FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Plangem, Rade-m

«123457»
greenyes20.03.2008 21:42
Vai Doamne ce idealisti suntem! bai baieti, cuvintele REGULAMENT (de desfasurare a unei competitii) si LEGE (care trebuie aplicata) va spun ceva?

 

eu propun sa rejucam meciul asta, sa le dam o a 2-a sansa violatorilor (poate avea omul o nevoie urgenta), sa eliberam cateva mii de criminali si alte asemenea.

 

observ ca pana acum ne dadeam de ceasul mortii ca apeleaza nu stiu cine la butoane si ca se fura, iar noi idealistii vrem o Liga corecta. iar acum, hai sa ne bagam **** in el de REGULAMENT, sa facem ce vrea **** noastra, ca noi suntem aia idealisti...

 

Ce sa faci fratie......unde nu e cap vai de picioare.....culmea ar fi ca astia sa fie dinte cei ce s au scandalizat cand a fost faza cu ala la nostru care l a luat la pumni pe portarul belgian

Il Soldatino20.03.2008 21:42
Hai bai Cata, ce a patit arbitrul, l a zgariat putin cu o bricheta???? PIu, e praf baiatul, nu rezista el la o bricheta???? Nu are sange in el.......ca baietii de baieti

 

Trebuia sa moara omul pe teren ca sa invatam si noi ceva din asta nu???

 

Noi vrem sange frate nu teama pentru propria siguranta, nu vaicareli de durere.......

 

Omule, ce argumente imi aduci la ce am scris? Eu consider ca mai degraba intaresti cea am afirmat. Da, aceasta sensibilitate a unui arbitru poate fi valabila si-n cazul nostru. Important este ca noi sa nu avem imbecili capabili de asemenea fapte ca sa nu patim la fel. De aceea am scris ca e important sa invatam din aceste patanii si sa ne bucuram ca nu mai suntem noi aia care sunt dati de exemplu....dar, Atentie - ne poate veni si noi randul

greenyes20.03.2008 21:44
Omule, ce argumente imi aduci la ce am scris? Eu consider ca mai degraba intaresti cea am afirmat. Da, aceasta sensibilitate a unui arbitru poate fi valabila si-n cazul nostru. Important este ca noi sa nu avem imbecili capabili de asemenea fapte ca sa nu patim la fel. De aceea am scris ca e important sa invatam din aceste patanii si sa ne bucuram ca nu mai suntem noi aia care sunt dati de exemplu....dar, Atentie - ne poate veni si noi randul

 

Era doar o gluma.....la care am adaugat ce am adaugat pentru a scaote in evidenta ca la multi le trebuie sange pentru a intelge ceva si poate nici atunci.....

yo_marius20.03.2008 21:45
Ai perfecta dreptate, doar ca padurea e in spatele copacilor. Poate ma insel, dar meciurile se castiga pe teren nu pe foaia de arbitraj. In conditiile astea, felicitari pentru frumoasa victorie. Imi pare rau dar eu nu pot sa ma bucur.

 

Omule, nu spune nimeni ca se bucura de victorie. Dar hai sa nu fim noi mai catolici decat Papa! daca tot vreti rejucare, eu propun sa se rejoace si Pandurii-raped (ala pierdut tot cu 0-3)

Astristul20.03.2008 21:47
off topic

 

ce p..a mea cauta gay-ul de ponta la rtv?????????si-si da cu parerea,mortii mamii lui!

Pai el parca era cu Progresul. Isi da cu parerea in perspectiva viitoarelor derby-uri din Liga a 2-a Progresul-Rapid. :biggrin:

Il Soldatino20.03.2008 21:49
Era doar o gluma.....la care am adaugat ce am adaugat pentru a scaote in evidenta ca la multi le trebuie sange pentru a intelge ceva si poate nici atunci.....

 

scuze....m-am incins o tara...ideea este ca giulestenii plang pentru un necaz dar noi ramanem cu Becali si plangem continuu de vreo cativa ani...si cat mai avem

vlad7520.03.2008 21:49
off topic

 

ce p..a mea cauta gay-ul de ponta la rtv?????????si-si da cu parerea,mortii mamii lui!

off-topic,Gay-ul de Ponta este stelist! Si o freaca si pe Daciana Sarbu Asa ca nu-i GAY.

LA NAIBA! :blush:

Astristul20.03.2008 21:51

off-topic,Gay-ul de Ponta este stelist! Si o freaca si pe Daciana Sarbu Asa ca nu-i GAY.

LA NAIBA! :blush:

Alt fan Mondenii! :laugh: :wink:

 

 

yo_marius20.03.2008 21:52
ne bucuram ca au fost peste noi?ca a fost 1-0?ca ne a ajutat arbitrul?ca au fost infiltrati baieti in tribuna a doua a rapidistilor si ca totul a fost coordonat perfect?

