FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Otelul - Steaua 0 - 1

«1236»
fcsteaua.ro19.04.2008 15:09

Otelul Galati: Kolev, S. Ilie, Jelev, Costin, Nogo, Deac, Salagean, Viglianti, Paraschiv, Szekely (24' Cojoc), Jula.

 

Antrenor: Petre Grigoras.

 

Steaua: Zapata, P. Marin, S. Ghionea, D. Goian, Golanski, Mendoza, Lovin, Dica, Radoi, Nicolita, Pepe Moreno.

 

Antrenor: Marius Lacatus.

 

A marcat: Mihaita Plesan in minutul 78 cu o lovitura de cap, in urma unei faze fixe. Steaua obtine astfel a 10-a victorie consecutiva si ramane lider si dupa etapa cu numarul 30.

 

A arbitrat bine: C. Balaj (Baia Mare), ajutat la cele doua tuse de Sovre Octavian (Oradea) si Dumitrescu Eduard (Ploiesti)

 

Click aici pentru clasamentul Ligii 1
MoWeed19.04.2008 15:11

Sper ca la pauza sa-l schimbe pe Banel cu Dayro. Avem nevoie de un jucator mai tehninc in fata mai ales ca terenul e bun....

danimarcu19.04.2008 15:16

Construim greu,asta nu-mi place .

Banel e prastie,sper sa nu-l mai vad dupa pauza.Si nu inteleg de ce nu schimba locurile cu Mendoza,amandoi dau randament zero daca nu joaca unde le e locul.

Goian e de multe ori penibil,are niste greseli inacceptabile pentru valoarea pe care se spune ca o are.Mi se strange inima cand il vad ca isi fixeaza adversarul din priviri,in careu,gata sa-l atace fara minge...Comportament de divizia C.

Speram ca in a doua repriza jucam mai bine,se stie ca spre sfarsitul meciului fortam iar adversarul cedeaza.

Avem mare nevoie de victorie,Clujul a castigat meciul de la Arad inca inainte de a incepe.UTA nu merita in sa joace in Liga 1,sper sa nu mai promoveze in urmatorii 15 ani.

dragos_ghinea19.04.2008 15:17

Steaua nu juca mai nimic in prima jumate a meciului..

cred ac este nevoie sa intre Jiji sa tipe la ei ca sa se trezeasca, dar sa o faca de la usa vestiarului, fara sa intre:D

LARI19.04.2008 15:18

Frate, Goian e penibil... Noroc cu Radoi si Ghionea...

 

Cred ca Otelul face cel mai defensiv meci din editia asta de campionat!

 

FORZA Steaua!!!

 

SPRE 24!!!

MoWeed19.04.2008 15:21

Nu sunt de acord cu gandirea unora. Intr-adevar Goian a jucat foarte slab meciul asta, sunt de acord. Dar sa zici ca e penibil dupa ce acum o etapa toti il laudau ca ce mare jucator e nu sunt de acord. La primul meci mai nereusit deja e praf? Cum vine asta?

alexmk1719.04.2008 15:21

Cine sa-l schimbe pe Banel??? Afonul de Lacatus! Este cel mai slab antrenor din primele 3 ligi din Romania!

 

Asa antrenor nu am vazut in viata mea! Sa vezi tu ca Banel nu face NIMIC! Pierde toate mingile, greseste tot si mereu intoarce jocul cand noi trebuie dracu sa atacam poarta adversa! A mai intrat si Lovin! Asta ne mai trebuia! Pai oare de ce a jucat Steaua mai bine in ultimele meciuri?? Ca era Lovin si Banel???

 

O sa-l bage si pe Baciu! Pot sa fac pariu ca pana si analfabetul si dobitocul de patron se pricepe mai bine la fotbal! Ceea ce e o utopie!

 

Stiu! Stiu! Lacatus e simbol,a castigat Liga Campionilor,zeci de cupe si campionate! 9 victorii la rand! Victoriile sunt din cauza lotului! Ba, da cat dracu fotbal trebuie sa stii ca sa vezi ca Banel e paralel! Greseste baiatul toate mingile, mai da si autogoluri! CE DRACU TREBUIE CA SA VEZI CA NU STIE???

Si nici nu se mai ... Nu se poate bai, nu mai suport! Intram cu Banel sa ne aparam! Daca jucam cu Prezervativu Plescoi, noi, Steaua, o sa intram sa ne aparam! Asta e Lacatus!

