FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Kia Cee'd, Suzie Swift sau Renault Clio?

«12347»
novac04.12.2007 22:04

weeezer

Trioleta se bucura de apreciere si nu este considerata masina de fameie. Este vanduta in Romania ca masina "de flota" adik merge oamenii acasa cu ele de la companiile multi si uninationale. Uita-te pe strada si o sa-mi dai dreptate. Plus ca doamnele's cam sucite la gusturi si masina nu le-a prins de nas. Same Mini-u, same Micra asa doua exemple la intamplare de mititele fara priza la feti. Ele se da cu Spark sau cu Chevy ala mai mare, iarasi Toyota Avensis a avut lipici la ele, 206-le.....si sa nu mai vorbim de Audi 3 Hack care le-a scos pe strada sa produca diferenta de bani.

 

Mergi la drive test-uri, chiar de doua ori cu acelasi model. Daca se va stramba vanzatorul sa nu-ti pese. Cat timp banii sunt la tine in buzunar esti seful lui, deci insista, cere informatii in scris pe fax/mail (copie factura garantie, preturi consumabile) si nu te grabi. Succes.

 

LE. Man, sa ne tii la curent cu evenimentele. Poate vine mosu cu platforma la tine )

-=Danny=-07.12.2007 18:07

Daca zisasi ca ai buget de 12000euroi .... ti-as sugera sa iti ei Golfa VI seconda hand , ca cu 12000 il iei aproape nou , full option , ca masinile de le-ai sugerat tu snt urate rau , si nu sunt usor de intretinut . Sau daca vrei iti iei un Golf V din 2005 , am vazut io acum un an , era 13000 ..... dar goolg 4 arata si beton :D

IONUTZ-CIPRIAN08.12.2007 08:51
Daca zisasi ca ai buget de 12000euroi .... ti-as sugera sa iti ei Golfa VI seconda hand , ca cu 12000 il iei aproape nou , full option , ca masinile de le-ai sugerat tu snt urate rau , si nu sunt usor de intretinut . Sau daca vrei iti iei un Golf V din 2005 , am vazut io acum un an , era 13000 ..... dar goolg 4 arata si beton :D

Ce ma a aparut golf 6???

fane_casieru'08.12.2007 08:55
Ce ma a aparut golf 6???

 

De fapt a vrut sa spuna 4,dar la Danny sa nu te mire nimic. :biggrin:

IONUTZ-CIPRIAN08.12.2007 08:58

Ma gandeam eu,daca aparea stiam asa ceva!!

JDERUL08.12.2007 22:18

Pe langa toate propunerile de pana acum, eu iti recomand sa arunci o privire si asupra marcii Lada Niva!

-pret

-optionale

-garantie

-pret piese de schimb

-consum

yo_marius09.12.2007 00:35

sau mai pui ceva banutzi si "te arunci" la un Megane Sedan!!

-=Danny=-09.12.2007 11:15

Megane e masina de oameni batrani . Tot golf 4 e mai bun :D . Mairus , ma gandeam ca zici de calibra :)

yo_marius09.12.2007 11:19
Mairus

 

 

 

WTF? nashule te astept cu ploconul....

calibra nu vrea omu'......nu vrea masini sh....iar Megane e super-masina!!!

 

potzi sa compari asta cu "chestiile" pe care vrei sa ti le iei???

calibra5.jpg

-=Danny=-09.12.2007 20:37

Da ma Marius , da Weenzer vrea o masina mai noua , si daca tot a zis ca are 12000 euro la dispozitie , de ce sa nu isi ia un Golf IV ?? Apropo , Marius , cat costa calibra aia din poza ca e super tare ?? :unsure:

 

PS : Weeenzer , cand iti iei masina sa ne anunti ce ti-ai cumparat :D

yo_marius09.12.2007 20:40
Da ma Marius , da Weenzer vrea o masina mai noua , si daca tot a zis ca are 12000 euro la dispozitie , de ce sa nu isi ia un Golf IV ??

 

 

 

denii tata,omu' vrea masina NOUA,nu mai noua!!!si Golf 4 (care imi place si mie...) are 6-7 ani!! intelegi?? si in nici un caz un Golf 4 nu e 12000!!!daca ai timp sa cauti,cu 12.000 iti iei un Golf 4 si un Logan!!:wink:

-=Danny=-09.12.2007 20:50

Golf 4 poti sa iei si de an de fabricatie 2006 ....... si daca e rfull option , (computer de bord , cilma ,full electric , motor de 100-150 cai , incalzire in scaune , scaune reglabile electric , si etc. ) , il iei pe la 12000 ..... Nu merita sa iei masina nou nouta , pentru ca o masina ca lumea nou nouta (golf V ) , fara nici un electric il gasesti la peste 15000 .......

