FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Probleme legate de calculator, internet, etc.

«1495051525358»
Ronnie19.04.2011 05:54

Baieti, a disparut butonul pe youtube de embed (codul de incorporare)? :(

blindica19.04.2011 06:52

Tre` sa apesi pe Share si apoi apare si Embed,eu asa vad.

red&blue_boy19.04.2011 06:53

Si la mine apare apasand "share".Incearca si cu click dreapta pe video si apare " copy embed html ".

iNsTiGaToR19.04.2011 10:42

Share + Embed si la mine.

Ronnie19.04.2011 13:17

Da, asa-i. Multumesc!

vlad25.04.2011 16:10

Salut,aa poate ajuta si pe mine cineva cu o traducere? Este vorba de o instalarea unui program ,instructiunile sunt in franceza. Sa fie priceput si la softuri pentru ca sunt termeni de tipul asta.

Multumesc anticipat.

Bogdan25.04.2011 16:45

nu poti sa dai copy-paste intr-un google translate?

vlad25.04.2011 19:23
nu poti sa dai copy-paste intr-un google translate?

Ms frumos ,am gasit un tutorial video pentru instalare. nu aveam nicio sansa cu franceza mea .

razvan2826.04.2011 00:44

Am o arhiva ce contine mai multe poze si la 90 % imi da fila corupta.Ce alt program imi recomandati sa incerc sa folosesc in afara de Win Rar sau ce sa fac ca sa pot si eu sa dezarhivez pozele masii....

Bogdan26.04.2011 08:50

nu prea ai ce sa-i faci...

Nyghty26.04.2011 09:33

Am si eu o problema la laptop-ul pe care-l am de aproape 3 ani... se blocheaza la Windows is starting.

Daca ii dau Repair, isi face treaba si dupa iar ramane la Windows is starting. La fel si la start windows normally.

Ce poate avea? Windows-ul este Vista si a fost pre-instalat pe laptop cand l-am cumparat.

Bogdan26.04.2011 10:17

Clar ceva din windows. Nu mai vrea. Reinstaleaza-l cu formatare de partitie unde ai windows-ul.

Dar ai grija sa-ti faci back-up la datele de le ai pe acea partitie (desktop, my documents etc)

 

 

Nyghty26.04.2011 10:49
Clar ceva din windows. Nu mai vrea. Reinstaleaza-l cu formatare de partitie unde ai windows-ul.

Dar ai grija sa-ti faci back-up la datele de le ai pe acea partitie (desktop, my documents etc)

N-am primit cd de instalare la windows...in fine, nu e asta marea problema...problema e ca nu stiu daca ma lasa macar sa intru in safe mode...

Bogdan26.04.2011 11:13

te lasa, te lasa.

axl14.05.2011 15:09

Salut copii. Fatalitatea face ca pe 25 sa fiu de serviciu, fara acces la televizor sau internet. Intentionez sa-mi iau laptopu cu mine si sa-mi cumpar un modem d-ala de la vodafone sau ceva. Are cineva? Sfaturi? Ma tine sa vad meciul pe net?

Le reseau pansant14.05.2011 15:57
Salut copii. Fatalitatea face ca pe 25 sa fiu de serviciu, fara acces la televizor sau internet. Intentionez sa-mi iau laptopu cu mine si sa-mi cumpar un modem d-ala de la vodafone sau ceva. Are cineva? Sfaturi? Ma tine sa vad meciul pe net?

Salutare mosule,

asta vara vroiam si eu sa imi cumpar un modem din ala tot de la connex ca imi trebuia prin tara, de fapt eu vroiam o cartela ca modem imi daduse cineva, din ce am vorbit eu cu un operatorul din magazin era undeva la 1 milion 2 sute cartela iar netul cam 400 de mii pe luna, ma rog 2/3giga. Mi-am bagat picioarele si nu am cumparat nimic, pe langa faptul ca era furt pe fata aveai si viteza cat melcu.

 

 

Daca vrei sa o driblezi ca la Fetesti, stiu ca aia de la RDS au o chestie, daca ai abonamentul lor premium iti dau un stic de internet mobil care acopera cam 80% din tara, banuiesc ca la tine este RDS, asa ca cere si tu la un preten pt o seara sticul lui si nu iti mai cumperi nimic.

