Se spune ca ziaristii sunt formatori de opinie. Si, iata ca aceasta campanie a presei, care vede in orice aparitie a Stelei un blat, da roade...
Ca Steaua nu e ceea ce ne dorim, ca Steaua se chinuie la fiecare meci e evident. Ca antrenorul Lacatus e departe de jucatorul Lacatus e limpede ca lumina zilei.
Dar sa amestecam situatia din teren cu zvonistica trompetelor GSP si Prosport si cu diareea vocala a creditorului e cu totul altceva!
GgB tot da din gura ca se implica. Bineinteles, e suficient pentru a se urla in gura mare ca Steaua fura... Fara a se observa ca Steaua lui GgB a pierdut puncte taman cu micutii si sarmani. Cei care, nu-i asa, sunt usor de momit cu niscai euroi.
Arbitrii au gresit de cateva ori in favoarea Stelei. De ajuns pentru a se uita toate greselile impotriva echipei noastre, parodia de tur al campionatului, in care ecomacsii n-au pierdut mai nimic in fata acelorasi echipe care-si dadeau sufletul impotriva echipei lui GgB. (N-ati uitat, Becali umbla cu sacosa...)
Ati observat oare ca, incet-incet, spiritul Fiarei se face simtit? Ca jucatorii apatici "pun osul", ca aceiasi jucatori care nu faceau un dribling acum incearca, intra in combinatii, suteaza la poarta?
Da, Steaua asta nu e Steaua noastra. Inca...
Dar va fi. In ciuda hachitelor unui investitor abulic.
Ganditi-va la startul meciului cu CFR. 0-1 dupa cateva minute... Altii s-ar fi prabusit. Baietii astia pe care nu-i iertati au strans randurile si i-au umilit pe trufasii lui Paszkany si Muresan.
Aseara, dupa un gol senzational al UTA-ei, a urmat un asediu continuu. A fost greu, dar au invins.
Ce altceva mai vreti?
Dati-le timp, incurajati-i! Sunt ai nostri!
Dar voi parca abia asteptati sa-i prindeti cu fofarlica, sa-i fluierati, sa-i injurati...
L-ati vazut pe Mirel cum strangea din dinti?
L-ati vazut pe Banel incercand sa treaca peste necazurile lui si apostrofarile voastre?
Voi sunteti perfecti?