FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Unirea 1 - 0 (0 - 0)

«12345»
The Flyer16.03.2008 11:27
ma iel il da la nimereala da ai vazut ca ajunge mingea unde trebuie?deci are valoare.

si cat despre Banel ni mi se pare a fi atat de bun cat se spune.nu are tehnica deloc,cand prinde mingea o ia la fuga pana iese afara din teren cu ia la picior.sunt de parere ca trebuia dat,o alta ocazie ca aia nu va mai avea Steaua.despre Steaua-Unirea victoria e a noastra batem 3-0 forzateaua

 

Ce lucruri bune a facut Banel pentru Steaua mah?De doi ani nu mai joaca nik,parca doarme pe teren. :steag_sah_mic:

 

Cat despre meciul Steaua-Unirea daca Laca il baga titular pe Banel inseamna ca nu e bun ca antrenor si nu are ce cauta la Steaua.O sa batem cu 3-0.fortasteaua

 

 

mai,Andrei!incearca sa scrii corect,ce mama dracu' e asa greu!

@virgil

tati,daca tot ii corectezi post-urile,fa-o si tu ca lumea!

razvan_stelist200716.03.2008 12:05

este un meci cu o importanta capitala.suntem obligati sa il castigam,egalul fiind si el un esec total.am calculat ca,avand in vedere egalul CFR-ului,daca am castiga am ajunge la 7 pct distanta;daca rapid pierde cu u Craiova sau face egal ne vom detasa la 3,respectiv 2 puncte de ei.problema este ca in cazul in care am pierde am cadea tocmai pe 5.sper sa castigam...FORZA Steaua fular-campionii

forever_STEAUA16.03.2008 14:22

@razvan_stelist2007

 

Cu cine ai fãcut matematicã? :whistle:

 

Inaintea acestei etape chefere-ul avea un avans de 8 puncte. Ieri au mai luat 1 punct, rezultã cã în momentul ãsta au 9 puncte avans. Dacã Steaua caștigã azi, micșoreazã avansul frânarilor cu 3 puncte.

 

Deci: 9-3=6 puncte

 

Dar eu zic sã lãsãm calculele pânã dupã meci...

st3llysta16.03.2008 14:56

tot vorbiti atata de Banel!!Eu nu cred ca e bine sa il vorbiti de rau chiar daca trece printr-o perioasa nashpa de mai mult timp.Sa nu uitam ca este de-al nostru si trebuie sa il incurajam pentru ca trece prin niste probleme!si nu rezolvam nimic daca il criticam si il injuram.Cel putin pana la vara o sa ramana la Steaua asa ca cel putin pana atunci trebuie sa il sustinem!!!

:steagcruce: fular-campionii

1uLy4Nn16.03.2008 15:06

sper intr-un 2-1 sau 3-1.. spre24

danimarcu16.03.2008 16:04
@razvan_stelist2007

 

Cu cine ai fãcut matematicã? :whistle:

 

 

Deci: 9-3=6 puncte

Lasa-l pe Razvan,o fi ospatar omu'...

Si eu cred ca socotelile se fac cel mai bine cu sacii in caruta,nu inainte...

go steaua10016.03.2008 17:09

Preferinta mea ar fi normal sa bata Steaua fularsteaua2 dar cred ca se va termina egal 0-0 sau1-1

stelistul stelist16.03.2008 18:18

Forza Steaua!!!

 

Forza Steaua!!!

 

 

Forza Steaua!!! dc nu imi apare litera "t" intreb si eu ca nu imi apare?

weeezer16.03.2008 19:37

NIMIC. ZERO. Incerc sa ma abtin pentru dupa meci.

RaMs3s16.03.2008 19:37

deocamdata e 0 la 0 :mellow: poate reusim sa deschidem scoru in repiza a 2a....si sa catigam ca acum e o ocazie buna sa depasim rapidu si sa ne apropiem de CFR...

danimarcu16.03.2008 19:43

Extrem de slaba prima repriza.

Goian si Nesu ar trebui sa inceapa meciul cu cartonas galben la activ,poate asa ar renunta la intrarile dure la mijlocul terenului,in faze fara pericol.

Cu jocul asta nu meritam nici macar locul doi la sfarsitul campionatului,ca sa nu mai vorbim de locul 1...Sper sa se schimbe ceva dupa pauza.

Oare ce exerseaza baietii astia la antrenamente? :wall:

RaMs3s16.03.2008 20:29

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Steaua :steagcruce:fular-campionii:thumbup::yeahh: HABIBOU :yeahh:

1uLy4Nn16.03.2008 20:41

1-0 si ne-am apropiat la 6 puncte de cfristi....spre24

steaua_gloria16.03.2008 20:43

Dayro - bun, Lovin- bun, Ov Petre- bun, Dica - bunisor, Habib- bun dar cam zgarcit si indragostit de minge, SURDU- PRAF. Astia au marcat meciul dupa parerea mea. Aaa si Zapata- bun.

DelPiero1016.03.2008 20:45
1-0 si ne-am apropiat la 6 puncte de cfristi....spre24

Terminati mah cu 'spre 24'!Nu vedeti ca nu jucam nimic?Fiti realisti...

