FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Otelul - Steaua 0 - 1

«13456»
ghic19.04.2008 21:52

la acest meci i-as remarca pe :

zapata(a avut cateva interventii bune),

Petre Marin(cel mai putin ezitant din aparare,stie sa profite de sansele care i se ofera de a juca) pepe moreno(a alergat foarte mult a facut si faza defensiva;am impresia ca nu este pus destul de bine in valoare,ar putea mai mult)

Neaga(desi inca se misca cam lent)

in rest meciul cam prost ,okazii f putine....parca am revazut meciurile Stelei din tur din deplasare sau de pe vremea lui Olaroiu cand facea numai 0-0 sau astepta sa ploua vreun gol cum a fost cazul la galati....

oricum rezultatul foarte bun,mai avem 2 meciuri grele cu Craiova si Dinamo din care tre' sa luam 4 puncte pentru ca CFR cred ca or sa bata tot,poate vreo surpriza cu Bistrita sper eu

predatorpulse719.04.2008 21:53

Eu nu stiu inca daca Lacatus e antrenor de Steaua pentru ca vreau sa il vad un sezon intreg la echipa dar un lucru ma intriga,ca sa zic asa,si anume folosirea lui Banel Nicolita in primul 11 in dauna lui Neaga sau Dayro moreno. Ar fi jalnic sa aflu ca Banel isi face loc intre titulari la "sugestiile" lui Becali,sper sa nu fie asa si Lacatus sa aiba coloana verterbrala.Practic in fiecare meci cand Banel e titular noi jucam in 10 si chiar asa am insirat 9 victorii la rand(pun aici meciurile terminate pe teren),ganditi-va ce am putea face daca am juca in 11 jucatori. Neaga e perfect sa ii ia locul lui Banel,la cat a fugit in coreea are o conditie fizica deosebita,pentru mine e un Banel care mai stie si sa dribleze,sa centreze si sa nu greseasca preluari elementare. Rica mai are mult de muncit pana sa revina la forma de dinainte dar oricum este mai bun ca Banel,nu iti trebuie vreun ochi de specialist sa vezi asta,Nicolita nu joaca nimic de foarte mult timp si totusi isi gaseste un loc in echipa,lucru inexplicabil pentru mine.

 

Si un alt lucru pe care nu-l inteleg este tinerea pe banca a lui habibou in dauna lui pepe moreno, ok, a marcat si pepe 2 meciuri si l-au facut star,in rest s-a zbatut mult dar a realizat putine,pe cand pustiul asta are potential,are o viteza buna si un fuleu extraordinar si e pacat ca il folosim doar in ultimele 10 minute si chiar si asa ne-a scos din rahat cu Pandurii si cu Urziceni. Cred ma merita mai mult.

 

Sper ca Laca sa nu adopte o tactica super-defensiva cu Poli pentru ca avem nevoie de victorie ca de aer si cu suporterii in spate ii vom bate din nou pe timisoreni in Ghencea si sa razbunam furaciunea din tur.

 

Off-topicmare de tot: Ma uitam pe la "emisiunile sportive" si ma amuzau teribil baietii de acolo, stateam si ma intrebam, de ce cand castiga Steaua e o atmosfera ca de priveghi? La grasu de ivanovic erau cartianu si nanu, 2 frustrati cum rar am vazut, inca putin si isi bagau unghia in gat, sper sa crape ficatii in ei daca luam titlul. Nanu tot tipa ca Steaua are 10 la rand si ca domne e imposibil sa legi 10 victorii la rand si baga iar placa cu butoanele. Este incredibil cum isi dau astia arama pe fata si apoi se mai mira ca sunt injurati pe blogurile lor. Argumentul lui nanu era ca chefere,desi a fost ajutata foarte mult in tur,nu a "furat" 2 meciuri la rand,pe cand Steaua a furat meciurile cu chefere si Urziceni la rand,auziti la el deci e mai bine sa castigi vreo 10 meciuri in tur pe greseli de arbitri decat 2 meciuri in retur tot pe greseli de arbitri.

