FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Uta Arad 2 - 1 (0 - 1)

«19101112»
ANTIgigi24.03.2008 08:08
Frumos baieti.asta nui spiritul de stelist.asa cum a mai spus cineva am avut 2-3 ani minunati in europa e o faza proasta pe care incercam sa o depasim.dar fara ajutorul tuturor stelistilor nu sa reusim.toti ne bucuram cand am ajuns in semifinale de Cupa UEFA.de ce totusi nu ne bucuram si acum cand desi jocul scartie serios castigam.Sa ajuns ca sa iubim doar spectacolul si nu fotbalul in sine.vreti sa castigam doar la 3-4 goluri diferenta,acest lucru nu e posibil mai ales cu echipele mici.uitativa in spania,italia,anglia,ce scoruri sunt intre echipele mari si cele mici?dupa cum v-am mai spus mai degraba faci scor cu echipele mari pentru ca astea ies la joc nu baga autobaza in poarta.spunetimi si mie din primele 6 echipe care a facut scor in etapele astea?nici una.din cate vad va pierdeti spiritul de stelist.cum spuneau si altii vom castiga la Vaslui pentru ca o simtim din plin cei care tinem cu adevarat cu Steaua.

 

Nu e problema de castigat la n goluri diferenta, e problema de joc, de combinatii, pase din maxim 2 atingeri, joc spectaculos. Asa am fost obisnuiti de....zeci de ani. Nu se va supara nimeni daca Steaua bate cu 1-0 sau 4-0 o echipa mica atat timp cat A JUCAT FOTBAL. Dar vorba unui articol precedent....daca jumatate din ei sunt fotbalisti si altii jucatori de fotbal....prea departe nu vom ajunge. Partea proasta e ca nu-si dau seama de bubele negre din echipa (sau o fac dar din anumite motive refuza sa-i indeparteze)....Sunt foarte curios ce vom face la Vaslui, cum vom juca.....noi sau....cavalerul fluierului !

JDERUL24.03.2008 08:09

Frumoasa atmosfera din tribune (e drept nu chiar ce ma asteptam),joc incrancenat in care baietii nostri au luptat pentru victorie. O victorie muncita,3 puncte luate in fata unui adversar care,jucand ,,cu cutitul la os" a uzat de toate mijloacele pentru a obtine un rezultat mare pentru el.Trei goluri superbe,o bara de chinograma a lui Ghidisan si o ratare de infarct a lui Habib au fost sarea si piperul unui meci de mare lupta.Golul aradenilor rezultat in urma unei greseli de marcaj nepermise la sutul destul de norocos al lui Mihut (nu stiu daca din 10 suturi mai reuseste sa plaseze macar unul la fel)a venit destul de repede(min.7) si lucrul acesta a cantarit enorm in desfasurarea ulterioara a meciului.De aici toata zbaterea din teren a jucatorilor nostri care nu au cedat psihic si egalarea a venit firesc pe fondul dominarii noastre in urma unei centrari perfecte a lui Mendosa,cap Pepe si 1-1.Am fost aproape de dezastru cand in plin asediu asupra redutei aradene,Nesu pierde un balon la mijlocul terenului (una din putinele greseli ale lui in acest meci),Ghidisan observa ca Zapata este iesit din poarta ,suteaza si...bara stanga a portii ne salveaza! Atacam in valuri si in minutul 90 Habib in situatie de 1-1 cu portarul Tudor (care a avut cateva interventii salutare) rateaza si ingheata inimile miilor de suporteri.Cand nimeni nu mai spera,V.Badea intercepteaza o minge inteligent deviata de Pepe,patrunde in careu in careu si are o sclipire de atacant cu sange rece:2-1!

Si tot stadionul devine un vulcan,toti plutim de fericire. Meciul se termina peste vreun minut si jumatate (parca a durat un secol) cu aradenii atacand si cu portarul Tudor.

Am obtinut victoria si totodata cele trei puncte atat de necesare in lupta pentru titlu!