 

PS: la hotii de la orange sa nici nu iti treaca prin minte sa te duci, iti iei teapa de cum treci prin fata magazinului.

razvan2815.05.2011 18:08

Cine poate sa imi spuna si mie cum sa fac un DVD cu un film si sa ia si subtitrarea pe home cinema ?

Azzido15.05.2011 19:10
Daca vrei sa o driblezi ca la Fetesti, stiu ca aia de la RDS au o chestie, daca ai abonamentul lor premium iti dau un stic de internet mobil care acopera cam 80% din tara,

cat acopera rds-ul ? :gathering:

eu zic sa va treziti la realitate. rds are cel mai slab internet mobil ca si viteza, iar acoperirea lasa muult de dorit.

Netul fix de la RDS are alta poveste...

In concluzie: Axl, daca vrei sa vezi meciul respectiv, eu zic sa iei Voda sau Orange, mai degraba Voda. Instaleaza sopcast si roaga-te sa nu aiba aia congestie in zona respectiva.

vlad15.05.2011 19:23

Catalin,sa nu incerci sa vezi meciul cu modem ca ai pus-o. Cunosc pe cineva care a vazut un meci fiind in concediu in Franta prin abonament la vodafone si a platit cateva mii bune de euro pentru acea "aroganta". Ai foarte mare grija! Cu banii aia isi luau o masina nou-nouta. Partea buna,totusi,suma s-a impartit intre 2 familii.

Salut copii. Fatalitatea face ca pe 25 sa fiu de serviciu, fara acces la televizor sau internet. Intentionez sa-mi iau laptopu cu mine si sa-mi cumpar un modem d-ala de la vodafone sau ceva. Are cineva? Sfaturi? Ma tine sa vad meciul pe net?
Le reseau pansant16.05.2011 19:23

Poate sa imi spuna cineva cum as putea sa rezolv cat mai simplu urmatoarea problema?

 

Eram la calculator cam de o ora si din senin mi s-a restartat calculatorul, dupa alte 30 min la fel, l-am pornit iarasi si m-a tinut cam 2-3 ore fara nimic pana cand l-am inchis eu. Cand l-am redeschis cam l-a o ora iarasi s-a restartat, a facut aceiasi chestie de 2 ori cam in 2 ore.

 

Mesajul urmator mi-a aparut o singura data.

 

Eu am windows licentiat, Corel si suita Adobe de asemenea, licentiate doar Autocadul este cracuit, ma rog am schimbat un fisier .dll care sa anuleze perioada de trial ciudat este ca astazi este prima data cand imi face asa desi am toate programele instalate de luni bune, exceptie autocadul care are cam o saptamana.

 

Stiu ca acum cativa ani aveam un windows cu virus si imi aparea o caseta in care ma anunta ca in 45 de secunde calcul se va restarta, acum nu imi apare nimic.

 

Ceea ce ma intereseaza mai mult, este vreo problema windows sau s-a stricat ceva la hard, ma gandeam la inceput la alimentare.

 

 

eroare.jpg

pytycrys16.05.2011 19:50

Blue Screen.

Vezi si tu pe la temperaturi, foloseste programele Everest,FanSpeed..

De componente nu cred ca se pune problema, atata timp cat lucrezi in AutoCAD cred ca ai calculator cel putin decent.

Bogdan17.05.2011 07:53

La prima vedere pare o chestie de temperatura.

BlueScreen si restartul apar aleatoriu, fara sa ai nimic deschis? Sau ti se intampla cand deschizi un anumit program?

Maye17.05.2011 07:55

Bai baieti si mie mi se inchide. Cred ca tot de la temperatura. Uneori ma chinui si 15 minute sa il pornesc ca nu isi dau drumu` ventilatoarele. Ce e de facut? Sa imi cumpar altu`? :))

iNsTiGaToR17.05.2011 08:32

Alte ventilatoare ai incercat ? :))

Bogdan17.05.2011 08:39

sa-l desfaci si sa le cureti?

«1495051525358»