FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Plangem, Rade-m

«134567»
studentul21.03.2008 07:02

Vad atatea posturi cu " victorie rusinoasa " ... " vreau sa se rejoace pentru ca sunt fair-play" ... si altele. Cu cine sa fii fair-play frate ? Tocmai cu Crapizii ??? Tocmai cu ei care de atata timp fac probleme ? Ei injura ei vor sa bata arbitrul ei fac legea ? Lasa sa mai castigam si noi romanii. Asa le trebuie.

Florin-STE.21.03.2008 07:28
eu unu sunt fericit....http://static.fcsteaua.ro/forum/style_emoticons/default/steag_sah_mic.gif

Tu esti fericit dar sa vezi ca o sa se intample tot mai des chestii din acestea cu aruncatul obiectelor spre arbitri,acum ca le-a deschis capul cum poate castiga echipa lor favorita un meci pe care aproape ca il pirede suporterii vor face totul pentru a castiga echipa indeferent de consecinte

EXEMPLU: sa zicem ca joaca Steaua cu Dinamo ,echipa noastra conduce cu 2 -0 si vine un suporter catel in tribune la noi si arunca cu ceva obiecte spre arbitru.El opresate meciul si Dinamo castiga cu 0 -3 .(doamne fereste) CE NE FACEM ??trebuie luate masuri cat mai drastice in aceasta privinta daca nu vrem ca aceste fenomene sa se intensifice .

IMI PARE RAU CA SA AJUNS AICI DAR SUNT SI FERICIT CA A CASTIGAT Steaua !

Steaua CAMPIOANA ! fular-campionii

AdrianUltras2521.03.2008 07:34

mailatii au dreptate mai!

totul a fost premeditat.

 

Stiu eu din surse sigure ca Steaua a avut inaintea meciului pregatite 2 scenarii pe care sa le foloseasca.

nu stiu care l-au ales dar stiu ca cele 2 erau asa:

 

1.Stelistii trebuiau sa angajeze un jucator de baseball din SUA pe care sa il puna in tribune intre giulesteni si care, daca scorul era nefavorabil Stelei, trebuia sa il ia la tinta pe arbtiru.

 

2.Stelistii trebuiau sa angajeze un lunetist care sa stea pe podul grant si daca scorul era nefavorabil Stelei sa traga cu o pusca cu brichete dupa arbitru.

 

:))

 

Aseara s-a confirmat doar ce stiam de mult.

tiganiiiii sunt niste dobitoci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:))

cei mai prosti de pe pamant.

 

 

 

Asa.

Si acum sa vb despre joc.

Parerea mea e ca am jucat slab.rapidul trebuia batut.

Asta e adevarul.

Si nu inteleg deloc de ce Laca i-a scos pe Dayro si Mendoza.Au fost printre cei mai buni.

Nu mi-a placut Dica pentru ca incetineste foarte mult jocul si nu prea poate(sau vrea) juca din prima.

Iar Pepe nu e de Steaua.A ratat 2 ocazii mari iar asta nu faci in meciuri importante.

Sper ca in meciul urmator Habibou sa fie titular in locul lui.

 

 

Eu stiu ca de fiecare data cand un arbitru a fost lovit, meciul a fost intrerupt si s-a dat 3-0 pentru echipa vizitatoare.

Dar oricum, da-i dracului.Daca erau ei in locul nostru cred ca urlau non stop toata noapte ca sa castige cu 3-0 asa ca...da-i dracului!

leahu21.03.2008 07:39

oooooooooooo fratilor ce fel am ajuns sa ne bucuram de victorii Lovin a cerut mila parca se termina campionatul ieri totusi FORZA Steaua dar nu este corect asa eu vad si o parte bn a acestui incident trebuie scosii huliganii de pe teren cei care vin sa distruga tot .

akebono21.03.2008 07:44

cei mai "onesti si curati" suporteri din R®omania ar fi trebuit sa actioneze cum au facut cei de la Betis sevilla....

il mai vad si pe baiatu' ala de la rapid cum zice ca trebuia sa evacueze tribuna - ar fi fost o idee dar rapid trebuia sa evacueze tribuna ca nu mai jandarmerie pe stadion

 

oricum nu e o victorie pe teren (imi vine in cap meciul cu PSG - nu sunt multe asemanari dar imi vine in cap)

as fi preferat sa nu se intample asa - sa nu se termine meciul sa elimine vreo doi rapidisti :steag_sah_mic: cand l-am imbrancit pe arbitru si sa castigam cu 2-1...