Desigur, cei care, din varii motive, nu ati putut fii prezenti stadion nu puteti stii cat de mult au alergat jucatorii nostri,nu puteti sti prea multe despre miscarea lor in teren,despre presingul facut de aradeni! De aceea cred ca ar fii mai bine sa va abtineti de la declaratii rautacioase sau si mai rau,sa faceti afirmatii de genul,,nu jucam nimic",sau mai stiu eu ce alte asemenea declaratii fataliste. Poate ca unii jucatori traverseaza o lipsa de forma,dar nu pot fii acuzati ca nu s-au daruit! M. Plesan spre exemplu nu prea s-a intalnit cu mingea,or cei din fata TV. ar putea sa fie tentati sa spuna ca nu prea a facut mare lucru.Ei, aflati ca M.Plesan a facut un marcaj ,,in zona"extraordinar intuind foarte bine posibila dezvoltare a fazei de catre adversari.

In ceea ce-l priveste pe Marius,mai usor cu criticile. De unde si pana unde ideea ca nu este antrenor de CL sau ca nu dispune de tactica necesara pentru a fii antrenor la Steaua? Deocamdata,sub comanda lui avem 5 victorii consecutive si de fiecare data a mutat castigator prin schimbarile pe care le-a facut! Desigur,toti am vrea o STEA care sa zburde pe teren,sa obtinem victorii la scor,sa avem spectacol in teren ca in meciul cu kfr,dar....in fotbal joci atat de bine cat iti permite adversarul! Cu echipele care joaca deschis avem toate sansele sa vedem o STEA cat mai aproape de cea pe care ne-o dorim,cu cele care se cantoneaza in aparare si joaca distructiv avem si vom mai avea probleme! Nu se poate face totul peste noapte.Numai carcotasii nu vor sa observe ca Marius incearca schimbarea exprimarii in teren.Dar asta nu se poate face dintr-o data.Reinventarea Stelei a inceput odata cu transferurile din iarna.

Deocamdata,eu zic sa fim alaturi de echipa si s-o incurajam cat putem si cum putem pentru a obtine titlul 24. Dupa aceea,dupa pregatirea din vara,in urmatorul campionat si in jocurile din grupele CL vom putea avea pretentii si emite judecati critice!

 

Pentru Steaua niciun sacrificiu nu este prea mare!

TYTY198624.03.2008 09:00

intr-un CUVANT O VICTORIE MERITATA ,intr-un CAMPIONAT CE SE JOCA INCA.. fular-campionii

LUPANU24.03.2008 09:25
Steaua

Steaua?? Mi-a fost frica aseara de Steaua nu de UTA!! mai ca era sa-mi pun si pampers!! JUCATI FOTBAL !! Banel NU MAI POATE!!!
AdrianUltras2524.03.2008 09:35

Olfgob

 

Si pe cine sa critic?

Pe Zapata ca sare din bara in bara?

Pe Golanski ca tine toata banda dreapta?

Pe Nesu ca lupta in fiecare meci de parca viata lui e in joc nu postul?

Sau poate pe Lovin ca doar e preferatul vostru la critici?

 

Critic pe cine vad ca nu joaca.

Si din cate vad eu:Dica,Nicolita,Pepe - nu prea au jucat.

Si nu sunt astia singurii.mai sunt multi altii de la care, ca supoter, te-ai astepta sa dea mai mult.Badea de exemplu in turul campionatului.

 

Zi tu pe cine ar trebui sa critic.Ov Petre?Rada? Poate pe Radoi?

 

Pe unii jucatori ii inteleg.Jucatorii gen Neaga sau Surdu, care nu sunt folositi pe pozitiile pe care nu sunt obijnuiti sa joace.Pe ei ii inteleg ca nu dau randament.Sau nu dau randament maxim in cazurile lui Mendoza si al lui Dayro Moreno(ca asta e adevarul.nu dau maxim.se vede clar ca nu joaca nici unul ce le place.adica atacant)

 

Dar Dica si Nicolita, oameni care joaca pe posturile pe care s-au consacrat, ei ce scuza au?