 

Daca e sa fiu obiectiv, Steaua are 2 meciuri in acest retur in care a fost avantajata clar de arbitri,in rest nu am fost avantajati, dar stiti cum e,povesti putem sa inventam cu totii. Ne acuza pe noi ca cica Vaslui si Bistrita au facut non-combat,insa aceste echipe,neavand obiective clare(nici nu prind cupe europene,nici nu retrogradeaza) au jucat moale, dovada fiiind si meciurile urmatoare pe care le-au cam vandut ceahlaului, cei din pietricica castigand atat la Vaslui cat si la Bistrita. As vrea sa vad redactiile ziarelor "sportive" daca titlul se va decide in ultima etapa,sa vedeti tristete acolo, si ce scenarii,tin minte cand am castigat 23-ul la Vaslui tolo facea interventii in direct si ne spunea ca titlul nu s-a decis pe teren, iar cand am luat 22-ul timp de 2 zile am auzit numai de non-combatul celor de la Timisoara din repriza secunda,cand de fapta aia avusesera ocazii mari in ultimul sfert de ora.

 

Cati frustrati in tara asta....

 

Hai baieti catre 24!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori

dr.adrian919.04.2008 22:25

În minutul 75, în momentul în care Lãcãtuș a decis sã facã ultima înlo­cuire, la încãlzire se mai aflau Neaga, Dayro Moreno (foto) și Habibou. Antrenorul Stelei l-a introdus pe Ricã, iar ceilalți doi s-au întors pe banca de rezerve extrem de nervoși, aruncînd maiourile în fața lui Lãcãtuș. Columbianul a fost cel mai supãrat, lovind și cu piciorul într-o sticlã de apã.

 

sursa gsp

 

e adevarat?

daca da. baietii nu sunt profesionisti. ar merita o amenda mare. sau excludere din lot

piturca200219.04.2008 22:38
1. nu mi se pare ca Dayro e cine stie ce

omul nu face defensiva deloc .... in meciuri grele nu poti juca cu el, mai are timp sa invete si sa se acomodeze

a iesit cu CFR dar ..... cate ocazii au avut aia

 

2. Nicolita e unul din cei care trebuie sa plece in vara dar stie sa vina cu omul cand dai de echipa care joaca pe atac la ea acasa.

 

Trebuie luat mijlocas care stie ambele faze sau care e fabulos pe atac

Dayro nu stie niciuna din astea doua combinatii

 

oricum bine ca nu am vazut meciul , nu am pierdut nimik daca am jucat varza ... ca in trecut

pai daca nu ai vazut meciul taci din gura si nu mai abera legat de Dayro e atacant , iar echipele mari au nevoie de fundasi care sa faca si faza ofensiva nu de atacanti care sa faca faza defensiva cea mai buna aparare fiind atacul

dany.r19.04.2008 22:53

am suferit mult ....dar cu atat mai frumoasa ii victoria cu cat o obtii mai greu.........Forza Steaua!!!!!! :steagcruce:

unuspecial19.04.2008 23:52

Meci castigat foarte greu! Echipa parca prea nu a mers astazi , dar ce conteaza este 1-0 de pe tabela! Sa vina Poli!

Joga Bonito20.04.2008 00:29
În minutul 75, în momentul în care Lãcãtuș a decis sã facã ultima înlo­cuire, la încãlzire se mai aflau Neaga, Dayro Moreno (foto) și Habibou. Antrenorul Stelei l-a introdus pe Ricã, iar ceilalți doi s-au întors pe banca de rezerve extrem de nervoși, aruncînd maiourile în fața lui Lãcãtuș. Columbianul a fost cel mai supãrat, lovind și cu piciorul într-o sticlã de apã.

 

sursa gsp

 

e adevarat?

daca da. baietii nu sunt profesionisti. ar merita o amenda mare. sau excludere din lot

 

Sa-l citez pe regretatul Freddy Mercury, in piesa sa "Bicycle Race":

 

"Don't believe in sport.ro, prosport or gsp!

All I want to do is:

See Steaua winning!"

 

O adaptare pe gustul meu... :laugh:

Vrajeli frate, ma mir ca pui botul la asa ceva, te credeam/pareai baiat destept, ce naiba!

