campionat. O sa spuneti ca sunt nebun , ca meciul cu Dinamo e cel mai greu, dar asta e parerea mea. Oltenii vor juca cu ambitia specifica lor , insa nu cred ca sunt peste noi...cel putin ca valoare. Am vzt meciurile lor cu Timisoara si cu javrele si mi-au placut...au jucat deschis. Daca vor juca asa si cu noi , ii batem , greu dar ii batem.
Cat priveste meciul din groapa cu maidanezi , degeaba se vor motiva ei si vor incerca ceva , ca , la cum joaca acuma nu au nicio sansa. Deci clar ii vom bate , cu conditia ca noi sa ne dorim acest lucru si sa dovedim ca si putem.
Ultimul meci acasa cu Buzau va fi doar pentru suporteri si doar pentru fiesta de dupa meci cand vom sarbatori TITLUL!!!!!
Cat imi doresc Doamne acest titlu!!!!
Daca zvonurile cum ca Banel va lua in sfarsit loc pe banca de rezerve sunt adevarate, avem sanse sa-i batem pe prazarii astia...
Pai bineinteles ca toti joaca tare impotriva noastra, daca Becali ii atata pe toti. Se da mare toata ziua la TV si provoaca patronii adversarelor, asa ca e doar logic ca aia sa manance pamantul cu noi pentru ca primesc prime mari de la patron: "a facut Jiji misto de mine,ia sa ii bat eu echipa sa vedem ce mai zice".
Jiji ii provoaca pe toti,da senzatia tuturor ca manevreaza "culisele" fotbalului romanesc si d-aia presa are o manie de cateva luni incoace: daca Steaua e incurcata echipa adversa e laudata pentru corectitudine,daca batem apar semne de intrebare asupra unui posibil blat. Asta e aportul lui jijel la echipa,tocmai ce l-am auzit ca nu vrea spectacol,pai bai tarane oamenii aia care stau in ploaie si au dat bani pe bilet sau abonament vor sa vada fotbal nu turca.
Mititelu deja crede ca fecali l-a eliminat pe dorel Stoica si e pornit impotriva noastra,situatie care putea fi evitata si ca sa puna paie pe foc jijel zice in prostsport ca cica i-ar fi zis mititelu ca el s-ar bucura daca ar invinge Steaua. Oltenii oricum erau anti-Steaua dar faze de genul asta arata imbecilitatea lui jijel si lipsa de respect fata de adversar. Or fi furat ei in tur cu arbitrii si au inceput si ei sa aiba o paranoia legata de Steaua,dar chefereii nu prea au provocat adversarii inaintea meciurilor, cu exceptia echipelor considerate "stelute" de catre ei.
Am mai zis-o, ar fi ideal ca Jiji sa fie inchis intr-o debara intre meciuri si sa i se dea drumul doar cand incepe meciul iar odata cu terminarea partidei pac-pac,inapoi in debara. Stiti ce liniste ar fi,ar fi extraordinar, eu unul m-am saturat ca ciobanul sa fie in prim-plan si echipa in planul secund, de parca oierul ar juca nu Steaua Bucuresti.
In fine, trebuie sa batem oltenii pentru ca apoi sa ne concentram pentru meciul cu pechinezii. Trebuie sa batem tot pentru ca chefere va fi primita cu flori pe unde va merge, nici un suporter "neutru" in din tara nu vrea sa luam titlul datorita faptelor si spuselor lui Becali, omul asta ne-a omorat din pc de vedere al imaginii.
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori
eu cred ca victoria e singura conditie in meciul asta! daca nu ne intoarcem cu 3 puncte de pe "extensiv" sansele sa fim campioni scad dramatic! trebuie sa batem o Craiova in forma ofensiva mare dar cu lacune in moral si defensiva (4-4 de la 3-0) cu Banel in echipa,cu Lovin in echipa,cu pepe in echipa, n`o sa reusim....cu Dayro si habibou se poate...forza Steaua Steaua campioana... ![]()
![]()
![]()
ai dreptate ultrash putem castiga dak intra habibou si Dayro
dar si cu pepe de ce nu este bun are forta dar sa paseze mai mult ca doar nu se crede vreun Henry
fular-campionii
invingem fara probleme ![]()