FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Poli Timisoara - Steaua 2 - 0

«15678»
leynad7204.11.2007 21:37

"Stelei II TREBUIE UN MIJLOCAS DE VALOARE, CARE SA DRIBLEZE, SA PASEZE. II TREBUIE ATACANTI CARE SA BAGE MINGEA IN POARTA"

 

 

Pai mai domnu' fecali, ar unu' Elton pe la olitza al tau pe-acolo, da cica arabii cer vreo 3 milioane pe el ( eu zic ca merita, nu ? ) si inca unu' Thereau pe la Anderlecht, pe la vreo 4 milioane. La miliardele tale, astia-s bani de tigari...

costy_k1_G.04.11.2007 21:42
Hai- Hagi

 

 

gresesti!!!

 

Paraschiv a plecat de la Steaua pentru ca nu era motivat!

nu mai gasea motivatii.

erau o obijnuinta pentru el titlul,cupele europene,luptele,etc

 

la fel si Ogararu.

 

 

daca mai stateau mult riscau sa ajunga ca Dica sau Iacob, jucatori care intra pe teren si doar cand se simt ei bine joaca.

De asta il respect asa de mult pe Para...io vroiam ca din 2007 sa plece jumatate din lotul Stelei si sa inceapa o noua era cu jucatori tineri dar conducerea Stelei a vrut sa faca o ciorba cu legume putine si folosite...

diego_cj04.11.2007 21:47

Lacatus nu e vinovat de situatia echipei.. imi pare rau pentru cei care s-au amagit dupa meciul cu Otelul, ca s-a schimbat ceva... acel meci l-am castigat prin geniul lui Dica.. DAR, Lacatus in seara asta m-a dezamagit.. adica sa astepti 63 minute sa-l schimbi pe inexistentul Surdu, sa=l bagi pe mortul de Neaga doar pe final... sigur, o sa ziceti ca nu are pe cine sa mai bage (poate pe Cristocea) dar un Antrenor adevarat trebuie sa caute solutii cand ceva nu merge: ce a facut Marius in seara asta sa redreseze situatia? schimbari tarzii, nu a facut decat 2, doar nu avea ce sa schimbe, nu? echipa mergea bine.. iar pe final trebuia sa riste tot.. sa-l scoata pe Ov Petre sau P. Marin sau Rada si sa intre Cristocea.. Sper ca Laca sa dovedeasca ca stie meseria de antrenor.. doar cu injuraturi si amenintari, nu obtii rezultate..

p.s. Problema ramane ciobanul.. nu inteleg de ce s-a renuntat la protestele impotriva lui.. ne-a aruncat un os mic (pe Laca) si acum totzi dam satisfacuti din coada... noi TOTI avem probleme serioase, pornind de la echipa,conducere si nu in cele din urma galerie..

radutheodor04.11.2007 21:48

Incep sa cred ca:

 

1) Croitoru si Panait au fost adusi la Steaua rasplata pentru Vaslui - Steaua 0-4. Panait s-a intors fara vreun purice facut la Steaua, iar Croitoru, spre marele lui noroc, nu este TROMPETA SECOLULUI la Steaua din cauza unora ca Surdu, Neaga, etc ...

2) Austriecii nu s-au inselat prea tare cand l-au respins la probe pe V Iacob. Au sustinut atunci ca la prima accidentare serioasa, Iacob o va termina cu fotbalul. Deci oamenii chiar se pricep

3) Romeo Surdu a fost adus la Steaua recompensa pentru locul 2 castigat anul trecut in dauna CFR-ului ... sa nu uitam ca anumiti jucatori au fost banuiti de tradare ...

4) Toti jucatorii ca Mazilu, Griffiths, Gigel Bucur, Tibi Balan, Ljubinkovic, Emeghara, celebrul Herea Ovidiu, Sapunaru si alte petarde, sunt umflaturi grotesti si grosolane ale unor oameni care batjocoresc fotbalul romanesc si care prin intermediul acestor sume de transfer isi spala banii negrii obtinuti pe spatele economiei romanesti ...

5) Am castigat si pariul ne_faci_un_gol cum ca Neaga daca se va intoarce la Steaua va fi nimic altceva decat trompeta meci de meci

 

Daca la echipa Steaua formata din Zapata - Rada/Goian (Ghionea, Radoi) - Ov Petre - Dica ... am atasa restul de 6 FOTBALISTI de aceiasi valoare, am castiga Liga 1 la 20p distanta de locul 2 ...

