FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Plangem, Rade-m

«12347»
vlad7520.03.2008 21:15

Pentru ca sunt fair-play,imi doresc ca meciul sa se rejoace!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dar in anumite conditii:

1. Rapidul sa joace in 6 oameni.

2. Steaua sa inceapa meciul de la 4-0 si....

3. OTV sa fie inchis!Pentru totdeauana!!!!

4.Si sa mi se aduca o pizza calzone!

PS Becali este un om de onoare. A promis ca daca Steaua va juca prost si va da gol in minutul 75 va pleca de la Stadion!Steaua a jucat prost ,a dat 3 goluri in minutul 75 ...iar Becali a plecat!...CU PLUTA!

stelista_cristina20.03.2008 21:15
Sunteti pe Giulesti ?

Iar ati pierdut ?

Cantati cu noi !!

Sunt necajit....BinG-BanG

Iar am pierdut ... BinG-BanG :-)))))

 

Sunteti pe Giulesti ?

Iar ati pierdut ?

Cantati cu noi !!

Sunt Singurel....BinG-BanG

Printre Stelisti ... BinG-BanG ...

Si Sunt Lovit....Bing-Bang....

Si Sangerez....Bing-Bang

 

Dar Chiar Nimic Bing-Bang

Nu ma voi opri...Bing-Bang

Sa Plang Acum Bing-Bang :steagcruce:

calinel20.03.2008 21:17

cu vreo 3 ani in urma la roma-Dinamo Kiev arbitrul a fost lovit cu o moneda si a oprit meciul 0-3 pentru Dinamo

Joga Bonito20.03.2008 21:20
nu....meciul este jucat. Steaua va fi declarata invingatoare cu 3-0 la masa verde

 

Nu cred. Se va juca restul de minute cu portile inchise. E cea mai corecta decizie. Parerea mea.

Meritam sa pierdem in seara asta.

alexynho20.03.2008 21:23
cu vreo 3 ani in urma la roma-Dinamo Kiev arbitrul a fost lovit cu o moneda si a oprit meciul 0-3 pentru Dinamo

 

Traim in Romania, si asta ne preocupa tot timpul. Aici tot se poate intampla... sa nu uitam ca CFR este campioana in acest an, asa ca Steaua trebuie impiedicata cu orice pret sa ia titlul :thumbdown: .

micodo20.03.2008 21:23

@ Catalin

 

Ceea ce fac legile astea este santaj curat la adresa noastra. Iar forma asta de santaj poate ajunge, in timp, la forme grotesti. Suspendam echipa daca n-aveti buletin, card, fotografie, cip, cont bancar, trei plecaciuni in fata conducatorilor, etc. Pai, i-al ma pe ala care se impotriveste si baga-l la parnaie! Ce treaba are echipa?

 

De ce tot ameninta astia cluburile cu faptele conducatorilor, suporterilor?. De ce nu-l iau odata pe oier sa-l tina la arest cateva zile pentru injurii, incitare, calomnie. De ce sa suporte clubul?

 

Nu ma intelege gresit. Sunt pentru pedepsirea faptelor dar INDIVIDUAL!

tyumen20.03.2008 21:24

@IlSoldatino

Nu cred ca are legatura prima postare cu incisivitatea, dar o sa incerc sa explic: ce s-a intamplat acum se poate intampla oricarei echipe, inclusiv Steaua. Reactia normala, privind obiectiv, mi se pare ca ar trebui sa fie o respingere a unui posibil abuz, ce poate genera un precedent. Iar cand vad mesajele de mai sus nu pot decat sa fiu "incisiv". Bafta

yo_marius20.03.2008 21:26
@IlSoldatino

Nu cred ca are legatura prima postare cu incisivitatea, dar o sa incerc sa explic: ce s-a intamplat acum se poate intampla oricarei echipe, inclusiv Steaua. Reactia normala, privind obiectiv, mi se pare ca ar trebui sa fie o respingere a unui posibil abuz, ce poate genera un precedent. Iar cand vad mesajele de mai sus nu pot decat sa fiu "incisiv". Bafta

 

 

AI dreptate, ar fi un precedent ca, Doamne-fereste, sa se respecte REGULAMENTUL!