 

nici nu stiu daca sa rad sau sa plang cand citesc aberatiile astea. fratele meu, ai fost la vreun meci? te asigur eu ca daca ala care a aruncat era stelist era linsat de ciori in secunda 2!

 

in fine, cum ti se pare formatul sport.ro? frumos nu? si prezentatorii ai dracu' de echilibrati in commentarii, nu? :thumbsup:

predatorpulse720.03.2008 21:53

Dragi stelisti,am mai zis-o,meciul se va rejuca,vor fi presiuni pe Liga,se vor gasi anumite chestii gen nu s-au gasit brichetele care l-au lovit pe arbitru bla bla.

Cineva mai sus zicea ca de ce sa fie pedepsita echipa,sa fie pedepsit individul. Fundamental gresit.

Acel individ a intrat pe stadionul echipei x,fiind fan sau nu al acelei echipe,iar cand a intrat trebuia controlat. Controlat de cine? Exact,de firma de paza angajata de CLUBUL ORGANIZATOR.

Ce naiba mai vor giulestenii? Timp de 70 de minute crainicul ala se milogea de ei sa nu mai injure si sa nu mai arunce cu obiecte in teren,ghinionul lor a fost ca o bricheta l-a ochit pe deaconu.

 

Deci,dupa cum am zis,dupa "regulamentele" din Romania,se va rejuca,model clasic "batista pe tambal" si la revedere,va aparea Dragomir dupa luarea deciziei,se va lauda iarasi cu "legea" lui si gata.

 

Un stelist adevarat nu vrea "pomana",dar aici nu e vorba de Steaua,e vorba de organizarea de 2 lei si "civilizatia" giulestiului care se comporta ca maimutele,injurand tot meciul pe Radoi si aruncand pentru a nspea oara cu obiecte de teren.

 

Oricum daca va uitati la TV,imi place cum s-a mutat polul de atentie de la bricheta aia la conspiratii steliste impotriva rapidului,cartianu zice ca deaconu s-a comportat ca un arbitru mic,Iancu si zotta afla imediat la 5 min de la fapta ca era vorba de un suporter stelist infiltrat,jegoase presa noastra ce mai. Iar apoi aud de la alti ziaristi ca Steaua va fi afectata ca imagine si ca nu stiu ce. Bai tampitilor,cu ce vina noasta ca au aia babuini in tribune!!? Au dat-o astia in balarii,e clar,e o conspiratie a Stelei,tolo zice ca Steaua nu vrea sa ramana in istorie cu aceasta victorie la masa verde impotriva rapidului. Pai bine mai tolo,eu unul vreau rejucare ca sunt stelist si mandru de asta,dar de REGULAMENT ai auzit mai deontologule?

 

In momentul asta,campionatul Romaniei ar trebui intrerupt si sa mergem cu totii spre alte sporturi timp de un an de zile,bagami-as picioarele in ei de jegosi,si aici bag presa sportiva,LPF,FRF,Jiji,Iancu,Copos Borcea si toti jegosii astia.

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori

st_194720.03.2008 21:55

IN-CRE-DI-BIL porcusorul de Timisoara are spioni prin tribuna a II-a a ghiulestiului =))

fcsb-4720.03.2008 21:56

""M-a sunat cineva din tribuna si mi-a spus ca cel care a aruncat in Deaconu era stelist. De ce nu a aruncat inainte la 0-0 ?!? Vreau sa se demonstreze cu cine tinea care a aruncat"" - grasu ala de pe bega

 

adevarul este ca...ne`a dibuit...eram mai multi suporteri infiltrati prin toate zonele stadionului (la oficiala-lg Copos, la peluza-la microfon, copii de mingi-la ambele porti si intre bancile de rezerve ) si tinta noastra precisa a fost sa oprim meciul cand situatia scapa de sub control. Am zis sa`i ajutam pe baieti in caz ca ei nu mai pot...Eu eram la oficiala, langa Copos si n`am mai putut sa`mi indeplinesc misiunea (il luam ostatic) , dar colegii mei au reusit. Daca nu o faceau ei , cei deghiati in copi de mingi sigur reuseau! Puneau o minge umpluta cu pietre in loc de una normala. Daca nici asa nu reuseau sigur cei aflati intre bancile de rezerve dadeau o torta (la asta ii suspendau pentru 2 campionate , asa o sa scape mai ieftin)

Daca tot am inceput o sa va dezvalui si ultima noastra solutie: niste baieti incepusera sa sape o groapa pentru a taia cablurile de curent ce alimenteaza minunatul lor stadion , un adevarat "leagan al civilizatiei"...

zyder20.03.2008 21:57

Apoi deh rejucam meciu si cand nu ne convine ceva dam in arbitru cu un pietroi,apoi il plesnim pe sapunaru cu o piatra in capatzana si asteptam 3 minute,rejucam,il pleznim pe pancu , pe Constantin si rejucam pana la vara.Nu?:)))

ps:Steaua a fost peste Rapid azi,3 puncte,mai avem 6 de recuperat...

vlad7520.03.2008 21:58

Ti-a placut dialogul dintre moderator si Iancu??

