FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Dinamo 1 - 0

«1239»
fcsteaua.ro24.11.2007 17:01

Steaua: Zapata - Emeghara, Rada, Goian, Nesu - Lovin, Ov. Petre - Nicolita, Dica, Neaga - Badea.

 

Antrenor: Marius Lacatus

 

Dinamo: Lobont - Blay, Moti, Radu Stefan, Pulhac - Adrian Cristea, Ropotan, Margaritescu, Bostina - Niculescu, Danciulescu

 

Antrenor: Walter Zenga

 

Steaua a castigat la limita (1 - 0) derby-ul cu eterna rivala, Dinamo Bucuresti. Meciul a fost intrerupt la inceput pentru 10 minute cand suporterii celor doua echipe au aruncat cu torte pe teren.

 

In prima repriza Steaua a avut o mare ocazie de a deschide scorul prin Dica care a lovit transversala cu o lovitura de cap din 6 metrii.

 

Singurul gol al meciului a fost marcat in minutul 66 de Rica Neaga. Emeghara a centrat in careul dinamovist, pase cu capul intre Dica si Neaga, sut pe sub portarul Lobont si gol !

 

* Suporterii nu l-au iertat nici pe Walter Zenga si au afisat un mesaj: "Ne-ai facut o promisiune, dar ai tradat si ai ajuns caine".

 

* Asociatia Independenta a Suporterilor Stelei (AISS) a cumparat 1.800 de steaguri ros-albastre pe care le-a oferit la intrarea in tribuna a II-a, fanilor formatiei din Ghencea impreuna cu o carte postala aniversara cu Marius Lacatus.

 

Click aici pentru clasamentul Ligii 1

 

 

Brigante24.11.2007 17:11

Ba, in ***** ei de treaba, ce **** mea cauta iar Surdu titular ???? Ce gatu' ma-sii a facut asta de cand a venit la Steaua ca sa merite un loc de titular in meciul cu Dinamo ??? Titular trebuia sa fie Cristocea clar. De Nesu nu mai zic nimic, ca Golanski, desi refacut, nu a mai jucat de muuulta vreme.

raul stelistu24.11.2007 17:13

Ce pana mea cauta petarda asta de Surdu in teren fratilor?Ciobanu' iar se baga la echipa astfel nu-mi inchipui cum Laca poate incepe meciul cu amatorul asta.Sa-l bage pe Cristocea,ca ii singurul care mai misca cu besica, ca in rest is pe langa.

Niciodata nu am fost asa pesimist inaintea derby-ului.................macar sa nu pierdem in fata gunoaielor astea.

Forza St :steag_steaua_ro: eaua

ps cica Dica ar putea ajunge la Dinamo...........sper sa fie un amarat de zvon

undeshila24.11.2007 17:16

" * Continua bistina la stadion "

 

stiu ca va grabiti baieti , da e bisnita :)

 

P.S. asta e echipa oficiala de pe foaie sau presupuneri ?

 

 

:steagcruce: ForZa Steaua :steagcruce:

undeshila24.11.2007 17:19
ps cica Dica ar putea ajunge la Dinamo...........sper sa fie un amarat de zvon

 

e vorba de Dinamo Moscova , nu mizeriile de la noi

matea24.11.2007 17:21
Ba, in ***** ei de treaba, ce **** mea cauta iar Surdu titular ???? Ce gatu' ma-sii a facut asta de cand a venit la Steaua ca sa merite un loc de titular in meciul cu Dinamo ??? Titular trebuia sa fie Cristocea clar. De Nesu nu mai zic nimic, ca Golanski, desi refacut, nu a mai jucat de muuulta vreme.

qred qa ar trebui folosit un sistem cu 1 singur inqizator altfel ne indreptam spre 0-0 :biggrin:

Kustic24.11.2007 17:27

eu as dori o formula de joc ceva de genu

 

Zapata - Emeghara, Rada, Goian, Marin - Nicolita, Dica, Ov Petre, Nesu - Surdu, V. Badea

 

 

 

Nesu a jucat cel mai bine pe vremea lu Protasov mijlocas lateral se vede pe stilul lui de joc ca este un adept al atacului

 

Iar Surdu ar trebui sa fie atacant are viteza si poate trece cu usurinta de fundasii adversi, trebuie sa ai o centrare de finete ca sa fii extrema

 

sper sa fie o victorie clara ... asta pentru Laca

albu24.11.2007 17:31
Ce pana mea cauta petarda asta de Surdu in teren fratilor?Ciobanu' iar se baga la echipa astfel nu-mi inchipui cum Laca poate incepe meciul cu amatorul asta.Sa-l bage pe Cristocea,ca ii singurul care mai misca cu besica, ca in rest is pe langa.

Niciodata nu am fost asa pesimist inaintea derby-ului.................macar sa nu pierdem in fata gunoaielor astea.