Bodanel20.04.2008 04:50
În minutul 75, în momentul în care Lãcãtuș a decis sã facã ultima înlo­cuire, la încãlzire se mai aflau Neaga, Dayro Moreno (foto) și Habibou. Antrenorul Stelei l-a introdus pe Ricã, iar ceilalți doi s-au întors pe banca de rezerve extrem de nervoși, aruncînd maiourile în fața lui Lãcãtuș. Columbianul a fost cel mai supãrat, lovind și cu piciorul într-o sticlã de apã.

 

sursa gsp

 

e adevarat?

daca da. baietii nu sunt profesionisti. ar merita o amenda mare. sau excludere din lot

 

Salutare doctore! Din ce am citit eu in declaratia lui Laca accidentarea lui Golanski i-a dat planurile peste cap. Cred ca daca nu se accidenta Golo altele erau schimbarile.

 

P.S. Avand in vedere ca prima data stirea asta a aparut pe prostsport =credibilitate 0 => nu s-a intamplat asa ceva.

giufita20.04.2008 05:27

Clar...Banel nu are ce cauta in mod normal la Steaua.

Sper sa-l ia cineva dupa euro(poate gasim pe cineva destul de prost sa dea banii pe el...

mare dreptate ai!!!!!!!!! e catastrofa!!!!!!!!

MoWeed20.04.2008 06:20
1. nu mi se pare ca Dayro e cine stie ce

omul nu face defensiva deloc .... in meciuri grele nu poti juca cu el, mai are timp sa invete si sa se acomodeze

a iesit cu CFR dar ..... cate ocazii au avut aia

 

2. Nicolita e unul din cei care trebuie sa plece in vara dar stie sa vina cu omul cand dai de echipa care joaca pe atac la ea acasa.

 

Trebuie luat mijlocas care stie ambele faze sau care e fabulos pe atac

Dayro nu stie niciuna din astea doua combinatii

 

oricum bine ca nu am vazut meciul , nu am pierdut nimik daca am jucat varza ... ca in trecut

cand va aud pe voi ca nu face faza defensiva imi creste tensiunea.

Pai ce naiba conteaza mai mult sa dam gol sau sa nu luam? Din gandirea asta s-a inceput cu anti-fotbalistul ala de Banel titular....

Cat despre Dayro, eu cred ca a jucat bine cat a jucat, dar nu-l putem judeca dupa atat de putine jocuri...

Virgil20.04.2008 07:14

"Steaua a arãtat ca o echipã mare. A avut douã ocazii și a dat un gol. Eu ce pot sã fac dacã Jula rateazã cu poarta goalã. S-a vãzut diferența de valoare dintre rezervele noastre și ale Stelei. Eram sigur cã Szekely nu e refãcut și nu poate duce un joc, iar Deac nu mã așteptam sã reziste atât",

 

Petre Grigoras - antrenor Otelul

dr.adrian920.04.2008 07:42
Sa-l citez pe regretatul Freddy Mercury, in piesa sa "Bicycle Race":

 

"Don't believe in sport.ro, prosport or gsp!

All I want to do is:

See Steaua winning!"

 

O adaptare pe gustul meu... :laugh:

Vrajeli frate, ma mir ca pui botul la asa ceva, te credeam/pareai baiat destept, ce naiba!

 

 

pai eu stiu?! presarii astia de kk se afla la marginea terenului si ar trebui sa vada totul. oricum nu prea am crezut. de asta v-am intrebat daca e adevarat. daca a vazut cineva faza cu ochii lui.

yo_marius20.04.2008 07:45

Nu stiu daca a vazut cineva. Banuiesc ca primul care ar fi vazut trebuia sa fie Lacatus...

bodanelu20.04.2008 08:03

@MoWeed nu e asa. atacul vinde bilete, apararea aduce performante. hai sa nu mai jucam cu fundasi, fara mijlocasi defensivi, fundasii laterali sa stea numai la mijlocul terenului, mijlocasii laterali sa devina extreme ofensive si ai sa vezi ca luam bataie. E chestia de inchis spatiile de joc, de acoperirea terenului, de dublare. Fotbalul inseamna multa multa tactica nu numai spectacol...

si-ti dau un exemplu, Otelul, cu un antrenor ofensiv, care a pierdut o gramada de puncte din cauza apararii foarte proaste.