 

Ole, ole

Ole, ola

A aruncat Elodia...

marshal21.03.2008 08:12

ce dracu cauta Lovin linga Deaconu,eu las da afara din echipa daca ar fi dupa mine,in rest vreau cele trei puncte dar cu rejucarea meciului

calinsb21.03.2008 08:24

rapidistii trebuie sa se civilizeze o data si o data,s a facut atita caz pentru "cusca" din Ghencea care a fost de fapt o plasa de protectie tocmai pentru a evita ceea ce s a intimplat in giulesti si probabil ca cineva se astepta la asta si a luat masuri.bvo organizatorilor clubului Steaua.intrebarea este cind v om putea privi linistiti meciurile asemenea celor din anglia?si tot eu raspund sper sa nu gresesc : probabil cind v om juca un fotbal ca in anglia.cred ca s a procedat bine aseara si ar trebui sa fie o lectie pentru toti huliganii de pe toate stadioanele.citi sustinatori din tara nu s ar bucura sa aiba privilegiul de a vedea toate meciurile favoritilor?iar cei care au acest privilegiu isi bat joc de el....RUSINE :steagcruce:

geoct21.03.2008 08:26

Asa cum au spus multi, si eu as fi preferat o victorie in teren. In fine; s-a tot discutat aici de precedente. Parerea mea este ca "legiutorul Mitica" are partea lui de vina aici. La acel 0-0 de care toti aminteau aseara, ar fi trebuit ca Tudor sa opreasca meciul; nu trebuia sa ii spuna Mitica la telefon sa continue. Problema e ca in alte dati s-au aruncat in teren mai multe obiecte ca aseara; o astfel de intrerupere trebua facuta de mai demult.

Recunisc insa ca dupa meci m-am distrat: scenarii, cu suporter stelist infiltrat, cu premeditare... Un singur lucru nu am inteles: la 10 minute dupa meci, cum a aflat Iancu de Timisoara ca respectivul era stelist? Oricum, asa cum au spus si altii: cum sa fii suporter stelist si sa te "infiltrezi" in galeria rapidului, sa arunci cu obiecte? exista metode mai rapide de sinucidere...

cornel-cluj21.03.2008 08:51

Desi nici eu nu sunt chiar impacat cu posibila victorie la masa verde a Stelei, preferand una obtinuta pe teren, trebuie sa acceptam insa ca trebuie aplicata LEGEA, REGULAMENTUL. Indiferent de numele celui vinovat. Sed lex, dura lex. toate trebuie sa aiba un inceput. Si daca inceputul este acest meci, cu atat mai bine. Asta trebuie sa fie invatatura de minte pentru toti suporterii, indiferent de echipe. Responsabilizarea si educarea comportamentului suporterilor nu se fac prin evitarea legilor scrise ale fotbalului, ci prin aplicarea lor. Fiti convinsi ca aplicarea regulamentului in acest caz va duce la o limitare a violentelor pe stadioane. Va responsabiliza sefii de galerii. Va responsabiliza suporterul. Pentru ca e greu de crezut ca un suporter va mai apuca sa arunce cu ceva pe teren, stiind ca echipa lui poate fi depunctata pentru gestul sau. Si cred ca chiar daca ar incerca, se vor gasi altii langa el sa-l opreasca. Asa ca, prefer sa se aplice regulamentul si chiar nu ma intereseaza nici o clipa daca asta inseamna ca vor spune unii si altii tot soiul de lucruri care au legatura cu imaginea Stelei, moralitatea si mai stiu eu ce. Si ei ar fi reactionat la fel ca noi daca situatia ar fi fost invers decat acum. Faceti un simplu joc de imagiantie si inchipuiti-va ca ceea ce s-a intamplat aseara ar fi fost in Ghencea, la 1-0 pentru Steaua. Cam ce reactii ar fi fost din partea conducatorilor Rapidului. Si abia apoi faceti afirmatii despre rejucare, moralitate, corectitudine, idealism s.a.m.d. In cazul asta trebuie aplicat regulamentul. Punct. Cine greseste, plateste. Chiar daca ar fi fost vorba despre Steaua, parerea mea nu s-ar fi schimbat.