Oricum se fac 2 ani de cand Steaua nu are nici fundasi de banda si nici mijlocasi de banda, adica exact locurile unde se desfasoara fotbalul modern ... in timp ce pe Robben (mijlocas ofensiv stanga/dreapta), C Ronaldo (mijlocas ofensiv stanga/dreapta), Malouda, Hleb, etc + Fabregas, Kaka, etc (mijlocasi ofensivi) se bat toate cluburile mari ale europei, noi transferam fundasi centrali, 2-3 portari (Vatca ala saracu nu prinde nici Steaua II), mijlocasi defensivi, non-fotbalisti (Surdu, Neaga si Croitoru) si vindem atacantii ...

 

Asta e, incep sa regret ca am zis ceva de Hagi ... in afara de faptul ca eu nu cred in el ca antrenor, pentru mandatul de la Steaua nu a avut fix nici o vina saracu ... cand te bate U Cluj, n-ai nici o scuza.

 

Si din nou infrangerea asta vine dupa un joc cat de cat reusit ... ca si infrangerea de la Urziceni ...

bogdan04.11.2007 21:53

Lista neagra a Stelei

 

Petre Marin

Badoi

Radoi

Lovin

Ov. Petre

Surdu

Croitoru

Cristocea

Badea

Iacob

Zaharia

Neaga

 

 

Jucatori ce ar trebui sa ramana

 

Zapata

Goian

Ghionea (poate daca isi revine)

Golanski

Biclavi

Rada

Dica

Nicolita (in alta formula ar merge)

Emegara

Ochi Rosi (ar trebui readus)

Elton (ar trebui readus)

diego_cj04.11.2007 21:57
Lista neagra a Stelei

 

CIOBANUL e cancerul echipei... singurul.. unicul.. apropo Thereau, a zis, ca dupa ce au luat 2 mil pe el, nici nu i-a dat ciobanul banii pe ultimele 2 luni.. las sa mearga la Dinamo.. ca oricum avem vreo 7 de-ai nostri pe acolo (inclusiv antrenorul)

 

pentru fraierii care inca nu si-au luat bilet la Liga, ciobanul face apel sa se in ghesuie la ultimele bilete, ca numai are bani de table cu varul Giovanni..

 

Astept finalul de sezon, si toata iarna, in care in fiecare seara Il Ciobandante, va transfera la TV, cate 2 argentinieni pe seara, plus inca 3 superjucatori, care vor ajunge la Steaua de Pasti... evident Pastile Cailor..

radutheodor04.11.2007 22:01
Lista neagra a Stelei

 

Salut: zi-mi si mie care jucatori sunt asa de valorosi de la Poli Timisoara? Sorin Radoi? Mansour nu il au de 3-4 ani si nu au terminat niciodata mai sus de locul 5? Aliuta, care pe unde a fost nu mai stiau cum sa scape de el? Gigel Bucur, care pana nu de mult nu daduse adunat 2 goluri la Poli? Sau ce jucatori asa de valorosi are U Cluj, de ne-a batut cu 2-1? Gigel Coman si Mugur Bolohan cumva? Sau ce jucatori valorosi are Unirea Urziceni de ne-a batut pe noi, a facut egal cu Dinamo si egal cu Rapid? Onofras? Stelea in poarta la noua mii de ani? Nu va da putin de gandit treaba asta?

novac04.11.2007 22:02

Cat de tare! Dobitoaca neamului a declarat (sau cel putin asa scrie pe sport) ca este bun in atac. Daca pierde alegerile (si sigur le pierde) avem sanse sa-l flegmam si dam in el cu dopuri de apa pe teren. Decat sa dea banii pe un atacant parca vad ca intra el pe teren, la cat de idiot este....nu m-ar mira.

 

"Ce sa ii cer lui Iacob ? Atata valoare i-a dat mamica. Eu daca jucam in seara asta eu dadeam un gol. Eu sunt mai bun atacant decat Iacob. .... ......................................Dar nu sunt suparat fiindca stiu ca a vrut, dar nu a putut. La Steaua in afara de Zapata, Emeghara, Ovidiu Petre, Lovin si poate Nesu, restul nu prea le au cu mingea"

 

Sa-si fi dat lighioana seama de realitate (pardon sa-l fi convins Hrebe) si sa ne asteptam la reale schimbari? Si cica Laca nu are nici o vina - asta este bine ca inca nu se leaga de el (si sigur nu se va lega pana se sfarsesc alegerile). Poate ca mai avem sanse sa schimbe dracului din deranjatii astia din echipa. Si probabil ca nimeni (intreg la minte) nu o sa dea 15 mil pe Goian si Dica la halul in care joaca si vor ramane pana in vara.

 

Mai speram...ce sa facem.

bogdan04.11.2007 22:03
CIOBANUL e cancerul echipei... singurul.. unicul..

