FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Uta Arad 2 - 1 (0 - 1)

«12312»
fcsteaua.ro23.03.2008 17:37

Steaua: Zapata, Golanski, Radoi, Ghionea, Nesu, Plesan (Habibou 81), Lovin, Nicolita (Badea 62), Dica (Neaga 68), Mendoza, Pepe Moreno.

 

UTA Arad: Tudor, Amoreirinha, Mihut, Vasiljevic, Fl. Dan, Chita (Buican 22), Oliveira (R. Iacob 82), Marginean, Todea, Zaharia, Oprita (Fl. Hidisan 56).

 

Mihut a dechis scorul pentru UTA Arad in minutul 7. Acesta a primit o pasa din corner si l-a executat pe Zapata cu un sut la vinclu.

 

Steaua a egalat in minutul 64 cand Pepe Moreno a fructificat o centrare perfecta venita de la Mendoza.

 

In minutul 91 Badea primeste in marginea careului, trece printre doi fundasi ai UTA-ei si inscrie cu un sut plasat.

 

O victorie dramatica care ne apropie si mai mult de liderul Ligii 1, CFR Cluj.

 

Click aici pentru clasamentul Ligii 1
MoWeed23.03.2008 17:41
Avem mare nevoie de aceasta victorie, dupa ce rapidul si CFR au fost invinse cu scorul de 1-0.

Asa este daca invingem avem sansa sa ne apropriem la 3 puncte de CFR(daca miercuri se va intampla ceea ce e normal adica se va respecta regulamentul) si sa ne si creem un avans bunicel fata de locul 2 in acelasi timp

SuperstaR1823.03.2008 18:02

IEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE BANEEEEEEEEEEEL :|

Nu se poate....

Cu o echipa care se va apara supra-aglomerat sa joci cu Banel e sinucidere curata...

Presimt ca o sa dau cu telecomanda in televizor iar :|fular-campionii

fular-campionii oricum Forza Steaua forzateaua

MoWeed23.03.2008 18:03

mda.....Dayro e rezerva pentru meciurile mai putin reusite de pana acum dar pepe nu. Si, pentru Dumnezeu, chiar nu se poate cu Neaga in locul lui Banel?

Macar nu mai avem 2 inchizatori....

costhinia23.03.2008 18:06

ce draqu cauta Banel in primul 11? chiar nu mai sunt rezerve sau trebuie sa il reanimam pe atletu asta?

SuperstaR1823.03.2008 18:07

MoWeed ai dreptate

De atatea ori am luat apararea lui Laca in fata prietenilor... dar incepe sa ma cam dezamageasca :(

Ma rog... nu avem noi cum sa stim in ce forma sunt ei la antrenamente... dar stiu ca Banel pe teren e CATASTROFA

MoWeed23.03.2008 18:10

@SuperstaR18

 

Cred ca se insista la nesfarsit cu Banel si pentru nationala(aici cred ca isi baga Jiji coada). Nu inteleg de ce pentru ca exista mijlocasi mult mai buni decat Banel in Romania. La nevoie cred ca se poate incerca Emeghara fundas dreapta, Nesu fundas stanga si Golanski avansat la mijloc...

Si eu m-am certat cu multi prieteni pentru Lacatus, la fel cum ma certasem si pentru Hagi.

SuperstaR1823.03.2008 18:29

hmm... da...

Adevarul e ca pe Golanski il vad mai bine la mijloc. Probabil este cel mai tehnic si spectaculos fundas lateral din intreaga Liga 1. Chestia ciudata e ca atunci cand se auzea prima data de el (iarna trecuta, nu asta ) pe vremea lu' Meme, se zvonea ca e fundas central/dreapta => D CR pentru pasionatii de managere :D

Oricum nu e exista termeni de comparatie pentru diferentaa dintre Golanski si Banelinho

PS: dar noi suntem doar niste chibiti :)

:steagcruce: batem UTA sa moara cefere`u de suparare \:D/ fular-campionii

Piece of Mind23.03.2008 18:33

Baieti, nu va mai suparati pentru alcatuirea echipei, atata poate Lacatus. Ce sa-i ceri unui antrenor care nu se poate dezlipi de Lovin, Nicolita sau Surdu?

DelPiero1023.03.2008 18:38

E foarte trist ca Banel Nicolita e titular in meciul de azi...Dayro este accidentat,dar putea sa schimbe sistemul...ma rog,nu cred ca vom vedea prea mult fotbal azi!

mad7923.03.2008 18:39

V-ati uitat la Kanal D?E penibil in unele momente Copos,dar pe unde are dreptate,DAR TOT PENIBIL SI FRUSTRAT RAMANE!

BRAVO GLORIA BUZAU!!!

akebono23.03.2008 18:39

Stie careva daca pot vedea pe net meciul?

 

pe sopcast imi da canal offline

stelis223.03.2008 18:40

unde se poate vedea meciu pe net???

LARI23.03.2008 18:51

Na-ti-o, vere...

 

@Stelis2

Incearca www.webtv.3x.ro

MoWeed23.03.2008 18:51

Ce naiba pazeau fundasii?

Batem cu 2-1 sau 3-1 fularsteaua2

steaua_gloria23.03.2008 18:56

Na ca a inceput frumos. Acum sa vedem Forza sud americana.

 

Draq ii mai scoate p'astia din aparare.

MoWeed23.03.2008 18:57

Deja incep sa traga de timp si e numai minutul 13...

zloty23.03.2008 18:59

de ce joaca jarteaua aia de Banel si nu Dayro?? ce dracu ma iti batzi joc de primu 11 asta se intampla ,cand o sa le vina mintea la aia de la club si o sai dea viteza lu ala?

cred in steaua mea23.03.2008 18:59

nicoita lasa-neeeeeeeeeeeeeeeeee lasa-neeeeeeeeeeeeeeeeee !!!!!!

MoWeed23.03.2008 18:59

incep executiile tipice lui Banel :unsure:

cristian8623.03.2008 19:00

Houston we have a problem !

Matteo23.03.2008 19:00

Lacatus nu e antrenor, asta-i adevarul.. la lotul pe care il avem nu putem sa jucam asa, numai antrenorul e de vina....

sabin130723.03.2008 19:03

stie cineva de ce nu a fost convocat Dayro moreno?

dax4723.03.2008 19:07

Cineva sa arunce cu o piatra in capul lui Banel. Ca altfel o luam rau.

steaua_gloria23.03.2008 19:12

Zaharia ne da gol pe contraatac. Sunt chiar pesimist.

«12312»