Sambata ...de ce nu a iesit portarul Stelei imediat dupa ce Kavulic a facut 5-4 ( adica in min 41 sau 42 ) . Catri a iesit abia in min 58 si ceva cand si un jucator al SC fuseses eliminat
pai cam asta e ideea schimbarii portarului.se asteapta o eliminare tocma pentru a exista spatii!! iti dai seama sper ca daca l-ar fi scos pe Catrinoi imediat dupa golul de 5-4 s-ar fi jucat 6 la 5 intr-o treime!!! unde sa mai gasesti spatii cu 11 jucatori+un portar "inghesuiti" intr-o treime?
de aceea se scoate portarul numai dupa o eliminare,atunci cand sunt mai putini jucatori si mai multe culoare spre poarta.
sper ca m-am facut inteles....
P.S. eu nu consider scoaterea portarului ca o greseala a antrenorului....
este ca in atunci cand la fotbal scoti un fundas si bagi un varf in minutul 70,pentru a forta un gol,iar apoi primesti tu un gol pe fondul unei greseli defensive....
astazi sansa a fost de partea SC-ului.....sa nu uitam de golul anulat Stelei,parca a mai fost si o bara sau 2....in fine,asta inseamna hochei,totul se joaca pe gheata.