,stati calmi ca nu e chiar asa,se arunca pe toate stadioanele,chiar la meciul cu Urziceni din Ghencea era 1-0 pentru noi si cineva a aruncat cu o bricheta spre stelea,e imposibil sa nu existe cate un ratat pe fiecare stadion care ori e prea beat ori prea idiot....
daca toti in jurul tau fura, furi si tu? daca toti in jurul tau isi violeaza vecina, o violezi si tu? in tara asta pana acum se judeca faptuitorul si nu fapta.
"ai condus beat masina ministerului apararii si ai omorat in accident 6 oameni. cine esti? aha, pai daca esti militar model esti condamnat cu suspendare!"
"ai depasit neregulamentar si ai omorat o familie, ai lasat o fetita orfana. cine esti? nevasta lui Paunescu? atunci esti condamnata cu suspendare!"
acestea sunt doar doua mostre de "justitie" in Romania.
daca le-as lua nevestele la p...a judecatorilor care au judecat cazurile alea, credeti ca as primi cu suspendare?
daca se arunca mereu cu obiecte din tribuna, ce trebuie sa facem? sa imbracam arbitrii in costume antiglont, sa-i dotam cu casca si scut de protectie?
revenind la fotbal, pacat ca Dayro si Pepe s-au cam culcat pe-o ureche si nu pun osul deloc. Cred ca e timpul sa-i vedem pe banca, asteptand sa intre in repriza a doua in locul lui Badea si Habibou! In rest, desubpozii au fost mai norocosi, dar nici o echipa nu poate spune ca a fost mai buna decat cealalta. Parerea mea...