Eu nu stiu inca daca Lacatus e antrenor de Steaua pentru ca vreau sa il vad un sezon intreg la echipa dar un lucru ma intriga,ca sa zic asa,si anume folosirea lui Banel Nicolita in primul 11 in dauna lui Neaga sau Dayro moreno. Ar fi jalnic sa aflu ca Banel isi face loc intre titulari la "sugestiile" lui Becali,sper sa nu fie asa si Lacatus sa aiba coloana verterbrala.Practic in fiecare meci cand Banel e titular noi jucam in 10 si chiar asa am insirat 9 victorii la rand(pun aici meciurile terminate pe teren),ganditi-va ce am putea face daca am juca in 11 jucatori. Neaga e perfect sa ii ia locul lui Banel,la cat a fugit in coreea are o conditie fizica deosebita,pentru mine e un Banel care mai stie si sa dribleze,sa centreze si sa nu greseasca preluari elementare. Rica mai are mult de muncit pana sa revina la forma de dinainte dar oricum este mai bun ca Banel,nu iti trebuie vreun ochi de specialist sa vezi asta,Nicolita nu joaca nimic de foarte mult timp si totusi isi gaseste un loc in echipa,lucru inexplicabil pentru mine.
Si un alt lucru pe care nu-l inteleg este tinerea pe banca a lui habibou in dauna lui pepe moreno, ok, a marcat si pepe 2 meciuri si l-au facut star,in rest s-a zbatut mult dar a realizat putine,pe cand pustiul asta are potential,are o viteza buna si un fuleu extraordinar si e pacat ca il folosim doar in ultimele 10 minute si chiar si asa ne-a scos din rahat cu Pandurii si cu Urziceni. Cred ma merita mai mult.
Sper ca Laca sa nu adopte o tactica super-defensiva cu Poli pentru ca avem nevoie de victorie ca de aer si cu suporterii in spate ii vom bate din nou pe timisoreni in Ghencea si sa razbunam furaciunea din tur.
Off-topicmare de tot: Ma uitam pe la "emisiunile sportive" si ma amuzau teribil baietii de acolo, stateam si ma intrebam, de ce cand castiga Steaua e o atmosfera ca de priveghi? La grasu de ivanovic erau cartianu si nanu, 2 frustrati cum rar am vazut, inca putin si isi bagau unghia in gat, sper sa crape ficatii in ei daca luam titlul. Nanu tot tipa ca Steaua are 10 la rand si ca domne e imposibil sa legi 10 victorii la rand si baga iar placa cu butoanele. Este incredibil cum isi dau astia arama pe fata si apoi se mai mira ca sunt injurati pe blogurile lor. Argumentul lui nanu era ca chefere,desi a fost ajutata foarte mult in tur,nu a "furat" 2 meciuri la rand,pe cand Steaua a furat meciurile cu chefere si Urziceni la rand,auziti la el deci e mai bine sa castigi vreo 10 meciuri in tur pe greseli de arbitri decat 2 meciuri in retur tot pe greseli de arbitri.
Daca e sa fiu obiectiv, Steaua are 2 meciuri in acest retur in care a fost avantajata clar de arbitri,in rest nu am fost avantajati, dar stiti cum e,povesti putem sa inventam cu totii. Ne acuza pe noi ca cica Vaslui si Bistrita au facut non-combat,insa aceste echipe,neavand obiective clare(nici nu prind cupe europene,nici nu retrogradeaza) au jucat moale, dovada fiiind si meciurile urmatoare pe care le-au cam vandut ceahlaului, cei din pietricica castigand atat la Vaslui cat si la Bistrita. As vrea sa vad redactiile ziarelor "sportive" daca titlul se va decide in ultima etapa,sa vedeti tristete acolo, si ce scenarii,tin minte cand am castigat 23-ul la Vaslui tolo facea interventii in direct si ne spunea ca titlul nu s-a decis pe teren, iar cand am luat 22-ul timp de 2 zile am auzit numai de non-combatul celor de la Timisoara din repriza secunda,cand de fapta aia avusesera ocazii mari in ultimul sfert de ora.
Cati frustrati in tara asta....
Hai baieti catre 24!!!
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori