Pe de o parte te inteleg si pe tine cu apararea, dar eu zic ca un mijlocas lateral trebuie judecat in primul rand dupa aportul ofensiv, nu dupa cel defensiv. Altfel ajungem cu ciurucuri ca Banel si nu suntem in stare sa dam gol unei echipe care se apara aglomerat pe 2 linii(cam cum face jumatate de campionat in meciurule cu noi.De aia avem fundasi de banda, ca sa acopere spatiul atunci cand ne aparam....Sunt de acord cu tine Dayro si Mendoza sunt atacanti de meserie, nu este locul lor la mijloc
fundasul lateral nu poate sa acopere toata banda si pe faza ofensiva si pe faza defensiva. cei doi de pe banda trebuie sa se ajute reciproc, astfel apare un mare gol acolo care poate fi speculat. sau, sa ai doi mijlocasi la inchidere foarte mobili, care sa reuseasca sa dubleze si sa acopere si acea parte. cu unul sigur si cu lateralii foarte ofensivi ai mari gauri in defensiva pe partile alea.
in meciurile cu o echipa care se apara, ei in general pun doua extreme rapide. cazul Pandurii, cu vasilache si iordache, doi jucatori foarte rapizi, care au speculat mereu golurile lasate acolo. Si aici trebuie schimbat din mers, pe parcursul jocului.
