Delpiero, sigur ca e diferenta... nu si insa la nivel de principiu, unde lucrurile stau cam la fel.
In fond insa ai dreptate. Noi judecam dupa cum percepem jucatorii la meciuri sau (in cazul noilor venitzi) de cum ne-au fost prezentatzi de presa sau de imaginile de la TV&internet. Lacatus in schimb sta "day and night" cu baietii, le cunoaste mai bine calitatile si deficientele, e mai indreptatit decat noi in tot ceea ce face.
Exista totusi si un aspect care nu ar trebui sa fie ajustat de nici un antrenor : spiritul de joc al Stelei - dorinta de victorie si de spectacol, coboarata din tribune pana pe teren, sa ne reprezinte pe noi, stelistii fara contract, stelistii cu inima. Din punctul asta de vedere cred ca avem si noi, suporterii, dreptul sa pretindem o anumita abordare, o pofta de joc, o viteza si acuratete in executii. Tinand cont de trecutul lui Laca, dar si de felul cum pare sa aseze acum echipa in teren, nu cred ca mai e nevoie sa "pretindem" nimic. Laca e unul dintre noi si pare sa aiba aceleasi aspiratii ca ale noastre.
In rest, nu ne mai certa ca incercam si noi sa jucam rolul lui Laca
Macar acum, la amicale...