FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - FK Teplice 2 - 0 (0 - 0)

«1235»
fcsteaua.ro04.02.2008 20:19

Marius Lacatus a trimis in teren urmatorii jucatori:

 

Cernea - Petre Marin, Baciu, Ghionea (cpt), Eze - Neaga, Lovin, Plesan, Andres Mendoza - Dayro Moreno, Jose Moreno

 

In minutul 56 Mendoza deschide scorul cu o torpila de la 25 de metri.

 

Pepe Moreno mareste avantajul la 2 - 0 in minutul 75, cu un sut din afara careului.

 

Plesan rateaza un penalty in minutul 84.

 

In ultimul minut de joc Steaua rateaza ocazia de a marca al treilea gol, la o faza pornita de la o lovitura de colt.

 

Steaua a jucat bine si a obtinut o victorie clara. Este a patra victorie consecutiva. Se pare ca Marius Lacatus devine acel antrenor de care Steaua are nevoie pentru a o duce pentru a 24-a oara in varful ierarhiei Ligii I.

 

Au mai jucat: Rada, Zapata, Surdu, Badea, Golanski, Alexandru Iacob (debut la Steaua) si Bogdan Mustata.

bullzeye04.02.2008 20:30

Poate fi urmarit in direct (sau inregistrat) undeva?

c.ronaldo1704.02.2008 20:30

Mi`as dori ca Laca sa trimita un prim 11 cat mai asemanator cu ce am mai jos:

 

==========Zapata==============

 

P.Marin===Ninu===Ghionea=====Eze==

==========Petre===============

Golanski==================Surdu*

======Dayro======Mendoza=======

============Pepe==============

 

*Nu gasesc alta solutie mai buna pe partea stanga. Eventual Nesu!

LARI04.02.2008 20:31

Bai, la ce ora joaca si-astia...

 

Hai sa vedem cat de bine sunt acoperite posturile. In opinia mea, e unul dintre cele mai importante teste pe care le are de dat echipa asta in perioada de pregatire.

 

HAI, BAIETZII!!!

danimarcu04.02.2008 20:45
Poate fi urmarit in direct (sau inregistrat) undeva?

Il transmite in direct la sport.ro,si pe site,si la TV,la ora 11.

Joga Bonito04.02.2008 21:23
Il transmite in direct la sport.ro,si pe site,si la TV,la ora 11.

 

La TV il da in direct de la 11?

Sau inregistrat peste 2 ore???

Astristul04.02.2008 21:25

Multumim danimarcu! :wink:

forzateaua

st_194704.02.2008 21:30

Ora 11 !? [ HA , HA ] . Ma bucur ca fata de alte echipe din Liga 1 noi am jucat si vom juca la ora 11 doar in amicale .

 

Fara cei 5 titulari ma astept la un 1-0 , 2-1

 

Hai Steaua

dr.adrian904.02.2008 21:31

echipa ideala

 

zapata

golansky Goian(rada) Ghionea emeghara(p.Marin)

plesan o.Petre Dica(eze)

Dayro pepe mendoza

 

in paranteza sunt inlocuitorii tricolorilor pentru meciul cu teplice

DelPiero1004.02.2008 21:43

Cel mai prost lucru la acest amical este ca trebuie sa-l spuport din nou pe Romica...e de vazut cum se descurca Dayro fara Dica in teren..apropo de columbian,Hagi spune de el ca e un jucator de mare valoare!Eu nu am curaj sa-l contrazic pe ''Rege'',mai ales ca are ochi la jucatori...Ribery,Torje,Eme sunt doar cateva exemple...

novac04.02.2008 21:44
Multumim danimarcu! :wink:

forzateaua

 

Hai bai Dani, las-o dracului de treaba! ora 11 ???????? ... unii dorm altii mai si muncesc, hmmm

bodanelu04.02.2008 22:05
*Nu gasesc alta solutie mai buna pe partea stanga. Eventual Nesu!

E la nationala Nesu

danimarcu04.02.2008 22:29
La TV il da in direct de la 11?

Sau inregistrat peste 2 ore???

Il da in direct de data asta.La ora 11.

SzabiStelistu04.02.2008 22:31

Haideti baieti!!dedicati un joc bun pentru Hagi,si bineinteles si o victorie!!LA MULTI ANI Hagi!!!FORZZA Steaua!!!

c.ronaldo1704.02.2008 22:39

@bodanelu

 

Ai dreptate! Nu m-am obisnuit inca cu ideea. :biggrin:

Sforza05.02.2008 02:17

Eu as juca un 4-2-3-1 cu:

 

Zapata

 

Golanski - Goian - Ghionea -Nesu

 

Ov Petre - Plesan

 

Dayro - Dica - Mendoza

 

Pepe Moreno

 

Forza Steaua!