Forza St :steag_steaua_ro: eaua

ps cica Dica ar putea ajunge la Dinamo...........sper sa fie un amarat de zvon

E PROBLEMA MARE DACA JOACA SURDU!!! JUCAM IN 10

steaua-no124.11.2007 17:35

baaaaa de ce dreacu joaca panarama aia de Nicolita?????

matea24.11.2007 17:38

imi pare rau qa n-am putut veni si io din provincie sa le dau **** la spurqati...qat despre eqipa e sub orice qritiqa:aceleasi idei taqtice ca si la Hagi si piturqa la nationala(2 inqizatori si un varf impins),numai qa intre Steaua si Romania e diferenta qam mare spre cl forzateaua

Khalid24.11.2007 17:39

Surdu va face cea mai mare partida din viata lui in seara asta. :wacko:

covasna_szaby24.11.2007 17:39

Sper ca Surdu este o informatie gresita :) si o sa joace Cristocea

MULTA BAFTA Laca :steag_steaua_ro:

fularultrasfularsteaua2 fularsteau2 :wub: ==> steag3

seasonstraveler24.11.2007 17:57

Ma lepad de Lacatus!

Pentru mine ai fost nu jucatorul exponential al Stelei ci simbolul care ar trebui sa ne stea pe steag. Trebuia sa ramai un simbol nu sa devii carpa de pantofi a pachidermului. Ultimii trei antrenori (Olaroiu nu se pune ca nu e antrenor) au avut macar "cojones", tu esti papusa de paie a retardatului.

Nu pot sa cred ca daca ai fi antrenor, cu drepturi depline, ai incepe meciul cu surdu. Cel mai mult imi doresc sa ma insel, dar nu castigam niciun meci cu surdu titular.

Ma lepad de tine Lacatus! Nu esti antrenor si nu ai demnitate. Pentru a antrena Steaua te-ai facut pres in fata unicului "politician" cu IQ dintr-o singura cifra. Surdu titular e o sfidare pentru toti stelistii... cel putin pentru cei pe care-i stiu eu.

Ma lepad de tine Lacatus! Si n-am sa plang, nici n-am sa-ti iau apararea, cand berbecali va sterge cu tine pe jos! Surdu titular e 1/2 din 69 dat de mucea Gigel, prin acest micut antrenor care-si spune Lacatus, milioanelor de stelisti...

Voi respecta mereu unicul numar 7 de la Steaua. Persoana de pe banca Stelei nu-i Lacatus...

frunji24.11.2007 18:10

Multumim AISS pentru ce faceti pentru Steaua! :steag_steaua_ro:

revivo24.11.2007 18:16

Nicolita, Ov. Petre, Lovin????

E clar!!!

Sper macar la un 0-0.

androsteaua24.11.2007 18:20

bah

yo il urasc p surdu asta ca e prost rau de tot..dar nush de ce cred ca o sa dea gol

Shady_steaua24.11.2007 18:24

Acum e sansa lui Surdu si a restul de jucatori sa isi demonstreze valoare sa bata pe Dinamo si atunci o sa se schimbe multe Hai Steaua!!!

 

Va rog din suflet cat mai putina violenta si cat mai multe incurajarii pentru echipa si pentru Lacatus !

White_R24.11.2007 18:29

@seasonstraveler'

Fi mai tolenrant cu Lacatus ...nu e Surdu singuru' jucator praf de la Steaua ...

revivo24.11.2007 18:31

Joaca Neaga?????

seasonstraveler24.11.2007 18:31

MEA CULPA Lacatus!

danimarcu24.11.2007 18:32
Ma lepad de Lacatus!

Pentru mine ai fost nu jucatorul exponential al Stelei ci simbolul care ar trebui sa ne stea pe steag. Trebuia sa ramai un simbol nu sa devii carpa de pantofi a pachidermului. Ultimii trei antrenori (Olaroiu nu se pune ca nu e antrenor) au avut macar "cojones", tu esti papusa de paie a retardatului.

Nu pot sa cred ca daca ai fi antrenor, cu drepturi depline, ai incepe meciul cu surdu. Cel mai mult imi doresc sa ma insel, dar nu castigam niciun meci cu surdu titular.

Ma lepad de tine Lacatus! Nu esti antrenor si nu ai demnitate. Pentru a antrena Steaua te-ai facut pres in fata unicului "politician" cu IQ dintr-o singura cifra. Surdu titular e o sfidare pentru toti stelistii... cel putin pentru cei pe care-i stiu eu.

Ma lepad de tine Lacatus! Si n-am sa plang, nici n-am sa-ti iau apararea, cand berbecali va sterge cu tine pe jos! Surdu titular e 1/2 din 69 dat de mucea Gigel, prin acest micut antrenor care-si spune Lacatus, milioanelor de stelisti...

Voi respecta mereu unicul numar 7 de la Steaua. Persoana de pe banca Stelei nu-i Lacatus...

Puteai macar sa astepti sa vezi cu ochii tai primul 11,inainte de a-l desfiinta pe Laca!

Dupa cum vezi,nu e surdu pe teren...

akebono24.11.2007 18:42
baaaaa de ce dreacu joaca panarama aia de Nicolita?????

 

 

 

sa ii ia dracu pe dinamovisti :steagcruce: :steag_steaua_ro:

Kekea24.11.2007 18:44

Intrebarea sfarsitului de an: Va mai juca oare Dinamo cu spectatori?

revivo24.11.2007 18:45

E gata meciul!!!

White_R24.11.2007 18:47

E si asta o tactica de notat cand stii ca iei bataie sa arunci fumigene sa se intrerupa meciul

«1239»