Nici mie nu`mi place Nicolita, dar nici Daryo nu e bun pe acel post. pana acum doar Neaga a aratat ca merita sa joace acolo. sau alta varianta, Eme sau P. Marin jucat pe dreapta, nesu pe stanga si Golanski urcat mijlocas dreapta.

Daryo trebuie sa joace in locul lu` Dica. si cred ca se va intampla asta dupa europene. La fel, Mendoza nu e jucator de flancul stang (eventual drept in meci) dar se pune accent mult pe forta lui de a patrunde si a suta puternic, plus ca stie foarte bine sa centreze. dar defensiv e mort, de accea se tot remarca Golanski ca fundas.

danimarcu20.04.2008 08:30
pai eu stiu?! presarii astia de kk se afla la marginea terenului si ar trebui sa vada totul.

 

Ei vad numai ce vor ei!...

O noua incercare de a inflama spiritele in tabara Stelei.Nereusita,ca de obicei,sper eu...

milovan djilas20.04.2008 09:13

@mariusmihet

Bravo!!!!!!!!!

Asa este!!!!!!!!!!

raul stelistu20.04.2008 09:54

Ascultati reactia lui baleanu la golul lui Plesan,parca a primit un tel in care a aflat ca a murit masa.Incredibil ce antipatic mi-e taranul asta.

bodanelu20.04.2008 10:05

nu e baleanu. ala e pe la kanal d...

fedora20.04.2008 11:31

Folosindu-l pe Banel, Lacatus dovedeste lipsa de respect pentru fotbal, pentru fani, pentru club si pentru meseria sa.

MoWeed20.04.2008 11:38
@MoWeed nu e asa. atacul vinde bilete, apararea aduce performante. hai sa nu mai jucam cu fundasi, fara mijlocasi defensivi, fundasii laterali sa stea numai la mijlocul terenului, mijlocasii laterali sa devina extreme ofensive si ai sa vezi ca luam bataie. E chestia de inchis spatiile de joc, de acoperirea terenului, de dublare. Fotbalul inseamna multa multa tactica nu numai spectacol...

si-ti dau un exemplu, Otelul, cu un antrenor ofensiv, care a pierdut o gramada de puncte din cauza apararii foarte proaste.

Nici mie nu`mi place Nicolita, dar nici Daryo nu e bun pe acel post. pana acum doar Neaga a aratat ca merita sa joace acolo. sau alta varianta, Eme sau P. Marin jucat pe dreapta, nesu pe stanga si Golanski urcat mijlocas dreapta.

Daryo trebuie sa joace in locul lu` Dica. si cred ca se va intampla asta dupa europene. La fel, Mendoza nu e jucator de flancul stang (eventual drept in meci) dar se pune accent mult pe forta lui de a patrunde si a suta puternic, plus ca stie foarte bine sa centreze. dar defensiv e mort, de accea se tot remarca Golanski ca fundas.

Pe de o parte te inteleg si pe tine cu apararea, dar eu zic ca un mijlocas lateral trebuie judecat in primul rand dupa aportul ofensiv, nu dupa cel defensiv. Altfel ajungem cu ciurucuri ca Banel si nu suntem in stare sa dam gol unei echipe care se apara aglomerat pe 2 linii(cam cum face jumatate de campionat in meciurule cu noi.De aia avem fundasi de banda, ca sa acopere spatiul atunci cand ne aparam....

Sunt de acord cu tine Dayro si Mendoza sunt atacanti de meserie, nu este locul lor la mijloc

Lex-00720.04.2008 12:01

NEAGAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!! AAAAAAAAAAFFFFFFFAAAAAAARRRRRRRRAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

helena_steaua20.04.2008 12:10
Clar...Banel nu are ce cauta in mod normal la Steaua.

Sper sa-l ia cineva dupa euro(poate gasim pe cineva destul de prost sa dea banii pe el...

mare dreptate ai!!!!!!!!! e catastrofa!!!!!!!!

 

 

mai era "catastrofa" cand ne-a scos in strada,batand-o de unul singur pe Betis Sevilla acasa???