MoWeed16.03.2008 20:54

Foarte bine ca am castigat cele 3 puncte....in rest cam atat

Habibou iar ne-a salvat si la Nesu se vede ca are concurenta. Parca a fost alt om azi comparativ cu Nesu din tur...

predatorpulse716.03.2008 20:56

Slab meci,slab de tot,am castigat cu noroc si din pacate nu aratam a echipa mare. Dupa 4 meciuri din "retur" eu pot sa trag niste concluzii:

Steaua nu are antrenor inspirat - avem in continuare ticul cu 2 inchizatori si cu un singur varf,si avem un stil de joc bazat mai mult pe mingi lungi,lucru poate de inteles pe terenurile grele de afara dar de neinteles pe cel mai bun gazon din tara,in Ghencea.

Laca a piierdut clar duelul tactic cu Dan Petrescu,Urziceni united jucand in aparenta defensiv,dar foarte inteligent,cu o asezare in teren cu care putea sa ne puna usor in pericol,si i-a blocat perfect pe atacantii si mijlocasii nostri,oamenii din avangarda fiind mereu cu spatele la poarta si tinuti de 2-3 oameni. Daca nu era acea faza fixa,Petrescu putea sa spuna ca ne-a blocat perfect.

 

Indiferent de antrenor,Steaua trebuie sa-si regaseasca stilul de joc traditional,cu pase de joc si joc de posesie,nu aceste mingi bubuite,pe care le credeam disparute de cand a plecat Oli.

Stiti cand a jucat cel mai bine Steaua in acest meci? In intervalul 60-70 cand a jucat mai mult pe jos si a scos mingea pe laterale de unde au venit niste centrari bune,in rest tacere,mingi lungi,posesie pierduta aiurea.

De asemenea ma deranjeaza ca nu vad relatii de joc,nu stiu ce se face la antrenamente,sau poate acolo se repeta doar la fazele fixe,glumind amar putem spune ca motto-ul nostru in ultimii 2 ani ar putea fi "atacam ca tontii,ne aparam cu totii". Imi pare rau ca trebuie sa o spun,dar nu aratam a echipa campiona(astept injuraturile).

 

Marius trebuie sa le zica sa puna mingea jos,trebuie sa aducem din nou vitezistii in Ghencea,nu e posibil sa dam 1 gol din actiune in ultimele 4 meciuri. Ok,e bine ca dam goluri din faze fixe,dar acest lucru ar trebui sa ne dea de gandit.

 

ca sa revin la meci,cei ma buni mi s-a parut habibou si zapata,iar un meci slab au prins golanski,Goian(l-a scapat pe onofras) si Dica(nu stiu ce se intampla cu baiatul asta).

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

forever_STEAUA16.03.2008 21:32

Tocmai am ascultat declaratia lui Dan Petrescu. Nu stiu daca a urmarit ceva prin aceasta declaratie dar pe mine m-a impresionat. Citez din memorie: poate nu e corect sa o spun, dar dintre toate echipele din fata imi doresc ca Steaua sa ajunga cel mai sus. Referitor la arbitraj a spus ceva de genu': "nu vreau sa vorbesc pentru ca e vorba de Steaua". Repet, chiar nu ma intereseaza ce se gaseste in spatele acestor cuvinte, ignor toate zvonurile si ma bucur de faptul ca Dan Petrescu si-a intors fata spre suporterii care l-au iubit.

bodanelu16.03.2008 21:55

Alo.. Urziceniul s-a aparat pe 2 linii jumatate. Atacantii lor faceau presing la Petre si Lovin. Urmaream jucatorii nostri si tot timpul aveau 2-3 oameni langa ei cand primeau mingea. A fost un antijoc total, care se desface cu pase laterale si centrari... sau faze fixe :clap:

weeezer16.03.2008 21:57

Nu se mai poate sa ne facem ca nu vedem. Lacatus nu este un antrenor de nivelul Stelei. Cel putin nu de nivelul la care se vrea a fi Steaua. Nu acum. Nu inca. Il respect pentru tot ce a facut ca jucator, insa in noua lui meserie mai are multe de demonstrat. Puteti sa-mi veniti cu o mie de argumente, ca nu exista relatii de joc, ca au prins unii sau altii o zi mai putin fasta, DEGEABA. Cu echipa asta, cu ce jucatori avem in lot, trebuia sa ZBURDAM in fata Unirii din Urziceni. Sa-i spulberam, cum ar spune cineva drag mie.

Nu am vazut nici un desen, nici o schema, nimic. M-am saturat sa vad ca fiecare faza periculoasa porneste ca urmare a unei individualitati, o sclipire de moment, sau mai rau, o clipa de noroc. NU JUCAM NIMIC. Lacatus trebuie sa faca ceva. Nu se poate baza la nesfarsit pe stima si respectul suporterilor, vizavi de ce a facut el ca jucator pentru culorile ros-albastre. Am jucat in Ghencea, pentru numele lui Dumnezeu, cu o echipa despre care acum 2-3 ani NU SE STIA NIMIC. Cum sa ai tu o singura ocazie tot meciul?? Cu tribunele pline??? Si pentru a cata oara?