 

P.S. ma insel eu sau cumva arbitrul e suveran pe un teren de fotbal? ma insel eu sau Deaconu a consemnat 0-3 in foaia de arbitraj? ma insel eu sau comisiile lu' peste n-au altceva de facut decat sa ia act de acea FOAIE DE ARBITRAJ a meciului?

greenyes20.03.2008 21:28
Nu cred. Se va juca restul de minute cu portile inchise. E cea mai corecta decizie. Parerea mea.

Meritam sa pierdem in seara asta.

 

Frate cand am jucat si noi fotbal meritam sa pierdemmmmm??????

 

Ce am eu de reprosat este doar lipsa de agresivitate, prea mult respect pentru adversarii care ne injura impreuna cu cea mai fair play galerie din jungla in care traim.

 

vai de noi........

Il Soldatino20.03.2008 21:28
Nu cred. Se va juca restul de minute cu portile inchise. E cea mai corecta decizie. Parerea mea.

Meritam sa pierdem in seara asta.

 

 

din punctul meu de vedere gresesti atunci cand efirmi ca Steaua MERITA sa piarda. si am cateva argumente:

 

1. dupa cum s-a jucat pana atunci Steaua nu merita sa fie invinsa pentru ca baietii au jucat binisor si au avut si cateva ocazii mari. Mai degraba un egal ar fi fost echitabil

 

2. de unde stii tu ca Steaua nu ar fi egalat pana in final?

 

3. Daca s-ar juca cu portile inchise restul de minute, atunci nu ar mai exista nicio masura punitiva pentru un club Rapid recidivist, incapabil sa stopeze aceste episoade, incapabil sa organizeze aceste partide cu miza, si ar exista riscul repetarii acestui tip de episoade.

 

ATENTIE - eu nu ma bucur de victoria Stelei (vezi titlul articolului), dar eu zic ca excesul de zel si moralitate al unora (printre care si al tau) nu va aduce echilibru ci va duce discutiile in cealalta extrema.

 

Eu zic ca mai bine ar fi sa tragem invataminte dintr-o astfel de patanie si sa nu ajungem sa traim si noi o astfel de scena....Exista si o vorba "omul destept invata din experientele altora"

greenyes20.03.2008 21:31
@ Catalin

 

Ceea ce fac legile astea este santaj curat la adresa noastra. Iar forma asta de santaj poate ajunge, in timp, la forme grotesti. Suspendam echipa daca n-aveti buletin, card, fotografie, cip, cont bancar, trei plecaciuni in fata conducatorilor, etc. Pai, i-al ma pe ala care se impotriveste si baga-l la parnaie! Ce treaba are echipa?

 

De ce tot ameninta astia cluburile cu faptele conducatorilor, suporterilor?. De ce nu-l iau odata pe oier sa-l tina la arest cateva zile pentru injurii, incitare, calomnie. De ce sa suporte clubul?

 

Nu ma intelege gresit. Sunt pentru pedepsirea faptelor dar INDIVIDUAL!

 

A devenit un cliseu amar, trist dar FOARTE ADEVARAT.......PENTRU CA TRAIM IN Romania.....condusa de toti excomunistii care si au batut joc de tara asta, de neamul asta, si au adus romanii intr o stare de rahat.....de aia......cine face legile pe care le incriminezi alde mitica, cine le aproba EL PRESIDENTE, cine conduce, pardon manarete federatie, EL Sandu, bun prieten cu cel mai cautat mafiot din lume.....si lista poate continua....

The Flyer20.03.2008 21:32

Meciul a fost incins, placut. Pentru a N a oara suporterii echipei Rapid ne-au demonstrat ca sunt incapabili sa-si depaseasca conditia, putand fi usor comparati cu niste fii de mocani prostiti sa coboare in oras pentru a cumpara o galeata de curent electric. Acum doi ani, arbitrul Tudor a fost persiflat, ridiculizat, atunci cand a intentionat sa intrerupa meciul Rapid - Steaua din cauza cataroaielor aruncate de giulesteni in portarul Hamutovsky. A urmat ultima etapa cu acele cinci eliminari ale jucatorilor rapidisti dupa cinci atacuri golanesti.