Virgil20.04.2008 12:50

Deși în mod normal, dupã un meci din Liga I, doi titulari și o rezervã de la fiecare echipã sînt examinați, asearã nu mai puțin de 6 jucãtori de la Steaua au trebuit sã dea probe. În urma tragerii la sorți, de la Steaua au fost aleși Baciu, Dicã, Vîtcã, Habibou, Dayro și Lovin. Restul roș-albaștrilor au așteptat în autocar, Lãcãtuș fiind extrem de supãrat cã este nevoit sã întîrzie la Galați și a fumat nonstop.

 

Dacã Baciu, Vîtcã și Habibou au terminat repede, ceilalți trei steliști au fost nevoiți sã bea apã platã, apã mineralã și bere pentru a reuși sã furnizeze proba. Lãcã a renunțat sã mai aștepte și, dupã 30 de mi­nute, a decis sã plece la București fãrã Dayro, Dicã și Lovin, care au fost nevoiți sã revinã în Capitalã cu un microbuz al clubului din Ghen­cea.

 

ªi Gigi Becali a fost nervos din cauza controlului: "Acestea sînt mã­gãrii marca Oțelul și Marius Stan. Noi marți avem meci cu Poli și pierdem vremea pe aici cu prostiile astea".

 

Gazeta Sporturilor a anunțat în exclusivitate în numãrul de ieri cã, la rugãmintea clujenilor, gãlãțenii vor solicita la finalul meciului con­trol antidoping pentru 6 jucãtori ste­liști.

 

30.000 euro a costat testarea antidoping a steliștilor. Surse autorizate afirmã cã banii au fost oferiți de patronul CFR-ului, Arpad Paszkany.

 

GSP

danimarcu20.04.2008 13:44

Cu practicile astea,cei de la Cluj sunt tot mai departe de marea performanta,in loc sa se apropie de aceasta.

Daca nici dupa aceasta incercare nu au obtinut depunctarea Stelei,ii sfatuiesc pe cei de la Cluj ca dupa urmatorul meci sa incerce urmatoarele variante:

1.Sa fie controlati toti jucatorii Stelei,precum si familiile acestora de paduchi.

2.Dupa meci,la vestiar sa le fie mirosite incaltarile,personal de catre fostul doctor la Gherla.Daca vreunuia ii pute- ar putea fi sanse mari de depunctare;

3.Sa le fie controlate cartile de identitate,s-ar putea ca vreunui stelist sa-i fi expirat;de asemenea se pot face si verificari la FISC,la Banci ,la asociatiile de proprietari -poate-poate se gaseste vreo taxa neplatita,vreo restanta la curent sau vreo rata neplatita.

 

Nu renuntati ,domnilor de la Cluj,la lupta asta pe teren pe care o duceti !Nu se stie niciodata,s-ar putea chiar sa obtineti vreun avantaj.Pe care,fie vorba intre noi ,sunt sigur ca l-ati refuza elegant...

dr.adrian920.04.2008 14:01
Cu practicile astea,cei de la Cluj sunt tot mai departe de marea performanta,in loc sa se apropie de aceasta.

Daca nici dupa aceasta incercare nu au obtinut depunctarea Stelei,ii sfatuiesc pe cei de la Cluj ca dupa urmatorul meci sa incerce urmatoarele variante:

1.Sa fie controlati toti jucatorii Stelei,precum si familiile acestora de paduchi.

2.Dupa meci,la vestiar sa le fie mirosite incaltarile,personal de catre fostul doctor la Gherla.Daca vreunuia ii pute- ar putea fi sanse mari de depunctare;

3.Sa le fie controlate cartile de identitate,s-ar putea ca vreunui stelist sa-i fi expirat;de asemenea se pot face si verificari la FISC,la Banci ,la asociatiile de proprietari -poate-poate se gaseste vreo taxa neplatita,vreo restanta la curent sau vreo rata neplatita.

 

Nu renuntati ,domnilor de la Cluj,la lupta asta pe teren pe care o duceti !Nu se stie niciodata,s-ar putea chiar sa obtineti vreun avantaj.Pe care,fie vorba intre noi ,sunt sigur ca l-ati refuza elegant...

 

esti tare.

daca il lua pe Neaga sigur gasea ceva. la Goian cred ca gasea o alcoolemie de 0,5 la mie

«13456»