Gaby21.03.2008 09:10

Fara Nesu nu se intampla nimic. Din cauza acelui duel aerian in care l-a lovit rau pe Pancu, s-a ajuns la acel conflict deschis dintre suporterii rapidisti (care cereau sanctionarea lui Nesu) cu arbitrul. Nu stiu ce se mirau atata comentatorii lui peste pe la toate televiziunile. Zotta era tot o maaaare mirare ca de ce, vezi Doamne, sa fii aruncat rapidistii cu brichete cand conduceau cu 1 - 0 ! Pai, aruncau ca s-au inflamat de la faza cu Nesu, ce e asa greu de inteles ?!

victor21.03.2008 09:26

articolul de fond e bun si corect, mai putin comentariile laudative la adresa lui Laca pentru felul cum a pregatit meciul!? la valoarea actuala a lotului jucam slab si dupa ureche, totul trebuind sa fie rezolvat de valoarea individuala a jucatorilor, mai putin de tactica si organizare! suntem o echuipa de lautari talentati si nu o orchestra ce canta dupa partitura!

yo_marius21.03.2008 09:37

lasa-ne Victoras tacticiene!! cumva crezi tu ca pozitiile lui Ov. Petre, care mai mereu ajunge la finalizare, atat in careul advers, cat si la marginea lui sunt intamplatoare? crezi tu ca pasele consecutive si incercarile de verticalizare ale lui Lovin sunt intamplatoare? crezi tu chiar ca faza in care Nesu a ramas singur cu portarul e intamplatoare?

 

tacticiene, tu scrii cam dupa ureche, fara sa fii in cunostinta de cauza.

jarhead21.03.2008 09:42

Tragedie in giugiuleshti, baietii "a" fost furati de arbitru ... huuoooo arbitru ...

1. Lovin este un milog, dar este millogul nostru: am vazut jucatori mari milogindu-se jenant pentru un avantaj - Rivaldo facand pe impushcatul cu un amarat de bulgar la un campionat mondial? S-a uitat?

2. Asta cu "infiltratul" merge ca ipoteza de lucru dar strict pana la primul obiect aruncat ... cine a fost pe stadion in viatza lui va realiza ca dupa anuntzul crainicului ce se intampla? Mai arunci si telefonul, tu ca suporter stelist aflat intr-o masa de imbecili rapidishti?!? Ha, ha, ha ... sa fin serioshi ... SF-uri

3. Rejucare sa fie dar s-o sthim si noi ... intreb insa - in van evident - cam ce fel de fotbal ar fi? Dupa ce clabuc si ai lui au sarit la bataie pe la vestiare cam ce ar fi pe teren? K1, K2 si K3 ...

Sincer sa fiu cred ca acest campionat ar trebui anulat, aruncat la cosul de gunoi al statisticilor, asta nu mai este nici sport, nici fotbal si nici macar nu mai are atributele unei activitati rationale desfasurate intr-o societate ... schizofrenie platita cu mii si milioane de euro ...

AdiM21.03.2008 10:00

sper ca e ultimul campionat in urma caruia campioana Romaniei se califica direct in CL, asta a cam stricat tot...