Moderatorul:"lovitura de teatru"

Iancu:"DE ce lovitura de teatru?"

Moderatorul:"Pai asa m-au informat cei din redactie..Ca-l cunoasteti pe cel care a aruncat cu bricheta"

Iancu:"Nu il cunosc.A fost o gluma"

....... Lasa ca acuma trimite Dan Diaconescu elicopterul in Giulesti si-l ia pe infractor! Mama lui de terorist!!!

RTV se va transforma incet,incet in OTV !

plastikman20.03.2008 21:59

pot sa spun doar atat: Cine greseste sa plasteasca...! acum nuj daca e chiar potrivita zicala..pentru ca echipa Rapid a pierdut involuntar! FORZA Steaua SI TINETI O TOT ASA BAIETII ,IMI PLC NOUA FORMULA SI SPER SA RAMANA SI PE VIITOR TOT ASA! :steagcruce:

Astristul20.03.2008 22:01
in fine, cum ti se pare formatul sport.ro? frumos nu? si prezentatorii ai dracu' de echilibrati in commentarii, nu? :thumbsup:

NOT :dry:

Dar din moment ce Moraru e javra, ce pretentii sa mai ai. Eu ma uit pe Telesport, care desi e prezentata de un rapidist emisiunea, e mult mai impartiala decat ce a fost pe sport.ro sau realitatea!

 

Si referitor la ce a declarat "Jabba" de Timisoara, a spus la Telesport ca a facut o gluma cu "stelistul" de la a 2-a, dar toata presa a luat-o de buna. Am auzit clar cand a zis ca era o gluma!

LARI20.03.2008 22:01

Sunt de parere ca am jucat bine in aceasta seara. Am avut 4-5 ocazii mari de a marca. Incredibile ocaziile lui Dayro si Pepe...

Am evoluat, ma refer la dominare, ca "acasa": Rapidul a jucat ca o echipa mica, incercand sa pishte ceva pe contraatac. Chiar daca, POATE, nu meritam sa castigam, afirm cu tarie: in niciun caz nu meritam sa pierdem.

 

Pentru orgoliul meu, mi-ar placea sa se rejoace. Privind realist lucrurile, Romania are nevoie de o masura drastica. Altfel, alunecam intr-o mentalitate giulesteana: "Lasa, bah, ce daca l-a pleznit pe arbitru. Aia-s care au fugit sunt niste lasi. Sa stea, sa evite obiectele, sa dea gol, daca au sange-n instalatie!"

 

Mi s-ar parea inadmisibil!

 

Comisiile FRF nu au niciun motiv sa dicteze rejucarea jocului. N-o sa-si joace Sandel imaginea la UEFA, dupa ce chiar el a dictat acel 3-0 pentru Dinamo Kiev la meciul de la Roma. Mai mult, tot Sandel a tot urlat in ultima vreme: "Regulamentele vor fi aplicate, indiferent de nume!".

 

Argumente contra?...?...?...?

morosanu'20.03.2008 22:01
a invins inca odata ciobanul.Hai ca merg bine degetele pe butoane.mi e sila de toti care va bucurati de victoria asta.

 

ne bucuram ca au fost peste noi?ca a fost 1-0?ca ne a ajutat arbitrul?ca au fost infiltrati baieti in tribuna a doua a rapidistilor si ca totul a fost coordonat perfect?

 

asa am ajuns?

 

naspa...

kraken vine de la cra-cra?

AdiM20.03.2008 22:05
a invins inca odata ciobanul.Hai ca merg bine degetele pe butoane.mi e sila de toti care va bucurati de victoria asta.

 

ne bucuram ca au fost peste noi?ca a fost 1-0?ca ne a ajutat arbitrul?ca au fost infiltrati baieti in tribuna a doua a rapidistilor si ca totul a fost coordonat perfect?

 

asa am ajuns?

 

naspa...

