@Adrian ultras
Nu te`ai gandit sa iti iei licenta? poate te lasa jijiotu` in locul lui Laca..
@Adrian ultras
Nu te`ai gandit sa iti iei licenta? poate te lasa jijiotu` in locul lui Laca..
In conditiile in care nu joaca pe un post obisnuit lui,Dayro mi-a placut!E prima data cand pot sa-l vad bine ca sa zic asa,si are calitati foarte bune!Tehnic,vitezist dar mai ales imi place ca verticalizeaza mereu!Totusi,exceptand pe Dayro,echipa nu s-a miscat prea bine...
P.S.LA MULTI 'REGELUI'!
C.ronaldo17
dupa ce termin facultatea, daca voi putea, voi incerca sa fac si scoala de antrenori.Costa destul de mult oricum.
si nu cred ca as putea ajunge la Steaua vreodata.
nu de alta, dar si daca as ajunge un antrenor cat de cat, nu cred ca as putea sa sau fata in fata cu becalii fara sa il scuip!
.....Nu m-a dezamagit dupa niste amicale.M-a dezamagit modul lui de a gandi in aceste amicale.Face tactica in functie de jucatori.Acest lucru nu se face!
...
Jucatorii sunt adusi ca sa se potriveasca cu o anumita tactica!.....NICE!!!
Ba da! asta face un bun antrenor, adpteaza jocul si foloseste ce are la dispozitie. ... nu te-ai trezit inca.
Sal
Mai cehii nu-s de ici de colo
se joaca frumos
in plus il vad iar pe Neaga... nu ii iese mai nimic
despre dyron.... tot o impresie... parca nu isi gaseste locul
enze imi place, mendoza.... ca si dyron si plesan am impresia ca isi doresc pre mult sa confirme.... au un fel de stres sa faca totul perfect.... si sa o dea in atza
sper sa le iasa
dar repet cehii mi se par cei mai buni din ce am intalnit pana acum
sa speram ca ii rezolvam in repriza a 2-a
am uitat... scuze...
LA MULTI MULTI ANI!!! REGELUI
Novac
acest lucru se face daca ai fost adus la echipa in mijlocul campionatului!
da.ai dreptate.
Dar Laca a beneficiat acum de perioada de transferuri.
El trebuia sa gaseasca o idee de joc, o tactica, un stil de joc.
Si sa ceara jucatori pentru posturile pe care nu avea acoperire.
La noi ce s-a intamplat?
au fost dati afara niste jucatori si au fost adusi in locul lor 3 atacanti si un jucator care poate juca pe mai multe posturi.
pe postul de mijlocas dreapta avem un singur jucator:Banel.
mijlocas stanga:Ochirosii(rupt inca) Dino Eze
Doar postul de mijlocas central e acoperit la Steaua(vorbesc aici despre mijloc)
In conditiile in care Laca insista cu jocul pe benzi, nimic bun nu poate sa iasa de aici!
Si inca ceva.La noi, in Romania, antrenorii romani, au o idee total gresita despre ceea ce inseamna varf impins.
La noi varf impins=pivot!
nu e adevarat!
ia uitati-va la Poli, la uhrin.
pana sa vina el toti antrenorii romani jucau cu pivot si in spatele lui cu bucur.si bucur nu juca nimic.
acum a venit uhrin, l-a bagat pe bucur varf impins si baiatula ajuns golgeter.
Dayro Moreno si Mendoza sunt varfuri impinse.Sunt jucatori care stau la pomene.la limita offsideului.gata sa plece catre poarta in orice moment.asteptand pase rapide pe jos.
Pana nu vor fi folositi asa, nu vor da randament.
@Marius`m
Dyron, enze.. ![]()
PS: A intrat Surdu!
Adrian, cred ca Lacatus stie ce-i ala un varf impins ... a rupt niste porti la viata lui.
LE. nu va mai luati de Surdu ca-i emotiv ![]()
oo Bravo Mendoza!
Bun sut!1-0!
P.S.Normal ca Dayro nu-si gaseste locul!Nu joaca pe postul lui!
frumos gol al lui Mendoza
No ca dadu gol Mendoza cand a avut faza de atac cu fata la poarta.Nici nu s-au uitat, din simt doar .
Novac
mi-ar place sa vad la Steaua un stil de joc rapid, cu devieri,1-2uri,pase din prima,pe jos.
Dayro si Mendoza sunt atacantii perfecti pentru acest fel de sistem.
Daca mai pui in spatele lor un mijloc de 4 care sa ii ajute cu mingi e imposibil sa dai gres!
Pana acum la mijloc,pe langa cei 2 inchizatori(Lovin si Petre) doar Plesan a aratat ca merite sa joace titular.
Si daca vrei sa joci un 4-4-2 mai ofensiv folosesti doar 1 inchizator. deci un mijloca Petre-Plesan.Dar pe benzi ce folosesti?
nu avem nici mijlocas stanga nici dreapta care sa merite in momentul asta sa fie titular.
@AdrianUltras25 ai dreptate. un mijloc Petre-Plesan e OK. dar poate sa intervina aici si Dica. Un mijloc Nicolita (ca nu avem pe nimeni pe dreapta) Ov. Petre, Dica si Plesan pe stanga. Cu Daryo-Mendoza atacanti.
@all ![]()
Ati uitat de Pepe. Eu zic ca a aratat mai mult acesta decat Mendoza sau Dayro. ![]()
Dica e prea lent ca sa fie mijlocas central.
Nu poate sa intre in combinatii in viteza.
Ar putea probabil sa joace extrema stanga.E foarte disciplinat tactic si ar putea in acest caz sa intre in combinatii cu mijlocasii centrali datorita pozitionarii in teren.Eu vorbesc aici bineinteles de un joc pe centru nu pe benzi.
C.Ronaldo17
Dintre toti atacantii adusi, doar Pepe a fost folosit atacant.E un luptator.Imi place si mie.
Spuneti de Dayro si Andres ca nu dau randament bun din cauza ca nu sunt folositi pe posturile lor ,dar si surdu daca ati uitat a jucat 3-4 ani la FC Brasov si chefere in formula 4-3-3 in stanga varfului central
Mendoza ce joaca dupa ce a intrat Surduß
mijlocas central?
Nu-s moi cehii. Stau pe picioare binisor, parca-s pe 3 la ei in campionat, nu?
LE. Noua ne trebuie mijlocas de creatie si la cehii astia vreo 2 portari ![]()
Mendoza mai merge ca mijlocas de banda,ar putea intra in centru cu mingea si sa suteze,are sut bun!Dar cred ca Dayro este atacant-atacant,ala e postul lui,nu extrema!Nu toti jucatorii care au viteza trebuie sa fie neaparat si extreme/mijlocasi de banda...
Ce sut a prins Pepe Moreno. 2-0
Frumos gol al lui Pepe. In sfarsit avem jucatori capabli sa traga bine si de la distanta...
Fotbalul e simplu!
2-0
Ma bucur ca vad in sfarsit suturi de la distanta la Steaua.Sper sa nu fie cazuri izolate.
Trebuie sa fi pleshan psihic sa ratezi penalty:)