 

Nu pot sa- sufar pe cioban, dar in acelasi timp ma intreb, cine ar putea finanta un club ca Steaua. Facandu-ti un calcul, vei constata ce sume mari se dau lunar. Nu ma intelege gresit. Ciobanul este un dobitoc, dar stie sa faca afaceri. Fara sa doresc a aduce o ofensa cuiva, dar exista oameni destepti si slabi in afaceri si prosti care cunosc mai bine parghiile acesteia. Ciobanul este prost, dar nu in afaceri.

 

Salut: zi-mi si mie care jucatori sunt asa de valorosi de la Poli Timisoara? .....

 

Tocamai ca din aceasta cauza doare mai mult infrangerea de azi. Ea se datoreaza putorilor noastre. Pe marginea meciului nu pot comenta pre mult. Nu pot zice ca Poli a castigat pe merit, a avut si bulan (normal face parte din joc). In rest nu poti spune ca ai vazut fotbal la ei. Poate daca nu am fi primit golul in min 13, altfel se juca partida. Nu dezvinovatesc insa pe nimeni si ma repet, Steaua chiar nu ar jucatori.

radutheodor04.11.2007 22:08
Facandu-ti un calcul, vei constata ce sume mari se dau lunar.

 

La care sume te referi? Conform tuturor calculelor, chiar si cele matematice, Steaua a fost profitabila din punct de vedere financiar. Si va fi si mai profitabila dupa vanzarile lui Dica si Goian.

 

Atunci sa nu ne mai suparam ca terminam pe locul 8, la njpe mii de puncte in spatele lui CFR si ca facem 0 puncte in Champions League, daca Gigi Becali e cel mai bun patron pe care il putem avea ... ;-)

Afara_cu_ciobanu04.11.2007 22:09

Nu mai pot sa suport atata umilinta...Un cioban care se crede imparat s-a impus si in fata lui Lacatus(Surdu a fost din nou pe teren),un bisnitar care nu vrea decat voturi si bani care si-a batut joc de Steaua,cat timp e el la echipa bine nu o sa ne fie,indiferent cine va fi antrenor.Bine ca l-ai luat si pe Givoani dupa tine...un simbol al esecului...dupa ce a ingropat Dinamo si rapid,incet incet isi baga coada si la Steaua.

 

 

PS: DACA CIOBANU IESE PRESEDINTE INSEAMNA CA SUNTEM UN POPOR DE *****CARE ISI MERITA SOARTA.

 

A FOST O DATA CA NICODATA O STEA....PACAT.....

fcr196904.11.2007 22:10

Idiotul de Becali a alungat tot ce avea mai bun in materie de fotbal si a pastrat si adus numai distrusi !!! Analizati si voi :

-Protasov(nu i-a dat bani destui cat sa ramana)

-Ogararu

-Paraschiv

-Thereau

-Elton

-Bostina

-Oprita

-Hagi

Pe scurt,a dat cu piciorul la toti cei care "stiau cu mingea",puteau decide singuri un meci,aveau "sclipiri" si practicau un fotbal spectacol marca " Steaua" si a pastrat si a adus jucatori care alearga si cam atat(unii nici macar atat)...sincer nici nu mai pot scrie de nervi si frustrare cand vad cum a ajuns Steaua sub conducerea imbecilului de cioban :(( Mori Fecali,sper sa nu te voteze decat familia si acolitii tai !!!!!

bogdan04.11.2007 22:14
La care sume te referi? ...

 

 

Fa-ti tu un calcul. Cat ia lotul Stelei (inclusiv rezervele) lunar? Cati bani se cheltuie pe premieri, deplasari, hoteluri (si nu hoteluri de 50 Euro camera), mese, infrastructura, etc. Inmuteste cu 12 luni si afli singur. Nu uita ca si vacanta se plateste. Crezi ca acopera cele 10 mil Euro luate din CL?

 

PS: DACA CIOBANU IESE PRESEDINTE INSEAMNA CA SUNTEM UN POPOR DE CACCAAT CARE ISI MERITA SOARTA.

.......

 

 

Fii linistit. NU O SA IASA. Nu cred ca poporul roman s-a indobitocit asa de mult.

bogdan04.11.2007 22:18

@ radutheodor

 

Nu ma intelege gresit.

Nu-i iau apararea ciobanului. Dar nu vad cine ar dori sa finanteze la Steaua. Steaua este un club de talie, cheltuielile sunt mari. Vorba aceea "Nobletea obliga"

 

Un exemplu. La diAMU cati finantaori exista?