 

yyyeeeeeeeee!!!!!!!! am castigaaaaaaat!!!!!! :yeahh:

LARI20.03.2008 22:09
yyyeeeeeeeee!!!!!!!! am castigaaaaaaat!!!!!! :yeahh:

Ia uite, bah, are becacali cont pe site...

yo_marius20.03.2008 22:10
Ia uite, bah, are becacali cont pe site...

de IRONIE ai auzit domnu' LARI? te asigur eu ca nu jijica a postat.

zyder20.03.2008 22:11

Ii pune Rednic la cantat pe lautari ai de MM ce tare.......=)))

catalinMLK20.03.2008 22:15

ole ole multumim tziganule :thumbup:

adynezu20.03.2008 22:17

Nu stiu daca v-ati gandit la asta, dar sa zic si io... Cred ca arbitrul a fost lovit cu o moneda in cap, de aceea nu s'a vazut nici pe reluare ( bricheta a fost cand a oprit meciul). De aici si faptul ca pur si simplu a cazut pe gazon, pentru ca nu cred ca o bricheta dinasta de 50 de bani, aruncata chiar de la o distanta considerabila, ar fi putut provoca asa mari dureri.

 

Referitor la decizia de a opri meciul... Tot ciripesc ceva crapidistii de 3 minute.. Din ce am vazut eu, au trecut 3 minute (m-am uitat pe gsp.ro, la faza in care a fost lovit arbitrul). Filmuletul ala de 3 min si ceva, incepe prin a prezenta imagini de DUPA ce fusese lovit arbitrul. Prin minutul 2 al filmuletului Deaconu opreste meciul. Daca stau bine si ma gandesc, inainte de a fi lovit in cap, meciul deja era oprit, si erau nu stiu ce imbranceli. Dupa calculele mele simple, reiese ca au trecut 3 minute. Nu stiu exact din ce moment ar fi trebuit sa se cronometreze... Oricum, eu unul daca as fi fost lovit cu ceva in cap. As fi plecat FARA NICIO DISCUTIE de pe stadion. Deaconu a fost chiar pentru repornirea partidei, dar daca aia au inceput sa arunce din nou, ce naiba sa faci? Bine, sa zicem ca ar fi intrat arbitrul de rezerva, dar chiar a ajuns grija principala a arbitrilor ferirea de obiecte aruncate din tribuna?! E INADMISIBIL asa ceva. Incerc sa gandesc toata aceasta situatie cat mai obiectiv, iar concluzia pe care o pot trage e ca Deaconu a facut ceea ce era normal.

Singura necunoscuta ramane poate rezultatul partidei. Normal ca vreau 3-0, oricat ziceti unii ca e "rusinos", sau altfel. Sper sa se ia decizia corecta (chiar nu stiu care e aceea). Daca e sa ne luam dupa cei doi fosti arbitrii, Porumboiu si Craciunescu, trebuie 3-0. Eu unul ii cred :), ca deh, asta a fost doar meseria lor, stiu si ei cate ceva (macar in acest sector).

 

Ah, si referitor la cele 73 de minute. Ma mira & dezamageste prestatia lui Pepe Moreno. Joaca slab. Nu foarte, dar slab. Chiar nu stiu ce solutie (nu-l vad pe Habibou ducand 90 de minute in picioare) ar merge. Ar trebui o solutie de compromis cu Nicolita (da stiu, nu are valoare de Steaua, dar... ) , si Dayro sa urce in atac. Chiar sunt curios sa vad ce poate face baiatu daca e folosit ca VARF, nu mijlocas de banda...

 

Si la final... SI eu am ras.... De mult n-am mai ras asa bine la un meci de fotbal. Chiar face bine:))

 

Lupta Steaua!

Gabyc20.03.2008 22:18

Si mie mia placut cum a jucat Steaua,mie unul la gol mi se pare fault in atac,dar nu asta am vrut sa zic.In seara asta am vazut in sfarsit ziaristi care iau partea Stelei in ceea ce priveste arbitrajele si multe altele.Unul dintre ei ar fi Boanchis pe care il vad prima data cand spune un adevar despre Steaua: nu Steaua e cea mai avantajata echipa sa ne reamintim cea fost in tur(in mare proportie cuvintele lui)si asta inainte de meci sa intamplat al doilea om care mia placut in seara asta a fost A Paunescu care spune destul de clar intr-o emisiune cefere campioana arbitrilor unde aduce si aminte de turul campionatului din 17 etape in 12-13 a fost ajutata clar de arbitri pe cand Steaua e ajutata o data la 10meciuri iar atunci i se sare la gat.Referitor la meciul din seara asta corect ar fie ca sa fie 3-0 pentru Steaua la masa verde (sa vedem ce se decide)Rapidul acuza ca nui corect dar sa amintim meciuri mai importante ca acesta in 2004 roma-Dinamo Kiev 0-3(masa verde)(motiv-lovirea arbitrului cu un obiect fara sa acode acele 3 min pentru a evacua sau a avertiza suporterii,alltul ar fi meciul danemarcei din preliminarii prin 2004 cred care era 2-2 in minutul 87 si a fost decis la masa verde pentru lovirea arbitrului cu un obiect.Eu unul cred ca Steaua oricum nu pleca invinsa in seara aceasta. forzateaua

«123457»