Tudor_BOSS21.03.2008 10:13
Bai BOULE ai auzit de REGULAMENTE??? In primul rand esti un prost si te rog nu mai scrie pe situl asta si 2) daca esti o cioara sa te fak.Cat vrei sa mai stam pana ne civilizam idiot ordinar!!!! Ai auzit cumva de meciuri din C.L(pentru tine Champions League) cand au fost intrerupte si echipa gazda a pierdut la masa verde,ma imecilule?????P.S:Esti un super kkt sa- :punk: :punk: :steagcruce: :steagcruce: ti dam toti baietii sus.

 

OLE OLE MULTUMIM rapidule, cu asa suporteri de kkt ma mir cum rezista in Liga !!!!!!

victor21.03.2008 10:28
lasa-ne Victoras tacticiene!!

tacticiene, tu scrii cam dupa ureche, fara sa fii in cunostinta de cauza.

 

scriu dupa ureche, dar am o ureche formata, iar adevarul ramane: Laca e slab antrenor! mare stelist, mic antrenor! faptul ca scandeaza dupa meci cu tribunele nu are legatura cu profesionalismul! suntem o echipa ddezordonata si lunga! iar schimbarile sunt hilare! joaca cu habib in banda minute bune, cand acesta e jucator de careu, in locul lui Dayro care e mult mai combinativ, forteaza cu surdu atunci cand ti-e lumea mai draga, il scoate ieri pe mendoza intr-un final cand era clar ca va fi un joc fragmentat, cu multe lovituri libere la care peruanul exceleaza, il arunca in joc pe Badea intr-un moment tensionat, uitand ca acesta nu a jucat deloc anul acesta si normal nu poate avea ritm, si am fi terminat probabil jucand cu 3 varfuri de careu + Dica impins, uitand ca nu nr. de atacanti din teren face jocul mai agresiv, ci asezarea.

 

daca nici in acest retur nu avem lot, inseamana ca nu mai e nimic de discutat. si totusi in fiecare meci ne chinuim de moarte si marcam doar prin sclipiri individuale. cand aproape toate meciurile, inclusiv cele de pregatire, le castigi la un gol diferenta, inseamna ca ai o mare problema la organizare. sa nu mai zic ca aproape toti adversarii incheie meciul peste noi si par ca fug mai bine, ceea ce ma face sa gandesc ca nici pregatirea fizica nu e la max.?!

 

totusi, prin subiectul topicului nu stiu daca e locul unde ar trebui polemizat despre banca noastra tehnica. asa ca nu cred ca ar trebui sa-mi raspunzi, ci doar sa te gandesti daca problemele ridicate sunt corecte sau nu! parerea mea este ca Laca e depasit de situatie si jocul nostru nu va creste! ba chiar din contra! asta nu inseamna ca Marius nu ramane acelasi mare stelist pe care trebuie sa-l onoram mereu si sa-l iubim. dar nu ca antrenor!

 

sa auzim numai de bine!

bodanelu21.03.2008 10:32

stau si ma uit la TV la sport.ro si ma minunez. conducatorii rapidisti urla ca arbitru trebuia sa opreasca meciul doar cand nu mai putea sa se ridice de jos.

MoWeed21.03.2008 10:35

@bodanelu

 

Ce sa le ceri lui Zotta sau lui Copos? In loc sa se concentreze pe gasirea si pedepsirea vinovatului gasesc scuze tampite...

Cica trebuia oprit meciul initial ca dupa ce a zburat bricheta pe langa el nu mai avea dreptul. Pai stai mah nesimtitule de Zotta ca omul v-a mai dat o sansa si tot eu esti cu gura pe sus....

I.N.Money21.03.2008 10:38

Troncaneala lui Zotta e clasica , probabil nu e Gino Iorgulescu prin preajma ca sa ii testeze iar abilitatea de a fugi . Se pare ca miercuri o sa avem o decizie definitiva in legatura cu acest fiasco .

adriSteaua21.03.2008 10:59

Foarte urat ce s-a intamplat. Ce mai atatea intrebari! Sa se aplice regulamentul, la sange! Sa se dea un exemplu, indiferent de numele clubului (Rapidul si-o cam merita ca sunt artisti la treburi de genul asta).