Asta e! Daca azi nu castigam s-a dus titlul! cefereul a cumparat toate meciurile! Le-a castgat inainte!

MALDINI_STEAUA19.04.2008 15:22

A vomat Goian pe teren :D

LARI19.04.2008 15:26
Nu sunt de acord cu gandirea unora. Intr-adevar Goian a jucat foarte slab meciul asta, sunt de acord. Dar sa zici ca e penibil dupa ce acum o etapa toti il laudau ca ce mare jucator e nu sunt de acord. La primul meci mai nereusit deja e praf? Cum vine asta?

 

Man, dupa parerea mea e inadmisibil sa faci greseli de genu' ala. Nu e primul meci in care are o evolutie sub asteptari.

 

De obicei, imi cenzurez comportamentul. Dar Goian, in acest meci, e penibil. Asta nu-i sterge cu nimic realizarile de pana acum. Astept cu mare nerabdare sa ma contrazica!

MoWeed19.04.2008 15:29

In acest meci da a jucat prost. DAr nu cred ca exista fotbalist in lumea asta care sa nu fi avut si meciuri proaste. Pacat, deoarece in returul asta nu mai facuse greseli de astea. Poate nici nu se simte bine(doar a vomat)...

dragos_ghinea19.04.2008 15:37

vreau sa stiu si eu de ce in meicul asta toate atacurile pornesc de la Ghionea si Goian cu mingi lungi direct pe atacanti si nu se rezolva nimic, iar in meciul cu u Cluj toate atacurile erau desenate" cu mingi pe joc cu pase la firul ierbii(cel putin in repriza a2-a)...

 

poate ca atunci a intrat Dayro in locul lui Banel si astfel a avut cine sa "deseneze" atacurile... :mellow:

MoWeed19.04.2008 15:39

Era si timpul sa-l scoata pe Lovin

Dar Banel??? Ce mai cauta asta pe teren? Chiar nu vede Lacatus ca nu face nimic??

makaan19.04.2008 15:40

@moweed

Goian a baut aseara, de-aia vomita...:))

colaps19.04.2008 15:44

mi-au iesit peri albi... baga-l pe Dayro sau pe Neaga...

DAMASKINOS19.04.2008 15:46

Parca-s drogati asa joaca... Eu tot nu inteleg cum majoritatea fazelor de atac se defasoara pe partea lui Afonel Jardel cand el e praf saracul.

MoWeed19.04.2008 15:49

Ce naiba mai asteapta Lacatus sa-l schimbe pe Banel? Ultimele 10 minute?

vlazila19.04.2008 15:58

Ce cauta Lovin si Banel in primu 11?

Si ce dracu e cu schimbarile astea?

Unde e Dayro?

dragos_ghinea19.04.2008 15:58

goooooooooooooooooooolllllllllllllllllllllllll

 

 

in sfarsit dar golul vine din nou dupa un corner... nasol asa...

oricum e bine ca am reusit sa inscriem....

cred ca s-au vazut intrarile lui Mihaita si rica...

DAMASKINOS19.04.2008 15:58

Gooooolllllllllllllllllllllllllllllll:)))))))))).Noroc cu olteanu' ca ne-a scos din rahat.

alexmk1719.04.2008 15:59

GOLLLLLLLLLL PLESAAAAAAAAANNNNNNN!

forever_STEAUA19.04.2008 16:00

BINE Mihaita!!!!!!!!!

MoWeed19.04.2008 16:00

Gooooool

 

S-a vazut ca a iesit Banel. Am reusit si noi o centrare buna meciul asta!!

 

LE: Ce galerie de kkt au Otelul! Il injura pe Lacautus, uita ca acum cativa ani le-a facut echipa....

DT19.04.2008 16:03

gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooollllllllllllll

llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllgooooooooooooooooooooooooooooooooo

o

ooooooooooooooooooooooooooooooolllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

l

llllllllllgooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooollll

l

lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllgoooooooooooooooooooooooo

o

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooollllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

l

lllllllllllllllllllgoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

o

oooollllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Verssace19.04.2008 16:11

VICTORIEEEEEEEEEEE !! tot plesan ne-a scos din rahat ... scz de exp

alexmk1719.04.2008 16:12

Lacaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, ai vazut ba ca daca i-ai scos pe Banel si Lovin, se castiga????

 

Ii asteptam titulari, ca nu are rost sa castigam usor!

 

Aoleu, e greu cu Lacatus! Bine ca am castigat!

«1236»