 

Inca mai sper ca Marius va reusi sa faca ceva pentru a scoate echipa din pasa asta proasta (ma refer ca joc, pentru ca, de bine de rau, rezultate oarecum exista, deocamdata). Insa daca nu, cred ca la sfarsitul campionatului va trebui schimbat. Chit ca luam titlul, daca o facem in urma unui joc precum cel de azi, precum cel de saptamana trecuta de la Tg. Jiu, antrenorul va trebui sa plateasca)

 

Convinge-ne, Laca!

sonic200516.03.2008 21:57

da la Dan Petrescu s-a vazut o schimbare totala in atitudinea fata de Steaua. sa ne amintim de alte meciuri ce galagie a facut ca a fost dezavantajat. e normala noua pozitie pentru un antrenor care spera sa fie principal si in Ghencea candva.

despre meci pot sa zic ca a fost foarte greu si e bine ca a iesit asa. de apreciat evolutia lui habibou care nu numai ca a dat golul dar impresioneaza prin tehnica si forta (ar fi o idee sa il joace in locul lui pepe un meci), foarte bun si Radoi astazi da multa siguranta defensivei, ov Petre ca de obicei in ultimul timp evolutii bune si zapata destul de bun da era sa gafeze la un moment dat cand a boxat aiurea.

astazi slabi toti sudamericanii nu stiu ce a fost cu ei mendoza slab de tot dar si-a spalat din pacate cu lovitura libera din final, Dayro sters, pepe parca un pic mai bun decat in celelalte meciuri dar tot nu e destul. golanski a fost praf astazi a gresit in 2-3 faze grav la una putea sa fie penalty. Goian cam nesigur, surdu ca de obicei varza.

una peste alta a iesit bine si daca batem in giulesti atunci o sa putem spera si la titlu deocamdata e departe clujul dar e bine ca suntem in sfarsit pe un loc de Liga Campionilor

metzzz16.03.2008 22:34

voi v`ati uitat la alt meci ??????????????

in a 2 a repriza Urziceni a trecut de 3 ori jumatea terenului...

echipa despre care toti ziceau ca joaca un fotbal spectaculos

in concluzie Steaua a jucat foarte bine in conditiile in care adversaru se apara cu

toti jucatorii !!!

mountytoma16.03.2008 22:36

nici azi nu am jucat nimic. doar la intamplare, si iar am avut noroc. dar norocul asta nu tine prea mult. la un moment dat se va termina, si daca pana atunci echipa nu invata sa joace, iar ajungem sa ne dam cu capul de pereti...

 

zapata incepe sa scartaie.

golanski nu e fundas.

Goian e visator.

Mirel a comis-o din nou, din fericire fara urmari pe tabela

nesu - e unul din cei care vor

mendoza, Dayro si pepe - le-a trecut entuziasmul, sau li s-a urcat la cap

Dica - mare, mare pacat ca nu se implica total pe toata durata partidei

ov Petre si Lovin - am ajuns ca Steaua sa depinda de acesti doi jucatori, atat de injurati nu demult... cand ei joaca bine, Steaua joaca fotbal. cand ei nu joaca sau nu se implica in ofensiva, ne-am dus!

 

habibou - a aratat astazi cine e habib ... nu stiu cum, cum zicea mitica Dragomir. inspira forta, arata implicare totala si o determinare extraordinara. un model pentru ceilalti!

 

surdu - daca asta joaca si Neaga nu are loc in lot, inseamna ca Lacatus a ajuns un nou slugaroiu. ma doare sa spun asta, chiar foarte tare!

 

acum, sa speram ca la meciul cu desubpozii va fi bine. chiar nu conteaza cum vom juca, in meciul ala numai si numai rezultatul conteaza!

 

ps pe mine nu ma deranjeaza ca becakatul a platit un mil de dolari lui Dinamo ca sa castige. ma deranjeaza atunci cand cineva plateste ca o echipa sa piarda. si ma deranjeaza ca ziaristii astia de kk sar in sus acum, dar cand e vorba de echipe care iau bani ca sa se predea, nu mai zic nimic....

Virgil17.03.2008 03:53

Urzicilor li s-au promis 300.000 euro pentru victorie in Ghencea de catre Iuliu Muresan.

 

Dan Petrescu sa nu se mai mire ca-l fluiera si-l scupa lumea in Ghencea, pentru ca a pupat zdreanta de steag a Rapidului.

M-a surprins ca a vorbit atat de mieros in fata camerelor TV si ca a refuzat sa faca referiri la arbitraj. Se asteapta probabil sa-l schimbe pe Lacatus, dar ar fi pacat ca acesta din urma sa plece dupa ce va duce Steaua in grupele Ligii Campionilor. De mirare nu ar fi pentru ca si Hagi a patit la fel.

robert_1117.03.2008 06:24

Poze de la meci. Aici.

 

Sper sa va placa.

«12345»