 

Si poate asa inteleg si inteligentii de prin sectorul 18 (sau adiacente) de la T2 din Ghencea, cat si cativa retarzi din sectoarele dinspre Nord, coborand de la sectorul 18 spre Nord. De ce? Fiindca atat la meciul cu CFR, cat si la cel cu Urziceni, am stat in marginea sect. 21, spre 20 si niste dobitoci din sectoarele amintite mai sus au inceput sa arunce cu brichete... Iresponsabili. Si cand am inceput sa tip inspre acel sector, s-au luat unii de bunastarea maica-mii si apoi la modul "ca ce are ba daca arunca...?" Da, poate nu folosesc cuvinte frumoase la adresa lor. Dar nu e normal! Si pentru mine indivizii de genul acesta sunt niste cretini, cu mari probleme comportamentale.

 

Si, ca sa vedeti calitatea suporterului stelist: tot in zona unde am avut bilete la T2, niste samanatari obositi (cu fulare, aer de mari suporteri) au tipat, pe durata intregului meci cu Urziceniul, sa stam jos ca ei nu vad... Iar cand a intrat Habib s-a trezit unul dintre ei sa intrebe: "ba, dar de ce poarta ala masca aia?"...

Sa avem pardon, avem si noi ciudatii nostri si parca sunt din ce in ce mai multi.

 

Asadar, aviz "istetilor" care vin pe Ghencea: nu mai aruncati cu nimic inspre suprafata de joc.

 

In rest: creste calitatea jocului. Mai multa atentie in aparare - din pacate Sorin nu are destule meciuri jucate, a pornit mai greu, dar a intrat in ritm si a jucat din ce in ce mai bine. De asemenea, mai multa concentrare pe finalizare. Ieri au fost cateva actiuni de atac superbe, dintr-una, in viteza, asa cum stie Steaua cel mai bine!

 

Lupta Steaua!

dicashow21.03.2008 11:02
:steagcruce: forza Steaua...oricum..ce idioti! [pakt de meci..da bn ca a castigat Steaua!
1uLy4Nn21.03.2008 11:06

stie cineva cand se va lua decizia in legatura cu deznodamantul acestui meci? un 3-0 si 10 etape de suspenrare pentru inaripate ar fi cea mai potrivita sanctiune, insa traim in Romania si asta spune multe. aveti idee? :steagcruce:

yo_marius21.03.2008 11:07

@ iulica

 

miercuri

MoWeed21.03.2008 11:07

@1uLy4Nn

 

miercuri se va lua o decizie finala....

adriSteaua21.03.2008 11:08
Si, ca sa vedeti calitatea suporterului stelist: tot in zona unde am avut bilete la T2, niste samanatari obositi (cu fulare, aer de mari suporteri) au tipat, pe durata intregului meci cu Urziceniul, sa stam jos ca ei nu vad... Iar cand a intrat Habib s-a trezit unul dintre ei sa intrebe: "ba, dar de ce poarta ala masca aia?"...

Sa avem pardon, avem si noi ciudatii nostri si parca sunt din ce in ce mai multi.

 

 

Si sa nu uit: cat ne ridicam in picioare continua sa manance seminte, le scuipau pe scaun... cu flegme cu tot. La un moment dat nici n-am mai sters scaunul... Astia gigeii... Pacat si urat, foarte urat. Maine poimaine o sa-mi faca vreunul d-asta scandal ca de ce se canta in jurul lui "Lupta Steaua!", cand e mult mai simplu cu o goarna.

Se cere parafrazarea unei replici celebre: Ratzi-ai dreacu cu semintele si goarnele voastre...! Dixit!

 

Promit ca o sa renunt la limbajul suburban, dar e crunt ce se intampla. Scuze pentru cei deranjati de aceste cuvinte si le reafirm pentru cei care si le merita!

«134567»