 

Ce s-a intamplat in aceasta seara este o lectie si pentru cretinii nostri suporteri. Acei baietasi pe care i-am vazut in dese randuri comitand acte iresponsabile, pe masura prostiei lor. Si sunt destui martalogi din acestia, niste mucosi incapabili sa-si spele propria lenjerie si destul de imbecili cat sa reproduca fidel intr-o semifinala de Champions League ce au facut CONFRATII lor in aceasta seara.

 

 

cataline,m-ai da-te-n saracie!pe cuvintul meu,m-ai facut sa rid in hohote!n-am mai ris de mult asa,la un articol!,ceea ce ai scris m-a distrat teribil!bravos si la mai mare!

sper sa inteleaga si imbecilii nostri,cei care arunca pungi de seminte si brichete la t1 si t2!

bafta!

morosanu'20.03.2008 21:32
Ce Dumnezeu s-a intamplat?????????A pati Zotta ceva?Ca plange la Realitatea TV! :naughty:

se da de ceasul mortii ca cica era bricheta lui...

DT20.03.2008 21:33

de tot cacatu', ne-au batut nespalatii! nu pot sa cred ca aveti puterea sa faceti glume pe seama unui 3-0 la masa verde. mai egalam noi din .... cu Vali Badea pe teren! chiar va incalzeste un 3-0 la masa verde? in realitate era 1-0 pentru ei prin minutul 70. daca va incalzeste 3-0 la masa verde inseamna ca sunteti de acord si cu tot felul de butoane de-ale animalului. asa vreti sa luam campionatul? trebuia sa ii batem pe teren, nu la masa verde. sa ne suim pe ei! in plus, sunt foarte dezamagit de Lacatus. il iubesc enorm, dar Vali Badea? ne intoarcem cumva la situatia din tur?

strezahuzum20.03.2008 21:34

Dupa povestea din Giulesti, se pare (nu sunt sigur) ca aplicand strict regulamentul, Steaua ar trebui sa castige la masa verde cu 3-0.

 

Eu personal nu vreau sa se intample asa ceva. Indiferent cine a aruncat, realmente nu conteaza, ar fi gresit sa schimbam soarta meciului in felul asta. Asta pentru ca in realitate, echipa care va avea de pierdut va fi tot Steaua Bucuresti. Se vor crea legende despre "regia" din Giulesti, "hotie pe fata", samd. In schimb ar fi 3 puncte, cu care nu prea avem ce face. Pe CFR Cluj nu-i vom ajunge oricum, iar meciul asta va ramane un subiect etern de scandal si cearta.

 

N-ar fi mai bine sa rejucam meciul, fara spectatori ? Castigam, pierdem, nu conteaza, dar sa fie pe teren !!

tyumen20.03.2008 21:35
AI dreptate, ar fi un precedent ca, Doamne-fereste, sa se respecte REGULAMENTUL!

 

P.S. ma insel eu sau cumva arbitrul e suveran pe un teren de fotbal? ma insel eu sau Deaconu a consemnat 0-3 in foaia de arbitraj? ma insel eu sau comisiile lu' peste n-au altceva de facut decat sa ia act de acea FOAIE DE ARBITRAJ a meciului?

Ai perfecta dreptate, doar ca padurea e in spatele copacilor. Poate ma insel, dar meciurile se castiga pe teren nu pe foaia de arbitraj. In conditiile astea, felicitari pentru frumoasa victorie. Imi pare rau dar eu nu pot sa ma bucur.

greenyes20.03.2008 21:35
Eu zic ca mai bine ar fi sa tragem invataminte dintr-o astfel de patanie si sa nu ajungem sa traim si noi o astfel de scena....Exista si o vorba "omul destept invata din experientele altora"

 

Hai bai Cata, ce a patit arbitrul, l a zgariat putin cu o bricheta???? PIu, e praf baiatul, nu rezista el la o bricheta???? Nu are sange in el.......ca baietii de baieti

 

Trebuia sa moara omul pe teren ca sa invatam si noi ceva din asta nu???