Bebe jr.04.11.2007 22:33

Ii propun patronului Stelei sa mearga la OSIM sa isi inregistreze numele din nou,de fapt adevaratul nume, care il reprezinta: F.E.C.A.L.I.

Acesti jucatori nu l-au meritat pe Hagi ca antrenor, nu-l merita cu atat mai putin pe Laca!

Daca as fi in locul lui Jiji as face ca si Copos:pana nu intrati in cursa pentru locul I cu SANSE REALE, nu primiti nici un salariu si nici drept de transfer afara; in plus la fiecare meci pierdut, penalizare cate 3000 euro/meci/jucator.

Alta solutie nu este, nici daca ar veni primii zece antrenori din lume sa alcatuiasca un grup care sa antreneze Steaua.

Imi pare rau, fecali a facut un gest de handicapat - dupa meciul de la Sevilla, le-a facut cadou jucatorilor cate un ceas Cartier. Ori e handicapat psihic, ori are un interes material foarte mare prin ce face si noi vom afla cand nu se mai poate face mare lucru.

Nervi de otel Laca, sunt momente foarte grele pe care le vei trece! Pana atunci o sa-ti scoata astia peri albi,din pacate!

BAFTA Lacatus si fie ca glasul tribunei sa te ajute! fularsteau2 fular-campionii

SuperSteaua04.11.2007 22:33
Jucatori ce ar trebui sa ramana

 

...

Ochi Rosi (ar trebui readus)

...

 

Jucãtorul se numește Ochiroșii

Unii pot fi "roși" de câini.

rLz04.11.2007 22:41

pana la urma nu pot trage decat o concluzie ... 3/4 din LOT SUNT CAINI SUB ACOPERIRE!!!!

Joga Bonito04.11.2007 22:51
Cu antrenor de divizia B, obiectiv de divizia B...

La anul' vom avea emotii la derby-urile cu Inter Gaz sau Chiajna.

Eu unu' momentan o sa ma orientez spre fotbalul international,ma auto-suspend momentan din calitatea de suporter stelist.Sa fii batut si umilit cu goluri din foarfeci de echipe ca u Cluj sau bragadiru coviltiru' e deja prea mult...

Si e asa fain PREMIER LEAGUE...

 

 

Mandru ca sunt stelist!

 

Dc cumva bate Steaua , miercuri pe Sevilla... sa te prind numa pe site!!!!

rLz04.11.2007 22:55
Du-te dracu de bou!

 

Mandru ca sunt stelist!

 

Dc cumva bate Steaua , miercuri pe Sevilla... sa te prind numa pe site!!!!

nu are trebui vorbit cu administratorii siteului ca useri retardati precum asta sa fie banati si interzis dreptul de a mai posta?

ar fi indicat..

 

casa fiu mai specific precum living dead stripper, dupa user name iti dai seama ca nare nici o tangenta cu fotbalu

andyro04.11.2007 23:00
Fa-ti tu un calcul. Cat ia lotul Stelei (inclusiv rezervele) lunar? Cati bani se cheltuie pe premieri, deplasari, hoteluri (si nu hoteluri de 50 Euro camera), mese, infrastructura, etc. Inmuteste cu 12 luni si afli singur. Nu uita ca si vacanta se plateste. Crezi ca acopera cele 10 mil Euro luate din CL?

 

 

 

 

Fii linistit. NU O SA IASA. Nu cred ca poporul roman s-a indobitocit asa de mult.

 

S-a mai facut un calcul, tot pe forum, si veniturile depaseau cu mult cheltuielile. Gandeste-te ca pe langa banii de CL mai sunt banii obtinuti din transferuri, drepturi de televizare, bilete in CL si la meciurile din campionat, abonamente, sponsori, reclama. Probabil pe la minim 15 milioane. "Ochiometric", nu cred ca se cheltuieste mai mult de 7-8 milioane, bani reali. Pe langa astea, mai adauga :

 

a) faptul ca habar nu avem cati bani iau jucatorii in mod REAL (faptul ca in presa apare ca X are salariul Y, nu inseamna ca il si are, sau ca e tot in bani - terenuri, etc; cand vine 'nea Jiji si ii zice lui Banel "ba, zi ca ai 400.000 de euro, eu asa zic in presa; da' de fapt iti dau 150.000 + un teren care stiu eu cat valoreaza...ceea ce e oricum mai mult decat aia 100.000 pe care ii aveai inainte"....crezi ca Banel zice nu ?)

b) castigul de imagine, pe langa cel material; care e imens.