Dica are libertate de miscare, nu trebuie sa faca faza defensiva,e in spatele varfurilor(ca tot acolo zicea ca ii place).Ce mai vrea?!

 

Nicolita cica e mijlocas de banda dar nu stie sa dea o centrare cum trebuie.Nu poate intra in combinatii.Nici nu mai fuge asa de mult ca inainte.Il inteleg ca are probleme acasa.Dar daca nu poate, sa se ceara afara din echipa.Plus ca problemele lui au inceput cu mult inainte sa aibe probleme acasa.

 

 

Normal ca il critic pe Lacatus.El e antrenor.El se ocupa de sistem.Si sistemul nu merge.

Si cu Hagi a fost la fel.Si am tacut pentru ca am zis ca e mare legenda a Stelei.

Dar adevarul este ca intre Hagi sau Lacatus, fostele glorii steliste si antrenorul Stelei, e foarte mare diferenta.

 

Ii respect pe amandoi enorm si ii iubesc la fel de mult ca orice alt stelist adevarat si nu cred ca ei, in locul meu, ar tace si le-ar place ce joaca Steaua.

Nu il critic cu rautate pe Lacatus.Zic doar ce vad.Respectul e acelasi.

 

De fiecare data cand am fost pe Stadion am incurajat echipa si antrenorul.

Totdeauna am fost alaturi de echipa.Ca daca mi-ar fi indiferent, as zice "bine ca am castigat" si m-as culca.

 

Repet.Nu confundati faptul ca il critic pe Lacatus cu lipsa de respect!

 

Ca antrenor al Stelei el trebuie sa aleaga sistemul de joc si cei mai in forma jucatori.

 

Sper ca la meciul cu Vaslui sa faca alegerea cea mai buna pentru ca daca nu ne va fi foarte foarte greu!

Kreator24.03.2008 09:50
S

De cealalta parte se situeaza Golanski si Nesu care joaca formidabil si imi place foarte mult atitudinea lor. Nesu este un exemplu de daruire, alearga mult , pune osul, are tehnica, are initiativa , personal mi se pare foarte bun. Daca ar fi si un pic mai atent sa nu mai greseasca pase usoare ar fi un fundas stanga chiar foarte bun.

 

 

Nesu ti se pare ca a jucat bine???????????????????????????????????????????

 

Frate, la faza la care jucatorul de la UTA a sutat in bara de la jumatatea terenului, Nesu a dat o pasa simpla direct la un adversar si in urmatoarele 3 secunde mingea era sa intre in plasa portii noastre!!!!!!!!

 

Si este plin meciul de faze similare cu acelasi autor: Nesu!

 

Nesu cred ca este cel mai bezmetic jucator din toata Liga 1, dar probabil ca nu avem pe altcineva cu cine juca pe acel post de fundas dreapta....

novac24.03.2008 10:06

:smile: Hai ca sa va mearga bine saptamana asta ... niste baieti si-au luat "fetita" la stadion!!!

 

 

 

 

Steaua_UTA_010.jpgSteaua_UTA_011.jpg Steaua_UTA_012.jpgSteaua_UTA_013.jpg

blooDhooD24.03.2008 10:27

@AdrianUltras25

 

Dar daca nu ai critica pe nimeni cum ar fi? Simti o nevoie atat de puternica sa critici Steaua (sau jucatorii ei) ?

AdrianUltras2524.03.2008 10:35

blooDhood

 

Adica sa stau linistit si sa inghit si sa vad cum Steaua se face de rusine?

 

Dragul meu, asta e o mentalitate becaliana!

 

O sa imi zici imediat ca creditorul a facut numai bine Stelei.

ANTIgigi24.03.2008 10:40
@AdrianUltras25

 

Dar daca nu ai critica pe nimeni cum ar fi? Simti o nevoie atat de puternica sa critici Steaua (sau jucatorii ei) ?