 

Noi vrem sange frate nu teama pentru propria siguranta, nu vaicareli de durere.......

morosanu'20.03.2008 21:35
Sunteti patetici cand va bucurati pentru o victorie obtinuta asa, indiferent de adversar.

hai mah,ma lasi... daca arbitru era tatal/fiul tau aveai aceeasi atitudine???

vlad7520.03.2008 21:36

Cazul Elodia s-a mutat in redactia "Gazelei Sporurilor"!

TOlontan a dat verdictul! Verdictul in episodul urmator! Catalin Tontolan a decis ca arbitrul Deaconu a gresit! Arbitrul trebuia sa opresca meciul 3 minute,sa evacueze zona aia...blabla!!!Mai avea putin si spunea ca trebuia sa deratizeze zona respectiva,sa puna o sperietoare de ciori in tribuna aia!

Catalin Tontolan, Mafalda fotbalului romanesc!

Astristul20.03.2008 21:36

Gigi a spus clar ca meciul nu se va rejuca, deci asa va fi. Gata meciul asta a trecut, baietii sa nu se mai gandeasca la meciul de azi, sa-si imbunatateasca jocul pentru ca ce am vazut in seara asta nu mi-a placut deloc. Campionatul e lung si trebuie castigat de catre Steaua. Mai sunt 10 etape, deci timp mai este, important este ca noi sa il castigam!

greenyes20.03.2008 21:37
Ai perfecta dreptate, doar ca padurea e in spatele copacilor. Poate ma insel, dar meciurile se castiga pe teren nu pe foaia de arbitraj. In conditiile astea, felicitari pentru frumoasa victorie. Imi pare rau dar eu nu pot sa ma bucur.

 

Nu e vorba de bucurie, ci de un PRINCIPIU....dar se pare ca multi nu l inteleg...poate si din cauza ca legile sunt facute de cine sunt facute si aplicate numai pentru cei din afara cercului....ups...adica alde noi astia...fara cunostinte prin tribunale, fara "malai", alde noi astia care tanjim dupa normalitate intr o tara condusa de anormali

Flaviu8620.03.2008 21:38
hai mah,ma lasi... daca arbitru era tatal/fiul tau aveai aceeasi atitudine???

 

 

nu trebuie sa iti fie tata sau cineva din familie ca sa reaalizezi asta!!! si cica stelistii au fost lasi ca au fugit de pe teren, hai ma ca asa ar fi stat si ei... sa se trezeasca cu scaune in cap. doamne ce bolnavi sunt unii .

yo_marius20.03.2008 21:39

Vai Doamne ce idealisti suntem! bai baieti, cuvintele REGULAMENT (de desfasurare a unei competitii) si LEGE (care trebuie aplicata) va spun ceva?

 

eu propun sa rejucam meciul asta, sa le dam o a 2-a sansa violatorilor (poate avea omul o nevoie urgenta), sa eliberam cateva mii de criminali si alte asemenea.

 

observ ca pana acum ne dadeam de ceasul mortii ca apeleaza nu stiu cine la butoane si ca se fura, iar noi idealistii vrem o Liga corecta. iar acum, hai sa ne bagam **** in el de REGULAMENT, sa facem ce vrea **** noastra, ca noi suntem aia idealisti...

morosanu'20.03.2008 21:39
Nu cred. Se va juca restul de minute cu portile inchise. E cea mai corecta decizie. Parerea mea.

Meritam sa pierdem in seara asta.

nu uita ca mai erau 18 min + prelungiri,am avut ocazii singur cu portarul,ai vazut alt meci

The Flyer20.03.2008 21:41

off topic

 

ce p..a mea cauta gay-ul de ponta la rtv?????????si-si da cu parerea,mortii mamii lui!

«12347»