 

In al doilea rand, Becali nu cheltuie nici un ban. El crediteaza. La fel cum unii imprumuta de la banca, F.C. Steaua imprumuta de la Becali - bani care vor trebui dati inapoi intr-un fel sau altul.

dax4705.11.2007 00:49

becaliotul e pe profit de ceva vreme incoace. Nu-i plangeti voi de mila, ca voi cheltuiti milioane de lei vechi pentru Steaua in timp ce el castiga milioane de euro de pe urma Stelei.

 

N-o sa ajunga asta presedinte vreodata. Or fi romanii prosti de bubuie (iliescu presedinte spune tot), dar nu sunt chiar retardati toti incat sa-l voteze pe machedon presedinte. Am avut un tigan presedinte, acum ar fi culmea sa avem si un machedon presedinte. Chiar ca am pune cruce popurului astuia. Dar sa n-o transformam in politica.

 

Situatia este albastra de tot. Oricat ar tipa unii de pe aici ca adevaratii suporteri nu trebuie sa se supere de rezultatele actuale, eu zic ca orice om cu cap trebuie sa-si dea seama ca Steaua merge din rau in mai rau. Si totul e din vine marelui oier de Pipera.

 

Dar ce e de facut ?

CaTaLiNsm StElIsTu05.11.2007 01:38

Stie cumva cineva la ce ora se da meciul in reluare(daca se da)???pentru ca nu am reusit sa ajung sa-l vad:(.......

Despre scor nu am nimic de spus....defapt...ce ar mai fi de spus?!...........poate doar:Rusine!!!...celor care ar trebui sa se simta!Forza Steaua!

steven_gerrard05.11.2007 04:50
Am ajuns rusinea campionatului am luat bataie de la Urziceni...am luat bataie de la "echipa" U.Cluj..si acum de la Timisoara....nu stuy ce sa mai zic mie rusine....ne`am facut de rusine in Romania aproape ne facem de rusine si in Europa macar daca am intra in Cupa UEFA sa ne spalam pacatele...ne trebuie jucatori ca lumea nu oameni care alearga pe langa mingie si da pasa inapoi in careul advers...singurii jucatori care imi plac de la Steaua..Zapata...Emeghara...Banel..Croitoru si cam atat...Dica nu prea l`am vazut Surdu e o rusine...Zaharia da cu capu in bara....NO COMMENT..>.<

dA Banel c face din 2 metri da peste + ca Popa nu l-a incomodat deloc ce Banel e cretin in afar de 4-5 juk afar cu restu sa macar catva re dati afar vreo 7-8 cu salariile astia platesti 3-4 buni

neli05.11.2007 06:25

ne-au furat ca de fiecare data ! si ciobanul mai ataca si jucatorii ! ar trebui sa-l ajutam de Ilie nastase sa-i taie limba aia imputzita !

Living_Dead_Stripper05.11.2007 06:40

Joga Bonito - 05-11-2007 - 00:51

CITAT(Living_Dead_Stripper @ Nov 4 2007, 09:25 PM)

Cu antrenor de divizia B, obiectiv de divizia B...

La anul' vom avea emotii la derby-urile cu Inter Gaz sau Chiajna.

Eu unu' momentan o sa ma orientez spre fotbalul international,ma auto-suspend momentan din calitatea de suporter stelist.Sa fii batut si umilit cu goluri din foarfeci de echipe ca u Cluj sau bragadiru coviltiru' e deja prea mult...

Si e asa fain PREMIER LEAGUE...

 

 

 

Mandru ca sunt stelist!

 

Dc cumva bate Steaua , miercuri pe Sevilla... sa te prind numa pe site!!!!

 

 

===============================================================

 

 

Daca tu confunzi pe Sevilla cu Otelu si pe Lacatus cu Mourinho,eu nu pot decat sa te invidiez,esti un optimist incurabil.

Ii compatimesc pe cei care si-au achizitionat deja bilete pentru meciul cu Sevilla,eu personal l-am aruncat la cosul de gunoi,dar trebuie sa fii idiot in ultimul hal sa te duci acum sa-ti mai cumperi bilet pentru a-i aplauda pe mercenarii umiliti de FC bragadiru.Sa-i aplaude pentru faptul ca nu au pierdut decat la un gol sau doua diferenta cu o echipa care a castigat Cupa UEFA 2 ani consecutiv,care a batut cu 2 - 0 pe Real Madrid in campionat,ca jocul ,,echipei'' este in crestere,etc... Oooops,cred ca deja am citat anticipat declaratia ,,entrenadorului'' Marius Lacatus de dupa meciul cu Sevilla...

Miercuri seara STADIONUL TREBUIE SA FIE GOL ! ! !

Asta merita mercenarii !

«15678»