Virgil05.02.2008 06:22

Avem o echipa buna, chiar fara jucatorii aflati la loturile nationale si fara indisponibili. Steaua va practica acelasi joc in viteza in atac si agresiv in aparare. Nu ma indoiesc ca rezultatul ar putea fi iarasi pozitiv. Pentru Dayro meciul constituie inca o posibilitate de a inscrie primul gol pentru Steaua. La fel si pentru Andres Mendoza. Ar putea sa inscrie si Surdu, dar nu ma prea mai astept. Victoria Stelei va fi insa perfecta, oricine ar marca.

84ava05.02.2008 07:09

Cred ca mai potrivit ar fi fost sa avem un ARTICOL pe prima pagina unde toti sa ii putem ura LA Multi Ani lui Gica Hagi!

I LOVE YOU Hagi!

eddie the 'ead05.02.2008 07:35
Cred ca mai potrivit ar fi fost sa avem un ARTICOL pe prima pagina unde toti sa ii putem ura LA Multi Ani lui Gica Hagi!

 

De acord. La multi ani, Gica Hagi!

AmuntBoy05.02.2008 08:11

Eme o fi venit in Cipru?

ca si asa nu a jucat pe acolo si ar fi bine sa-l bage direct la meci

novac05.02.2008 09:14

Eu astept meci mare de la Dayro, Plesan si Golanski. Toti trei sunt "transferuri de top" in cautarea recunoasterii, si toti merita un meci mare acum, in pregatire.

 

 

LE. a, si 3-0 la final pentru noi, daca am voie sa-mi doresc atat de mult:D

AdrianUltras2505.02.2008 09:34

De ce au fost adusi atacantii Mendoza si Dayro Moreno?

ca sa joace mijlocasi?

de ce nu ii pune pe linia de fund ca poate sunt mai buni ca Goian sau Ghionea?!

 

Nu mai am incredere in Lacatus.M-a dezamagit!Il voi iubi si respecta mereu dar m-a dezamagit!

 

La multi ani Gica Hagi.

White_R05.02.2008 09:42
De ce au fost adusi atacantii Mendoza si Dayro Moreno?

ca sa joace mijlocasi?

de ce nu ii pune pe linia de fund ca poate sunt mai buni ca Goian sau Ghionea?!

 

Nu mai am incredere in Lacatus.M-a dezamagit!Il voi iubi si respecta mereu dar m-a dezamagit!

 

La multi ani Gica Hagi.

Bine zis.Deja ma sacaie si pe mine .E evident ca Mendoza si Dayro sunt varfuri 100% cu explozie, dribling pe spatii mici si viteza. Sunt pierduti pe la mijloc ,nu e mediul lor acolo .Deja tot mai clar se contureaza ca la Steaua exista o singura mare problema :PROSTIA. Pariez ca explicatia e ca n-au mijlocasi stanga .Dar eu i-am dat afara pe cei pe care ii avea asa cum erau ?. Bine ca finalizeaza Petre Marin ...

st_194705.02.2008 09:43
De ce au fost adusi atacantii Mendoza si Dayro Moreno?

ca sa joace mijlocasi?

de ce nu ii pune pe linia de fund ca poate sunt mai buni ca Goian sau Ghionea?!

 

Nu mai am incredere in Lacatus.M-a dezamagit!Il voi iubi si respecta mereu dar m-a dezamagit!

 

La multi ani Gica Hagi.

Te-a dezamagit Lacatus dupa niste amicale !?

 

Poate cu ei mijlocasi batem CFR cu 3-0

AdrianUltras2505.02.2008 09:44

p.s. se pare ca strategia sefilor Stelei de a scapa de mijlocasi si de a aduce in locul lor atacanti a dat roade.

Steaua nu mai are mijloc.Asta in conditiile in care la nationala sunt doar 2 mijlocasi plecati.Practic in acest meci jucam doar cu 2 mijlocasi:Lovin si Plesan.

 

Nimic bun nu poate sa vina din asta!

 

 

ST_1947

 

Nu m-a dezamagit dupa niste amicale.M-a dezamagit modul lui de a gandi in aceste amicale.Face tactica in functie de jucatori.Acest lucru nu se face!

Nu exista antrenor mare care sa faca asta!

Jucatorii sunt adusi ca sa se potriveasca cu o anumita tactica!

 

La fel de bine cu ei in teren, mijlocul lui cefere ne poate face varza!

«1235»