-=Danny=-09.12.2007 21:06
Loganul cu motorizarea de 1,5 l motorina nu e chiar o masina de lepadat pentru buzunarul romanului...

 

 

Weenzer , daca tot nu iti place golfu , iati tata un ford focus model nou sau vechi , in functie de preferintzele si bugetu tau :D

weeezer13.12.2007 22:09

Daniel San :)

1. Nu inteleg de ce imi stalcesti nickul, e voit sau din neatentie?

2. Da, am zis ca vreau ca makina sa fie noua. Asa am eu piticei, sa stiu ca unde-mi pun eu c*rul (scuzati expresia) si l-a pus si altul.

3. Golf 4, chit ca e din 2006, chit ca are doar 5.000 km, tot nu mai e nou. Si cu atat mai mult, nu se pune problema sa iau un SH care nici macar nu este ultima generatie, modelul respectiv, deci exclus Golf 4 sau Astra Classic. Si stiu ca de 12.000 pot gasi Golf 5 SH, aproape full, inca in garantie (de fapt asa si-a luat o buna prietena). Dar cu motorizare slabuta. Si-n plus mi se pare o masina banala. Si-n plus Clio 3 1.4 16v 100hp il face muci :P

4. N-o dati in Calibre si diverse, ca sunteti offtopic.

5. Focusul, sh nu intra in discutie, iar nou, cel mai rentabil e cel de la oferta, 12.700 DDP, dotari ok, dar motor 1.4, cam puturos pentru tancul ala de masina. Altfel, nu-mi displace modelul.

 

Marius:

Calibra nu ma coafeaza, pur si simplu nu ma reprezinta nici ca gen de om, nici ca profesie, nici ca preferinte intr-ale formelor geometrice, in nimic. Poate doar din punct de vedere al varstei mi s-ar potrivi. Dar nu este un argument puternic.

-=Danny=-14.12.2007 08:09

Hai ca BMW tree sa iti place Weeeezer !!! :D Iatzi un M3 ... da nu nou nout ..... ca la mesini noi noute , la 12 miii iti iei un pispiric ...:| Ia sa te uiti la Skode .... si pe la un Adusi A3 . :D

yo_marius14.12.2007 15:42

eu am inteles ca "norocoasa" e Clio 3!!!!am dreptate??

 

@ denii

 

A3 e masina de femeie!!!:))))

-=Danny=-14.12.2007 17:40

MArisu ... nu e , cu peste 100 de cai :D

 

@Weeeeeeeezer .... ai putea sa iti iei un PEJO !!!! Orice model !! toate sunt frumoase !!!!

Wally14.12.2007 18:06

@Danny

 

Peugeot-urile sunt scumpe! Costa mai mult de 12.000, plus ca sunt scumpe si piesele...

IONUTZ-CIPRIAN14.12.2007 18:10

Eu mi-as baga ceva in ele masini noi,uitativa la LOGAN,masina noua de tot rahatul,cu banii pe ultimul tip de c...t iti tragi o bijuterie la mana a-2-a!!Te duci frumusel in Germania iti iei un BMW 320 D,model 2001-2002,150 de armasari,papi tot pe asfalt,consum sub 6,5 la suta pe autostrada sau inafara,7 l in oras,cu aia asa la mana a-2-a halesti tot ce prinzi,si altcumva se uita omul cand cobori din BMW ,si te duce la12ooo cu tot cu taxa!!

-=Danny=-14.12.2007 18:13

Sau daca esti mai comod , potii sa iti iei si din Romania ... tot pe la 12000

IONUTZ-CIPRIAN14.12.2007 18:17

Sincer la banii aia m-as duce pana acolo,insa soferi stiu de ce!!

Wally14.12.2007 18:21

Soferii stiu de ce...e o adevarata placere sa conduci dupa ce iesi din Romania inspre vest. Incepand cu Ungaria si pana in Germania autostrazi de care nu o sa avem noi nici prin anul 2050...

IONUTZ-CIPRIAN14.12.2007 18:23

Asta e logic,cand ajungi acolo parca ai fi un taran la oras,dar m-am referit la faptul ca nu compari o masina rulata in tara cu una rulata acolo!

Wally14.12.2007 18:26

Ah...normal. Plus ca ei altfel au grija de masini. Ai certitudinea cand ai plecat de acolo ca pana in tara nu iti cade nici o roata...

-=Danny=-14.12.2007 19:44

Si io am fost in germania , cu tata .... tot ca sa iti scumpere masina ..... si si-a luat un ford fusion 2003 cu 6700 euro . Si erau acolo la BMW de poate sa isi ia weenzer ... erau si VW Bora , si dela poate sa isi cumpere .....

«12347»