Da, de fapt nu stiu de ce am mai intrebat... normal ca nimeni n-o sa voteze pentru 1.4, decat buzunarul meu.. ![]()
Da, de fapt nu stiu de ce am mai intrebat... normal ca nimeni n-o sa voteze pentru 1.4, decat buzunarul meu.. ![]()
Nu e vorba numai de buzunarul tau. Daca ai nevoie mult de ea prin Bucuresti e mai bun cel de 1.4 pentru ca e consumul mai mic. Acum depinde si pe ce categorie de drumuri o sa folosesti tu mai mult masina...
Probabil 90% in Bucuresti. Drumurile.. asa cum le stii (daca esti din Buc). Probabil ca pana la urma va ramane 1.4-le...
Daca 90% in Bucuresti cred ca e mai avantajos cel de 1.4...
ideea e ca motorul de 1.4 e cam lent cand vine vorba de depasiri si chiar plecari de la stop
astra 1.6!!!
intre 13.000 si 14.000 nu va fi o diferenta asa mare la leasing...dar s-ar putea ca tu sa regreti ulterior ca n-ai luat motorul mai vanjos...
Asta vroiam sa zic, alegerea finala va mai depinde si de alte lucruri. De exemplu, daca voi face leasing, cum ai zis tu, Marius, probabil ca voi merge pe 1.6, diferenta la rata fiind mica. La fel, voi tine cont si in functie de ce culoare din fiecare au pe stoc, dotari, etc...
motorul de 1.4 cred ca te avantajeaza mai mult in oras. In exterior consumul e mai mare.
de la prietenul meu care are astra caravan 1.4, are consumul mixt 8. dar masina are 1800 kg
Si cat in oras, prietenul tau cu Caravan?
nu stiu sa-ti zic. NU e masina lui, e a tatalui lui. Mi-a zis ca acum in vacanta a facut 400 de km si a bagat 32 de litri de benzina.
Cred ca ma prinde Pastele. Si sper ca nu al Cailor. Am aruncat un ochi si peste Mazda 3, 1.6, dotari relativ decente (abs, geamuri electrice fata, radio cd, aer conditionat, oglinzi incalzite si electrice, 4 airbaguri, inchidere centralizata, servodirectie electrohidraulica), 105 cai, 14.300 euro...
Intre timp se pare ca a aparut si Ceed-ul varianta in 3 usi si la noi. Super sexy, zice lumea pe forumuri! Daca nu o gasesti da-mi Pm.
Later. weezer, o sa-ti caut cate ceva. Vezi ca exista si fiat 500 intr-un top al ...masinilor :
http://www.automarket.ro/stiri/cele-mai-se...rbati-8606.html
O stiu ce este si ce face, dar n-am gasit nimic pe site-urile oficiale Kia de la noi...
O sa fie C4. Cel mai bun raport dotare + motorizare + calitate / pret, dupa indelungate cercetari.
Weezer si pana la urma iti iei C4 ??
) Buna decizie ![]()
Nope.
Dupa indelungate sapaturi, drive-teste, intalniri cu posesori, vizite la dealeri, lecturari de reviste de specialitate si de diferite versusuri, hotararea definitiva si irevocabila, pe care o voi face toata inima, este: TA-DAAA
=))))))))))))
felicitari weeezer,s-o stapanesti sanatos!!!!
fara incidente weeezer
Mijto masina , pare agresiva , si seamana putin cu punto
. Sa o stapanesti sanatos , sa nu ai parte de nici un accident cu ea , sa te tina o viata de om !!! Felicitarile mele sincere !!! >
< . Sper ca are genti din aliaj , motor de 100 de cp , clima , electric full .... adica full option
..... si nu ne mai tine in suspans , spune-ne si cat ai dat pe ea ![]()
Buna decizie, Weeezer! S-o stapanesti sanatos! Totusi...cat te-a ajuns?
Apasa acceleratia cu grija!!!Ma bucur ca ti-ai luat asa ceva,frumoasa,si sa ai grija de ea mai bine ca de o femeie!!
Pai motor de 109, consum decent (din auzite) fata de alti benzinari, computer de bord, abs+ebd, radio cd cu mp3 player, 8 boxe + mufa usb, geamuri electrice fata, volan reglabil pe inaltime si adancime, scaun sofer reglabil pe inaltime, cu suport lombar, 6 airbaguri, jante din aliaj de 16, scaune fata incalzite, cotiera, oglinzi electrice, incalzite, convexe, proiectoare ceata, cheie pliabila + deschidere la distanta + alarma pe telecomanda, volan si schimbator imbracate in piele, ornamente cromate, comenzi audio pe volan, aer conditionat (singurul neajuns). Clima nu se putea pune pe versiunea asta, iar o versiune similara, dar cu clima, era cu vreo 1300e mai scumpa.
Pret final, 13.500 euro DDP.
Nu inteleg, ai aer conditionat dar nu ai clima automata (climatronic)?
LE. Esti ok atunci, uneori este chiar enervanta clima automata ... vrea ea neaparat in momentul acela sa faca temperatura setata si tu vb la telefon ... chestii d'astea nasoale ... lasa ca este bine. Sa o stapanesti sanatos si sa ne tii la curent ca la test drive-ul din revista, dupa 5000, 10000, 15 si 20000. Sa ai bafta de ea!
Da, ceva de genul asta. Desi ieftina rau (vreo 160 euro), clima automata nu era disponibila pe varianta asta de echipare. Iar varianta superioara iesea mai scumpa, prea scumpa, nu justifica diferenta, dupa parerea mea.
Felicitari, Weeezer, sa o stapanesti sanatos!
Care din astea trei v-ati lua-o daca ati fi un bucurestean de 23 de ani, iar masina va fi condusa 90% in oras? Nu ma intereseaza neaparat ca Cee'd-ul e mai mare.
KIA Sportage e misto am sieu