 

Daca nu ar fi criticati (desi is convins ca nu i intereseaza oricum de parerea noastra pe unii dintre ei) atunci s-ar considera buni si ca jocul merge. Atunci unde am mai ajunge? Ma intreb oare tu cum ai reactiona cand vezi ca mai nimic nu mai merge.

puyol24.03.2008 10:46

gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

ooooooooooooooooooooooooooooooooooooolllllll Badeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

cred in steaua mea24.03.2008 10:50
gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

ooooooooooooooooooooooooooooooooooooolllllll Badeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 

 

meciul s-a jucat ieri, multumim pentru intarziere

ANTIgigi24.03.2008 11:08

poate se uita acum in reluare...nu fii asa rau:)

Kustic24.03.2008 11:55

bravo Badea!!!! pacat ca nu prea il mai joaca Laca .. pentru ca Badea este un jucator bun cu experienta!!!

1uLy4Nn24.03.2008 12:01

dar ce ziceti ca se intampla daca nimerea ala sutul acela de la jumatatea terenului care a nimerit bara :|..cred ca aia punea capac

The Flyer24.03.2008 12:58
gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

ooooooooooooooooooooooooooooooooooooolllllll Badeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 

:steagcruce::steagcruce:

 

cea mai tare postare din tot forumul!!!!!!!!!mwahahahahahahahahahahaahahahhahaaa!!

waliazar24.03.2008 13:26

blooDhood

 

Adica sa stau linistit si sa inghit si sa vad cum Steaua se face de rusine?

 

Dragul meu, asta e o mentalitate becaliana!

 

O sa imi zici imediat ca creditorul a facut numai bine Stelei.

Am observat cu stupoare ca jocul Stelei s-a schimbat radical de la introducerea lui Neaga si Badea....

cred ca ...Dica e esit din forma...parerea mea.

bodanelu24.03.2008 13:27
Frumoasa atmosfera din tribune (e drept nu chiar ce ma asteptam),joc incrancenat in care baietii nostri au luptat pentru victorie. O victorie muncita,3 puncte luate in fata unui adversar care,jucand ,,cu cutitul la os" a uzat de toate mijloacele pentru a obtine un rezultat mare pentru el.

 

Pentru Steaua niciun sacrificiu nu este prea mare!

prea lung postul tau ca sa-l citez in intregime. dar ai zis-o perfect. Bravo!

forever_STEAUA24.03.2008 13:33
Nesu ti se pare ca a jucat bine???????????????????????????????????????????

 

Frate, la faza la care jucatorul de la UTA a sutat in bara de la jumatatea terenului, Nesu a dat o pasa simpla direct la un adversar si in urmatoarele 3 secunde mingea era sa intre in plasa portii noastre!!!!!!!!

 

Si este plin meciul de faze similare cu acelasi autor: Nesu!

 

Nesu cred ca este cel mai bezmetic jucator din toata Liga 1, dar probabil ca nu avem pe altcineva cu cine juca pe acel post de fundas dreapta....

 

 

Majoritatea celor care au postat aici sunt de parere ca Nesu a jucat bine. Nu zice nimeni ca nu a facut si greseli, una chiar ne-ar fi putut costa destul de scump. Cand mai multi iti spun ca esti beat, ar trebui sa te duci la culcare.

 

PS: Nesu e fundas STANGA!

yo_marius24.03.2008 13:51
In ceea ce-l priveste pe Marius,mai usor cu criticile. De unde si pana unde ideea ca nu este antrenor de CL sau ca nu dispune de tactica necesara pentru a fii antrenor la Steaua? Deocamdata,sub comanda lui avem 5 victorii consecutive si de fiecare data a mutat castigator prin schimbarile pe care le-a facut! Desigur,toti am vrea o STEA care sa zburde pe teren,sa obtinem victorii la scor,sa avem spectacol in teren ca in meciul cu kfr,dar....in fotbal joci atat de bine cat iti permite adversarul! Cu echipele care joaca deschis avem toate sansele sa vedem o STEA cat mai aproape de cea pe care ne-o dorim,cu cele care se cantoneaza in aparare si joaca distructiv avem si vom mai avea probleme! Nu se poate face totul peste noapte.Numai carcotasii nu vor sa observe ca Marius incearca schimbarea exprimarii in teren.Dar asta nu se poate face dintr-o data.Reinventarea Stelei a inceput odata cu transferurile din iarna.

