FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Unirea 1 - 0 (0 - 0)

«1235»
Virgil08.03.2008 22:53

Duminica 16 martie de la 20:30, Steaua va intalni in TFR una dintre pricipalele contracandidate la un loc pe podium: Unirea Urziceni.

 

In ultimul meci de campionat jucat la Urziceni impotriva Universitatii Craiova, Unirea a reusit un egal, 2-2, dupa ce conducea cu 2-0.

 

Steaua, dupa cum bine stim s-a chinuit la Tg Jiu in fata Pandurilor, dar a obtinut toate cele trei puncte. A fost o victorie norocoasa, dar... norocul tine cu cei puternici... :yeahh:

 

Asteptam o revenire la normal in jocul ros-albastrilor (normal insemnand jocul din prima repriza contra paszkaneilor) si o victorie, care ar fi in mod cert foarte importanta. Pentru ca am inlatura din drumul spre locul 2 un contracandidat puternic. :chair:

 

Un meci interesant si oarecum o revansa pentru esecurile din ultimele doua meciuri in fata bursucilor lui Dan Petrescu.

 

FORZA Steaua!

 

 

Puteti urmari meciul LIVE pe fcsteaua.ro

LEO STELISTU09.03.2008 04:55

sper ca Steaua sa castige si cred ca asa va face am incredere in ei si in ultimul timp Steaua juaca bine forza Steaua forzateaua:steagcruce: puate dupa meci mergem toti la o bere :beer2: si ne bucuram un pic ca am si suferit destul forza Steaua :steagcruce:

1uLy4Nn09.03.2008 10:17

sper intr-un rezultata mare. sunt multe orgolii din partea mea. 3-1 scor final spre24

weeezer09.03.2008 11:26

Norocul nostru in meciul cu Urzicenii e ca jucam acasa...

Sper si eu la o victorie clara, dar... mi-e teama de pe acum de actiunile lui Mara...

c.ronaldo1709.03.2008 11:39

Se mai aude ceva de Bogdan Stancu? Chiar imi placea pustiul..

cornisa5809.03.2008 12:08

Sper intr-un joc mai bun al Stelei decît în meciul cu Pandurii pentru cã avem nevoie se știe cã Unirea este o echipã solidã am pierdut puncte cu ei și trebuie sã luãm revanșa.

HAI Steaua .

:steagcruce:
DelPiero1009.03.2008 13:18

Meci imputit,da' batem!

stelistu_609.03.2008 13:28

Alt meci greu, pe care trebuie sa-l castigam neaparat. sper sa batem, avand in vedere ca revine si Dica.

 

Forza Steaua !

1uLy4Nn09.03.2008 13:41

este clar ca trebuie sa invingem si nu pentru a visa la titlu si pentru a lupta pentru locul 2...

vlad7509.03.2008 15:06

Un meci foarte greu cu echipa din Urziceni.Depinde pe mana cui va merge Lacatus,pardon,Gigi Becali.Daca va incepe iar cu Dolarel Neghinita ne ducem pe cursa rau.

Steaua, VICTORIE! :steagcruce:

st_194709.03.2008 15:16

1-0 si atat.

clausblaus09.03.2008 17:20

Un meci foarte greu cu echipa lui Dan Petrescu dar daca stelistii vor avea prestatia din meciul cu CFR nu vad nici o problema.Atunci cand se concentreaza si pun suflet nu le sta nimeni in cale,cel putin in campionat.Cred sincer in forta echipei!

dr.adrian909.03.2008 20:32

toate lucurile bune sunt 3 la numar :-((

asa ca pierdem si meciu asta cu Urziceni.

ne urzicam iarasi

mircea_zion09.03.2008 21:15

batem cu 2-0 :yeahh:fular-campionii

1uLy4Nn09.03.2008 21:24

cum sa pierdem? acum mai mult ca niciodata trebuie sa castigam. trebuie sa profitam de rezultatele proaste ale rivalelor si sa ne asiguram locul 2

dax4710.03.2008 08:34

Sa speram ca presiunea publicului va purta Steaua catre victorie. Va fi o partida frumoasa, ambele echipe avand veleitati tehnice.

 

Vreau sa-l vad pe Dan Petrescu trist la sfarsitul meciului !

bogdanutz710.03.2008 08:34

Cu toate ca , asa cum am vazut cu totii , la Tg Jiu nu am jucat mare lucru , sunt convins ca altfel va arata meciul cu Unirea lui MM :) In sensul ca acest meci este foarte important in primul rand pentru asigurarea locului 2 , pentru ca primul e ocupat si ma indoiesc ca ii vom mai ajunge pe ceferisti. Deci VICTORIE , e tot ce conteaza.

Mai am o observatie , legata de declaratiile tuturor conducatorilor din fotbal si nu numai , si anume ca toti isi doresc sa prinda locul 2 , cel de CL. Mai fratilor , locul doi , chiar daca te pune in ipostaza de a juca in CL (mai intai trebuie sa treci de tur preliminar) , ramane totusi locul 2 . TITLUL E CEL CE CONTEAZA si care ramane in statistici , nu locul 2. Poate gresesc , insa asta e parerea mea! Chiar si in cazul nostru!

Desi e foarte greu sa ii mai ajungem pe ceferisti , sa speram ca se mai poate (cel putin matematic) si sa invingem ialomitenii si sa razbunam infrangerea din tur.

Forza Steaua!!!

strezahuzum10.03.2008 08:38

Prima veste buna despre meciul asta : Banel e suspendat pentru 4 cartonase galbene !!. Sansele noastre de a castiga tocmai au crescut cu 30%.

MoWeed10.03.2008 09:48
Prima veste buna despre meciul asta : Banel e suspendat pentru 4 cartonase galbene !!. Sansele noastre de a castiga tocmai au crescut cu 30%.

Ce bine am scapat de Banel pentru meciul asta :clap::yeahh: :yeahh: :yeahh:

1uLy4Nn10.03.2008 10:09

oare sunt singurul dp acest forum care mai crede in Banel?

raducelbun10.03.2008 10:39
Prima veste buna despre meciul asta : Banel e suspendat pentru 4 cartonase galbene !!. Sansele noastre de a castiga tocmai au crescut cu 30%.

 

Sper ca nu este vorba doar de o gluma!

DelPiero1010.03.2008 10:49

Oricum Banel nu mai juca titular!Dar oricum e o veste buna!Alta ar fi sa vina Dusan Ulhrin Jr. antrenor la Steaua... :drunk:

vlad7510.03.2008 10:56
oare sunt singurul dp acest forum care mai crede in Banel?

DA :yes:

The Flyer10.03.2008 10:56
oare sunt singurul dp acest forum care mai crede in Banel?

 

se pare ca da!!da-ti trece si tie,cit de curind! :yeahh:

 

forza banele,cit mai mult pe banca!!!! :beer2::beer2::clap:

1uLy4Nn10.03.2008 11:33
:)) mdea...singurul. pacat :P
«1235»