 

Bravo JDERUL! Bravo! Pentru tot postul (asemenea lui Bodanelu mi s-a mare sa-l citez pe tot). Carcoteala e cea mai usoara, si se pare ca devine sport national, in special aici pe site.

Vad ca avem numai specialisti care stiu foarte bine ce se potriveste Stelei si ce nu, care e antrenorul cel mai potrivit, care jucatori ar trebui sa joace etc. E plin de licente PRO pe fcsteaua.ro!

milovan djilas24.03.2008 15:30

Foarte bine, Vali Badea!!!

De asemenea ma bucur pentru Pepe ca a spart gheata, eu inca sunt de parere ca poate fi un atacant foarte util pentru noi.

Forza Steaua!

Sunnyblack24.03.2008 15:48
Majoritatea celor care au postat aici sunt de parere ca Nesu a jucat bine. Nu zice nimeni ca nu a facut si greseli, una chiar ne-ar fi putut costa destul de scump. Cand mai multi iti spun ca esti beat, ar trebui sa te duci la culcare.

 

PS: Nesu e fundas STANGA!

 

 

Nesu e varza bah. nu stiu cum dracul il tot bag Laca.

Jocul Stelei nui de nici o culoare, si tu vorbesti de beat mah???

 

Divizia A = fara nici o valoare.

 

In Romania nu o sa se faca niciodata nimik, nici in fotbal nici in politika pentru ca este aceias miserie ca peste

tot la noi in Romania.

Romanu cand ajunge la putere "FURA" chiar daca se ineaca in bani tot mai fura.

 

noi cu mentalitea noastra nu o se ajungem nici in 100 de ani la standartele europeane, la nici un nivel in tara.

pentru ca pe noi ne conduc niste prosti fara scoala, fara mandrie, fara restpect pentru noi Romani si Romania.

 

 

"Dica" se plimba pe teren, ca o domnisoare pe bulevard. "si asta acuma am scriso frumos, ca daca ii scriam cei in gandul meu, atuncia isi incruciseau pitoarele".

steaua_cristian24.03.2008 17:46

Ei bine Steaua castiga in urma unui meci de infract.Si totusi apar niste semne de intrebare...De ce nu inscriem chiar daca dominam clar?...De ce apare aceea relaxare sau poate subestimare pentru echipele mici pe inceput?...Si de ce nu putem castiga la o dif considerabila ceva de genul 6-0 ca atunci cu National?

 

In concluzie Steaua a castigat 3 puncte in capionat dar in joc nimik poate ca a pierdut ...

jon00724.03.2008 18:07

de mult nu am mai trait un astfel de meci, si nici nu mai vreau asa ceva :).........multumim Badea pentru victorie...................atmosfera la meci a fost cat de cat buna, dar, ceea ce am vazut in PN mi-a lasat un gust amar, multzi betivi care n-au ce cauta pe un stadion,mai ales in Ghencea, mai grav e ca nu poti sa le zici nimica ca sar alti la bataie pentru ca ala e un betiv notoriu.........RESPECT Peluza Sud<in PN e multa prostie>

cred in steaua mea24.03.2008 18:13

Berbecali i-a dat post pe viata la Steaua lui Badea pentru ca a dat gol :))) .. mai da si Banelinho un gol(nu la poarta noastra) dintr-un noroc si ramane si el pe viata =))

whatever, prea se joaca cu noi berbecu.. beheheshi din Ghencea !!

«19101112»